Skellefteå – Zürich 5:4 (kon.)
Skellefteå AIK
5:4 (2:2, 1:2, 2:0)
ZSC Lions
Středa 16.11.2022, 19:05 • Kraft Arena, Skellefteå • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:05.

V osmifinále Ligy mistrů se utkají Skellefteå AIK a ZSC Lions Zürich. Půjde o první vzájemné utkání obou mužstev. Mírným favoritem je domácí Skellefteå.

Skellefteå AIK vyhrála skupinu H, když za sebou nechala Davos, Třinec a Belfast. Kapitánem týmu je Oscar Möller.

Statistiky hráčů Skellefteå AIK

Nejproduktivnější hráč: Rickard Hugg (6+3)
    Nejlepší střelec: Rickard Hugg – 6 branek
    Nejlepší nahrávač: Oskar Nilsson – 5 asistencí

ZSC Lions Zürich skončil na druhém místě skupiny D. Před nimi skončil další švédský tým Rögle. Lions za sebou nechali Fehervar a Katowice. Kapitánem týmu je obránce Patrick Geering.

Statistiky hráčů ZSC Lions Zürich

Nejproduktivnější hráč: Mikko Lehtonen (0+7)
    Nejlepší střelec: Sven Andrighetto – 4 branky
    Nejlepší nahrávač: Mikko Lehtonen – 7 asistencí
    Hollenstein v týdnu proloužil smlouvu o dva roky - odmění se hned vstřelenou brankou?

Skellefteå AIK: Söderström (Hellnemo) – Forsfjäll, Pudas, Lundberg, Salomonsson, Nilsson, Granberg, Olsson – Sandberg, Lindholm, Lindström – Hugg, Jonsson, Möller (C) – Kühnhackl, Wingerli, Lindholm – Sundsvik, Lindström, Robertsson – Stenman
    Trenér: Ohlsson

ZSC Lions: Hrubec (Waeber) – Lehtonen, Weber, Geering (C). Baltisberger P., Marti, Trutmann, Guebey – Andrightetto, Lamikko, Azevedo – Texier, Wallmark, Riedi – Bodenmann, Roe, Hollenstein – Sigrist, Schappi, Baltisberger Ch., – Bachofner
    Trenér: Gronborg

Rozhodčí: Kaukokari, Hronský – Yletyinen, Nordlander.

Stadionem už zní hymny Švýcarska a Švédska.

00:01

0:35
    Úvodní buly vyhrál hostující tým. K puku se ale dostali domácí. Střela Lindholma byla ale zablokována.

1:03
    Wingerli nahrál na modrou Salomonssonovi. Jeho nahození minulo branko.

1:46
    Skellefteå je v úvodních minutách aktivnější.

2:04
    Teď se do pásma dostal i Curych. Hollensteinova formace se k zakončení ale nedostala.

3:12
    Dva na jednoho jel Azevedo s Bachofnerem. Azevedo přihrál Bachofnerovi, který byl sám před brankářem, branku ale nevstřelil.
    3:12 Bachofnerova šance

3:24
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK:
    Lindstrom – 2 min., hákování.

4:13
    Skoro minuta z přesilovky je pryč, hostům se zatím moc nedaří.

4:23
    Teď měl velkou šanci Azevedo. S Andrighettem jel sám na branku. Azevedo dostal kotouč a vystřelil. Jeden z obránců mu ale do střely sáhl, čímž výrazně pomohl Söderströmovi v brance.
    4:23 Šance Azeveda

4:25
    Vyloučení v týmu ZSC Lions:
    Riedi – 2 min., nedovolené bránění.

5:49
    Lions právě vstřelili branku!
    RETO SCHÄPI se dostal k samostatnému úniku, který vyřešil přesnou střelou pod beton Söderströma. Curych jde do vedení v oslabení.
    Bez asistence.
    5:49 SCHÄPPI. - 0:1

6:13
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno, Skellefteå využívá přesilovku. Nilsson nahrál JOAKIMU LINDSTRÖMOVI, který si nabruslil na kruh a trefil přesně horní roh branky.
    Asistence: Oskar Nilsson, Max Lindholm
    6:13 LINDSTRÖM - 1:1

7:00
    Trutmann – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

7:03
    Wingerli – 2 min., podrážení.

