Tampa – Dallas 5:4 (po pr.) | Montreal – New Jersey 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 2:5 (kon.)
Buffalo – Vancouver 4:5 (kon.) | Florida – Washington 5:2 (kon.) | Columbus – Philadelphia 5:4 (po pr.)
Nashville – Minnesota 2:1 (kon.) | Anaheim – Detroit 3:2 (po pr.) | Vegas – San Jose 2:5 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Detroit Red Wings
Středa 16.11.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Hezké středeční ráno, všechny formy života, a vítejte u utkání NHL! Dnes se podíváme na západní pobřeží USA, kde Anaheim Ducks vyzvou hraničářský tým Detroit Red Wings!

Kačerům se letos vůbec nedaří. V západní konfederaci je posledním týmem, který ještě nezapsal ani jednu výhru v základní části. Devět bodů nasbírali jen díky čtyřem výhrám a jedné prohře v prodloužení. Na předposlední Vancouver ale ztrácejí jen dva body a i další týmy jsou v dosažitelné vzdálenosti, takže rozhodně není nic ztraceno.

Detroit se trápí s marodkou, která aktuálně (nepočítaje Jakuba Vránu) čítá hned sedm hráčů. To se začíná projevovat na výsledkové formě. Red Wings totiž nevyhráli už potřetí v řadě. První a poslední prohra sice byly těsným výsledkem (ta první dokonce až v nájezdech), mezi nimi ale svítí debakl 2:8 s Rangers.

Dnes to tedy může být kohokoliv zápas a je to vidět i na sázkách. Mírnou převahu má sice Anaheim, jsou to ale jen jednotky procent.

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Fowler, Klingberg, Benoit, Strand, White – Henrique, Zegras, Terry – Regenda, R. Strome, Vatrano – Comtois, Lundeström, Silfverberg – McTavish, Carrick, Leason.
    Trenér: Dallas Eakins

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Oesterle, Walman – Bertuzzi, Larkin (C), Raymond – Kubalík, Copp (A), Sundqvist – Berggren, Veleno, Perron (A) – P. Suter, Rasmussen, Erne.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Luxmore, Schrader – Brisebois, Hughes.

00:01

00:10
    Husso hned musí rozehrávat puk za svou bránou.

00:30
    Larkinova střela na druhé straně byla sražena do ochranné sítě.

00:40
    Detroit si teď nerozuměl u brankoviště a Gibson ho málem připravil o puk.

01:03
    Olli Määttä poslal puk od modré skrz dva páry nohou, kotouč se ale otřel o nohu jednoho z jeho clonících spoluhráčů a Gibson ho zachytil.

01:35
    Austin Strand se nesportovně pustil do Perrona a po přerušení hry mu nastavil hokejku tak, aby hostující hráč zakopl. Předcházel tomu souboj v rohu. Do Stranda se okamžitě pustil další z hostí a měli jsme tu tak první větší strkanici.

02:50
    Detroit nicméně pokračuje v okupaci domácí branky, hraje ale zodpovědně dozadu a nepouští se bezhlavě na zteč.

03:50
    Domácí přetáhli hru na druhou stranu, nedaří se jim ale dostat se ke střele.

04:23
    Stejně tak ale dopadl i nyní Detroit.

05:07
    Dobrá střela domácích, Husso ale neměl problém se zásahem.

05:48
    Sam Carrick před brankou krosčekoval soupeře do zad a vysloužil si tak dvě minuty za nedovolené bránění.

06:05
    Dělovka z kruhu se ztečovala před Gibsonem.

06:25
    Detroit musí podruhé za sebou až ke své bráně.

07:12
    Detroit právě vstřelil branku!

Přesilovka je využita a máme tu premiérový gól v NHL! Střela Filipa Hronka od modré trefila do hlavy Coltona Whiteho. Tím se z ní stala žabička, která se odskákala k JONATANU BERGGRENOVI, který pohotově doklepl kotouč za bezmocného Gibsona. Asistence: Filip Hronek a Lucas Raymond.
    07:12 Jonatan BERGGREN - 0:1

08:30
    Icing domácích.

08:42
    Tyler Bertuzzi měl dvě dobré střely, Gibson ale byl tentokrát připraven.

