Tampa – Calgary 4:1 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (po pr.) | Florida – Dallas 4:6 (kon.)
Columbus – Montreal 6:4 (kon.) | Toronto – New Jersey 2:3 (po pr.) | Boston – Philadelphia 4:1 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 3:2 (kon.) | Nashville – NY Islanders 5:4 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 4:6 (kon.)
St. Louis – Washington 5:4 (2:1 po s.n.) | Vegas – Arizona 4:1 (kon.) | Seattle – NY Rangers 3:2 (po pr.)
San Jose – Detroit 4:7 (kon.)
Boston Bruins
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Philadelphia Flyers
Pátek 18.11.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:59:27)

3. Pavel Zacha (BOS) 0+2

Philadelphia prohrála pátý zápas v řadě a dál padá do spodních pater Východní konference. To Boston zůstal na jejím čele o dva body před Devils. Atlantickou divizi vede před Torontem o propastných osm bodů a to ještě má jedno utkání k dobru.

Boston vyhrál i desátý domácí zápas v aktuální sezóně. Dnes to odskákali Flyers, kteří zuby nehty drželi bezbrankovou remízu do 32. minuty. Gólový účet otevřel Tomáš Nosek, ke kterému se ve třetí třetině v přesilovce přidal Jake DeBrusk. Hostům dal naději Owen Tippett, jenže o pouhých šestnáct sekund později se o slovo přihrál David Krejčí. Šestatřicetiletý centr se Zachovou pomocí zvýšil na 3:1 a za dalších šest minut v početní výhodě přidal ještě jednu trefu na konečných 4:1.

59:01
    Hall nahrál mezi kruhy Krejčímu. Ten mohl útočit na hattrick, ale raději ještě jednou přihrál na Coylea, jenž poloprázdnou branku zblízka přestřelil.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:36
    DeBrusk ladnou bekhendovou přihrávkou oslovil Grzelcyka. Hart se nenechal zahanbit a vytáhl jeden z těch náročnějších zákroků.

58:08
    Nicolas Deslauriers protečoval Seelerovu střelu nad branku. Koncovka zápasu probíhá v naprostém klidu.

57:15
    DeAngelova střela neměla šanci na úspěch. Kvůli zakázanému uvolnění jsou Flyers zpátky u Harta.
    56:21 David KREJČÍ - 4:1

56:21
    Boston právě vstřelil branku!
    DAVID KREJČÍ během třetí třetiny zdvojnásobil počet gólů nasázených po návratu do NHL! V početní výhodě mu exkluzivní příležitost vytvořil Nick Foligno, jemuž po střele do odkryté části branky nezapomněl za přihrávku poděkovat. Asistence: Nick Foligno, Taylor Hall.

56:06
    Proti Lindholmovi už Hart zasahovat musel. To už je na ledě druhá přesilovková letka v čele s Davidem Krejčím.

55:45
    McAvoy nabil Pastrňákovi do levého kruhu. Dělová rána se do branky nevešla a způsobila ztrátu útočné třetiny.

55:18
    Laughton vyhodil kotouč do středního pásma. Boston to moc trápit nemusí, v přesilovce chce hlavně ukrajovat čas.

54:45
    Pátá prohra Flyers v řadě už začíná být nevyhnutelná. Hostující ekipu podkopnutím Marchanda oslabil Ivan Provorov.

54:30
    Tippettova šance vzala zasvé kvůli hokejce Ullmarka. Ten hlavou vychytal i Frosta a výrazně snížil šance Flyers na body.

53:52
    Clifton si s chutí zaútočil. Od krátkého mantinelu se proplížil do brankoviště, kde to na Harta zkoušel bekhendem.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 32. Nosek (N. Foligno, Zacha), 48. DeBrusk (Pastrňák, McAvoy), 51. Krejčí (Zacha, H. Lindholm), 57. Krejčí (N. Foligno, Hall) – 50. Tippett (Hayes, DeAngelo)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Clifton, H. Lindholm, Carlo, Strälman – Pastrňák (A), Bergeron (C), Marchand (A) – DeBrusk, Krejčí, Hall – Zacha, Coyle, Frederic – Greer, Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Jim Montgomery

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – DeAngelo, Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Konecny, Hayes, Laughton (A) – MacEwen, Cates N., Tippett – Farabee, Frost, Willman – Brown, Sedlák, Deslauriers.
    Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Blandina, Joannette – Murchison, Pancich

Diváci: 17 850