8:23
    Azevedo opět hledal před brankou Andrighetta, jehož pokus minul branku.

9:03
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

10:12
    Texier mohl jet sám na brankáře. Přihrávku od Geeringa ale nezpraocval.

11:39
    Andrighetto – 2 min., podrážení.

12:07
    Pudas našel před brankou FILIPA SANDBERGA, který naznačil střelu, poté zasunul kotouč za Hrubcův beton. Skellefteå využívá i svoji druhou přesilovku.

13:55
    A je opět srovnáno. Andrighetto hledal ve slotu Hollensteina, jehož střelu vyrazil Söderström jen před WILIHO RIEDIHO, který už neměl probém s tím uklidit kotouč do prázdné branky.
    Asistence: Denis Hollenstein, Sven Andrighetto
    13:55 RIEDI - 2:2

15:23
    Se střelou Hugga neměl výraznější problémy Hrubec.

16:44
    Kühnhackla sestřelil ve středním pásmu Juho Lamikko a dostává trest do konce utkání. Skellefteå bude hrát navíc 5 minutovou přesilovku.
    16:44 Lamikko - 5+20

17:23
    Úvod přesilovky domácím nevychází. Wallmark osvobozuje Curych.

17:45
    Tentokráte Geering vyhazuje přes všechny čáry.

18:44
    Dvě minuty z přesilovky jsou pryč. Domácí se k žádnému ohrožení branky nedostali. Na lavičce hostů skončil Pudas po hitu od Sigrista.

19:03
    Velká šance v oslabení. Roe jel sám na branku, ale trefil jen Söderströma, Po něm dorážel ještě Azevedo, ani on se neprosadil.
    19:03 Roe jel sám na branku

20:00

V první třetině jsme se rozhodně nenudili. Viděli jsme 4 branky. Skóre otevřel Schäppi, na jehož gól odpověděla Skellefteå trefami Lindströma a Sandberga. Poslední slovo měli hosté, když využili přesilovku zásluhou Riediho. Poté byl ještě do konce utkání vyloučen Lamikko. Skellefteå začne druhou třetinu v přesilovce.

20:01

21:03
    Skellefteå sice zamkla Curych v pásmu. K žádné střele se ale nedostala.

21:44

21:46
    Skellefteå se dostala do pásma, hra je ale přerušena pro přihrávku rukou.

21:46
    Wallmark si zopakuje buly s Lindströmem.

22:12
    Robertsson se srazil s Hrubcem. Hra je vykázána do středního pásma.

22:16
    Ofsajd Skellefteåi.

23:02
    Azevedo dostal puk přes celé kluziště. Rozhodl se ještě přihrát na obránce Phila Baltisbergera, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.

23:14
    Lehtonenova střela jen těsně minula branku.

24:00
    Proti Lindströmovi výborně zasáhl Hrubec.

24:45
    Robertsson nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se až ke střele, ta na Hrubce ale nedoletěla.

26:04
    Oba týmy nyní dobře brání. Žádnou velkou šanci jsme ve druhé třetině zatím neviděli.

26:13
    Z pravého kruhu střílel Hugg. Hrubec byl ale opět připraven. Následuje komerční přestávka.

26:34
    Azevedo nezpracoval přihrávku od Webera. Zakázané uvolnění.

28:39
    Skellefteå zamkla soupeře v útočném pásmu. Domácí ale vůbec nestřílí.

28:46
    Baltisberger P. – 2 min., podrážení.

28:55
    Moller pálil hned po buly. Hrubec je připraven.

29:13
    Sandberg hledal na levém kruhu Mollera, který měl před sebou prázdnou branku, puk ale netrefil.
    29:13 Moller netrefil puk v dobré pozici

29:43
    A tak je tu trest, opět další branka v oslabení. ALEXANDRE TEXIER ujel v oslabení po chybě Pudase, střelou nad beton Söderströma posílá Curych do vedení.
    29:43 TEXIER - 2:3

31:23
    Krátká šarvátka mezi Lindströmem a Lehtonenem. Rozhodčí vylučovat nyní nebudou.

