Wales – Írán 0:2 (kon.) | Katar – Senegal 1:3 (kon.) | Nizozemsko – Ekvádor 1:1 (kon.)
Anglie – USA 0:0 (kon.)
Wales
0:2 (0:0)
Írán
Pátek 25.11.2022, 11:00 • Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan • Mistrovství světa • Skupina B

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:10. (13:11:23)

Druhé kolo základních skupin světového šampionátu začalo překvapivým výsledkem, Írán si vyšlápl na Wales a po vítězství 2:0 udržel šance na postup do osmifinálové fáze.

Všechno podstatné se stalo až v závěrečných minutách. V 87. minutě byl za sražení Taremího vyloučen velšský gólman Wayne Hennessey, načež iránští fotbalisté využili přesilovku hned dvakrát v nastaveném čase. V 98. minutě odšpuntoval obrovskou euforii v íránském táboře dobře mířenou ránou do levého dolního rohu Rúzbe Češmí, o tři minuty později využil otevřené obrany soupeře Rámín Rezáíján.

Svěřenci kouče Queiroze dokonale napravili porážku s Anglií, mají na kontě tři body a s reprezentací USA si zahrají o přímý postup do osmifinále. Wales zůstává na jednom bodu a situaci už nemá ve svých rukou, navíc ve třetím zápase potřebuje porazit Anglii.

90+12
    90+11. Rámín REZÁÍJÁN - 0:2

90+11
    Írán právě vstřelil branku!
    Ještě na útočné polovině ztratil míč Joe Allen a Íránci vystartovali do přečíslení čtyř proti dvěma. Mahdí Taremí zachoval chladnou hlavu a přihrál na střed úplně volnému RÁMÍNU REZÁÍJÁNOVI, který vyběhnuvšího Warda zkušeně přeloboval.
    90+8. Rúzbe ČEŠMÍ - 0:1

90+8
    Iránská střídačka explodovala nadšením, Velšané smutně popadali na zem, mužstvo z asijského kontinentu střílí vítězný gól a ve třetím skupinovém klání si zahraje o senzační postup! Mizerný obranný odkop doputoval pouze těsně za velké vápno k RÚZBEMU ČEŠMÍMU, který vypálil nártem do levého dolního rohu. Ward si na míč lehce sáhl, vytlačit jej ale nedokázal!

90+7
    Stoper Chris Mepham zabojoval, avšak míč dle pomezního už nestihl ve hře, takže Írán bude vhazovat a zůstává na útočné polovině.

90+6
    Mahdí Taremí už nemá moc sil. U pravé lajny byl navíc úplně sám, nahrávku naslepo do středu hřiště zachytil Joe Rodon.

90+5
    Dvě žluté karty v krátkém časovém sledu pro íránské fotbalisty. Tu první dostal za řeči Rámín Rezáíján, tu druhou za faul Alírezá Džahánbachš.

90+4
    Na jedničku zafungoval ve vápně Hossejn Hossejní. Vyběhl proti vysokému centru a kulatý nesmysl sebral ze vzduchu do rukavic.

90+3
    Dobře si ve vzduchu počínal Rámín Rezáíján. Míč minul, avšak stejně tak i Chris Mepham, takže Írán bude vhazovat.

90+2
    Po pravé lajně nastartoval Mahdí Taremí. Ben Davies soupeře výborně zakřižoval a míč odvrátil do zámezí, íránskému útočníkovi byl posléze odmáván ofsajd.

90+1
    Taktický faul vyrobil na polovině hřiště Rámín Rezáíján. Vystoupil proti Joeu Allenovi, jehož za dres stáhl k zemi.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby devět minut.

89
    Je jasné, že za současné situace je pro Velšany hlavní udržet remízový výsledek. Íránci naopak cítí šanci na vítězství.