Třinec – HC Litvínov 4:5 (po pr.) | Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Plzeň – Kometa Brno 0:0 (odl.) | Vítkovice – K. Vary 5:2 (kon.) | Sparta – Jihlava 6:2 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 0:0 (odl.)
odloženo
Mountfield HK
0:0 (-:-, -:-, -:-)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 26.11.2022, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 26. kolo

Z mé strany je to dnes již vše. Mějte se krásně a někdy příště se budu z Hradce těšit na počtenou! (17:07:39)

Liberec si tak celkem jednoznačně došel pro tři body a slavit může i Čeněk Krátký, který byl jakožto brankařská jednička poprvé u výhry. Liberečtí byli ve třetí třetině velmi jistí, na druhou stranu měli i častokrát štěstí, to když je zachránil právě gólman Krátký. Své tři body definitivně potvrdili v 51. minutě díky Mikuláši Jenčovskému a výhrou 4:0 zůstávají ve hře o play-off.

59:59
    Ještě jedno vhazování, ale nic zásadního se už tu nestane.

59:41
    V samotném závěru se mohli domácí dočkat, když si klepl o puk na vrcholku levého kruhu Vencl, střelu na bližší tyč ale napálil jenom do břevna!

58:40
    Po buly Lvi navíc opět vyhodili, oba celky střídají.

57:50
    Domácí však svoje oslabení brání relativně v poklidu. Liberec spíše honí kotouče ve středním pásmu.

57:07
    Kříž mohl v brejku nechat vypít domácí kalich hořkosti až do dna, když ujel dvěma obráncům. Ačkoliv mířil do odkryté části branky, nakonec zachránila hradecké hokejisty tyč. Ještě předtím však Kříže sekl David Pavič (MHK) a dostává dvě minuty.

56:36
    Kříž si nabruslil na přihrávku nad kruhy a bez přípravy střílel, Kasal vytáhl puk jenom do lapačky. A přestože chtěl rozehrávat, raději přerušil hru.

55:42
    Matěj Beneš dostal kotouč do stoje a snažil se projít přes dva obránce, ani jeden mu to ale nepovolil. Liberec tak přechází dopředu a zápas se už spíše dohrává.

55:03
    Gajda sklepl od prken na Koštovala, který už naskakoval mezi dva obránce ale zradilo ho vedení kotouče a domácí vyhazují.

54:35
    Až teď se Tygrům povedlo usadit se v pásmu, zatím se však nedostali do střelecké pozice.

53:50
    Hradec hraje oslabení dobře, ale Liberec na druhou stranu nikam nespěchá. Utkání chce především bezpečně dohrát.

53:23
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Fiala – 2 min., vysoká hůl.

52:35
    Hradci dnes není souzeno dát byť jednu branku. Domácí útok využil chyby obránců a Michal Beneš dostal přihrávku k levé tyči, kotouč se mu ale zamotal na hokejce a k zakončení nedošlo. Poté sice kombinace pokračovala a do bloku šli dva Severočeši, Krátký ale ve finále nemusel ani zasahovat.

51:46
    Lvi chtějí aspoň čestný úspěch a Leden to vzal ze středního pásma na sebe, povedený pokus z mezikruží ale zamířil jenom do Krátkého výstroje.

50:19
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec na začátku posledních deseti minut definitivně láme duel na svoji stranu! Bylo to především o důrazu na brankovišti. Střelu Vološína sice Kasal lapil, liberečtí útočníci ale byli důraznější oproti hradeckým obráncům a MIKULÁŠ JENČOVSKÝ nakonec dostrkal puk za Kasalova záda – 0:4! Asistence: Tadeáš Vološín, Petr Gajda.