Lipt. Mikuláš – HC Slovan 1:2 (kon.) | Nitra – Trenčín 3:4 (kon.) | Košice – Spišská N. Ves 4:1 (kon.)
Poprad – Banská Bystrica 5:0 (kon.) | Nové Zámky – Michalovce 1:3 (kon.) | Zvolen – Prešov 4:3 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Neděle 27.11.2022, 17:00 • Zimný štadión Nové Zámky, Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu dvadsiateho prvého kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC MIKRON Nové Zámky a HK Dukla Ingema Michalovce.

Stretnutie sa začne o 17:00.

HC MIKRON Nové Zámky vyhral po fiasku v Poprade dva zápasy. Naposledy po nájazdoch, v Banskej Bystrici to bol triumf 3:2. Presadili sa Jackson a Johnson, prvý menovaný naviac ako jediný trafil presne aj v už spomínanom rozstrele. Novozámčania sú lídrom súťaže, na druhý Slovan majú dvojbodový náskok. Nutno však podotknúť, že Bratislavčania odohrali o dve stretnutia menej. Najproduktívnejším hráčom domácich je práve Jackson, v 19 dueloch má bilanciu 13+16. Spoločne s Marcelom Haščákom je to najviac v lige. Domáca bilancia s Michalovcami nie je práve najlepšia, súčasná forma ale stavia do pozície favorita zverencov trénera Majorossa.

HK Dukla Ingema Michalovce taktiež ťahá sériu dvoch výhier, obe však boli za dva body. Tú poslednú vybojovali zverenci trénera Stantiena v Liptovskom Mikuláši, góly dávali Buc a Žitný. Víťazný samostatný nájazd má na konte Lapšanský. Ambície v tíme východniarov určite nechýbajú, so šiestou priečkou v tabuľke ale nespokojní byť nemôžu. V produktivite vedie dvojica hráčov, 7+7 má Paločko a 6+8 Buc. Ako už bolo spomenuté, v Nových Zámkoch sa Dukle darí. V súťažnom zápase tam prehrala len jedenkrát v histórii, zvyšných osem stretnutí prinieslo vždy aspoň bod. O motiváciu je postarané z oboch strán.

Úvodné zostavy:

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Ma. Chovan, Mamčics, Jobek, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, T. Mikúš, Klempa – Mišiak, J. Mikúš, R. Faith – Hajnik, Ondrušek, Barto
    Tréner: Gergely Majoross

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Škorvánek) – Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Stripai – Zabusovs, Pavlovs, Paločko – Žitný, Buc, Chalupa – Vašaš, Galamboš, Lapšanský – Szypula, Okoličány
    Tréner: Roman Stantien

Rozhodca: Konc ml., Štefik – Stanzel, Bogdaň

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:26
    Žitný zachytil rozohrávku Kantora a hľadal pred bránkou voľného Chalupu, hosťom ale tento pas nevyšiel.

00:59
    Súboj o puk pri mantineli v rohu klziska zvládli lepšie Novozámčania, o puk ale prišli hneď po opustení vlastného pásma.

02:02
    Vašaš prenikol cez dvojicu brániacich protihráčov a rútil sa sám na Kantora, ten ho dokázal vychytať.

03:10
    Prvé prerušenie prichádza po viac ako troch minútach, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

03:43
    Chalupa a Buc spojili sily a vymysleli nádejnú útočnú akciu Michalovčanov, druhý menovaný sa tesne nedostal k dorážke.

03:59
    Zabusovs v obrovskej šanci zlyhal, opäť sa vyznamenal gólman Kantor.

04:53
    Domáci nemohli pokračovať v hre, v strednom pásme hrali vysokou hokejkou.

05:10
    Strelu Štajnocha zneškodnil Kantor.

05:10
    Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
    Tomáš Klempa – 2 min., sekanie.

05:23
    Po vyhratom vhadzovaní zakončoval Pavlovs, činiť sa musel opäť gólman Kantor.

05:58
    Od modrej pálil z prvej Štajnoch, Kantor ale všetko videl a puk vyrazil betónmi.

06:31
    Michalovčania poriadne domácich točia, ďalšia rana Štajnocha od modrej narobila pred bránkou poriadny rozruch, zvonila aj žrďka.

