Lipt. Mikuláš – Poprad 4:3 (po pr.) | Košice – Trenčín 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Spišská N. Ves 3:2 (po pr.)
Zvolen – Banská Bystrica 6:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
4:3 (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
HK Poprad
sk Středa 16.11.2022, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Vážení diváci, vítame Vás pri online prenose zo zápasu 17.kola Tipos extraligy medzi tímami MHk 32 Liptovský Mikuláš a HK Poprad. Stretnutie sa začne o 17.00.

V Liptovskom Mikuláši sa odohrá derby súboj geograficky blízkych súperov. Domácim patrí po 16 odohraných zápasoch 10. miesto so ziskom 18 bodov, na posledný Prešov majú Liptáci náskok dvoch bodov. Mikulášanom sa pred reprezentačnou prestávkou podarilo zlepšiť výkonnosť, z posledných 5 zápasov vydolovali 8 bodov.

Popradčania neprežívali ideálne obdobie, na čo zareagovali trénerskou zmenou, keď Martina Hrnčára vystriedal navrátilec Peter Mikula. Zmeny sa dotkli aj hráčskeho kádra, na vlastnú žiadosť z neho odišiel najproduktívnejší hráč mužstva Andrew Yogan. Na druhej strane, do tímu "kamzíkov" pribudli fínský útočník Jouka Juhola aj kanadský obranca Ben Betker. Popradčanom patrí v tabuľke 7.miesto so ziskom 21 bodov.

Tento zápas bude aj súbojom niekdajších trénerských kolegov, súčasný tréner Liptovského Mikuláša Ján Šimko totiž kedysi robil Petrovi Mikulovi asistenta.

Úvodné zostavy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Durný) – Ventelä, Hudec, Novajovský, Pavúk, Diakov, Mezovský, Braun – Karsums, Kuru, Kriška (C) – Handlovský, Saari, Walega – Uhrík, Šmída, Michalík – Drábek, Vähätalo, Kalousek
    Tréner: Ján Šimko

HK Poprad: Peters (Valluš) – Drgoň, Betker, Kotvan, Vainio, Bokroš, Meliško,Jasečko, Sokoli – Svitana (C), Skokan, Kukuča – Juhola, Bubela, Záborský – Paločko, Paukovček, Petráš – Valigura, Mlynarovič, Suchý
    Tréner: Peter Mikula

Rozhodca: Stano, Žák – Jedlička, Valo

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:29
    Prvé prerušenie hry prinieslo zakázané uvoľnenie hostí.

1:34
    V úvode sledujeme hokej bez streleckých pokusov, o niečo aktívnejším dojmom pôsobia domáci.

2:52
    Štadión v Liptovskom Mikuláši nevyzerá byť priveľmi zaplnený, no postupne sa začína ozývať domáci fanklub.

3:48
    Domáci mohli ohroziť Petersa, Saarimu však zakončenie z medzikružia nevyšlo.

4:57
    Nátlak tretieho popradského útoku, Petráš ani Paukovček nepretlačili puk za Valenta.

6:47
    Popradčania zatlačili domácich, na konci náporu bola strela Kukuču, tú stečoval mimo Karsums.

7:12
    Záborského strelu pokryl Valent, následne došlo pred domácou bránkou k potyčke. Najmä Hudec s Bubelom si teraz majú čo povedať

7:12
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš:
    Hudec – 2 min., hrubosť,
    Bubela – 2 min., hrubosť.

8:25
    Akcia dvoch bývalých Popradčanov v službách Mikuláša, Handlovský nabil Novajovskému, toho zakončenie z pravej strany zlikvidoval Peters.

9:12
    Oba tímy hrajú v plnom počte.

9:24
    Dlho v ňom ale nehrali, po zákroku Drábeka sa totiž ocitol na zemi Adam Drgoň, rozhodcovia signalizujú vylúčenie.

9:24
    Drábek – 2 min., podrazenie.

10:05
    Kotvan pálil od modrej, Valent zasiahol pravým betónom, Popradčanom sa nepodarilo puk doraziť do bránky.

