Lipt. Mikuláš – HC Slovan 1:2 (kon.) | Nitra – Trenčín 3:4 (kon.) | Košice – Spišská N. Ves 4:1 (kon.)
Poprad – Banská Bystrica 5:0 (kon.) | Nové Zámky – Michalovce 1:3 (kon.) | Zvolen – Prešov 4:3 (kon.)
HC Košice
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Neděle 27.11.2022, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Prajem pekný deň pri sledovaní dnešného online prenosu.

Dnes budeme sledovať zápas medzi HC Košice a HK GROTTO Spišská Nová Ves.

HC Košice
    Domáci hokejisti získali v doterajšom priebehu sezóny 33 bodov a majú pozitívne skóre 60:47. Košičania zvíťazili v posledných 5 zápasov 4 krát a dnes to určite budú chcieť potvrdiť.

HK GROTTO Spišská Nová Ves
    Hostia zo Spiša majú náskok 1 bodov pred svojím dnešným súperom. Nachádzajú sa na 4. mieste so ziskom 34 bodov a skóre 58:49. Spišiaci majú veľmi kvalitný tím a určite dnes kožu lacno nepredajú.

Posledný vzájomný zápas

Spišská Nová Ves : Košice 1:2pp

Úvodné zostavy:

HC Košice: Janus (Riečický) – Deyl, Olsson – Southorn, Romančík – Šedivý, Ferenc – Bartoš – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Paršin, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Tybor – Havrila, Linet, Jokeľ
    Tréner: Dan Ceman

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Šurák) – Malina, Žiak – Romaňák, Ouellet – Česánek, Ulander – Groch – Verbeek, Salituro, Giľák – Novák, Kerbashian, Vandas – Majdan, Nellis, Rapáč – Vartovník, Bortňák, Hamráček
    Tréner: Vlastimil Wojnar

Rozhodca: Orolín, Novák – Jurčiak, Valo.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:34
    Deyl sa snažil prihrávkou vysunúť Leskinena, ale ten jeho prihrávku nezachytil.

01:02
    Novák nahadzoval puk na domácu bránu, jeho pokus zblokoval jeden z domácich obrancov.

01:59
    Vylúčenie v tíme Košíc. Jakub Ferenc dostáva 2 minúty za podrazenie.

02:14
    Domáci sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

02:56
    Verbeek strieľal z kruhov, ale netriafa bránu. Hostia zostávajú v útočnom pásme.

03:18
    Košice sa veľmi dobre bránia a opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary.

03:59
    Domáci sa ubránili a sú v plnom počte.

05:47
    Chovan prihrával Paršinovi, ktorý z prvej strieľal, ale brankár hostí vytiahol dobrý zákrok vyrážačkou.

06:58
    Salituro strieľal z kruhov a tesne pred domácou bránkou tečoval puk Verbeek, ale puk letel tesne mimo brány Košíc.

07:42
    Košice dali gól! Domáci sa ujímajú vedenia v tomto zápase! Košičania pekne zakombinovali po osi Romančík, Šedivý, Leskinen. Posledný menovaný VILLE LESKINEN strelou prekonáva brankára hostí. Asistencie: Šedivý, Romančík

08:47
    Košičania sú v týchto chvíľach aktívnejší. Od modrej čiary strieľal, Romančík, jeho strelu dorážal Bartánus, ale ani jeden pokus nebol úspešný.

10:03
    Žiak nahadzoval puk pred domácu bránu, ale pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

11:47
    Hráč hostí James Verbeek dostáva 2 minúty za krošček.

12:31
    Olsson pálil od modrej čiary, jeho pokus tesne míňa bránu Spišiakov. Košičania zostávajú v pásme.

13:47
    Hostia sa ubránili presilovke domácich a sú v plnom počte.

14:38
    Majdan sa natláčal pred bránu Košíc, ale Ferenc ho telom odstavil.

15:15
    Southorn priviezol puk do útočnej tretiny, prihrával na Campbella, ktorý strieľal, ale netriafa bránu.

16:04
    Teraz sledujeme pasáž viacerých nepresností na oboch stranách.

18:45
    Rapáč poslal k zemi Bartánusa, vylučovať sa však nebude. Pokračujeme ďalej v zápase.

19:00
    Začala posledná minúta prvej tretiny.

19:09
    Vylúčenie v tíme hostí. Richard Rapáč dostáva 2+2 minúty za podrazenie a pästný súboj.

19:09
    Vylúčenie v tíme Košíc. Matúš Havrila dostáva 2 minúty za hrubosť.

19:31
    Košice dali gól! Košice navyšujú stav dnešného stretnutia. Preislovú hru využíva fínsky legionár JOONA JAASKELAINEN prekonáva brankára spišiakov po dobrej prihrávke od krajana Leskinena. Asistencie: Leskinen, Chovan.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Košice vedú po prvej tretine nad Spišiakmi 2:0. Domáci sú aktívnejší a vedú zaslúžene. Prvý gól strelil Leskinen a druhý pridal jeho krajan Jääskeläinen. Uvidíme čo prinesie druhá tretina.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:36
    Nedorozumenie.v rozohrávke Spišiakov a píska sa icing.

22:51
    Giľák strieľal z kruhov, jeho pokus vyráža domáci brankár. Hostia zostávajú v útočnom pásme.

