Tampa – Dallas 5:4 (po pr.) | Montreal – New Jersey 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 2:5 (kon.)
Buffalo – Vancouver 4:5 (kon.) | Florida – Washington 5:2 (kon.) | Columbus – Philadelphia 5:4 (po pr.)
Nashville – Minnesota 2:1 (kon.) | Anaheim – Detroit 3:2 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:5 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:4 (1:0, 1:2, 2:2 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Středa 16.11.2022, 01:30 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Utkání je u konce a k vidění bylo drama až do posledních okamžiků. Třetí třetina přinesla hned čtyři branky, když se nejprve dvěma slepenými góly prosadili domácí Boone Jenner a Eric Robinson, a poté se Philadelphii povedlo srovnání. Na konci 45. minuty snížil Nick Seeler a v 50. minutě vyrovnal Travis Konecny. Oba týmy pak měly několik možnost dát vítězný gól, nicméně zápas dospěl až do prodloužení. V něm pak po zisku puku ujela trojice domácích a po kombinaci na jeden dotek rozhodl o výsledku 5:4 a o prémiovém bodu pro Columbus Vladislav Gavrikov. Columbus je po této výhře stále na posledním místě Metropolitní divize s 11 body, Philadelphia je ve stejné divizi pátá se 17 body.

Columbus se v dalším utkání představí v pátek od 1:00 doma proti Montrealu, Philadelphia ve stejný den i čas bude hrát na ledě Bostonu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:38:58)

Columbus právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Hostujícímu Hayesovi nevyšel pokus prostrčit puk na Konecnyho, Columbus se dostal do přečíslení tři na jednoho, trojice předvedla kombinaci na jeden dotyk a VLADISLAV GAVRIKOV pak střelou z první překonal přemisťujícího se Harta – 5:4. Asistence: Jegor Činachov, Cole Sillinger.

62:17
    Farabeeho prudký pokus zablokovala obrana Columbusu, k brance se to nedostalo.

61:31
    Korpisalo vyřešil střelu z vrcholu levého kruhu, kterou na něj vyslal Laughton. Puk skryl mezi svými chrániči a nedovolil hostům případnou dorážku.

61:02
    Na opačné straně se protáhl před branku Hayes, už byl ale moc blízko, aby puk zvedl přes Korpisala.

60:43
    První střely předvedli domácí, nic ale, co by mělo Harta vyděsit.

60:01

60:00

59:11
    Gavrikov dobře pohlídal unikajícího Konecnyho, ten se tak nedostal do svého obávaného zakončení.
    58:41 Hartova rychlá lapačka

58:41
    O malou chvíli musel Hart vytáhnout další zákrok, nyní se blýskl rychlou lapačkou.

58:21
    Bämstrom měl na holi možné vítězství, střílel z levého kruhu, Hart se ale zvládl přemístit a puk vyrazit.

57:27
    Od modré čáry vystřelil Sanheim, Korpisalo našel puk mezi svými chrániči.

56:44
    Konecny opět v útoku, nyní hledal zpětnou přihrávkou Laughtona, tento pas ale obrana Columbusu vystihla a zablokovala.

56:24
    Hra se přesunula na opačnou stranu, přes obránce vystřelil Konecny, našel však pouze Korpisalovu lapačku.

56:11
    Středem si do útočného pásma najel domácí Bemström, jeho střela ale byla Ristolainenem sražena mimo ledovou plochu.

55:38
    Dobrá zpráva pro Columbus, Peeke je zpět ve hře a hned se prezentoval dobrým obranným zákrokem u mantinelu.

54:55
    Trochu se nám uklidňuje hra, oba celky si uvědomují, že každá chyba může rozhodnout...

53:36
    Přes obránce vystřelil domácí Gudbranson, tohle ale letělo vedle Hartovy branky.

53:13
    Činachov se nedostal přes Brauna, přesto je Columbus i nadále v útočném pásmu.

52:37
    Vypadá to, že se domácí dokázali otřepat ze dvou úderů a opět se snaží o aktivní hru a pozornou obranu.

51:42
    Závar před Hartem, ten musel vleže vyřešit volný puk, do kterého šťouchalo hned několik hráčů.

51:17
    Provorov zastavil rozlet domácích, sám se chopil puku a založil protiakci.

50:28
    Philadelphia dnes podruhé stáhla dvoubrankovou ztrátu a je nyní na konci. Columbus se pouze brání.
    49:14 Travis KONECNY - 4:4

49:14
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Zase je srovnáno, nyní po využité přesilovce. Hosté se dostali do útočného pásma, puk po kombinaci doputoval na brankoviště, kde byl volný TRAVIS KONECNY, tomu sice nevyšel první pokus o sklepnutí, puk si ale zase stáhl na čepel a propasíroval jej za Korpisala – 4:4. Asistence: Noah Cates, Kevin Hayes.

