SHC Maloměřice – Zubří 34:29 (kon.) | Královo Pole – Plzeň 23:25 (kon.) | Nové Veselí – Jičín 27:25 (kon.)
Karviná – Hranice 29:23 (kon.) | Kopřivnice – Strakonice 40:25 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
27:25 (16:11)
O2xyworld HBC Jičín
Sobota 26.11.2022, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 15. kolo

Z mé strany je to dnes již vše. Z příjemně naladěné ZDT Areny se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek víkendu! (18:46:03)

TJ Sokol Nové Veselí – O2XYWORLD HBC Jičín 27:25 (16:11)
    Nejvíce branek: Gregorovič 7, J. Flajsar 5, Bartůněk 4 – A. Dolejší 8/2, Hlava 3, Matouš 3/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 3:4.

Přestože to bylo drama až do posledních sekund, domácí zůstávají i nadále na palubovce ZDT Arény neporaženi! Přitom ve druhé půli dlouho směřovali k poklidnému úspěchu, Sokolu velmi pomohlo i střídání gólmanů, přičemž Martin Štohanzl utlumil do té doby notně rozjetého Aleše Dolejšího.

Veselí vedlo v 54. minutě 25:20, poté však přišlo vyloučení Miroslava Štohanzla a v dvouminutovce Sokol vybouchl 0:3, přičemž hrál bez brankáře variantu 6 na 6. Poté se to tahalo o každou branku, Jičín se stále nedotáhl na více než dvě branky. V poslední minutě přitom mohl dostat Veselí pod tlak, poslední záchvěv ale Pekař zakončil vedle tyče a výhra 27:25 udržela Sokol na osmém místě tabulky!

Konec zápasu. (27:25)

60
    I přestože Sokol ztratil, Pekař z následného zakončení na pravé spojce netrefil branku, a tak se závěrečné sekundy fakticky ani nedohrávají! (27:25)

60
    48 sekund před koncem zakončoval Hajko, bylo to ale s faulem. Veselí však není stále v pasivitě a čas se Jičínu krátí. (27:25)
    59
    Jičín však nic neskládá. Kastner si z pravého křídla počínal suverénně a je to zpátky o dvě! (27:25)
    59
    Jenže Veselí v útoku nezachybovalo a je už blízko! Znovu se přesilová kombinace zakončovala na levém křídle, Bartůněk přehodil vyběhnuvšího Plevu a kouč Mašát nemůže reagovat jinak, tady přichází time-out! (27:24)
    58
    Jiří Dolejší to na střední spojce dvě a půl minuty před koncem umotal a poslal Martina Štohanzla na druhou stranu. Tohle bude zkrátka drama až do posledních sekund! (26:24)

57
    Gregorovič mohl už na body dát téměř pojistku, v čisté šanci ze šestky ale selhal a Jičín je stále ve hře! (26:23)

57
    Navíc budou hosté zápas dohrávat fakticky v oslabení. Pekař chytal Tomáška zboku kdesi pod krkem a dostává jednoznačné dvě minuty. (26:23)

57
    A zápas se zase o něco více láme na stranu Veselí! Aleš Dolejší mohl snížit na dvě branky rozdílu, jenže nepřekonal skvěle chytajícího Štohanzla a Sokol to může v navazujícím útoku potvrdit. (26:23)
    56
    Krizový moment domácí ustáli, Jakub Flajsar stáhl hru na levé křídlo pro Luboše Bartůňka a Kastner už na míč nedosáhl. Plevu poté domácí křídelník přehodil a je to 26:23! (26:23)
    55
    Domácí to tady mohou ještě klidně ztratit! Tomášek z pravé spojky mohl pálit, jenže místo toho hrál míč nesmyslně do pivota na obsazeného Gregoroviče. Pleva pak odražený míč vzal, pustil jej do prázdné na druhé straně a Veselí musí vzit time! (25:23)
    55
    Ledabylá rozehrávka a tady není vůbec hotovo! Kastner vypíchl na středu Flajsarovi míč a dopravil jej do prázdné branky! (25:22)
    54
    Aleš Dolejší si zaběhl z levého křídla až skoro do pivota, dostal míč, a proti Štohanzlovi, který vysoko vyskočil, si poradil snadno. (25:21)

54
    Sokol míč v útoku ztratil a Miroslav Štohanzl to hasil jenom za cenu držení Kovaříka v rychlém brejku. Proto dostává dvě minuty a tady už musí hrát Jičín vabank. (25:20)
    53
    Už to vypadalo, že Veselí další dlouhou kombinaci Jičína ubrání, jenže pak přišla sehrávka na Hlavu, který zůstal neobsazený na pozici křídla. Štohanzl na jeho pokus nedosáhl a ještě jsou hosté ve hře. (25:20)

52
    Po pádu snad tří hráčů při útoku Jičína dochází k přerušení hry, je potřeba totiž utřít palubovka. (25:19)