Tunisko – Austrálie 0:1 (kon.) | Polsko – Saúdská Arábie 2:0 (kon.) | Francie – Dánsko 2:1 (kon.)
Argentina – Mexiko 2:0 (kon.)
Argentina
2:0 (0:0)
Mexiko
Sobota 26.11.2022, 20:00Mistrovství světa • Skupina C

Po poměrně nevýrazném bezgólovém prvním poločase se argentinská mašina probudila. Motor nastartoval kapitán Lionel Messi, jenž přesnou střelou z dálky poslal Jihoameričany do vedení. To navýšil v 87. minutě nádhernou ranou Enzo Fernández. Mexičané odpověď nenašli a 3 body si tak po vítězství 2:0 připisují Argentinci.

Pro dnešek to bude vše, přeji příjemný zbytek večera a zase někdy na počtenou! (22:03:17)

90+7
    Rozhodčí ještě hru protahuje, ale hraje se pouze u branky Ochoy.

90+6
    Poslední nastavenou minutu tráví Mexičané na soupeřově polovině. Dobrý centr ale odvrací Otamendi.

90+5
    Efektní rabonou poslal Jiménez balon do vápna, tam ale čekali připravení stopeři Argentiny.

90+4
    Argentinci se zatáhli do bloku a všechny balony jen odkopávají.

90+4
    Faulující Messi hru opět alespoň na chvíli pozdržel.

90+3
    Mexiko kombinuje na vlastní půlce. To bílomodrým samozřejmě vyhovuje.

90+2
    Acuňa zřejmě dostal křeč a hra je tak na chvíli přerušena.

90+2
    Centr z pravé strany odhlavičkoval do bezpečí Lisandro Martínez.

90+1
    Montes skvěle vystoupil proti rozběhnutému Palaciosovi.

90
    Argentinci jsou na balonu a vpřed se vůbec nehrnou.

89
    Žlutá karta pro tým Mexiko (Roberto Alvarado).
    87. Enzo FERNÁNDEZ - 2:0

87
    Argentina právě vstřelila branku!
    Když se prosadil ten nejzkušenější, tak teď i ten nejmladší! Po krátkém rohu posunul Messi míč na ENZA FERNÁNDEZE, který se po přešlapovačkách zbavil soupeře a z levé strany šestnáctky vyslal přesnou utaženou střelu na vzdálenější tyč. 2:0. Asistence: Lionel Messi.

87
    Bojovník Acuňa zajistil roh pro svůj tým.

86
    De Paul mohl upalovat vpřed, ale míč si ukopl daleko a byl zastaven Gutiérrezem.

85
    Otamendi situaci příliš nezvládl a z dobré šance na odkop zametl pouze na roh.

85
    Ve středu pole kombinuje Gutiérrez s Morenem a Jiménezem.

84
    Přesné oko pomezního přisuzuje autové vhazování bílomodrým.

83
    Jiénez se krásně uvolnil, jenže poté vyslal až příliš dlouhý pas na Alvarada.

82
    Po standardní situaci sice hlavičkoval Moreno, nicméně jeho prodloužení sebral do rukavic Emiliano Martínez.

81
    Pozdě dobíhající Palacios jen podkopl kličkujícího Antuňu u pravé postranní čáry.

80
    Gallardo rozehrává akci Mexika.

80
    Faul na argentinského šikulu Messiho byl odpískán až při třetí kličce.

79
    Nevybíravý Herrera podkopl Romera a na míči tak jsou opět Argentinci.

78
    Messi se na dlouhou nohu natahoval pro míč, jenže jeho centr přišel zpoza čáry.

77
    Palacios skvěle rozjel akci na Álvareze, který se pokoušel posunout na Messiho, jenž byl ale hlídaný Morenem.

76
    Aut rozehrávající Molina s vhozením míče na hrací plochu příliš nespěchá.

75
    Messi sice prošel přes dva hráče, ale dobře postavený Moreno jej nakonec stopnul.

74
    Argentinci se poněkud zatáhli na vlastní polovinu a nechávají herní kreativitu na soupeřích.
    Lionel Messi vystoupil z řady, když ho jeho země nejvíce potřebovala.

73
    Střídání v týmu Mexiko:
    ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Roberto Alvarado.

72
    Před Messim zahrál Jiménez.

71
    O výkop se nyní stará Emiliano Martínez.

70
    Z ničeho nic vyplaval z druhé vlny Molina, jenž měl zajímavou střeleckou pozici z rohu šestnáctky! Šajtlí však poslal balon daleko mimo tři tyče.

70
    Nepřesní Mexičané pouze zahráli do zámezí. Rozkouskovaná hra samozřejmě svědčí Argentině.

69
    Střídání v týmu Argentina:
    ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází Exequiel Palacios,
    ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Cristian Romero.

