Michalovce – Zvolen 2:3 (0:1 po s.n.) | Banská Bystrica – Trenčín 2:6 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.)
Poprad – Nové Zámky 5:1 (kon.)
HC Košice
6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 18.11.2022, 17:30 • Steel Arena (Košice) • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Všetkým fanúšikom hokeja prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose zo slovenskej Tipos Extraligy. V 18. kole na seba narazia HC Košice a MHk 32 Liptovský Mikuláš.

HC Košice
    Košičania si po katastrofálnom úvode sezóny našli svoju formu späť a momentálne sú na šiestom mieste. Z posledných piatich zápasoch totiž stále odchádzali ako víťazi a po predĺžení sa im podarilo poraziť aj druhý Slovan či tretí Zvolen. Naposledy zdolali už v domácej Steel Aréne Trenčín 4:2 a dnes budú chcieť v rovnakom prostredí predviesť podobný výkon.

MHk 32 Liptovský Mikuláš
    Liptovský Mikuláš si v tabuľke drží deviate miesto, čo im predbežne zaisťuje účasť v osemfinále. Hráči Mikulášu majú taktiež slušnú fazónu, keď vyhrali posledné tri duely. V nich porazili po nájazdoch aj lídrov tabuľky Nové Zámky. Naposledy zdolali po predĺžení Poprad a uvidíme, či sa im niečo podobné podarí aj proti Košiciam.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson,Deyl, Romančík, Šedivý, Ferenc, Novota, Bartoš – Jaaskelainen, Campbell, Leskinen, Tybor, Chovan, Rogoň, Lamper, Slovák, Parshin, Jokeľ, Linet, Havrila
    Tréner: D. Ceman

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Durný) – Ventela, Hudec, Mezovský, Pavúk, Bakala, Diakov, Braun – Karsums, Kuru, Kriška, Handlovský, Saari, Walega, Uhrík, Šmída, Michalík, Galbavý, Vahatalo, Drábek
    Tréner: J. Šimko.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:10
    Oba tímy sa snažia v úvode dostať do tempa, keď zatiaľ vidíme pri prechodoch do útoku veľa nepresností.

02:30
    Držanie puku sa stále strieda a na prvý pokus na bránu stále čakáme.

03:15
    Prihrávka jedného z Liptákov bola zrazená a mierila na domácu bránu. Puk však letel príliš pomaly na to, aby s ním Riečický mal nejaký problém.

04:10
    Jaaskleainen teraz vykorčuľoval spoza brány a z veľkého uhla skúsil prekvapiť Valenta. Brankár Mikulášu bola ale pripravený a bližšiu tyč si postrážil.

05:20
    Košičania sa dokázali na dlhší čas nasťahovať do útočného pásma, ale dobrá pozičná hra Liptákov im znemožnila zakončovať.

05:53
    Patrik Lamper sa previnil voči pravidlám a Liptovský Mikuláš si tak zahrá presilovku.

06:33
    Presilovková formácia hostí teraz nezvládla túto situáciu a po rýchlom prieniku jedného z Košičanov zatiahol za ručnú brzdu Ventela.
    Košice dostanú k dispozícii trestné strieľanie.

06:33
    Košice dali gól!
    JOONA JAASKELAINEN ukázal svoje technické kvality a peknou kľučkou oklamal Valenta. Fínsky útočník potom puk poslal do odkrytej časti brány a Košice tak vedú 1:0.

07:53
    Liptovský Mikuláš si túto presilovku medzi vydarené určite nezaradí. Ani po inkasovanom góle sa totiž prakticky k ničomu nedostali a Košice už hrajú s piatimi hráčmi.

08:59
    Rozohrávka Košičanov bola teraz veľmi nepresná a po zakázanom uvoľnení sa hra presunie pred Riečického.

09:18
    Po Uhríkovej strele švihom sa z bezprostrednej blízkosti pokúšal dorážať Michalík. Domáca obrana mu v tom ale zabránila.

