Mountfield HK – Zlín 7:0 (kon.) | Jihlava – K. Vary 1:4 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 2:3 (0:2 po s.n.)
Pardubice – Olomouc 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 4:3 (kon.) | Liberec – Sparta 4:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
HC Škoda Plzeň
Pondělí 21.11.2022, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • DHL Extraliga juniorů • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z 24. kola DHL extraliga juniorů. Utkání začíná v 18:00.

V mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně budeme sledovat souboj mezi týmy BK Mladá Boleslav a HC Škoda Plzeň.

Západočeši touto dobou před rokem s velkým náskokem vedli celou . juniorskou extraligu, letos se zatím zdržují ve středu tabulky. Patří jim v tuto chvíli 7. místo. Svěřenci trenéra Vojana však dokázali uspět na ledě Liberce, který v neděli porazili poměrem 5:3.

Nejproduktivnější hráči

Marek Soukup, 10+16
    Matyáš Borák, 11+14
    Josef Dáňa, 9+11

To Bruslaři pokračují v podobném tempu jako v loňské sezóně, když se opět drží mezi nejlepší pěticí soutěže. Boleslavští navíc mají odehráno o jeden, respektive dva zápasy méně než jejich soupeři v boji o čelo tabulky. Tým trenéra Václava Pletky v pondělí přivítal Spartu, která se během první třetiny dostala do tříbrankového vedení. Bruslaři však dokázali náskok smazat a po prohře 4:5 po nájezdech vybojovat alespoň bod.

Vojtěch Polák, 13+9
    Karel Křepelka, 6+11 (nejistý start)
    Marek Vlasák, 2+13

Devizou domácích může být nejlepší obrana v lize, která zatím inkasovala jen 43 gólů. Ve prospěch Škodovky zase může hrát procento využitých přesilovek, protože Plzeň je v tomto ohledu nejlepším týmem soutěže.

Poslední vzájemný zápas

1.10.2022
    HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 1:2 po s.n.

9. Dvořák (Soukup) – 51. Jasečko (Polák), rozh. náj. Zvagulis

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Hora) – Moravec "C", Sypecký, Němec, Vochvest, Hrouda, Vlasák A., Hlinský – Vlasák M., Vimmer, Hradec "A", Malínek, Gardoň, Půček "A", Polák, Hruška, Zvagulis, Šachl, Lisler, Vyroubal

HC Škoda Plzeň: Bočan (Jansa) – Houdek, Skok, Jiříček, Holubec, Eichler, Prošek – Mazanec "A", Kaiser, Borák, Korčák, Pešek, Dvořák, Soukup, Kučera, Benák, Matuška, Remeš, Kreuzman, Dáňa "C"

Rozhodčí: Valda, Domský – Štěpánek, Dědek.

00:01

00:16
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se hned snažili dostat do útočné třetiny.

00:30
    To se jim však nepovedlo, navíc teď nepřesně rozehrávali a puk skončil na icingu.

01:52
    Také Eichlerovu střelu od modré si domácí gólman pohlídal.

02:18
    Vimmer si u pravé tyčky udělal prostor a z otočky vystřelil, jenže jeden z beků jeho střelu zastavil.

02:59
    Vochvest po pasu Vyroubala pálil vedle.

03:37
    Hradec zaclonil Bočanovi výhled, ten však přesto dokázal vyrazit střelu Poláka.

04:02
    V útočné třetině nyní kombinují hosté.

04:22
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Dáňa – 2 min., podrážení.

04:29
    Hradec se po vhazování tlačil před branku a jeden z hostů ho strčil směrem k Bočanovi. Oba hráči se však zvedli, takže se bude pokračovat.

04:51
    Západočeši se osvobozují.

05:26
    Půčkovu střelu zastavil obětavý Borák, jenž pak obratem vyhodil puk do bezpečí.

06:02
    Domácí hráči kombinují, ale do střel se zatím nepouštějí.

06:22

06:23
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Nakonec to vyšlo, po pasu Marka Vlasáka pálil od levé tyčky VOJTĚCH POLÁK. Asistence: Vlasák M., Zvagulis.

06:30
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Němec – 2 min., hrubost.

07:00
    Zatím si hosté nic nevytvořili, Bruslaři se úspěšně brání.

07:37
    Plzeň právě vstřelila branku!
    To už ale neplatí. Hosté využívají přesilovku díky přesné střele ADAMA DVOŘÁKA, jenž z pravé strany mířil přesně – 1:1. Asistence: Benák.

