FC Slovan Liberec
4:1 (2:1)
SK Sigma Olomouc
Sobota 26.11.2022, 15:00 • Stadion U Nisy, Liberec • MOL Cup • Osmifinále

Osmifinále MOL Cupu mezi Slovanem Liberec a Sigmou Olomouc je minulostí. Severočeši zvítězili 4:1 a zajistili si tak postup do další fáze soutěže. Liberec nastoupil do utkání aktivněji a již v 11. minutě otevřel skóre utkání Denis Višinský. Ve 14. minutě to bylo už 2:0, to když se prosadil Mick van Buren. Domácí kontrolovali první půli, ale ve 39. minutě snížil přesnou hlavičkou o tyč Vít Beneš. Druhý poločas byl ze začátku velmi vyrovnaný. Hra se přelévala ze strany na stranu. To utnula 65. minuta a nařízený pokutový kop pro Liberec, který Mick van Buren bezpečně proměnil. O tři minuty později pak obloučkem přes brankáře završil hattrick a pečetil vítězství domácích na konečných 4:1. Zbytek utkání se pak spíše dohrával. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (16:54:33)

90+1

90+1
    Všichni již čekají na závěrečný hvizd.

90
    Také druhý poločas bude nastaven pouze o minutu.

90
    Ani další útok hostů k zakončení nevedl.

89
    K míči se postavil Poulolo, ale mířil vysoko nad.

88
    Filip Prebsl fauloval těsně za vápnem jednoho z hostujících hráčů. Přímý volný kop pro Olomouc.

87
    Domácí Liberec se usadil na útočné polovině. Hanáci již vědí, že letošní cesta pohárem pro ně na severu Čech skončí.

85
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Marios Pourzitidis.

85
    ze hřiště odchází Mick van Buren, přichází Imad Rondić.

83
    Následně ale Christian Frýdek (FC Slovan Liberec) tvrdě a hlavně zbytečně dojel Zmrzlého před střídačkami. Rozhodčí ponechal výhodu, poté se k situaci vrátil a zaslouženě ukázal domácímu záložníkovi žlutou kartu.

82
    Střídající Frýdek se ihned ukázal nebezpečnou střelou na zadní tyč, kterou Trefil pouze vyrazil před sebe.

81
    Také centr z nohy Navrátila končí u Stejskala.

80
    ze hřiště odchází Karol Mészáros, přichází Christian Frýdek.

79
    Šípův centr z levé strany zamířil přímo k brankáři Stejskalovi.

78
    Liberecká sestava se stáhla do obrany a čeká, co hosté vymyslí.

76
    Po čtvrté brance tempo hry výrazně opadlo. Na vině jsou střídání, časté přerušování hry, ale určitě také výsledek, který je momentálně jednoznačný.

74
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
    ze hřiště odchází Lukáš Vraštil, přichází Florent Poulolo.

74
    ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Matěj Hadaš.

Tomáš Honzejk

Branky: 11. Višinský, 14. van Buren, 65. van Buren (pen.), 68. van Buren – 39. Beneš

Karty:   43. Talovjerov (LIB), 63. Červ (LIB), 83. Frýdek (LIB) – 20. Vraštil (OLO), 63. Navrátil (OLO)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:8.
    FC Slovan Liberec: Stejskal – Gebre Selassie (C), Talovjerov, Plechatý – Mikula, Valenta, Červ, Preisler – Višinský – van Buren, Mészáros
    Náhradníci: Vliegen – Pourzitidis, Prebsl, Fukala, Frýdek, Rondić, Rabušic

Trenér: Luboš Kozel

SK Sigma Olomouc: Trefil – Pokorný, Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Spáčil, Breite (C) – Zifčák, Růsek, Navrátil – Chytil
    Náhradníci: Stoppen – Šíp, Sedlák, Poulolo, Hadaš, Matoušek, Sláma