10:36
    Kukučova strela z ľavej strany gól nepriniesla, domácich podržal Valent. Hosťom ale herne táto presilovka vychádza celkom slušne.

11:24
    Domáci v plnom počte.

12:36
    Pekný prienik Paločka, do zakončenia sa ale napokon cez domácich obrancov nepretlačil.

13:14
    Šmída chcel zblízka tečovať puk do Petersovej bránky, hosťujúci gólman bol pozorný. Následne mierne vzplanuli vášne, nešlo však o nič vážne.

13:52
    Brejk Popradu skončil neúspešne, Skokanovi zakončenie z pravej strany príliš nevyšlo.

14:46
    Záborský so Svitanom sa zrazili približne v stredovom kruhu, hostia ešte dokázali propagačne nahodiť puk na Valenta, po reklamnej prestávke budú vhadzovať v útočnom pásme.

15:22
    Walega nahadzoval puk z uhla, Peters sa prekvapiť nenechal.

16:42
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Drábek prenikol cez Bokroša, Petersa síce ešte neprekonal, no Valigura následne pri rozohrávke nechtiac nabil puk MARKUSOVI MICHALÍKOVI a ten z medzikružia prestrelil Petersa – 1:0.

17:54
    Popradčania po inkasovanom góle pridali, okamžite by radi odpovedali vyrovnávajúcim presným zásahom.

19:45
    Záborského tvrdá rana, len tesne ňou minul hornú konštrukciu Valentovej bránky.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V Liptovskom Mikuláši sa spočiatku hral vlažný hokej bez výraznejších gólových príležitostí, postupom času sa dianie na ľade rozbehlo. Vyloženejšie šance si vypracovali hostia, no v závere tretiny sa do vedenia dokázali dostať domáci, ktorým sa podarilo využiť chybu v popradskej rozohrávke.
    Ďalšia tretina sa začne približne o 17.49.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:37
    Kriška z ľavej strany preveril pozornosť Petersa, brankár Popradu situáciu zvládol.

21:42
    Dobrý vstup domácich do druhej tretiny, začali ju aktívne vo vysokom postavení.

22:55
    Sokoli z pravej strany nahodil puk na Valenta, následne bol až príliš aktívny v predbránkovom priestore, čo sa nepáčilo Pavúkovi, ktorý sa s ním dostal do menšej potyčky.

23:33
    Kriška chcel z ľavej strany prekvapiť Petersa strelou z uhla, brankár Popradu si postrážil bližšiu žŕdku.

23:55
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Bokroš – 2 min., podrazenie.

24:57
    Handlovský z uhla preveril Petersa, domáci sa snažili aj o dorážky, tie im však nevyšli.

25:15
    Ventelä nahodil puk od modrej čiary, Peters jeho strelu zlikvidoval a poradil si aj s dorážkami.

25:55
    Hostia v plnom počte.

26:21
    Poprad dal gól!
    Po jednom zo súbojov ostal za domácou bránkou ležať Peter Novajovský. Arbitri hru neprerušili, Tomáš Záborský našiel presnou prihrávkou MILOŠA BUBELU a ten z ľavej strany zavesil puk pod bližšiu žŕdku – 1:1. Domáci následne protestovali, keďže Bubela v inkriminovanom súboji trafil Novajovského lakťom, no rozhodcovia svoj verdikt nemenia.

27:41
    Zákazané uvoľnenie hostí, domáci sa môžu po inkasovanom góle vzchopiť.

28:16
    Walega sa šikovne predral cez Betkera, následne priťukol puk Saarimu, toho v dobrej šanci vychytal Peters,ktorý zároveň pri svojom zákroku ľavým betónom posunul bránku. Hra bola hneď prerušená, žiaden trest však z toho nebude, čo opäť rozladilo domácich.

28:51
    Rýchly obrat hostí. Tomáš Záborský sa rútil do brejku, v prečíslení nedokázal presne prihrať Milošovi Bubelovi, no z druhej vlny sa k odrazenému puku dostal novic v popradskom drese JOUKA JUHOLA a jeho strelu zastavila až sieť domácej bránky – 1:2.

