Třebíč – Litoměřice 2:4 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 4:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Zlín 2:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 2:4 (kon.) | Slavia – Vsetín 4:5 (kon.) | Kolín – Sokolov 4:0 (kon.)
Přerov – Prostějov 0:3 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
HC Stadion Litoměřice
Středa 30.11.2022, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • 25. kolo

Ode mě je to dnes vše. Hezký večer! (20:00:19)

Je dobojováno. Litoměřice si odváží domů tři body po vítězství 4:2. Hosté šli v 7. minutě do vedení zásluhou Kuťáka. Domácí otočili vývoj brankami Formana a Psoty. Poté byli domácí výrazně lepším mužstvem, ale další branku nepřidali, a tak přišel trest. Během šedesáti vteřin se ve třetí třetině prosadili Ton a Holý. Čtyři minuty před koncem přidal pojistku Kracík, který využil skvělé práce Tona. Domácí to v závěru zkusili bez brankáře, ale jejich snaha k ničemu nevedla.

59:54
    Jícha měl před sebou prázdnou branku, trefil ale jen Bittnera.

59:45
    Král přikryl kotouč. Ještě uvidíme jedno vhazování.

59:35
    Bořutovo střela byla zablokována.

59:16
    Domácí opět v šesti.

59:02
    Zakázané uvolnění domácích. Jekel se tak vrací do branky.

57:37
    Ferda zavezl kotouč do útočného pásma. Střelu Formana kryje Král. Domácí si berou oddechový čas a zkusí to bez brankáře.

57:05
    Michalčuk je na ledě.

56:10
    Do přečíslení dva ne jednoho se v oslabení dostal Vodný s Ferdou. Ferda našel Vodného, který střelou z první výborně vyrazil betonem Tomáš Král.

55:05
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    David Michalčuk – 2 min., nesportovní chování.
    55:05 Jaroslav KRACÍK - 2:4

55:05
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Petr Ton jel sám na Jekela. Mladík v dresu Litoměřic si ale všiml, že za ním najíždí JAROSLAV KRACÍK, kterému také adresoval přesnou přihrávku. Kracík měl před sebou poloprázdnou branku. Jekel si ještě na kotouč šáhl, ten i tak skončil v brance.
    Asistence: Petr Ton, Josef Koláček

54:34
    Třebíč teď zamkla Litoměřice v pásmu. Střely Dočekala a Turečka byly ale zablokované.

53:58
    Turečkovo nahození bylo hodně nebezpečné.

53:08
    Holcovo zakončení Král vyráží betonem do rohu kluziště.

52:11
    Meluzína střela letěla nad branku. Teď jsou v tlaku domácí, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

51:14
    Střelu Vodného vyráží betonem Král.

50:49
    Litoměřická branka je posunuta. Hra je přerušena.
    50:35 Jan HOLÝ - 2:3

50:35
    Litoměřice měly obrovský tlak. Proti Výtiskovi ještě Jekel stihl zasáhnout. O pár okamžiků později se před Jekelem objevil JAN HOLÝ, který si položil Jekela a následně zametl kotouč do branky. Litoměřice otáčejí průběh utkání.
    Asistence: Lukáš Válek, Přemysl Svoboda
    49:25 Petr TON - 2:2

49:25
    Koláček udržel kotouč proti přesile, poté před brankou našel úplně volného PETRA TONA, který vyrovnává stav utkání.
    Asistence: Josef Koláček, Jaroslav Kracík

48:46
    Holcova přihrávka nebyla přesná. Domácí musejí rychle zpátky.

48:24
    Bittnerovo zakončení z mezikruží dokázal Tomáš Král zastavit.

48:00
    Hunkes vystřelil od modré, puk se odrazil od mantinelu zpět před branku k Bittnerovi, který zakončoval do okryté branky. Král se však rychle stihl přesunout a změnu stavu nedovolil.

47:10
    Kuťák vystihl rozehrávku, s pukem se dostal až před Jekela, v zakončení byl však tísněn a jeho střela neměla potřebnou razanci.

46:08
    Ferda vystihl rozehrávku Válka. Na jeho rychlou střelu dokázal zareagovat Král.

45:07
    Přihrávku rukou. Hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:54

44:20
    Kracík hledal před brankou Slavíčka. Jekel ale přihrávku přečetl a sebral kotouč.

43:58
    Kuťak hledal ve slotu Jíchu na teč. Jícha opět nedokázal tečovat.