07:20
    Tím HC Nové Zámky dal gól!
    Po zvládnutom oslabení prišiel jednoducho zahraný protiútok, puk sa cez Leeho a Johnsona dostal až na ľavé krídlo, odkiaľ ho za Vošvrdu prepasíroval ROBERT JACKSON. 1:0. Asistencie Benjamin Johnson a Mike Lee.

07:59
    Kozákov puk od modrej čiary Vošvrdovi vypadol, napokon ho však ukoristil.

08:21
    Štajnochov puk na Glazkova opustil pásmo, pískal sa ofsajd. Vhadzovať sa bude v strednom pásme, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

08:58
    Ďalší súboj v rohu klziska, opäť ho zvládli lepšie domáci.

09:04
    Z ľavého krídla zakončoval Jackson, vychytal ho pripravený Vošvrda.

09:41
    Osburn krásne potiahol akciu a puk napokon prešiel až na vzdialenejšiu žrď, v poslednej chvíli domácich zachránil Kantor.

10:25
    Hra je prerušená, došlo k prihrávke rukou. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

10:40
    Strelu Glazkova od modrej čiary bez väčších problémov zblokoval brániaci Faith.

11:24
    Vhadzovať sa bude pred hosťujúcou bránkou.

11:59
    Dobrú prácu odviedol za bránkou Števuliak, jeho prihrávku ale vystihol brániaci Glazkov.

12:48
    Zakázané uvoľnenie domácich, vhadzovať sa bude pred Kantorom.

13:22
    Dnešný duel obsahuje až enormné množstvo súbojov o puk v rohu klziska, podobné situácie vidíme prakticky každé dve minúty.

14:05
    Mišiak a Faith výborne zatlačili hosťujúcu defenzívu, puk ale netrafil Tomáš Mikúš.

14:28
    Po strate puku svoju chybu napravil Mamčics a zastavil unikajúceho Vašaša.

15:01
    Glazkov umne našiel na pravej strane voľného Chalupu, ten tesne netrafil domácu bránku.

16:16
    Tím HK Dukla Ingema Michalovce dal gól!
    Chaos nastal pred bránkou hostí, jeden z domácich útočníkov dokonca skončil v bránke. Následne prišiel protiútok, zakončenie na seba vzal Okoličány. Kantor ho vychytal, sám na dorážku bol ale pripravený ETHAN SZYPULA. 1:1. Asistencia Dávid Okoličány.

16:42
    Ďalšie prerušenie, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

16:59
    Domáci s priepustnou defenzívou, nebezpečné mohlo byť zakončenie Pavlovsa.

17:46
    Strelu spoza obrancu dokázal vykryť Kantor.

18:05
    Juraj Mikúš posunul puk Hatalovi, ten len tesne minul hosťujúcu bránku.

19:16
    Vašaš a Chalupa sa rútili do protiútoku dvoch na jedného, prihrávku si ale pýtal aj dobiehajúci Galamboš. Puk napokon prikryl Kantor.

19:36
    Števuliak hľadal nabiehajúceho Leeho, ten bol na jeho puk prikrátky.

19:54
    Paločko prenikol do útočného pásma, k strele sa dostal Štajnoch a dorážal aj Zabusovs. Nové Zámky ustáli tento krušný moment.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá časť hry je za nami, stav je vyrovnaný. Herne aktívnejšie pôsobili hostia, paradoxne však inkasovali ako prví, gól im dal Jackson. O vyrovnanie sa postaral Szypula. Do zvyšku stretnutia je všetko otvorené, defenzíva domácich je ale poriadne priepustná a Michalovčania sú nebezpečnejší.

Druhá tretina sa začne najskôr o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:08
    Puk pokryl Vošvrda, vhadzovať sa bude v michalovskom obrannom pásme.

20:59
    Johnson priťukol puk Jacksonovi, ten využil predbránkové clonenie domácich a vystrelil. Ďalší zákrok Vošvrdu.

21:24
    Osburn sa pustil do intenzívnej komunikácie s domácim kapitánom, pochopiteľne to vyvolalo vášne na tribúnach.

21:40
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce:
    Tariq Hammond – 2 min., nedovolené bránenie.

22:23
    Jackson pálil z pravej strany, ani niekoľko dorážajúcich hráčov Vošvrdu prekonať nedokázalo.