09:37
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po MIchalíkovej strele z pravej časti ihriska Riečický vyrazil puk pred seba. Tam stál pripravený SEBASTIÁN ŠMÍDA, ktorý presnou dorážkou vyrovnáva na 1:1.
    Asistencie: M. Michalík, F. Mezovský

11:07
    Po Drábekovom podrazení budú hrať prvú presilovku aj Košičania.

11:50
    Košičania si po dlhej kombinácii pripravili dobrú pozíciu na strelu, ale Valenta zatiaľ neprekonali. Liptáci teraz vyhodili puk cez všetky čiary.

12:45
    Z ľavého kruhu pre vhadzovanie pálil tvrdo Jaaskelainen. Michal Valent ale na puk videl a predviedol pohotový zákrok.

13:07
    Presilovka Košíc bola určite nebezpečnejšia ako tá v prípade Liptovského Mikulášu, ale ani im sa skórovať nepodarilo a hostia už hrajú v plnom počte.

14:28
    Nastrelený puk pred košickú bránu zblokoval Ferenc. Tlak Liptovského Mikulášu ale pokračuje.

14:38
    Jakub Ferenc si pri súboji so Saarim nedal pozor a po jeho faule budú hrať Košice oslabenie.

14:50
    Po vyhranom buly sa o rýchlu strelu pokúsil Karsums. Riečický však predviedol dobrý zákrok.

15:10
    Po sérii rýchlych prihrávok pálil z prvej Saari. Jeho delovka ale trafila iba bočnú sieť.

15:40
    Do voľného priestoru si skvelo nakorčuľoval Karsums. Jeho strela švihom ale končí iba nad bránou.

16:38
    Košičania si záver oslabenia postrážili a Chovanovi sa dokonca podarilo vypracovať skvelú šancu. Na druhej strane ale zakročil Valent a medzičasom sa na klzisko vrátil aj vylúčený Ferenc.

17:35
    Sám pred bránou sa teraz ocitol Slovák. Košický útočník však príliš dlho čakal na strelu a jeho koncovka sa nakoniec ani nezmestila do priestoru brány.

18:57
    Útočná akcia Mikulášu skončila nepresnou prihrávkou, ktorú pokryl Riečický.

19:45
    Michalík teraz dobre vypichol puk pri košickej rozohrávke, ale situáciu pre domácich nakoniec zachránil Novota.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvé dejstvo medzi Košicami a Liptovským Mikulášom skončilo nerozhodne 1:1. Skóre otvoril po úspešnom trestnom strieľaní Jaaskelainen, no takmer hneď potom Mikuláš vyrovnal vďaka Šmídovi.
    Pred druhou tretinou je tak všetko otvorené a uvidíme, kto sa ako prvý dostane do výhody.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:36
    Radoslav Tybor prišiel do súboja s Uhríkom neskoro a nakoniec si pomohol faulom. Mikuláš tak bude mať ďalšiu presilovku.

22:26
    Zaujímavé pokusy predviedli Kuru aj Saari. Obe ich strely však skončili iba na plexiskle.

23:20
    Košice už po niekoľkýkrát vyhodili puk cez všetky čiary a vyzerá to, že toto oslabenie ubránia.

23:36
    Tybor je už späť na ľade a Košice hrajú v plnom počte.

25:20
    Hráči Liptovského Mikuláša nezvládli prechod do útoku a ocitli sa v postavení mimo hry. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

25:50
    Po rýchlom protiútoku Košíc zakončoval z väčšej vzdialenosti príklepom. Valent puk mierne stečoval a zrazil ho tesne vedľa brány.

