Poruba 2011 – Kolín 6:4 (kon.) | Sokolov – Prostějov 3:1 (kon.) | Vsetín – Litoměřice 3:4 (kon.)
Šumperk – Slavia 2:1 (kon.) | Pardubice B – Frýdek-M. 2:4 (kon.)
HC Baník Sokolov
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 19.11.2022, 17:00Chance liga • 22. kolo

Sokolov v divácky nevděčném zápase urval všechny body a upevnil si v Chance lize desáté místo. Hlavním strůjcem úspěchu byl Vojtěch Tomi. Ostravský rodák v páté minutě načal gólový účet a v trochu akčnějším závěru druhé třetiny vstřelil i vítěznou branku na 2:1. Mezitím vyrovnal Vlach, ale to bylo ze strany Jestřábů vše. Pro oba brankáře to byl vcelku klidný podvečer. Střel na branku bylo po celých šedesát minut tristně málo. (19:27:21)

59:17 Marek ŠVEC - 3:1

59:17
    Baník právě vstřelil branku!
    MAREK ŠVEC na modré vypíchl kotouč Pěnčíkovi. Po levé straně si to namířil do útočného pásma a gólem do prázdné branky pojistil výhru Západočechů.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:56
    Trpělivé hledání palebné pozice skončilo u Buriana, kterého Michajlov zblízka vychytal.

58:19
    Zakázané uvolnění Baníku bylo ideální příležitostí k odvolání Pavelky. Venkrbec důležité buly prohrál a Jestřábům rychle dochází čas.

57:46
    Martin Michajlov nešikovně zastavil puk pro Jansu. Ten se ale unáhlil a nepřipravenou přihrávkou nenašel nikoho v červeném.

57:15
    Michajlov s problémy zkrotil Malákův nástřel z levého křídla. Puk nějaký čas neměl pod kontrolou, Hašek se všemožně snažil najít způsob k dorážce.

56:59
    Nápor Jestřábů opět zesílil. Kvalitní střelba ale chybí, víceméně se jen bojuje u hrazení.

56:06
    Vrhel byl vytlačen za branku a tu ve finále ani nemohl objet.

55:36
    Jiránek od krátkého mantinelu vracel puk před branku. Burianovo dorážení na vyrovnání nestačilo, Michajlov měl spodek zavřený.

54:46
    Baník si špatně načasoval hromadné střídání, nicméně Vlach ani nešel dopředu, když měl pravou polovinu kluziště jenom pro sebe.

54:18
    Malák jenom nahodil a k puku se nejdříve dostal bránící Weinhold.

53:59
    Zakázané uvolnění Prostějova. Z hokeje ve třetí třetině vyloženě bolí oči...

53:04
    Sokolov měl spoustu času na rozehrávku. Pohl ji dost zkomplikoval a domácí nakonec ani nepřekročili červenou čáru.

52:24
    Michajlov použil rukavici k tomu, aby vyškrábl jedovku z produkce Pěnčíka do ochranné sítě.

51:27
    Jandus bez cizího zavinění upadl a klouzajíc posunul branku za zády Michajlova.

51:14
    A znovu icing hostů. Hašek se vyčítavě dívá na spoluhráče, který přecenil jeho síly.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 5. Tomi (Rohan, Berka), 39. Tomi (Berka, Rohan), 60. Švec – 12. Vlach (Pěnčík, Mar. Novák)

HC Baník Sokolov: Michajlov (Horák) – Tomek, Jan Novák, Baláž, Pohl, Krutil, Weinhold, Rulík – Hauser, Vrhel, Vracovský – Berka, Zadražil, Osmík – Tomi, Rohan (C), Jurčík (A) – Hajný, D. Novotný, Švec.
    Trenér: Martin Štrba

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Kubeš, Malák, Benda, Hamšík, Poledna, Pěnčík, Valenta – V. Burian, T. Jáchym (A), Jiránek (A) – Hašek, Vlach, Jansa – Jandus, Venkrbec, Slanina – Mar. Novák (C), Maruna.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Horažďovský, Pěkný