43:35
    Litoměřice vstoupily dobře do třetí třetiny a k dispozici mají přesilovku. Válek nahazoval puk před branku, Jícha nedokázal tečovat.

42:54
    Antonín Bořuta – 2 min., podrážení.

42:04
    Vitouch krouží s pukem za brankou Jekela.

41:13
    Zakončení Krliše kryje Král.

40:32
    Psota ztratil puk za brankou.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, kterou ve 30. minutě vstřelil v přesilovce Matěj Psota. Druhá třetina nám nenabídla moc hezké podívané, hrálo se hodně ve středním pásmu bez nějakých větších šancí. Do poslední třetiny tak půjdou v lepší pozici domácí.

36:40
    Bořutovu tvrdou ránu od modré vyráží Král betonem.

36:26
    Ferda se málem dostal k dorážce. Výtisk ale stihl kotouč odehrát do bezpečí.

36:09
    Střelu Holce s obtížemi vyrazil Král.

35:40
    Teď nesledujeme moc pohledný hokej. Hra je často přerušována.

35:06
    Tonovu střelu z mezikruží chytá do lapačky Jekel.

33:50
    Ofsajd Litoměřic.

33:16
    Slavíčkovu střelu bez problémů zastavuje Jekel. Následuje komerční přestávka.

32:12
    Jiruše zastavil Bořuta. Třebíč má opět puk na svých hokejkách.

31:44
    Momentálně sledujeme hru, která se odehrává ve středním pásmu.

30:14
    Krliš protečoval do útočného pásma.

29:23
    Na ledové ploše zůstal ležet Ferda, hra je přerušena.
    29:03 Matěj PSOTA - 2:1

29:03
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    MATĚJ PSOTA hledal přes brankoviště Bittnera, jeho přihrávku ale zablokoval Holý, puk se ale odrazil zpět k Psotovi, který poslal puk do prázdné branky.
    Asistence: Michal Vodný

28:56
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Michal Vitouch – 2 min., držení.

28:47
    Třebíč má výhodu. Domácí jsou ve velkém tlaku nyní.

28:10
    Třebíč je v útočném pásmu. Pokus Krliše byl zablokovaný.

27:36
    Dočekal v dobré pozici nevystřelil.

26:43
    Kracík z pravého kruhu našel ve slotu Slavíčka, jehož rána těsně minula branku.

25:52
    Třebíč vyhazuje přes všechny čáry.

25:16
    Holého ránu vyrazil Jekel jen před Koláčka, ten se však nedokázal zorientovat a zakončit se mu nepovedlo.

25:00
    Martin Dočekal – 2 min., podrážení.

24:56
    Dočekal pálil po buly těsně vedle branky!

24:53
    Němec nepřesně rozehrál, píská se zakázané uvolnění.

24:28
    Formanovo nahození od mantinelu kryje Král.

23:20
    Matěj Psota jel sám na branku. Udělal forhendovou kličku, poté však podklouzl a nestihl zakončit.

22:47
    Šedivého nahození chytá do lapačky Jekel.

21:48
    Dočekal tvrdě vypálil na Krále. Litomeřický brankář dal včas betony k sobě.

21:29

20:37
    Litoměřice pokračují v přesilovce. Do útočného pásma se zatím hosté nedostali.

20:01

V první třetině utkání jsme viděli dvě branky. Litoměřice dostal do vedení v 7. minutě dorážkou Filip Kuťák. Domácí Třebíč odpověděla za dvě minuty. Nahození Lukáše Formana skončilo v brance Krále. Kotouč ale mohl být tečovaný, a tak uvidíme, zda nedojde ke změně autora branky. Po vyrovnání byli domácí lepším týmem, další branku jsem však již neviděli.

19:12
    Ton přišel o kotouč. Na druhé straně to samé potkalo Bittnera.

18:36
    O kotouč se nyní bojuje u mantinelu.

17:20
    Vodného střela z kruhu nebyla přesná.

17:13
    Poizl nahazoval od mantinelu puk na branku. Král má opět puk ve své lapačce.

16:24
    Dočekalovo nahození chytá do lapačky Král.

16:17
    Přemysl Svoboda poslal nepříjemnou střelu na Jekela, ten si však poradil a zasáhl. Následuje komerční přestávka.

15:54
    Holého nepřesná rozehrávka. Zakázané uvolnění.

15:23
    Vodného přihrávka nenašla žádného ze spoluhráčů.

