NY Rangers – New Jersey 3:5 (kon.) | Buffalo – Tampa 5:6 (po pr.) | Columbus – Vegas 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – Toronto 2:4 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:4 (kon.) | Edmonton – Florida 4:3 (po pr.)

Česká a slovenská stopa

Erik Černák (TBL) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:39 (03:55:41)

Tampa dokonala obrat v prodloužení, když rozhodl Steven Stamkos! Z duelu, ve kterém ještě pár minut před koncem základní hrací doby prohrávala o dva góly, na konec bere dva body.

62:44
    Tampa právě vstřelila branku! Hosté dokonali obrat v prodloužení! STEVEN STAMKOS dostal od Paula kotouč, který mu přenechal na kruhu. Následná rána kapitána Tampy byla skvostná a mířila pod břevno. Asistence: Nick Paul.

62:36
    Nebezpečná rána Skinnera po přihrávce Okposa skončila na hrudi Elliotta. Ten raději zastavil hru.

61:57
    Tampu nyní v pokračování útočné akce zastavil ofsajd.

60:52
    Jost se z trestné lavice dostal přímo do samostatného úniku, ale brankáře npřekonal.

60:26
    Tampě ještě dobíhala přesilová hra, krásnou kombinaci mohl zakončit Stamkos do prázdné, ovšem při střele selkhal.

60:01

Třetí třetina byla také úžasnou podívanou, když Buffalo dokázalo v 50. minutě znovu odskočit o jeden gól a v 55. už to bylo dokonce od dva. Jen o šestnáct sekund později ale snížil Stamkos a Tampa pak dokázala srovnat v přesilovce Kučerovem dvě minuty před koncem.

60:00

59:38
    Kučerov navezl kotouč před branku, ale nahodil ho do prostoru, kde žádný z jeho spoluhráčů nefiguroval.

59:00
    Probíhá poslední minuta poslední třetiny.

58:50
    Do Stamkosovy tvrdé rány obětavě najel Ljubuškin, který kototoučem schytal do nohy a utkání opouští. Nemohl ani sám odjet z ledu.

58:23
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Owen Power – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
    57:58 Nikita KUČEROV - 5:5

57:58
    Tampa právě vstřelila branku! A je znovu srovnáno! Tampě se risk s odkrytou klecí při přesilovce vyplatil a NIKITA KUČEROV tak dvě minuty před koncem znovu srovnal stav utkání. Asistence: Michail Sergačjov a Steven Stamkos.

57:28
    Tampa si vyžádala timeout, kde nyní probere strategii hry bez gólmana.

57:14
    Po půl minutce kombinování Tampě kotouč vyklouzl z útočného pásma. Belsky ale překvapivě zatím neodvolaly gólmana.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 18. T. Thompson, 19. Quinn (Peterka, Power), 30. Jost (Okposo, Girgensons), 51. Cozens (Dahlin, Samuelsson), 55. J. Skinner (T. Thompson, Tuch) – 8. Point (Kučerov, Hagel), 17. Perry (Stamkos), 37. Point (Kučerov, Sergačjov), 55. Stamkos (Killorn, Sergačjov), 58. Kučerov (Sergačjov, Stamkos), 63. Stamkos (Paul)

Buffalo Sabres: Luukkonen (C. Anderson) – Dahlin, Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Fitzgerald – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Peterka, Cozens, Quinn – V. Olofsson, Mittelstadt, Asplund – Okposo, Jost, Girgensons.
    Trenér: D. Granato

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Černák, Hedman, Perbix, Sergačjov, Bogosian, Cole – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos – Perry, Colton, Naměstnikov – Maroon, Bellemare, Koepke.
    Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: C. O'Donnell, K. Sutherland