32:13
    Komerční přestávka.

32:49
    Je opět vyrovnáno. Joakim Lindström s kotoučem míchal za brankou, čekal, až se mu uvolní možnost nahrát spoluhráči. Na kruhu dostal prostor FILIP SANDBERG, jehož Lindström našel přesně. Sandberg trefuje přesně. Dobrou práci udělal před brankou Lindholm.
    Asistence: Joakim Lindström, Anton Olsson
    32:49 SANDBERG - 3:3

35:04
    Další velká šance Curychu. Bodenmann jel s Bachofnerem sám na branku. Bachofner dostal kotouč, udělal kličku Söderströmovi, trefil ale bekhendem jen břevno. Malou útěchou může být přesilovka pro Curych po faulu na Bodenmanna.
    35:04 Bachofner trefil tyč

35:04
    Nilsson – 2 min., sekání.

35:46
    Azevedo pálil z první. Söderström byl připraven.

36:30
    Curych využívá přesilovku. Azevedo hledal ve slotu DENISE HOLLENSTEINA, k němuž se přihrávka nedostala. K puku se ale dostal Andrighetto, který již Hollensteina našel přesně. Hollenstein si puk zpracoval, zamíchal s ním a bekhendem se trefil přesně.
    Asistence: Sven Andrighetto, Justin Azevedo
    36:30 HOLLENSTEIN - 3:4

36:50
    Weber – 2 min., podrážení.

37:30
    Další přesilovka domácích nezačíná nejlépe. Hosté se osvobozují.

37:47
    Lindströmova střela těsně minula horní roh Hrubcovi branky.

38:50

39:01
    Marti jel sám na branku. Jeho střela však nebyla přesná. Domácí mají velké mezery v obraně.
    39:01 Martiho únik

40:00

Druhá třetina je za námi. Skellefteå inkasovala další branku v oslabení z hokejky Texiera. Ve 33. minutě srovnal svým druhým gólem v utkání Sandberg. Ve 37. minutě využil přesilovku Hollenstein. Skellefteå má velké problémy s obranou. Curych jel už několikrát sám na branku. Uvidíme, jestli se domácím povede utkání otočit ve třetí třetině.

40:01

40:16
    Nahození Azeveda končí v rohu kluziště.

40:33
    První lajna Curychu je opět aktivní. Lehtonen minul branku.

40:56
    Moller se dostával do zajímavé příležitosti. Geering ho dobře pokryl.

42:05
    Rychlý přechod Curychu nedokázal využít Hollenstein.

42:57
    Proti Lindströmově střele byl připraven Hrubec.

43:08
    Další zákrok Šimona. Mezi kruhy vstřelil Lindholm. Hrubec máchl lapačkou a přerušuje hru.

43:17
    Lehtonen si zahrával ve svém obranném pásmu. Moller ho o puk nakonec neodebral.

43:55
    Weber – 2 min., hrubost.

44:00
    Wallmark po buly ihned vyhazuje.

44:42
    Max Lindholm našel před brankou úplně volného spoluhráče, kterým byl PAR LINDHOLM, který uklidil puk přesně do branky. Skellefteå využívá přesilovku a srovnává.
    Asistence: Max Lindholm, Joakim Linström
    44:42 LINDHOLM P. - 4:4
    44:42 LINDHOLM - 4:4

46:19
    Curych bude muset dohrát utkání na 11 útočníků. Po vyloučení Lamikka, nyní odchází kvůli zranění do kabiny Texier. Uvidíme, zda se Francouz ještě vrátí do hry.

48:03
    Skellefteå otáčí průběh utkání. JOAKIM LINDSTRÖM objel branku a z otočky vystřelil. Hrubec jeho pokus neudržel. Kotouč doskákal za brankovou čáru.
    Asistence: Filip Sandberg, Par Lindholm
    48:03 LINDSTRÖM - 5:4

49:23
    Curychu tečou nervy. Roe se nyní pustil do Pudase. Oba půjdou na trestnou.

49:23
    Současné vyloučení:
    Pudas – 2 min., nesportovní chování.

Roe – 2 min., nesportovní chování.

49:56
    Joakim Lindström dnes hraje skvěle. Nyní vytvořil dobrou šanci pro Salomonssona, který ale netrefil branku.