08:25
    Začíná se přitvrzovat.

08:56
    Stuchlík zakročil proti střele Houdka od modré čáry.

09:21
    Sypecký od modré minul, ale po odrazu od mantinel skončil kotouč v Bočanově moci.

10:17
    Po prvních gólech tempo hry malinko opadlo.

11:00
    Kreuzman dostal puk do útočné třetiny, kde se nyní hosté drží.

11:18
    Pokus Kučery však jeden z domácích beků vytečoval mimo hřiště.

11:21
    Soukup vyhrál buly a Dáňa bezprostředně poté vypálil, Stuchlík byl však připraven a zasáhl.

11:59
    Snahu Bruslařů o útok zastavuje postavení mimo hru.

12:21
    Parádní akce Bruslařů. Vimmer se od levého mantinelu proháčkoval až před branku, kde však nedokázal zasunout puk za Bočana.

13:31
    Polák zpoza branky naservíroval puk Hradcovi, jenž poté ze slotu trefil Bočana. Brankář Škodovky si dobře povyjel z branky, aby zmenšil volný prostor.

14:22
    Domácí hráči pokračují v útočném pásmu.

14:34
    Západočeši se nyní osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, Borák kotouč stíhal marně.

14:59
    Vochvestův příklep trefil Houdka.

15:23
    Dvořák se snažil dostat puk do útočné třetiny, jenže mu po levé ruce projel rychlejší Benák – ofsajd.

16:29
    Remeš vybojoval puk a předložil jej Dvořákovi, ten se zbavil bránícího hráče a bekhendem prověřil Stuchlíka.

17:13
    Hruška dojel nahozený puk a z úhlu vystřelil, Bočan si prostor u bližší tyčky pohlídal.

17:40
    Bočan ležel na zemi a měl štěstí, že mu spadla maska a rozhodčí přerušili hru. Hruška už z něj totiž vyšťoural puk a nebýt přerušení, dorážel by do prázdné.

18:26
    Také hosté v posledních momentech utahují šrouby, Stuchlík zatím odolává.

18:54
    Pokus Jiříčka lízl jednu z hokejek a končí v ochranné síti.

19:49
    Do útoku ještě spěchal Gardoň, ale Eichler ho dokázal ubránit.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:47.

Máme za sebou úvodní dějství, které končí smírně 1:1. Jako první se prosadili domácí, kteří po přesilovce otevřeli skóre Polákem. Jenže se z vedení neradovali dlouho, nabídnutou přesilovku totiž využil Dvořák.

20:01

20:10
    Hosté se po buly ihned stěhují před Stuchlíka.

20:59
    Polák zpoza branky dostal puk na Marka Vlasáka, jehož střela končí na betonu Bočana.

21:51
    Gardoň si vzal puk u levé tyčky, ale nedokázal zakončit.

22:30
    Půčkovu ráno přizvedl jeden z hostů nad branku.

23:10
    Hrouda se vyhnul napadajícím útočníkům a zavezl puk do útočného pásma.

23:33
    Tam o něj domácí přišli a Plzeň se teď žene do útoku.

23:37
    Ten ale končí zakázaným uvolnění, takže se hra před Bočana vrátí.

23:51
    Adam Vlasák od modré trefil Kučeru.

24:07
    Škodovka poté nahodila kotouč za Stuchlíkovu klec a hosté odcházejí střídat.

24:41
    Puk končí na střídačce Plzně.

25:39
    Hosté se nyní drželi v útočné třetině, ale ke střele se nedostali. Teď se navíc vyhnali ven nepřesnou přihrávkou.

26:11
    Malínek ujížděl tísněný hned dvojicí plzeňských beků, také proto nedokázal přesně zakončit.

26:38
    Ofsajd Bruslařů.

27:27
    Vimmer zavezl puk k Bočanovi a přímo z brankoviště pak doráželi Půček s Lislerem, ale skóre se jako zázrakem nemění.

28:05
    Stuchlík schoval v lapačce nástřel Eichlera od modré.

28:37
    Šachl s Vyroubalem zarputile napadali, ale k puku se nedostali.

28:46
    A následný útok plzenští hráči mění v branku. Přesnou přihrávku Dvořáka uklidil do branky ADAM BENÁK, jenž dostal u levé tyčky dostatek prostoru. Asistence: Dvořák a Remeš.