26:02
    Košičania vyvinuli na svojho súpera dobrý tlak a po Romančíkovej strele teraz dostal ďalšiu šancu EDUARD ŠEDIVÝ. Jeho dorážka z malej vzdialenosti nedala Valentovi šancu a Košice sú opäť vo vedení.
    Asistencie: L. Romančík, D. Parshin

26:56
    Domácim hokejistom sa podarilo využiť momentum, ktoré získali z predošlého gólu. Do ďalšej šance sa teraz dostal RADOSLAV TYBOR a ten potom peknou strelou k tyčke zaskočil Michala Valenta.
    Asistencie: J. Ferenc, M. Chovan

27:53
    Košičania sú teraz naozaj pri chuti. Po dobrej rozohrávke v obrannom pásme sa po rýchlom prechode do útoku presadil peknou strelou pod hornú tyčku COLIN CAMPBELL. Domáci tím tak vedie už rozdielom troch gólov.
    Asistencie: A. Bartoš, J. Olsson

27:53
    Tri rýchle góly vyhnali z brány Liptovského Mikuláša Michala Valenta. Vo zvyšnom priebehu zápasu ho nahradí bývalý hráč Košíc Roman Durný

28:55
    O zaujímavý teč sa pokúšal Uhrík. Puk z jeho hokejky však tesne minul košickú bránu.

29:10
    Dobré striedanie Liptákov sa takmer skončilo gólom. Pred bránou mal totiž skvelú šancu Michalík, ale Riečický predviedol svoje kvality a jeho strelu vychytal.

30:04
    Košice budú mať šancu svoj náskok ešte navýšiť v presilovke po faule Saariho.

30:55
    Nepresná kombinácia vyhnala Košičanov z pásma a ich útočná akcia tak musí začať odznova.

32:04
    Táto presilovka sa Košičanom až tak nevydarila a Saari je už späť na ľadovej ploche.

33:30
    Micke Saari si tentoraz dokázal vypýtať faul od Saariho a presilovku budú mať aj hostia.

34:05
    Oceliari zatiaľ bránia veľmi dobre a puk vyhodili ku bráne hostí.

34:24
    Presilovka Mikulášu nebude trvať plné dve minúty, keďže na trestnú lavicu putuje Walega a hrať sa tak bude 4 na 4.

35:28
    Kúsok voľného priestoru sa pokúsil okamžite využiť Slovák. Jeho delovku však s prehľadom zastavil lapačkou Durný.

35:46
    Po návrate Jokeľa sa Košičanom podarilo takmer hneď využiť skrátenú početnú výhodu. Po dobrej kombinácii totiž z malej vzdialenosti namieril presne COLIN CAMPBELL a stav zápasu je tak už 5:1.
    Asistencie: J. Jaaskelainen, E. Šedivý

36:21
    Na ľade sa strhla roztržka medzi Romančíkom a Diakovom. Obaja si posedia 2 minúty na trestnej lavici a uvidíme, či sa niekomu podarí niečo vymyslieť pri hre 4 proti 4.

37:30
    Prvá minúta 4 proti 4 nepriniesla žiadne väčšie šance a hru momentálne kontrolujú Košičania.

38:15
    Zakončenie Ferenca švihom skončilo iba na mantineli.

38:21
    Oba tímy už hrajú v plnom počte.

39:12
    Hráči Mikuláša sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred Durným.

39:39
    Radek Deyl poslal jedného zo súperov tvrdo k zemi a nasledovať tak bude presilovka hostí.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina vyšla dokonale hráčom Košíc, ktorý sa vďaka skvelému úseku medzi 26. a 28. minútou dostali do trojgólového vedenia. Ich dominanciu potom ešte o pár minút neskôr potvrdil svojím druhým gólom v zápase Campbell.
    Pred tretím dejstvom je tak stav 5:1 a ak sa nestane nič prevratné, tak by si Oceliari mali z dnešného zápasu odniesť plný bodový zisk.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:00
    Pokračujúca presilovka sa pre hostí zatiaľ nevyvíja dobre, keď Košice vyhadzujú puk cez všetky čiary.

41:18
    Až teraz sa ku koncovke dostal Uhrík. Jeho strela z prvej však skončila iba na Riečickom.

41:39
    Košice už hrajú v plnom počte.

42:15
    Pavúkovu koncovku vyrazil Riečický betónom.