30:00
    Mlynarovič mohol navýšiť popradské vedenie, z medzikružia ale Valenta neprekonal.

31:43
    Individuálna akcia Meliška, strela mu však príliš nesadla a poradil si s ňou Valent.

32:08
    Drábek sa s pukom pekne posunul do stredu, svojím zakončením tesne minul Petersovu bránku.

33:34
    Hra je momentálne výraznejšie kúskovaná, hostia sa teraz previnili zakázaným uvoľnením.

34:58
    Domáci sa dlhšie nevedeli presadiť, skúsený Novajovský to teda zobral na seba a od ľavého mantinelu vyslal razantný projektil, Peters pokryl puk.

35:27
    Začíname prakticky odznova. MARTINS KARSUMS ukázal, prečo je bodovým lídrom Mikuláša, z ľavej strany sa s pukom posunul do stredu a zakončením spomedzi kruhov prekonáva Petersa – 2:2.

35:52
    Betker – 2 min., držanie.

36:18
    Paločko – 2 min., podrazenie.

36:20
    Domácich čaká dlhá presilovka o dvoch hráčov, bude veľmi dôležité, ako s ňou naložia.

37:16
    Domáci trestajú popradskú nedisciplinovanosť. Ventelä síce ešte z pravej strany Petersa neprekonal, no následne priťukol puk LUKÁŠOVI HANDLOVSKÉMU a ten na pozícii presilovkového obrancu zo stredu prestrelil Petersa – 3:2.

38:18

38:58
    Popradčania si to v závere dobre rozbehnutej tretiny zbytočne skomplikovali, domáci naopak potvrdzujú dobrú formu z posledného obdobia.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Popradčania síce dokázali v priebehu 2 a pol minúty otočiť skóre, domáci sa však vrátili do zápasu. Najprv sa presadil ich elitný útočník Karsums a v závere druhej časti potrestal slabú disciplínu Popradu, ktorý ponúkol domácim vyše 90-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, Lukáš Handlovský. Hostia tak budú znovu musieť doháňať jednogólové manko. Tretia tretina sa začne približne o 18.46.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:53
    Pred Popradčanmi je 20 minút na to, aby sa vrátili do zápasu, bude sa hrať podobne zaujímavý hokej ako v druhej tretine?

41:57
    Úvod tretej tretiny v znamení osobných súbojov a pozorných defenzív.

42:52
    Hosťom sa črtala sľubná príležitosť, Mlynarovič sa ale k zakončeniu napokon nedostal.

43:48
    Kuru z pravej strany vyskúšal Petersove reflexy, následne došlo k skrumáži, po ktorej si mali čo povedať Drábek s Vainiom aj Kotvanom.

44:51
    Domácich treba pochváliť za dobrú kontrolu doterajšieho priebehu tretej tretiny.

45:59
    Brej hostí, Kukuča priťukol puk Kotvanovi, do jeho zakončenia sa ale obetavo hodil Šmída.

46:26
    Šmída – 2 min., držanie.

47:02
    Svitana skúšal šťastie z medzikružia, bránku Valenta tesne prestrelil.

47:36
    Domáci šli do prečíslenia, Saari napokon namiesto prihrávky na Walegu zvolil zakončenie z pravej strany, obrancovia hostí mu ho zblokovali.

48:25
    Kukučovu strelu zlikvidoval Valent, predtým si poradil aj so zakončením Bubelu.

48:26

49:46
    Bokrošovo nahodenie od mantinelu nenarobilo Valentovi väčšie problémy, hostia však získali aspoň vhadzovanie v útočnom pásme.

50:20
    Pekná akcia domácich. Kriška posunul puk Karsumsovi, ten si skúsene položil súpera, následne sa snažil ešte prihrať Ventelämu, to však už úspech nenašlo, domáci to prekombinovali.

51:54
    Svitana z väčšej vzdialenosti nahodil puk na Valenta, vybojoval vhadzovanie v útočnom pásme.