23:18
    Nie najlepšie prihrával pri mantineli Klempa, Kozák mal potom na modrej čiare značné problémy udržať pásmo, čo sa mu napokon nepodarilo.

23:40
    Hostia sa oslabeniu ubránili, hrajú opäť v plnom počte.

24:15
    Ondrušek krásne posunul puk Hajnikovi, ten spomedzi kruhov nedokázal v obrovskej šanci skórovať.

24:37
    Neskutočné množstvo dorážok domácich, pred Vošvrdom sa strhla poriadna skrumáž. Puk však v bránke neskončil.

24:39
    Roman Žitný – 2 min., hrubosť.

25:00
    Krížny pas na pravú stranu dostal Jackson, jeho ranu zneškodnil Vošvrda.

25:37
    A ďalšia rana, tentokrát blokoval Štajnoch. Je poriadne ubolený, v hre však musí pokračovať, hostia sa naďalej bránia.

26:32
    Delovku vyslal Kozák, hosťujúci gólman ale všetko videl a zakročil.

26:43
    Opäť strieľal Kozák, puk minul bránku.

27:50
    Barto vystihol rozohrávku súpera, puk sa ale odrazil k Stripaiovi.

28:09
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred Kantorom.

28:26
    Situácia sa zopakuje, domáci totiž opäť nedovolene vyhodili puk z pásma.

29:10
    Martin Štajnoch – 2 min., pád pod nohy.

29:18
    Leeho strelu Vošvrda neudržal, dorážka ale neprišla kvôli porušeniu pravidiel.

29:18
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

29:46
    Benjamin Johnson – 2 min., podrazenie.

29:51
    Kantorov prvý zákrok v druhej tretine, ohrozila ho delovka z pravej strany od Osburna.

30:31
    Hostia mali šancu zaútočiť v trojici, pas Zabusovsa ale neprešiel cez jediného brániaceho Novozámčana.

30:40
    Zabusovs vystrelil, puk zachytil Kantor. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

31:10
    Hostia si zahrajú skrátenú presilovku.

31:46
    Hrá sa v plnom počte.

32:10
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred hosťujúcou bránkou.

32:17
    Chovanovu ranu chcel vtesnať do bránky Mišiak, puk len tesne netrafil.

32:29
    Juraj Mikúš – 2 min., sekanie.

32:59
    Štajnoch prihrával cez stred útočného pásma, domácich zachránil pozorný Kantor. Na dorážku bol pripravený Zabusovs.

33:47
    Individuálne to skúsil riadnou ranou z pravej strany Osburn, puk skončil na ochrannej sieti.

33:58
    Žitný neprepálil obranný val domácich hokejistov, zblokované zakončenie presvišťalo vedľa bránky.

34:38
    Pískal sa ofsajd domácich, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

34:45
    Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

35:00
    Galamboš si priklepol puk rukou a z otočky vypálil spomedzi kruhov, činiť sa musel Kantor.

35:48
    Od modrej sa prudkým pokusom prezentoval Ligas, zakročiť musel Vošvrda.

36:17
    Hammond netrafil bránku spomedzi kruhov, Szypula následne poslal puk priamo do Kantora.

37:00
    Ondrušekov nástrel tečoval Faith, puk skončil na zadnom mantineli.

38:16
    Ďalšie zakončenie spomedzi kruhov, skúsil to Štajnoch. Novozámčanov opäť zachraňoval Kantor.

38:56
    Osburn trafil svojou ranou len spoluhráča.

39:04
    Galamboš vystihol prihrávku domáceho Chovana, jeho strelu ale pozbieral Kantor.

39:28
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude v michalovskom obrannom pásme.

39:38
    Krížna strela Vašaša minula vzdialenejšiu žrď domácej bránky.

39:46
    Prakticky identickú akciu rozohrali aj domáci, vedľa mieril Farley.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej časti hry nám presný zásah nepadol. Lepšie začali domáci, po prestávke prišli ako vymenení a odmenou za ich aktivitu boli aj tri presilové hry, svoje šance však nevyužili. Iniciatívu potom opäť prebrali Michalovčania, dorovnali štatistiku striel na bránku v tretine a hrozili viac a viac, Novozámčanov ale podržal Kantor.