48:41
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za sekání dostal Brendan Gaunce.

47:21
    Oba celky jsou již v plném počtu.

46:59
    Domácí Andrew Peeke, který u třetí branky hostů utrpěl zranění, odkulhal do kabin a Columbus tak bude dohrávat zápas pouze se čtyřmi obránci.

46:16
    Na ledě je více místa a v těchto chvílích i více klidu. Oba celky se už po divočině posledních okamžiků nechtějí pouštět do bláznivých výpadů.

45:29
    Vylučuje se na obou stranách, jak domácí Sean Kuraly, tak i hostující Kevin Hayes dostali dvě minuty za hrubost.
    44:58 Nick SEELER - 4:3

44:58
    Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. Philadelphia se usadila v útočném pásmu, domácí celek navíc hrál prakticky ve čtyřech, neboť zranění utrpěl Peeke a tato převaha byla hosty využita. Puk se od modré dostal před branku, kde se nejlépe orientoval NICK SEELER a zblízka překonal Korpisala – 4:3. Asistence: Morgan Frost, Joel Farabee.
    43:35 Eric ROBINSON - 4:2

43:35
    Hned po buly se hra přesunula do útočného pásma domácích, nahození od modré si u brankoviště zpracoval ERIC ROBINSON a po rychlé otočce překonal Harta. Columbus tak dal dva góly během 13 vteřin a vede 4:2! Asistence: Mathieu Olivier, Marcus Bjork.
    43:22 Boone JENNER - 3:2

43:22
    Hosté sice vyhráli buly v útočném pásmu a dostali se i ke střele, jenže ta byla zablokována a autor tohoto obranného zákroku, BOONE JENNER, se okamžitě dostal do sóla, které zakončil střelou na Hartovu vyrážečku – 3:2. Bez asistence.

43:11
    Provorov nepospíchal za vyhozeným pukem, je z toho zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude po Korpisalově pravici.

42:18
    Oba celky střídají v nepřerušené hře, dopředu se chystá domácí celek.

41:38
    Levou stranou projel do útočného pásma Gaunce, jenže ani on neuspěl. Každopádně Columbus má velice aktivní vstup do třetí třetiny.

40:37
    Po získání puku v útočném pásmu se ke střele rovnal domácí Gaudreau, byl ovšem zablokován a Hart zasahovat nemusel.

Trestné minuty: 2:2

Čtyřicet minut hry je za námi a my tu máme vyrovnaný stav. Philadelphia totiž ve druhé třetině předvedla o hodně lepší výkon, jenže to byla právě ona, kdo inkasoval jako první. V přesilovce se totiž tečí na brankovišti prosadil Boone Jenner a bylo to o dva góly. Jenže hosté se nevzdali a ve 29. minutě snížil po důrazném napadání rozehry a následné přesné střele z mezikruží Kevin Hayes. To nebylo ale vše, ve 33. minutě totiž po rychlé akci srovnal Noah Cates. Pro hosty to ale mohlo být ještě lepší, neboť Korpisala, který nahradil zraněného Merzlikinse protáhl po rychlém objetí branky Konecny a gólman Columbusu musel zakročit mrštným betonem. Každopádně stav je 2:2 a do třetí části je založeno na drama.

40:00

39:59
    Tlak Columbusu vyvrcholil střelou takřka s klaksonem, Hart si připsal ještě jeden zákrok.

39:40
    Nyquist si hledal pozici na střelu, našel ji mezi kruhy, s přesností to ale bylo horší, i tohle skončilo jen na zadním mantinelu.

39:07
    Podobně se vedlo i na opačné straně Gudbransonovi.

38:43
    Z levé strany vyslal prudký pokus zápěstím Provorov, branku Columbusu ovšem netrefil.

38:05
    Frost posunul na Tippetta, jeho okamžitá střela byla sražena. Korpisalo v tuto chvíli zasahovat nemusel.

37:31
    Na opačné straně to pravým křídlem zkoušel Foudy, byl ovšem vytlačen k mantinelu.

36:45
    Hayes už zakončil, ale Korpisalo zatím odolává všem výpadům Philadelphie.

36:26
    Konecny se prosmýkl po pravé straně, sice nevystřelil, ale Philadelphia pokračuje v náporu.

35:41
    Po vyjetí zpoza branky vystřelil z pravého kruhu Frost, Korpisalo vyrazil i tohle. Puk opustil ledovou plochu a vhazuje se po jeho levici.