52:02
    Rýchla kontra domácich, Handlovský z pravej strany neprepálil Valenta, Walegovi následná dorážka príliš nevyšla.

53:59
    Drgoň chcel páliť od modrej čiary, jeho pokus zblokoval Uhrík.

54:19
    Veľká šanca domácich zvýšiť náskok, Uhrík priťukol puk Kuruovi, ten ale zoči-voči Petersovi neuspel.

55:44
    Ventelä – 2 min., podrazenie.

Kukuča – 2 min., filmovanie pádu.

56:11
    Drgoň postupoval s pukom do útočného pásma, jeho spoluhráči však boli netrpezliví a to znamená jediné – ofsajd.

56:47
    Dobrý zákrok Valenta proti Bubelovej strele z ľavej strany, domácim sa následne neujal útočný výlet obrancu Pavúka.

57:21
    Pavúk – 2 min., podrazenie.

57:44
    Ventelä aj Kukuča na ľade, pokračujeme vo formáte presilovky 5 proti 4.

58:27
    Popradčania hrajú powerplay, Peters na striedačke.

58:45
    Vabank v podobe hry 6 proti 4 prináša Popradu ovocie. Adam Drgoň našiel prihrávkou do ľavej strany MILOŠA BUBELU, ktorý sa poriadne oprel do puku a po druhýkrát v zápase prekonáva Michala Valenta – 3:3.

60:00
    So záverečným klaksónom tretiny ešte ohrozil Valenta Mlynarovič, domáci brankár zasiahol úspešne.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Domácim sa v tretej tretine dlho darilo držať jednogólové vedenie, v závere sa im však vypomstilo vylúčenie, Popradčania odvolali brankára a v presilovke 6 proti 4 dokázali vďaka Bubelovi vyrovnať.
    Onedlho budeme pokračovať predĺžením.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:42
    Ventelä šikovne potiahol puk, s jeho bekhendovým zakončením si poradil Peters.

61:04
    Skokanov prienik po pravej strane, bekhendom síce ohrozil bránku Valenta, zakončenie však nebolo príliš razantné a smerovalo do stredu bránky.

61:57
    Po necelých dvoch minútach predĺženia je rozhodnuté. Domácim vyšla šikovná brejková akcia, na ktorej konci bol HANNU KURU, fínsky útočník po priťuknutí od Karsumsa prekonáva z pravej strany Petersa a rozhoduje o domácej výhre – 4:3.

61:57

Liptovskému Mikulášu síce v derby zápase ušlo trojbodové víťazstvo, zverenci Jána Šimka však napokon dokázali ukoristiť extra bod a potvrdili, že v poslednom období sa výsledkovo zlepšili. Popradčania môžu byť vzhľadom na priebeh zápasu spokojní s bodom, aj keď pred stretnutím zrejme chceli viac. Sledovali sme vyrovnaný hokej, domáci boli miernemu favoritovi veľmi zdatným súperom.
    To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (19:33:04)

Samuel Brecko

Branky a nahrávky: 17. Michalík, 36. Karsums (Kriška, Pavúk), 38. Handlovský (Ventelä, Saari), 62. Kuru (Karsums, Ventelä) – 27. Bubela (Záborský, Drgoň), 29. Juhola, 59. Bubela (Drgoň, Svitana)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Durný) – Ventelä, Hudec, Novajovský, Pavúk, Diakov, Mezovský, Braun – Karsums, Kuru, Kriška (C) – Handlovský, Saari, Walega – Uhrík, Šmída, Michalík – Drábek, Vähätalo, Kalousek
    Trenér: Ján Šimko

HK Poprad: Peters (Valluš) – Drgoň, Betker, Kotvan, Vainio, Bokroš, Meliško, Jasečko, Sokoli – Svitana (C), Skokan, Kukuča – Juhola, Bubela, Záborský – Paločko, Paukovček, Petráš – Valigura, Mlynarovič, Suchý
    Trenér: Peter Mikula

Rozhodčí: Stano, Žák – Jedlička, Valo