Tretia tretina sa začne najskôr o 18:45.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:27
    Johnson strieľal bekhendom, Vošvrda puk chytil.

41:36
    Vašaš strieľal z otočky, jeho pokus nemal problém zneškodniť Kantor.

41:50
    Ofsajd hostí, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

42:47
    S pukom na hokejke prenikol do útočného pásma Osburn, nemal však nikoho, komu by poslal prihrávku a hostia o puk prišli.

43:44
    Paločkov pokus vytečoval mimo hracej plochy jeden z brániacich hráčov domácich.

44:20
    Mamčics poriadne narazil Galamboša, toto bol naozaj ukážkový hit.

44:49
    Osburn nepríjemne schytal pukom do citlivých miest, chvíľočku ostal otrasený, no je v poriadku.

45:02
    Leeho strela od modrej bola zablokovaná.

46:27
    Kozákov pokus ešte tečoval Števuliak, Vošvrda sa mierne zapotil.

46:46

46:50
    Mišiak pálil ihneď po vhadzovaní, vychytal ho Vošvrda. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

47:14
    Pavlovs trafil iba brániaceho Chovana, ten puk vytečoval mimo hru.

47:36
    Farley prekabátil hosťujúcu defenzívu, následnú strelu Jacksona ale gólom nenazveme.

49:24
    Juraj Mikúš – 2 min., sekanie,
    Martin Mišiak – 2 min., vrazenie na mantinel.

50:04
    Glazkov pálil od modrej, puk skončil na zadnom mantineli.

50:13
    Prihrávku od Pavlovsa prepasíroval za Kantora aj s poriadnu dávkou šťastia z bezprostrednej blízkosti bránky ADAM LAPŠANSKÝ. 1:2. Asistencie Vitalijs Pavlovs a Martin Štajnoch.

51:24
    Oba tímy hrajú v plnom počte.

51:58
    Farley bol v ofsajde. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

53:25
    Krásne to urobil Lee, Chovan ale svojou ranou nenarobil Vošvrdovi žiadne problémy.

53:41
    Zabusovs sa natlačil do zakončenia z ľavého krídla, Kantor ho pokryl.

54:16
    Ondrušek strieľal z ľavej strany, bránku ale netrafil.

54:38
    Jackson v snahe vystreliť nastrelil hokejku brániaceho Lapšanského, tá sa zlomila. Akciu útočiacich domácich to ukončilo.

55:18
    Johnson sa uvoľnil a spomedzi kruhov vypálil vedľa bránky.

56:00
    Puk skončil na ochrannej sieti, hra je prerušená. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

57:04
    Hatala prudko pálil od modrej, puk vyrazil betónmi pripravený Vošvrda.

57:10
    Ďalšia strela od modrej čiary, tentokrát aj so snahou o teč od Juraja Mikúša. To už narobilo Vošvrdovi výraznejšie ťažkosti, opäť si však poradil.

57:15
    Nové Zámky hrajú s prázdnou bránkou.

57:41
    Opustenú bránku sa z vlastného obranného pásma snažil trafiť Štajnoch, minul ju len naozaj tesne.

57:56
    S najväčšou pravdepodobnosťou je rozhodnuté, puk úspešne doviezol do prázdnej bránky dôrazný PATRIKS ZABUSOVS. 1:3. Asistencia Matúš Paločko.

60:00

Máme hotovo. Michalovce rozhodli o svojom triumfe v tretej tretine, víťazný gól dal desať minút pred koncom v presilovke o dvoch hráčov po vylúčeniach Juraja Mikúša a Mišiaka Lapšanský. Skóre potom uzavrel presným zásahom do prázdnej bránky Zabusovs.

Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:27:00)

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 8. Jackson (Johnson, Lee) – 17. Szypula (Okoličány), 51. Lapšanský (Pavlovs, Štajnoch), 58. Zabusovs (Paločko)

Trenér: Gergely Majoross

HK DUKLA Ingema Michalovce: Vošvrda (Škorvánek) – Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Stripai – Zabusovs, Pavlovs, Paločko – Žitný, Buc, Chalupa – Vašaš, Galamboš, Lapšanský – Szypula, Okoličány
    Trenér: Roman Stantien

Rozhodčí: Konc ml., Štefik – Stanzel, Bogdaň

Diváci: 2 130