43:40
    Leskinen teraz síce pekne kľučkou oklamal jedného zo súperov, ale pri následnom súboji pri mantineli už neuspel.

44:53
    Proti pravidlám sa previnil Slovák a Liptovský Mikuláš tak bude mať ďalšiu presilovku.

45:40
    Oceliari však aj teraz predvádzajú dobre organizovanú obranu a po ďalšom vyhodení puku nepúšťajú hostí k žiadnej šanci.

46:20
    Ku koncovke od modrej čiary sa podarilo dostať Deylovi. Puk však končí mimo brány.

46:44
    Po Uhríkovom prieniku sa pre Liptákov rysovala prvá zaujímavá šanca v tejto presilovke. Útočník Mikulášu ale finálnu časť akcie nezvládol a nabúral do bránky.

46:53
    Slovák je späť na ihrisku a oba tímy hrajú v plnom počte.

47:54
    Po Karsumsovej prihrávke sa pred Riečickým snažil presadiť Kuru. Košický brankár však aj teraz podržal svoj tím a gól nepustil.

49:00
    Chovan teraz nenačasoval svoj prienik do útočného pásma, keďže rozhodca odpískal ofsajd. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

49:23
    Po priestupku Filipa Mezovského si presilovku zahrajú Košice.

50:10
    Po dlhšom tlaku Košíc sa Durnému posunula brána a bude sa tak znovu vhadzovať.

50:45
    Pred Druného bránou sa strhol poriadny zmätok po Šedivého strele do tyčky. Následné dorážky si ale brankár Liptákov už postrážil a puk pokryl.

51:24
    Presilová hra je napokon využitá najmä vďaka skvelému prieniku Parshina. Ten totiž skvelo naservíroval puk RADOSLAVOVI TYBOROVI, ktorý strelou do odkrytej časti brány vstrelil svoj druhý dnešný gól a zvýšil už na 6:1.
    Asistencie: D. Parshin, E. Šedivý

53:30
    Parshin teraz stratil puk v útočnom pásme, ale následný protiútok Šmídu dokázal Riečický zneškodniť.

54:05
    Ku strele z prvej sa po odrazenom puku dostal Diakov. Riečický sa ale v bráne stihol presunúť a aj tento puk pokryl.

56:02
    Handlovského strela z priestoru ľavého kruhu pre vhadzovanie bola opäť pokrytá Riečickým.

56:33
    Hráči Liptovského Mikuláša sa oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude v ich obrannom pásme.

57:15
    Linet sa snažil od modrej presadiť na dvakrát, ale ani jeden z jeho pokusov nedoletel až ku Durnému.

58:20
    Leskinenovu strelu švihom z ľavej časti ihriska zneškodnil Durný pohotovým zákrokom.

Košice na domácej pôde porazili Liptovský Mikuláš hladko 6:1. Za svoj úspech môžu vďačiť najmä skvelej druhej tretine, ktorú ovládli 4:0. V záverečnom dejstve pridal svoj druhý presný zásah v zápase Radoslav Tybor a v záverečných minútach sa už zápas iba dohrával.
    Košice sa vďaka zisku troch bodov posúvajú v tabuľke na priebežné štvrté miesto. Liptovský Mikuláš zas klesol na desiate miesto. (19:54:56)

Martin Kožiak

Branky a nahrávky: 7. Jaaskelainen, 27. Šedivý (Romančík, Parshin), 27. Tybor (Ferenc, Chovan), 28. Campbell (Bartoš, Olsson), 36. Campbell (Jaaskelainen, Šedviý), 52. Tybor (Parshin, Šedivý) – 10. Šmída (Michalík, Mezovský)

Trenér: D. Ceman

HK 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Durný) – Ventela, Hudec, Mezovský, Pavúk, Bakala, Diakov, Braun – Karsums, Kuru, Kriška, Handlovský, Saari, Walega, Uhrík, Šmída, Michalík, Galbavý, Vahatalo, Drábek
    Trenér: J. Šimko