68
    Mexičané se po gólu okamžitě snaží tlačit do útoku.

66
    Žlutá karta pro tým Mexiko (Héctor Herrera).

66
    ze hřiště odchází Kevin Álvarez, přichází Raúl Jiménez,
    ze hřiště odchází Alexis Vega, přichází Uriel Antuna.
    64. Lionel MESSI - 1:0

64
    Kdo jiný, než LIONEL MESSI! Po přihrávce z kopačky Di Marií se argentinský kapitán rozhodl vzít akci na sebe a milimetrově přesnou ranou z přibližně dvaceti metrů propálil trojici blokujících Mexičanů a ještě míč umístil dokonale k pravé tyči. 1:0. Asistence: Ángel Di María.

64
    Skvělým pohybem De Paul překřížil cestu Lozana.

63
    ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Julián Álvarez,
    ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Nahuel Molina.

63
    Odražený balon bude patřit Mexiku.

62
    Gallardo se maximálně soustředí na kličky Di Maríi, které zatím kryje.

61
    Centr Otamendiho z velké dálky odhlavičkoval Araujo.

60
    Hvězdný Lionel Messi musí sbíhat na vlastní polovinu, aby se také dostal na balon.

60
    Nebezpečnou standardku Vegy odvrátil skvěle postavený Otamendi.

59
    Ostře bránící Lisandro Martínez nakonec dotírajícího Vegu při hlavičkovém souboji fauloval.

58
    Gallarda skvěle zdvojila obrana Argentiny a o balon se stará Otamendi.

57
    ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Enzo Fernández.

57
    Nepovedená rozehrávka Rodrígueze skončila v zámezí. Výkop patří Ochoovi.

56
    Di María nádherně obehrál obranu Mexika a po zemi posouval před branku na Mac Allistera, který se ale k balonu nakonec přes zahuštěný prostor nedostal!

55
    Na dlouhou nohu zametl Lozano do zámezí před dotírajícím Messim.

54
    Lautaro Martínez skvěle zabral dozadu a vybojoval hrací předmět na argentinské kopačky.

54
    V boji o odražený míč Messi fauloval.

53
    Obranná bílomodrá čtyřka posouvá míč ze strany na stranu.

53
    Vega vybíhal z ofsajdu a balon je opět přisouzen Argentině.
    52. Špatně zahraná standardní situace v podání Lionela Messiho.

52
    Argentinský kouzelník to zkoušel přímo na branku, ale mířil poměrně vysoko nad!

51
    Messi se staví k míči.

50
    Žlutá karta pro tým Mexiko (Érick Gutiérrez).

50
    Rozjetou mašinu jménem Messi zastavil faulem Gutiérrez. Argentina má k dispozici standardní situaci přibližně čtyři metry za šestnáctkou.

49
    Vega vybojoval výtečně balon, jenže Lozanovi ve slibné akci přihrál pouze na paty!

49
    Argentinci opět navrací hru do svých obranných řad.

48
    Vpřed pádící Lozano byl skvěle zblokován Otamendim!

47
    Ruka Mac Allistera přisuzuje balon zeleným.

47
    K balonu se postavil Messi, ale jeho kombinaci zbrzdila defenziva Mexika.

46
    Krásné kulisy tohoto zápasu.

Desátý zápas Mexičanů v řadě na mistrovství světa skončil bezbrankovou první půlí. Oba týmy mají své šance. Po tlaku Argentiny se dopředu hnali také Mexičané, ovšem doposud neúspěšně. Určitě se můžeme těšit na představení ve druhém poločasu.

45+6

45+6
    Kombinující Argentinci se dostali k centru z levé strany. Pas od Acuňi ale Mexičané odvrátili na roh.

45+5
    Vega se po rychlé kombinaci dostal ke střele z nějakých pětadvaceti metrů. Z první pálil jen do obecenstva za brankou Emiliana Martíneze.

45+4
    Rychlý Chávez vybojoval aut pro Mexiko.

45+4
    De Paul opět otáčí balon dozadu na stopery Argentiny.

45+3
    Ofsajdová past sklapla Alexise Vegu.

45+2
    Messi byl pomalý a Gutiérreze zezadu jen fauloval.

45+1
    De Paul nestihl pas Otamendiho zachytit na hrací ploše a vykopávat bude Ochoa.

45+1
    Nastavuje se pět minut.
    45. Přímý kop Vegy zlikvidoval efektním zákrokem Martínez.

45
    Nádherná utažená rána Vegy skončila v rukavicích Emiliana Martíneze! Gólman Argentiny skvělým zákrokem vyčapal mexického střelce.