23:14
    Vartovník sa dostal do mini brejku, ale zakončiť nedokázal. Puk mu zliezol z hokejky.

25:32
    Salituro ťahal akciu po ľavom krídle, ale do tretiny skôr prikorčuloval jeho spoluhráč a tak sa píska ofsajd.

26:33
    Leskinen si vymenil puk s Campbellom. Prvý menovaný strieľal, na bráne hostí zazvonila tyč!

28:02
    Hra sa vyrovnala teraz sa zápas odohráva viac menej v strede ľadovej plochy.

30:01
    Zápas sa nám prehupol do druhej polovice a domáci hokejisti vedú stále o dva góly.

30:55
    Vylúčenie v tíme Košíc. Colin Campbell dostáva 2 minúty za podrazenie.

31:26
    Veľká šanca spišiakov. Verbeek nahadzoval na bránu Janusa, ktorý puk nevidel a len reflexívne hokejkou puk vyráža mimo domácu bránu.

32:55
    Košičania sa dobre bránili a už sú v plnom počte.

34:02
    Ouellet pálil od modrej čiary, jeho pokus Janus chytá do lapačky a prerušuje hru.

35:28
    Hráč Košíc Ladislav Romančík dostáva 2 minúty za podrazenie.

35:58
    Žiak nahadzoval puk od modrej čiary, ale nikto z jeho spoluhráčov ho netečoval. Janus v pohode chytá.

36:22
    Kerbashian dobre vypálil z kruhov, jeho pokus tiež Janus chytá. Spišiaci stále v útočnom pásme.

37:28
    Domáci hráči sú už v plnom počte.

38:00
    Začali posledné dve minúty druhej tretiny.

38:19
    Hráč Košíc Jens Olsson dostáva 2 minúty za podrazenie.

39:02
    Romančík vyhadzuje puk cez všetky čiary a tak získava cenné sekundy pre domácich.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme gól nevideli. Sledujeme však dobrý svižný hokej. Zápas je vyrovnaný. Uvidíme čo nám obidva celky prinesú v tretej tretine.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:06
    Hráč hostí James Verbeek dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

41:21
    Paršin dostal prihrávku od Chovana a vypálil, jeho pokus letí mimo bránu hostí.

42:06
    Verbeek je už na hracej ploche a hostia sú v plnom počte.

43:00
    Košice dali gól! Domáci navyšujú skóre stretnutia už na 3:0. Matúš Havrila vybojoval puk, prihral do jazdy OLIVEROVI JOKEĽOVI, ktorý svojou strelou prekonáva brankára hostí. Asistencie: Havrila

43:29
    Hráč Košíc Michal Chovan dostáva 2 minúty za podrazenie.

44:12
    Vandas sa dostával do úniku, ale veľmi dobrým zákrokom ho zastavil Radek Deyl.

45:07
    Spišiaci tlačia domácich v pásme, ale do šancí sa nedostávajú.

45:10
    Southorn vyhadzuje puk cez všetky čiary.

45:35
    Spišská Nová Ves dala gól! Domáci hokejisti ubránili presilovú hru, ale tesne po naskočení Michala Chovana z trestnej lavice sa dostal k strele MICHAEL VANDAS a prekonáva Janusa v domácej bráne: Asistencie: Ulander

47:14
    Vylúčene v tíme hostí. Jérémy Ouellet dostáva 2 minúty za sekanie.

48:22
    Hostia sa výborne bránia a Košičania sa nevedia dostať do pásma.

49:14
    Hostia sa ubránili a sú v plnom počte.

51:04
    Bortňák sa dostával do šance, jeho strela však nebola presná.

53:04
    Domáca striedačka dostáva 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

54:06
    Česánek, pálil od modrej čiary, následne dorážal Vandas, ale obidve strely chytá Janus.

55:04
    Domáci hokejisti sú už v plnom počte.

55:54
    Vylúčenie v tíme hostí. Lukáš Vartovník dostáva 2 minúty za podrazenie.

56:22
    Košičania to hrajú rozumne a držia puk na svojích hokejkách.

57:54
    Hostia sú v plnom počte.

59:00
    Začala posledná minúta tretej tretiny a asi aj zápasu.

59:03
    Vylúčenie v tíme Košíc. Radek Deyl dostáva 2 minúty za krošček.

59:29
    Košice dali gól! Dmáci rozhodujú tento zápas. V oslabení dáva gól do prázdnej brány spišiakov VILLE LESKINEN. Asistencie: Campbell

Košiče zvíťazili v dnešnom zápase 4:1. Musíme uznať, že zaslúžene. Boli lepším a efektívnejším tímom ako ich súpera. Ja sa s vami lúčim a prajem vám ešte peknú nedeľu. (19:18:52)

Lissko

Branky a nahrávky: 8. Leskinen (Šedivý, Romančík), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Chovan), 43. Jokeľ (Havrila), 60. Leskinen (Campbell) – 46. Vandas (Ulander)

Trenér: Dan Ceman

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Šurák) – Malina, Žiak – Romaňák, Ouellet – Česánek, Ulander – Groch – Verbeek, Salituro, Giľák – Novák, Kerbashian, Vandas – Majdan, Nellis, Rapáč – Vartovník, Bortňák, Hamráček
    Trenér: Vlastimil Wojnar

Rozhodčí: Orolín, Novák – Jurčiak, Valo