09:30
    Kačerům se stále nedaří usadit se v útočném pásmu, Detroit se ale dopustil icingu, takže mají šanci.

09:43
    A Ville Husso musel zasahovat daleko od brankoviště, ze kterého ho vyhnala tvrdá střela.
    09:43 Ville Husso na výletě z brankoviště

10:19
    Nicméně se opět hraje na třetině Anaheimu.

10:30
    A John Gibson přežil další nával, po kterém puk letí až k Hussovi.

11:19
    Joseph Veleno mezi kruhy nemohl střílet, byl zády k bráně. Přihrávka na spoluhráče pak také nebyla kdovíjaká.

11:52
    John Gibson si připisuje další zákrok a my si dáme komerční pauzu.

12:07
    Ne, Anaheim se dnes v útočné třetině zřejmě skutečně nebude ohřívat dlouho.

13:07
    Husso si musel hlídat levou tyčku, o kterou se otřela střela jednoho z domácích hráčů.

13:30
    Další střela Kačerů letěla mimo.

13:45
    A John Klingberg následně nevyzrál na gólmana v rudém.

14:07
    Střelu Benoita zablokoval Veleno.

14:17
    Další šarvátka, tentokrát u levé tyčky Hussoa. Ryan Strome se ale rozhodl nevracet soupeři pozornost a po chvíli kočkování se mohou všichni jet občerstvit.

14:40
    Střela od modré k Hussovi vůbec nedošla.

15:35
    Jakob Silfverberg se dopustil hry vysokou holí a Anaheim tak přijde o útočné pásmo.

16:00
    Přečíslení 3 na 2 Detroit nedokázal přetavit v zakončení.

16:24
    A musí se vrátit ke své bráně a začít odtud.

16:48
    Tentorkát už přečíslení Red Wings dokázali využít, Oskar Sundqvist ale trefil jen Gibsona.

17:06
    Následně se ale Oskar Sundqvist jal krosčekovat jednoho ze soupeřů zezadu a to neuniklo pozornosti rozhodčí.

17:47
    Anaheim právě vstřelil branku!

Dvakrát mu střelu zastavili, na potřetí to ale vyšlo! MASON MCTAVISH se po neúspěchu z pravého křídla přesunul před branku a z mezikruží doklepl do brány střelu Henriqueho ze stejné pozice. Asistence: Adam Henrique a Cam Fowler.
    17:47 Mason MCTAVISH - 1:1

18:39
    Detroit opět operuje ve třetině soupeře. Jsou ale jen v rohu.

19:01
    Poslední minuta třetiny.

19:03
    Larkin dostal na kruhu dost prostoru ke střele, Gibson ale měl čistý výhled.

19:23
    Gibson nerozehrál puk za brankou zrovna dvakrát šťastně, nikdo v rudém toho ale nedokázal využít.

20:00

První dějství tak končí nerozhodně po jedné využité přesilovce na obou stranách. Nejprve se prosadili domácí, když se k debutovému střelci Berggrenovi šťastně odrazil puk od hlavy Coltona Whiteho, který třetinu nedohrál. Hosté kontrovali dvě a čtvrt minuty před sirénou, když se prosadil Mason McTavish.

Další třetina začne přibližně v 5:05.

20:01

20:16
    První útok Red Wings skončil v rohu.

20:32
    Práce Anaheimu v útočném pásmu je ale stále tristní.

21:30
    Hronek s Kubalíkem rotují před Gibsonem, nic z toho ale nebylo.

21:45
    Dělovka Stromeho nečinila Hussovi problém.

22:18
    Michael Rasmussen za vlastní brankou podsekl nohy Silfeverbergovi a Detroit tak bude čekat druhé oslabení.

23:01
    Anaheim se ale nemohl dostat ke střele a ta Fowlerova od modré byla hodně propagační a skončila sražená.

23:09
    John Klingberg od modré už vyslal lepší dělovku, ale jen do Hussa.

23:29
    Znovu Fowler a opět trefil jen hráče před brankou.

23:46
    A Red Wings se osvobozují a střídají.

24:04
    A Joseph Veleno dokonce může zatlačit domácí hlouběji do jejich třetiny.