29:18
    Icing Bruslařů.

29:25
    Po pravé straně nyní uháněl Marek Vlasák, jenž poté mířil někam k vzdálenější tyči. Bočanova lapačka však byla včas na svém místě.

29:54
    Gardoň měl hodně místa na levém kruhu, ale opět ztroskotal na připraveném Bočanovi.

30:10
    Eichler – 2 min., nedovolené bránění.

30:25
    Prošek vystoupil proti jednomu z domácích hráčů a obral ho o puk, který následně vyhodil.

30:50
    Nástřel od modré nyní usměrňoval na branku Lisler, ale Bočan je znovu úspěšný a drží puk ve své moci.

31:15
    Dáňa vyhazuje.

31:30
    Bruslařům se v přesilovce nedaří, puk jim teď utekl do středního pásma.

31:58
    Polákovi sjel kotouč a Houdek ho pak vyvezl.

32:10

32:49
    Soukupa nyní vyhnal z pásma Hruška, ale Plzeň se tam rychle vrací.

33:07
    Soukup se teď obtočil kolem domácí branky, ale u pravé tyčky prostor nenašel.

33:50
    Lisler teď tvrdě dohrál Houdka a vybojoval od něj puk.

34:09
    K touši se pak dostali hosté, jejichž akci zastavil ofsajd.

34:17
    Zvagulis dobře napadal plzeňského Skoka, který v tísni zahrál kotouč na icing.

34:22
    Moravec od modré minul.

35:04
    Polák dostal puk až na útočnou modrou a prodral se ke střele, jenže trefil jen střed branky.

35:04
    Eichler – 2+2 + 2 min., nesportovní chování.

35:04
    Bruslaře čeká 6 minut v přesilovce, protože Eichler následně inkasoval ještě další dvě minuty navíc za nesportovní chování.

36:04
    Lislerovu ránu zastavil jeden z beků Plzně.

36:37
    Houdek uklízí puk do bezpečí.

36:50
    Vimmer se teď marně natahoval po přihrávce Půčka.

37:08
    Hosté opět vyhazují.

37:43
    Zvagulis nedokázal před brankou zakončit a hosté znovu uklidili kotouč.

38:06
    Bočan se zatím moc nezapotil, v uplynulých minutách trestu zatím nemusel zasahovat.

38:40
    Další vyhození zařídil Dvořák.

38:56
    A znovu Dvořák. Tentokrát puk zametl ven ze své třetiny od pravého mantinelu.

39:26
    Půčkovu ránu ze slotu kryje Bočan, jenž následně zlikvidoval i dorážku Hradce.

39:59
    Jenže to byla jediná šance Bruslařů v přesilovce.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:31.

Druhá dvacetiminutovka právě skončila a na koni budou hosté, kteří se díky gólu Benáka dostali do vedení. Škodovka navíc dokázala ubránit už téměř 5 minut z netradičního 6 minutového trestu pro obránce Eichlera. Bruslaři budou muset přidat, k čemuž jim může pomoci zbývajících 63 sekund početní převahy, které si přenášejí do třetí třetiny.

40:01

40:11
    Bruslaři mají puk a snaží se dostat do útočného pásma.

40:25
    Marek Vlasák poslal puk na branku, ale Bočan jej dokázal zastavit.

41:04

41:14
    Půček ze slotu netrefil přihrávku Poláka ideálně, puk se mu z hole svezl a končí v levém rohu kluziště.

42:24
    Remeš nahodil puk na branku a Stuchlík ho přikryl, bude se vhazovat.

42:35
    Snaha o rychlé vysunutí jednoho z Bruslařů nevyšla, píská se icing.

42:54
    Dáňa zastavil Vyroubala, který se snažil zakončit. Bylo to hraniční.

43:47
    Další hemžení kolem Bočanovi klece skončilo střelou Adama Vlasáka od modré, kterou si plzeňský gólman pohlídal a udržel ji ve své výstroji.

Dnešní utkání sleduje 78 diváků.

44:16
    Vlasák M. – 2 min., nesportovní chování.

44:20
    Němec vytáhl puk ze skrumáže po vhazování a vyhodil.

44:51
    Jíříčkův pokus blokuje Zvagulis.

45:06
    Ofsajd Plzně.

45:36
    Hrouda vyloudil puk na Dvořákovi a vyhodil.