44
    K míči se staví Alexis Vega.

43
    Gutiérrez byl u balonu dříve a Montiel trefil pouze jeho nohu.

43
    Kevin Álvarez narazil na bílomodrou zeď a balon ztratil.

42
    Lautaro Martínez vystihl rozehru soupeře a odkopl do autu.

42
    ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Érick Gutiérrez.

40
    Rohový kop zprava skončil na hlavě Lautara Martíneze! Útočník Interu ale nezahrál přesně a mířil pouze nad.

40
    Vysoko napadající Di María donutil Mexičany zahrát do zámezí a vhazují tak jeho spoluhráči.

39
    Obrana Mexika vytlačila De Paula hluboko do pole, kde si Argentinec ukopl míč až do autu.

38
    Araujo si nerozuměl s Lozanem a balon doputoval až do zámezí.

37
    Výkop Ochoy končí v zámezí.

36
    Di María se odvážně prokličkoval trojicí protihráčů, ale následně jen padl na zem. Hlavní arbitr zůstal klidný.

35
    Série nepřesných pasů ve středu pole končí hvizdem rozhodčího. Lisandro Martínez byl v nebezpečné situaci, kdy málem dostal kopačkou do obličeje.

34
    Argentinský šikula to zkoušel přímo na branku, nicméně Ochoa míč vyboxoval vysoko do vzduchu. V následném boji o herní předmět byl pískán nedovolený zákrok Lautaru Martínezovi.

34
    Tentokrát Lionel Messi rozehrává zprava.

33
    De Paul se odvážně probojoval po pravé straně až k praporku, kde si vykoledoval faul.

33
    Zásilka Messiho od rohového praporku nenašla příjemce.

32
    Mexičané zastavili Di Maríu jen za cenu rohového kopu.

32
    Do Messiho zajel Héctor Herrera. Míč zůstává v moci Argentiny.

31
    Lozano byl pomalejší a Mac Allistera jen fauloval.

30
    Di María zaváží balon vpřed po levém kraji hřiště.

30
    Ofsajdová past Argentinců scvakla do svých spárů Alexise Vegu.

29
    Po kratší odmlce rozehrává Ochoa.

28
    Acuňa v souboji 1 na 1 položil Álvareze na zem, ale přitom mu došlápl na nohu a je pískán nedovolený zákrok.

27
    Po chybě v mexické rozehrávce vybojoval balon Argentincům De Paul.

26
    Centr z pravé strany se Álvarezovi vůbec nepovedl a skončil v zámezí.

26
    Přesně postavený Mac Allister prodloužil výkop Ochoy do autu.

25
    Centr Montiela z pravé strany končí jen nad hlavami jeho spoluhráčů. Navíc byl v době přijetí přihrávky v ofsajdu.

24
    Po levé straně se probíjí Di María.

23
    Těsně před Messim míč zakopl Moreno.

22
    Velmi nebezpečný skluz Arauja končí žlutým varováním.

21
    Po zajímavém signálu si dloubáček Herrery sebral do náručí Emiliano Martínez.

21
    K balonu se staví Vega s Gardadem.

20
    Rychlík Lozano skvěle využil postavení těla a donutil Otamendiho faulovat. Mexičané mají k dispozici velmi zajímavou standardní situaci z nějakých třiceti metrů.

19
    Po sérii nepřesných nákopů se hlavičkuje uprostřed hracího pole.

18
    Rozčílený Lautaro Marínez se dožadoval faulu a rozhodčí skutečně zapískal. Nebylo to však kvůli nedovolenému zákroku, ale kvůli ofsajdovému postavení. Rozehrávají tak Mexičané.

17
    Po nastřelení rozhodčího zůstane balon v moci Argentinců.

16
    Nepozorný Lautaro Martínez přišel o míč, se kterým se Mexičané rychle hrnuli směrem na Emiliana Martíneze. Všechna ofenzivní snažení utnul až přesný Otamendi.

15
    Alexis Vega obral Montiela a okamžitě upaloval vpřed. Jeho zaváhání vynahradil skluzem De Paul.

14
    Dotíravý Guardado sice vybojoval míč, jenže si pomohl rukou, a proto je pískán faul.

13
    Nepřesnost Gallarda darovala autové vhazování Argentině.

12
    Guardado i De Paul do sebe ostře zajeli, ale ukázali svou tvrdost a se sportovním gestem se okamžitě z trávníku zvedli.

12
    Opět pracují kopačky rozehrávajících Argentinců. Po pravé straně kombinují Otamendi a Lisandro Martínez.

11
    De Paul si pokryl míč levou nohou a vynutil si faul.

10
    Za balonem ve středu pole se hnal Vega, nicméně Montiel byl rychlejší.

9
    Skvěle postavený Messi zlikvidoval secvičenou akci Mexika.

8
    Lozano vybojoval pro Mexiko rohový kop.

7
    Vega skvěle obral Montiela, jenže centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel!

7
    Rozehrávají opět Argentinci.

6
    Gonzalo Montiel už je v pořádku a pokračuje se ve hře.

5
    Už už to vypadalo, že Středoameričané půjdou do přečíslení, jenže si vybojovali balon jen s pomocí nedovoleného zákroku! Montiel po úderu do obličeje stále zůstává ležet na zemi.

