Sparta – Vítkovice 6:4 (kon.) | Poruba – Liberec 4:5 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 4:3 (po pr.)
Třinec – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.) | Slavia – Zlín 8:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 2:3 (2:3 po s.n.)
po prodl.
Mountfield HK
4:3 (0:0, 2:0, 1:3 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Sobota 26.11.2022, 12:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 2. kolo
Partner:
   
  Ve druhém kole nadstavby tedy vítězí domácí Lvi, kteří zdolali v utkáním plném zvratů plzeňskou Škodovku 4:3 po prodloužení. Ode mě je to pro dnešek vše, hezký zbytek víkendu a zase někdy na počtenou! (14:57:04)
   
  V prodloužení byli aktivnější hosté, Petřík se zapotil více než jeho plzeňský protějšek, jenže poté se v dobré pozici ocitl obránce Filip Samek, který dotlačil touš za čáru a rozhodl o bonusovém bodu pro svůj tým.
   
  Konec zápasu.
   
  64:15
  Hradec právě vstřelil branku!
  Je rozhodnuto! Před branku Západočechů se propracoval FILIP SAMEK, který nejprve napálil kotouč mezi betony gólmana hostí, ten nevěděl, kde je puk, a tak neměl hradecký obránce problém ho dorazit za čáru. Lvi tak v dnešním zápase vítězí. Asistence: Jiří Klíma.
   
  63:44
  Indiáni jsou na kotouči, Petřík se musel činit.
   
  61:39
  Aktivní Jiří Klíma se dostal k zakončení po spolupráci s Lukášem Králem. Skóre se však díky dobrému zákroku Maříka nemění.
   
  61:05
  Vhazování před Petříkem.
   
  60:51
  Škodovka se drží na touši.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Třetí dějství přineslo hned několik zvratů. Nejprve hosté snížili, poté po faulu Jiřího Klímy ve čtyřminutové přesilovce nejprve vyrovnali, poté dokonce překlopili skóre na svou stranu. Hradečtí ale stačili vyrovnat a jde se do prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  58:19
  Z úhlu to nebezpečně vyzkoušel Maytáš Úbl. Jeho střelecký pokus mířil těsně nad.
   
  56:42
  Další projektil vyslal Adam Novotný, Mařík zakročil.
   
  56:09
  Matěj Voděracký nebezpečně tečoval nahození od modré čáry, jenže to bylo vysokou holí, a tak je hra přerušena.
   
  55:25
  Lvi jsou v útočné třetině.
   
  51:47
  Hradec právě vstřelil branku!
  Domácí ale neskládají zbraně a znovu je stav duelu nerozhodný. Jiří Klíma našel křižným pasem v početní převaze volného ADAMA NOVOTNÉHO, jenž propálil Maříka nečekanou ranou. Asistence: Jiří Klíma, Lukáš Král.
   
  50:47
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
  Tolar – 2 min., podrážení.
   
  48:30
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Škodovka otáčí vývoj utkání! Matyáš Úbl našel zpoza branky volného ALEŠE HOFRAJTRA, který si vyjel před domácí klec a po zemi překonal Vojtěcha Petříka – 2:3. Asistence: Matyáš Úbl, David Slačík.
   
  46:52
  Plzeň právě vstřelila branku!
  A je vyrovnáno! Hosté využívají přesilovku, která navíc pokračuje! Kotouč se odrazil k MATYÁŠI ÚBLOVI, který hezkou střelou do horních částí svatyně vyrovnává. Asistence: Vojtěch Tolar, Tomáš Skala.

  Šimon Zemánek

  Branky a nahrávky: 31. Klíma (Král, Novotný), 36. Hájek (Hendrych, Černý), 52. Novotný (Klíma, Král), 65. Samek (Klíma) – 44. Pittr (Makovec), 47. Úbl (Tolar, Skala), 49. Hofrajtr (Úbl, Slačík)


  Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Janeček, Š. Černý, Samek (A), Mráz (A), Burda, Forejtek – Hendrych, Vítek, Král, Páleník, Novotný, Voděracký, Pavlík, Jón (C), Klíma, V. Aschenbrenner, Hájek.
  Trenér: Luboš Dvořák

  HC Škoda Plzeň: Mařík (Pavlis) – Holubec, M. Černý, Tolar, Kocek, Skala (A), Kamas – Matějka, Pittr (C), Makovec (A), Slačík, Klatovský, Fábera, Beran, Hofrajtr, Fehér, Úbl, Titlbach.
  Trenér: Jiří Hanzlík

  Rozhodčí: Raška – Všetečka, Šesták.

  Diváci: 78