45:44
    K vyhození se poté na druhé straně kluziště dostal Polák a po jeho střele se puk otřel o TOMÁŠE VYROUBAL. Bočanovi se nepodařilo zkrotit poskakující kotouč a my máme vyrovnáno. Asistence: Polák.

46:16

47:03
    Utkání najednou dostalo náboj.

47:14
    A hosté dostanou další šanci pohnout se skóre, bude se vylučovat.

47:15
    Němec – 2 min., podrážení.

47:34
    Ke střele se na levém kruhu dostal Pešek a Stuchlíkovi kotouč vypadl, nikdo z hostů ho však nedokázal dorazit.

48:27
    Plzeň i nadále drží puk v pásmu, ale nestřílí.

48:47
    Až nyní to zkusil Pešek, jehož střelu vyrazil Stuchlík na hokejku připraveného ADAMA BENÁKA, jenž z pravého kruhu procedil puk od branky. Asistence: Pešek, Dvořák.

49:41
    Z rohu se teď prodral Borák, jenž před brankou zakončoval bekhendem. Stuchlík další gól ve své síti nepřipustil.

50:23
    Eichler – 2 min., držení + 2 min., nesportovní chování.

50:33
    Bruslařům puk utekl do středního pásma.

51:15
    Plzeň opět vyhazuje.

52:06
    Vimmerův pokus byl zablokován, Plzeň pak dostala puk do středního pásma.

52:43
    Vimmer po pasu Moravce minul.

52:51
    Proti střele Marka Vlasáka předvedl Bočan parádní zákrok lapačkou, bude se vhazovat po jeho levici.

52:56
    Hosté vyhráli buly a Dvořák vyhodil.

53:27
    Lislerovu střelu vyrazil Bočan na levý kruh, odkud pálil Polák. Do jeho rány se obětavě položil Jiříček.

53:58
    Další střela Poláka končí po teči od hostující hokejky v ochranné síti.

54:23

54:37
    Moravcova bomba Bočanovi vypadla, ale hostující gólman pak stihl přikrýt puk před Vimmerem, jenž se blížil k brance s úmyslem uklidit puk do sítě.

55:00
    Bruslaři se i po přesilovce drží před Bočanem, ale chybí jim střelba.

55:32
    Hlinský s Kaiserem skončili v nehokejové pozici u mantinelu, oba jsou však po tvrdém střetu s hrazením v pořádku a my můžeme pokračovat.

55:45
    Malínek od pravé tyčky zasouval puk do branky, ale Bočanův beton byl na místě.

56:22
    Západočeši teď mají puk za svojí klecí a nikam nespěchají.

57:06
    Benák drží touš u mantinelu za brankou Stuchlíka.

57:28
    Borák – 2 min., podrážení.

Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.

57:47
    Bruslaři to zkouší v šesti.

57:56
    Malínkova střela byla tečovaná a vysoký oblouček branku přeletěl.

58:30
    Hosté nyní obětavě zablokovali několik střel Bruslařů.

58:42
    Ani obětavost však hráčům Plzně nestačila. Na levém kruhu vypálil Polák a Bočan puk vyrazil před sebe. Tam stál připravený VOJTĚCH HRADEC, který puk uklidil do branky. Asistence: Polák.

59:32
    Tohle je ale pro hosty hodně kruté. Zvagulis se na pravém kruhu dostal ke střele, kterou Bočan opět vyrazil. Lotyšský forvard se poté dostal k dorážce, ale úspěšný byl až další důrazný Bruslař a sice TOMÁŠ VYROUBAL. Asistence: Zvagulis.

59:40
    Rozhodčí nyní upravili svůj verdikt o zakázaném uvolnění Bruslařů a hra se tak vrací do středu.

59:58
    Hosté byli v pásmu, ale ke střele se už nedostali.

Je dobojováno a byl to infarktový závěr. Ještě v čase 58:41 vedli hosté o jeden gól. Bruslaři však po dvou identických gólech Hradce a Vyroubala otočili stav utkání a opaření hosté už neměli čas na odpověď.

To je z Mladé Boleslavi vše, přeji vám hezký zbytek pondělního večera. (20:10:45)

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 7. Polák (Vlasák M., Zvagulis), 46. Vyroubal (Polák), 59. Hradec (Polák), 60. Vyroubal (Zvagulis) – 8. Dvořák (Benák), 29. Benák (Dvořák, Remeš), 49. Benák (Pešek, Dvořák)

Rozhodčí: Valda, Domský – Štěpánek, Dědek