24:18

24:22
    Husso odolal i poslednímu přesilovkovému pokusu. Troy Terry prostřelil nohy obránce před ním, zkušený gólman byl ale na dobrém místě.

24:52
    Isac Lundeström mířil na zadní tyč, Husso puk odkopl betonem.

25:19
    A po čase si sáhl na puk i John Gibson.

25:45
    Fowler z dálky nebyl přesný, trefil se jen do rohu.

26:27
    Hronek měl za vlastní brankou problém dostat puk z prostoru mezi bruslemi, nakonec ho ale dokázal odpálit před dotírajícím domácím hráčem.

27:10
    Joseph Veleno projel obranou Ducks jak nůž máslem, přihrávka na Berggrena byla ale tragická.

27:40
    Klingberg od modré neprocpal střelu obranou.

27:55
    Zegras překombinoval situaci a přihrávku neprocpal přes obranu.

28:19
    Zegras naslepo dobře přihrál Jakobu Silfverbergovi. Ten to sice měl na dlouhou hůl, ale jakž takž si dokázal připravit zakončení, jen už neměl čas na lepší a Ville Husso mu kotouč sebral.

28:36
    Přihrávka rukou od Kulikova ve středním pásmu.

28:48
    Fowler si tentorkát najel až do kruhu, byl ale před Hussem sám.

29:12
    Frank Vatrano to dobře zkusil zblízka pod ruku na bližší tyč, trefil se ale jen do vyrážečky.

30:00
    Oskar Sundqvist dostal přihrávku zpoza branky a jeho střela udělala rozruch v domácím brankovišti. Od hole obránce se ale puk odrazil Gibsonovi na vyrážečku.

30:37
    Troy Terry lítá pásmem Detroitu a hledá, komu by mohl přihrát.

30:43
    A po střele jeho spoluhráče Ville Husso vyrazil branku z jejího ukotvení a my si tak dáme další komerční pauzu.

31:05
    Pius Suter byl podražen na brankové čáře a navrátilec Colton White si posedí na trestné.

31:18
    Hronek nabil na volej Raymondovi, John Gibson se ale dobře přesunul.

32:00
    Jonatanu Berggrenovi střela nesedla a byť šla za branku, John Gibson po ní hrábl lapačkou.

32:16
    Přihrávku na Kubalíka vystihl Fowler a Detroit musí ven z pásma.

32:43
    Tentokrát do kombinace zasáhl Isac Lundeström.

33:06
    Dvě přesilovky byly využity, ta čtvrtá se k nim ale nepřidá.

33:40
    Anaheim se dopustil úmyslného ofsajdu a hra se tak přesune před Gibsona.

34:08
    Kačeři si musí dávat pozor na ztráty kotouče. Pius Suter toho málem využil přihrávkou před bránu.

35:04
    Ani Dominik Kubalík nevyzrál na Johna Gibsona, který jeho střelu z dálky bez problému spolkl.

35:37
    Ostrá střela z úhlu našla jen Gibsona. Ten ale zakvedlal bránou.

36:06
    Ofsjad domácích.

36:18
    Michael Rasmussen se dobře obtočil okolo brány a nabil Ernemu, který ještě nabídl teč Sundqvistovi. Ten ale nedokázal z hranice brankoviště prodrat puk změtí těl.

36:46
    Další strkanice před Hussem.

36:57
    Střela Stranda od modré našla jen plexi za brankou.

37:30
    Zblokovaná střela vyhnala Anaheim z útočné zóny.

37:48
    A po dalším vyhození na druhé straně oba týmy střídají.

38:40
    Dmitrij Kulikov napálil jen Hussovu vyrážečku.

39:01

39:16
    Erne protečoval na útočné modré puk jen do ochranné sítě.

39:26

Detroit dává gól do šaten! MICHAEL RASMUSSEN se opět obtočil kolem Gibsonovy branky, jenomže tentokrát se rozhodl nepřihrávat. Místo toho se na pětníku otočil čelem k brance a vystřelil k zadní tyči přesně v moment, kdy Oskar Sundqvist projel gólmanovi před očima. Gibson zůstal jen nevěřícně koukat. Asistence: David Perron a Oskar Sundqvist.
    39:26 Michael RASMUSSEN - 1:2

39:54
    Husso ještě čelí spršce střel, ale vše zvládl.