4
    Mexičané vytáhli napadání velmi vysoko a nebojí se atakovat soupeře ve velkém počtu.

4
    O rozehru se opět stará gólman Martínez s Otamendim.

3
    Po nepřesné přihrávce vhazují Mexičané.

2
    Messi perfektně vybojoval herní předmět ve středu hřiště, následně nepřesný Acuňův centr odvrátila obrana Mexika.

1
    Míč sbírá Otamendi a otáčí hru na druhou stranu hřiště, kde hrál Di María. Argentinský šikula byl okamžitě zastaven faulem.

1
    Mexičané po výkopu ihned posílají balon směrem k Martínezovi.

1

Argentina: Em. Martínez – Acuňa, Otamendi, Li. Martínez, Montiel – Di María, de Paul, Gui. Rodríguez, Mac Allister – La. Martínez, Messi (C).
    Náhradníci: Armani, Rulli – Almada, J. Álvarez, Dybala, Á. Correa, Foyth, Fernández, E. Palacios, Molina, A. Gómez, Paredes, Pezzella, C. Romero, Tagliafico.

Mexiko: Ochoa – K. Álvarez, Araujo, Gallardo, Montes, Moreno – Guardado (C), Chávez, Herrera – Vega, Lozano.
    Náhradníci: Cota, Talavera – E. Álvarez, R. Alvarado, Arteaga, Antuna, Funes Mori, Jiménez, Gutiérrez, Martín, Pineda, Car. Rodríguez, Romo, Vásquez, J. Sánchez.

Argentina

První argentinský duel měl být jednoznačnou partií, nicméně se nakonec jednalo o první senzaci mistrovství světa.

Po poměrně přísném odpískání penalty otevřel skóre pro Jihoameričany kapitán Messi. Velmi diskutovaná byla branka milánského střelce Lautara Martíneze. Kvůli ofsajdu nebyla na hřišti uznána, nicméně pozdější záběry ukázaly, že rozhodnutí bylo chybné.
    Po přestávce se o vyrovnání postaral Šáhrí. O pět minut později posílal Saudskou Arábii do vedení Davsárí a bylo zaděláno na drama. Velká šance Messiho před koncem utkání gólem neskončila a Argentina tak senzačně padla 1:2.

Svatyni hájil gólman Emiliano Martínez.
    Do obrany se řadí hvězdná jména ze všech špičkových soutěží Evropy – Foyth, Lisandro Martínez, Molina, Montiel, Otamendi, Romero, ...
    Ve středu pole hrají takoví hráči jako Palacios, Paredes či De Paul.
    Útok je našlapaný světovými hráči. Nutností je zmínit kapitána Lionela Messiho, kterého doplňují např. Di María, Dybala nebo Correa.

Po prohře se Saudskou Arábií tak Argentině patří čtvrtá příčka skupiny C.

Mexiko

Ve svém prvním utkání vyzvali Mexičané Poláky. Odehráli zápas v úterý 22. 11. na Stadionu 974 v Dauhá, který je postaven ze stejného množství recyklovatelných přepravních kontejnerů a po konci turnaje bude rozebrán.

V prvním poločase si Středoameričané vypracovali příležitost ve 12. minutě, kdy hlavičkoval Vega. Mířil však jen nad břevno. Brankář Ochoa moc práce do konce poločasu neměl.
    Na úvod druhého poločasu mířil rozhodčí k videu. Po souboji Morena s Lewandowskym nakonec také odpískal pokutový kop. V tomto případě se stal mexickým hrdinou gólman Ochoa a udržel pro svůj tým nerozhodný stav, který vydržel až do konce utkání. Mexiko remizovalo s Polskem 0:0.

Fantomem týmu je brankář Ochoa, který již na několikátém mistrovství světa drží svůj tým fantastickými zákroky.
    Do defenzivy byla postavena trojice Montes, Moreno, Gallardo, která spolu hraje v mexickém Monterrey. Doplňoval je Sanchez z Ajaxu.
    Ve středu pole je třeba vypíchnout Alvareze, jenž je také hráčem amsterdamského Ajaxu. Jeho kolega Guttierez taky kope v nizozemské lize, konkrétně v PSV.
    V útoku můžeme najít dvojici hráčů hrajících v Evropě. Jedná se o Jimeneze (Wolves) a Lozana (Neapol).

Po remíze a zisku jednoho bodu se Mexiko drží na dělené druhé příčce skupiny C.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.