Trnava – Martin 2:1 (po pr.) | Modré Krídla – Dubnica 2:3 (0:1 po s.n.) | Levice – Žiar nad Hronom 4:1 (kon.)
Topoľčany – Vlci Žilina 3:1 (kon.)
HK Gladiators Trnava
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HK VITAR Martin
sk Středa 16.11.2022, 17:301. liga (SR) • 15. kolo

Trnava nakoniec na domácom ľade porazila Martin 2:1 po predĺžení. Po dvoch góloch v prvej tretine nasledovala vyrovnaná šachová partia, pri ktorej oba tímy čakali na chybu súpera. Tá prišla až na začiatku predĺženia, kedy sa aj vďaka početnej výhode podarilo presadiť Kukumbergovi.
    Trnava sa vďaka víťazstvu po predĺžení posúva na štvrté miesto. Martin je zas už tretí, keďže vďaka jednému bodu má teraz rovnaký počet bodov ako Trnava aj Skalica, no vpredu ho drží lepšie skóre. (19:51:19)

60:11
    Trnava dala gól!
    Po extrémne dlhom dobýjaní martinskej brány sa v predĺžení podarilo Trnavčanom uspieť prakticky okamžite. Po úspešnom buly totiž predviedli rýchlu akciu, na konci ktorej sklepol puk do odkrytej brány ROMAN KUKUMBERG.
    Asistencie: M. Holovič, R. Jurák

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina, podobne ako tá druhá, nepriniesla žiadne góly a o osude zápasu sa tak bude musieť rozhodnúť až v predĺžení.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:50
    Po dlhej kombinácii sa Roman Kukumberg rozhodol pre strelu z prvej. Jeho pokus však bol zablokovaný.

58:57
    Martin Krempaský fauloval Michela Miklíka a Trnava by tak mohla v samom závere tento zápas rozhodnúť.

56:55
    Roman Vaňo to taktiež skúsil individuálne. Jeho akcia nakoniec predsa len skončila strelou, ale Hollý ho ďalším skvelým zákrokom vychytal.

56:10
    O individuálny prienik sa pokúsil Juščák. Jeho strelu však v poslednej chvíli zablokoval jeden z domácich obrancov.

54:54
    Ku odrazenému puku sa ako prvý dostal Marek Charvát, ktorý sa rozhodol pre tvrdú strelu príklepom z prvej. Ani táto dobrá pozícia mu ale nepomohla ku skórovaniu, keďže pukom opečiatkoval iba plexisklo.

54:09
    Hráči Martinu sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred Rychlíkom.

53:10
    Oba tímy sa v posledných minútach pokúsili viackrát o prechod do útoku, ale stále ich zastavila nejaká zbytočná nepresnosť.

51:18
    Trnava si v tejto presilovke nepočínala vôbec zle, ale napriek tomu sa jej gól vstreliť nepodarilo.

50:50
    Do dobrej šance sa teraz dokázal pretlačiť Miklík. Pred bránou mu už ale nezostalo dostatok priestoru pre kvalitné zakončenie a defenzíva Martinu tak mohla ostať pokojná.

49:30
    Takmer hneď po vhadzovaní mohol páliť Okoličány. V rozhodujúcej chvíli mu ale puk skĺzol z hokejky a aj táto príležitosť tak ostáva nevyužitá.

49:18
    Damian Tyscyznski sa previnil podrazením a Trnava bude mať ďalšiu príležitosť v podobe početnej výhody.

48:25
    Útočná akcia Trnavy sa skončila kvôli postaveniu mimo hry.

47:30
    Trnavčanom vyšlo napádanie za súperovou bránou a ku strele sa potom dostal Holovič. Ani jemu sa ale z dobrej pozície nepodarilo Rychlíka prekonať.

Martin Kožiak

Branky a nahrávky: 15. Holovič (Ejem, Jurák), 61. Kukumberg (Holovič, Jurák) – 12. Charvát (Tyczynski, Paulíny)

HK Gladiators Trnava: Hollý (Nagy) – Korím, Kliment, Maarnela, Ejem, Schmidt, Rašin, Bulák – Okoličány, Holovič, Jurák, Miklík, Kukumberg, Antonov, Deneš, Kupka, Bodnár, Urban, Tóth, Moncman
    Trenér: M. Baran

HK VITAR Martin: Rychlík (Glosár) – Dvořák, Charvát, Krempaský, Nemec, Semaňák, Petran, Siakeľ, Belica – Poliaček, Tyczynski, Paulíny, Ďurina, Dírer, Tiainen, Nauš, Toma, Juščák, Stanček, Vaňo R., Vaňo D.
    Trenér: D. Babka