35:06
    Korpisalo se rozhodně při svých úvodních minutách nenudí, předvedl už několik opravdu dobrých zákroků.
    34:17 Konecny v šanci na obrat skóre

34:17
    Nechybělo moc a Philadelphia už vedla. Konecny totiž bleskově objel branku a chtěl zasunout za tyčku, Korpisalo se však natáhl pravým betonem a puk zastavil na brankové čáře!

33:58
    Korpisalo si poprvé vážněji osahal puk a po jeho zákroku se za jeho brankou strhla krátká pošťuchovaná. Ta se obešla bez vyloučení.

32:16
    Při zákroku si navíc gólman domácích ublížil a led opustil pouze s pomocí týmového lékaře. V brance tak Elvise Merzlikinse nahradil Joonas Korpisalo.
    32:16 Noah CATES - 2:2

32:16
    Hosté ale buly ve svém pásmu vyhráli, předvedli rychlý přechod do útoku c podobě přečíslení, MacEwen naznačil střelu, aby pak přihrál na NOAHA CATESE a ten zblízka překonal Merzlikinse – 2:2. Asistence: Zack MacEwen, Owen Tippett.

32:08
    Hodně nepovedená rozehrávka hostujícího celku, tohle bylo zakázané uvolnění a vhatovat se bude po Hartově levici.

31:37
    Konecnyho střela z pravé strany byla tečována, puk skončil těsně vedle Merzlikinsovy branky.

30:11
    Středem se do útoku vydal Johnson, jenže jeden z jeho spoluhráčů se zapomněl v útočném pásmu a pískal se tak ofsajd.

29:45
    Inkasovaná branka ale domácí tým vůbec nenalomila, už tu jsou zase s tlakem před Hartem.
    28:54 Kevin HAYES - 2:1

28:54
    Hosté snižují. V útočném pásmu se jim povedlo napadání rozehry, vybojovali puk, Konecny zpoza branky přihrál mezi kruhy, kde už číhal KEVIN HAYES a ten z první překonal Merzlikinse ranou na lapačku – 2:1. Asistence: Travis Konecny, Scott Laughton.

27:59
    Přečíslení domácích nedopadlo podle představ, puk se hráčům trochu zamotal mezi bruslemi a Nyquist vyslal pouze slabý pokus.

26:48
    Pryč je aktivita Philadelphie, nyní se zase hraje u branky hostujícího celku a Hart má dost práce.
    25:36 Boone JENNER - 2:0

25:36
    Přesilovka domácích je využitá a už je to o dvě branky. Johnson ještě se svou stahovačkou neuspěl, ale akce pokračovala, z pravého kruhu nahodil Gaudreau a u brankoviště za Hartova záda sklepával pohotový BOONE JENNER – 2:0. Asistence: Johnny Gaudreau, Kent Johnson.

25:09
    Domácí jsou v plném počtu, mají nyní zkrácenou přesilovku.

24:50
    Cates sice hezky zavezl puk do útočného pásma, pak ale sám pokazil zpětnou přihrávku k modré čáře a málem z toho byl brejk Columbusu.

24:27
    Síly na ledě se nám srovnávají, neboť nedovoleného bránění se dopustil Owen Tippett a i on zamířil na trestnou lavici.

24:15
    Od modré čáry nahazoval DeAngelo, puk byl sražen a opět se to na branku nedostalo.

23:48
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, úvod oslabení jim tak vyšel na výbornou.

23:09
    Bude se poprvé vylučovat a přesilovku si zahraje Philadelphia. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Erik Gudbranson.

22:55
    Puk letěl z holí domácích hráčů po mantinelu až za Hartovu branku, o zakázané uvolnění se ale nejednalo.

22:00
    Phladelphia vstoupila do druhé třetiny velmi aktivně, nyní to na Merzlikinse zkoušel Willman a o dorážku se snažil i Seeler.

21:29
    Opět to byl Laughton, kdo se nabízel pro přihrávku, tentokrát však dostal puk na brusle a od nich se puk odrazil až za branku.

20:54
    První šanci v druhé části měli hosté, když příhru do jízdy dostal Laughton, jenže svůj brejk zakončil pouze střelou do chráničů gólmana Merzlikinse.

Trestné minuty: 0:0

Je za námi první třetina, která přinesla v úvodu aktivní hru, málo přerušení a mírnou převahu Columbusu. Sillinger ještě se svou šancí v sedmé minutě neuspěl, ale ve 13. minutě už padl úvodní a zatím i poslední gól. Po rychlém přechodu do útočného pásma hledal Sean Kuraly Bjorka, jeho nahození si ale hostující Braun srazil do vlastní branky. No a jelikož Merzlikins v brance Columbusu zatím nemusel řešit nic vážného, udržel čistý štít a do šaten se odešlo za stavu 1:0.