51:00
    Forsfjäll čeká za svou brankou, až jeho spoluhráči vytřídají.

51:23
    Oba týmy hrají v plném počtu.

52:17
    Alespoň jedna dobrá zpráva pro Curych. Texier se vrátil na led.

52:31
    Lindström nahazoval ještě před půlkou. Zakázané uvolnění.

53:14
    Curych se dostal do pásma. Se střelou Lehtonena neměl problémy Söderström.

53:47
    Texier se sice na led vrátil. Do kabiny ale míří dnes dobře hrající Justin Azevedo. Azevedo zmeškal začátek sezóny pro zranění, snad lavičku opustil jen z preventivních důvodů, jinak by to byla velká ztráta pro Curych do dalších zápasů.

54:05
    Sandberg – 2 min., vysoká hůl.

55:20
    Azevedo je zpátky na ledě. Ve slotu hledal Hollensteina, jemuž střela nesedla.

55:40
    Lehtonen zavezl kotouč do útočného pásma. Pudas ho o něj ale obral a vyhazuje.

56:12
    Lehtonen pálil hodně tvrdě. Söderström vyráží betony.

57:14
    Domácí se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění. Pro Pudase a spol. to je hodně dlouhé střídání.

57:48
    Azevedo jel z velkého úhlu sám na Söderströma. Domácí brankář ale sklapl betony včas.

58:11
    Geeringovu střelu chytil Söderström. Poté jsme viděli potyčku mezi Andrighettem a Granbergem. Andrighetto má krvavé zranění a míří do kabiny.

58:11
    Granberg – 2 min., hrubost,
    Andrighetto – 2 min., hrubost, odpyká Sigrist.

58:47
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Do velké šance se dostal Wingerli, položil si Hrubce, přesně už nezakončil.

59:23
    Na druhé straně jeli dva na jednoho Azevedo s Wallmarkem. Wallmark se rozhodl pro střelu, jeho střela nebyla přesná.

59:34
    Azevedo přenechal puk Roemu, jehož střelu z dobré pozice Söderström vyrazil.
    59:34 Söderström podržel svů tým

První utkání osmifinále je u konce. Skellefteå vítězí v zajímavém zápase 5:4. Dvě branky domácích vstřelili Filip Sandberg a Joakim Lindström. Ve třetí třetině využil přesilovku i Par Lindholm. Hosté hrozili zejména z rychlých kontrů. Velmi dobře hrál Justin Azevedo, který si připsal jednu asistenci. Gólově se za Lions porsadili Schäppi, Riedi, Texier a Hollenstein. Curych se nedokázal prosadit v rovnovážném stavu hráčů na ledě. Dvě branky dal z přesilovky, dvě v oslabení.

Do odvety je ale vše otevřené. Curych bude muset zlepšit zejména disciplínu, pak bude mít určitě šanci postoupit dále.

Ode mě je to dnes vše. Hezký večer! (21:38:13)

Adam Beneš

Branky a nahrávky: 7. Lindström (Nilsson, Lindohlm), 13. Sandberg (Pudas, Hugg), 33. Sandberg (Lindström, Olsson), 45. Lindholm (M., Linström), 49. Lindström (Sandberg, P.) – 6. Schäppi., 14. Riedi (Hollenstein, Andrighetto), 30. Texier, 37. Hollenstein (Andrighetto, Azevedo)

Skellefteå AIK: Söderström (Hellnemo) – Forsfjäll, Pudas, Lundberg, Salomonsson, Nilsson, Granberg, Olsson – Sandberg, Lindholm P., Lindström – Hugg, Jonsson, Möller (C) – Kühnhackl, Wingerli, Lindholm M. – Sundsvik, Lindström, Robertsson – Stenman

Rozhodčí: Kaukokari, Hronský – Yletyinen, Nordlander
    Úterý 22.11.2022
    Zürich - Skellefteå 1:4

Branky a nahrávky: 31. Baltisberger Ch. (Wallmark, Texier) – 24. Sandberg (Lindholm M.), 26. Wingerli (Lindholm M.), 38. Lindholm P. (Lindholm M.), 59. Hugg