40:00

Druhá třetina nebyla tolik atraktivní jako ta první, přinesla ale ve svém závěru hostím vedení. Poslední třetina začne v 6:03.

40:01

40:39
    Larkin hledal spoluhráče po lajně, puk ovšem vystihl Adam Henrique.

41:17
    John Klingberg zkusil projet obranou, ale byl rychle zastaven.

42:12
    Zatím kotouč hodně lítá po ledu bez větší akce.

43:11
    Střelu Larkin usměrnil Gibson vyrážečkou.

43:38
    Troy Terry se snažil reklamovat faul, hlavní sudí mu ale nevěnoval ani pohled.

44:06
    Zegras se na kruhu srazil s Bertuzzim, který se ho lekl a odjel na střídačku.

44:39
    Zegras ovšem pokračoval a jeho střela zblízka trefil spojnici Hussovo tyček.

45:49
    Larkin sérií odrazů jen přehodil branku.

46:00
    A počty se srovnají. Moritz Seider v souboji sekl soupeři do hokejky a hvizd přišel prakticky okamžitě.

46:26
    Situace se snaží využít domácí, chtělo by to ale operovat čelem k bráně.

46:50
    Kačeři budou za dvanáct sekund přesilovku pět na tři! Mimo záběr kamer se Lucas Raymond dopustil hrubosti.

47:01
    Domácí už jsou v plném počtu a mají dvojitou přesilovku.

47:27
    Zegrasova přihrávka minula cíl a Fowler musel pro puk ke své kleci.

47:46
    Další střelu zablokoval Michael Rasmussen.

48:00
    Detroit je ve čtyřech.

48:14
    A znovu vyhazuje puk.

48:38
    Anaheim se zatím k ničemu nebezpečnému nedostal.

48:50
    A Detroit dvojité oslabení přežije.

49:27
    Red Wings v klidu srovnají pětky a vystartují dopředu.

49:53
    A už je z toho zase okupace Gibsona.

50:04
    Máme tu další početní výhodu pro Detroit. Simon Benoit se dopustil hákování.

50:15
    Anaheim dokázal na moment dostat hru před Hussa, Kubalík tam ale puk uzmul.

50:59
    Zatím je to ale jen plácaná o puk.

51:11
    A po Bertuzziho zásahu skončil kotouč mimo led.

51:39
    Raymond se snažil dostat k zakončení zblízka, to mu ale nevyšlo.

51:54
    Lucas Raymond zůstal jen nevěřícně koukat, jelikož mu Jakob Silfverberg odpálil hokejku z rukou přes plexisklo až do hlediště, přímo do rukou šťastnému divákovi. Trest ale dostane právě Raymond, protože on soupeře zahákoval jako první.

52:43
    Mason McTavish trefil tyčku! Domácí hráč dostal namazánou na volej od modré, měl před sebou úplně prázdnou klec, jeho přízemní střela ale šla moc doprava.
    52:43 Tyčka Masona McTacvishe

53:49
    Frank Vatrano nevyzrál na Hussa a ani tato přesilovka není využita.

54:20
    Anaheim ještě chvíli těží z tlaku

54:40
    Ville Husso je teď ve velkých problémech! Střely na něj létají ze všech stran.

55:07
    Detroit konečně dokázal převést hru před Gibsona, který musel čelit přečíslení 2 na 1.

55:31
    Následně i střele Sundqvista.

56:10
    Kubalík jen nahodil puk na zadní mantinel.

56:30
    Kotouč lítá ze strany na stranu.

56:43
    A Cam Fowler raději hru uklidní a nechá celky vystřídat.

57:20
    Frank Vatrano nebyl přesný se svou střelou.

57:38
    Ani branka Johan Gibsona nevydržela v ukotvení a Kačeři dostávají komerční přestávku na důležitou válečnou poradu.

57:55
    John Gibson je na střídačce!

58:12
    Adam Henrique to div nezkusil basketbalově, jelikož kotouč přeskakoval branku Hussa.

58:34
    A Ville Husso si připisuje zákrok po střele Fowlera od mantinelu.

58:34
    Oddechový čas pro tým Anaheim Ducks.