20:00

19:41
    Už se zase hrálo u Harta, Peeke nabízel nahození od modré, nenašel se nikdo, kdo by případně tečoval.

19:07
    Cates se prodíral pravým křídlem do útočného pásma, měl to ale na bekhend a Gudbranson jej nakonec vytlačil z ideální pozice na střelu. Notně tak pomohl Merzlikinsovi, ten prakticky nemusel zasahovat.

18:35
    Hra se nám po zakázaném uvolnění Philadelphie přesune před Harta.

17:58
    Neklaplo to ani v další akci, Sedlák se ocitl v ofsajdovém postavení.

17:24
    Philadelphia touží po vyrovnání, v posledních chvílích je tím aktivnějším týmem, zakončení ale pokulhavá.

16:20
    Po přechodu do útočného pásma dostal příhru do druhé vlny Konecny, jeho tvrdá střela byla sražena jen těsně vedle Merzlikinsovy branky.

15:20
    Rozehra hostů byla ve středním pásmu tečována a puk skončil na střídačce Philadelphie.

14:53
    Konecny pouze nahodil do útočného pásma, Merzlikins puk zastavil za svou brankou a pomohl svému celku s rozehrávkou.

13:34
    Vedoucí branka domácí ještě více povzbudila, opět se tak hraje poblíž Hartovy branky.
    12:36 Sean KURALY - 1:0

12:36
    Domácí jdou do vedení! Využili střídání Philadelphie, přešli do rychlého protiútoku, střelu Gavrikova ještě Hart vyrazil, puk ale doputoval na hůl SEANA KURALYHO, jehož pokus na brankovišti hostující Branu nešťastně srazil za vlastního gólmana – 1:0. Asistence: Vladislav Gavrikov, Eric Robinson.

11:54
    Hayes nabízel nahození od modré čáry na teč, obrana Columbusu ale prostor u branky uzamkla a Merzlikins byl bez práce.

11:39
    Hra se přesunula na opačnou stranu a po Merzlikinsově zákroku se u jeho branky strhla menší strkanice. Rozhodčí ale vše bleskově roztrhli a nakonec se nebude ani vylučovat.

10:42
    Columbus je zatím tím aktivnějším celkem a potvrdilo se to i další akcí, kdy zprava zakončoval Činachov. Hart byl opět na místě a svým zákrokem přerušil hru.

09:49
    Přihrávka na McEwena, ten střílel z první, Merzlikins byl na místě a zvládl puk zastavit.

08:39
    Merzlikins se za svou brankou snažil rozehrát, puk ale na první moment minul. Musel pak pospíchat před dotírajícím protivníkem, nakonec ale přihrávku na své spoluhráče dostal.

08:09
    Zatím se hraje ve velkém tempu, střela domácího Johnsona byla sražena.

07:36
    Trocha nepřesností na obou stranách, jak u hostů, tak poté i u domácích se pískalo zakázané uvolnění.
    06:06 Domácí Sillinger v první velké šanci zápasu

06:06
    Teď měli hosté štěstí. Nenápadná akce se změnila v přečíslení, Sillinger zvládl zpracovat letící puk a jeho sklepnutí už mířilo do branky, když Justin Braun na poslední chvíli puk srazil pryč z brankoviště!

05:39
    Pěknou střelu zápěstím předvedl hostující Farabee, šlo to ale přesně doprostřed branky, kde byl připravený Merzlikins.

04:35
    Domácí Nyquist se snažil individuálně proháčkovat přes modrou čáru do zakončení, ale právě po přejezdu do útočného pásma o puk při kličkách přišel.

03:39
    Vyhození hostů přes všechny čáry, původně měl být adresátem Kpnecny, puk však skončil u Merzlikinse.

02:49
    Peeke se u mantinelu snažil vybojovat puk, o pár chvil později právě jemu utekl do středního pásma.

01:44
    Do práce zatím nemusel ani gólman Merzlikins, Philadelphia se pouze na malý okamžik podívala přes modrou čáru.

00:39
    Columbus v útočném pásmu, zatím je to ale bez střeleckého pokusu.

00:01

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Peeke, Gavrikov, Bjork, Bean, Gudbranson, Christiansen – Bemström, Jenner (C), J. Gaudreau – Nyquist (A), Sillinger, Činachov – K. Johnson, Gaunce, Foudy – Olivier, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Brad Larsen

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – DeAngelo, Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Konecny, Hayes, Tippett – Farabee, Cates J., Laughton (A) – MacEwen, Frost, Willman – Bellows, Sedlák, Deslauriers.
    Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Lambert, Joannette – Gawryletz, Murray.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Nationwide Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.