Velká porada je i na střídačce Detroitu. John Gibson každopádně zůstává na střídačce.

58:43
    Red Wings dostali hru za domácí bránu.

59:00
    Klingbergovu střelu neudržel Husso v lapačce.

59:14
    ¨
    Tak to je zvrat, máme srovnáno! Ryan Strome dobře clonil Hussovi ve výhledu a dovolil tak JOHNU KLINGBERGOVI propálit od modré vše, co mu stálo v cestě. Puk ještě lízl beton Hussa a šel nahoru, skončil ale i tak v brance. Asistence: Trevor Zegras a Cam Fowler.
    59:14 John KLINGBERG - 2:2

60:00

Kačerům se tedy povedlo utéct hrobníkovi z lopaty a minimálně bodík si dnes podrží doma. Zda vyhrají i prodloužení, to se ukáže za pár minut!.

Klingberg, Zegras a Terry vs. Larkin, Seider a Raymond, toť úvodní trojky.

60:01

60:20
    Red Wings dlouho váhali s rozehrávkou.

60:33
    A sudí se teď upískl po střele Larkina, která vypadla před Gibsona.

60:52
    Detroit musí opět začít od Hussa.

61:08
    Hronkovi ale utekl puk a Gibson mu ho u tyčky přikryl lapačkou.

61:15
    Dominik Kubalík neviděl dobré východisko v útočné třetině a raději ji i s pukem opustil.

61:32
    Následně ale ohrozil Gibsona střeleckým pokusem.

62:10
    Detroit profituje z toho, že má střídačku v útočné třetině a tahá hru dozadu a brání domácím střídat.

62:50
    Na trojce Kačerů je už znát vyčerpání.

63:05
    John Gibson ale podržel svůj tým a ten může aspoň částečně vystřídat a jít do útoku.

63:36
    Terry schoval střelu za obránce, nezamířil ale mezi tři tyče.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

64:05
    Zegrasovu střelu zablokoval Hronek.

64:10

Tahle střela už ale prošla a RYAN STROME rozhoduje prodloužení pro Kačery! Detroit před Hussem i díky dobrému napadání Zegrase ztratil puk. Domácí jedenáctce se u druhé tyčky zjevil Strome a v situaci 2 na 0 Hussa umíchali a Strome nadvakrát dotlačil puk za brankovou čáru. Asistence: Trevor Zegras.

Statistiky utkání:

Střely na branku: 30:33
    Úspěšnost na vhazování (v %): 44,8:55,2
    Využití přesilovek: 1:1
    Hity: 17:19
    Zblokované střely: 15:25

1. Ryan Strome (1+0, 2 střely, úspěšnost na vhazování: 40%, +/-: +2, čas na ledě: 17:14)
    2. John Klingberg (1+0, 3 střely, 1 hit, 1 zblokovaná střela, +/-: +1, čas na ledě: 22:18)
    3. Michael Rasmussen (1+0, 3 střely, 4 hity, úspěšnost na vhazování: 57%, +/-: +1, čas na ledě: 15:22)

Česká stopa v utkání:

Filip Hronek (0+1, 1 střela, 1 hit, 4 zblokované střely, +/-: -1, čas na ledě: 25:15)

Dominik Kubalík (0+0, 3 střely, 2 zblokované střely, +/-: -1, čas na ledě: 15:20)

Kačeři tak nakonec berou cenné body, byť dnes to byl z jejich strany horší zápas. Hodně ztráceli puky, nedokázali zamknout soupeře v pásmu ani si vytvořit dobré šance. Detroit byl aktivnějším celkem, ale nakonec se na ně štěstí neusmálo. Hezký večer! (06:50:41)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 18. McTavish (Henrique, Fowler), 60. Klingberg (Zegras, Fowler), 65. R. Strome (Zegras) – 8. Berggren (Hronek, Raymond), 40. Rasmussen (Perron, Sundqvist)

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Benoit, Strand, White – Henrique (A), Zegras, Terry – Regenda, R. Strome, Vatrano – Comtois, Lundeström, Silfverberg (A) – McTavish, Leason, Carrick.

Rozhodčí: Luxmore, Schrader – Brisebois, Hughes

Diváci: 15 198