13:33
    Meluzín byl najetý na levém křídle, kde se rozhodl pro střelu golfákem. Král jeho pokus vyráží betonem.

12:50
    Holec našel před brankou Krliše, ten ale nedokázal ideálně zakončit.

12:32
    Turečkovo nahození tečoval před Bittner. Tomáš Král i tak našel puk a schoval ho ve výstroji.

11:58
    Výtiskovu tvrdou ránu dokázal Jekel skrýt do lapačky.

10:50
    Michálkova střela byla zablokována.

9:56
    Krlišova střela skončila mimo branku.
    8:26 Lukáš FORMAN - 1:1

8:26
    Na branku poslal nahození LUKÁŠ FORMAN, jehož nahození skončilo k překvapení všech až za zády Krále. Před Králem bylo několik hokejek, které mohly tečovat puk. Střelcem branky je prozatím veden Forman.
    Asistence: Jiří Hunkes, David Michalčuk

8:12
    Holec našel žabičkou před brankou Ferdu, který ale nedokázal dostat puk pod betonem Krále do branky!

7:30
    Bořuta nepřesně přihrál. Kuťák vyhazuje.

7:30
    Bořutovo nahození bez větších problému chytá Král.

7:21
    Jan Výtisk – 2 min., krosček.

7:14
    Tonovo zakončení kryje Jekel.
    6:54 Filip KUŤÁK - 0:1

6:54
    Slavíček poslal puk na branku Jekela, který kotouč vyrazil betonem jen před FILIPA KUŤÁKA, který neměl problém poslat kotouč do branky.
    Asistence: Josef Slavíček, Ondřej Procházka

6:35
    Holcovu střelu zblokoval Jebavý do rohu kluziště.

5:34
    Na pravém křídle byl rozjetý Bittner. Jeho střela nebyla přesná.

5:04
    Forman hledal volného Michalčuka, který by zakončoval do poloprázdné branky, přihrávka k Michalčukovi nedošla.

4:40
    Bořuta našel přes osu hřiště volného Turečka, který nedokázal v dobré pozici prostřelit Krále.

4:13
    Na druhé straně byl v dobré pozici Holec, jehož střela skončila těsně vedle levé tyče Královy branky.

3:46
    Válek našel před brankou volného Koláčka. Koláček zakončoval bekhendem jen do výstroje Jekela.

3:36
    Zakázané uvolnění hostů.

2:34
    Michalčuk střílel mezi kruhy bekhendem. Král vyráží vyrážečkou.

1:45
    Holý nezpracoval puk, střílet na branku tak nemohl.

1:03
    Výtisk nahazuje na Jekela. Třebíč rozehrává za svou brankou.

0:23
    Tureček nahazuje do útočného pásma. Bittner kotouč nevybojoval.

00:01

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, Vodný, Krliš – Meluzín, D. Michálek, Ferda (A) – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda.
    Trenér: Pokorný

HC Stadion Litoměřice: To. Král (Sklíba) – Hampl, Jebavý (A), Veber, Výtisk (C), J. Šedivý, Holý (A), Š. Němec – Koláček, Jícha, Válek – Slavíček, Kuťák, Procházka – P. Svoboda, Kracík, Ton – Cikhart, M. Vitouch, Jiruš.
    Trenér: Přerost

Rozhodčí: Jechoutek, Cabák – Maňák, Veselý.

HC Stadion Litoměřice ztrácejí na svého dnešního soupeře 5 bodů, odehrály ale o jedno utkání méně. Litoměřice mají nejlepší ofenzivu v celé soutěži, když nastřílely 82 branek, naopak inkasovaly 68 branek. V posledních pěti zápasech Litoměřice čtyřikrát vyhrály, prohrály poslední utkání s Prostějovem. Ofenzivu Litoměřic táhnou Filip Kuťák (12+12) a Lukáš Válek (10+14).

SK Horácká Slavia Třebíč se nachází na druhém místě tabulky. Za 24 utkání vstřelila 65 branek a 54 inkasovala, nasbírala 44 bodů. V posledních 5 zápasech vyhrála Třebíč třikrát (jednou po prodloužení) a dvakrát prohrála. Nejproduktivnějším hráčem týmu jeMartin Dočekal, který nasbíral bilanci 10+23. Nejlepším střelcem je se třinácti brankami Ladislav Bittner.

Ve 25. kole Chance ligy na sebe narazí Třebíč a Litoměřice. První vzájemné utkání této sezóny vyhrála Třebíč v Litoměřicích 4:3 po nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Adam Beneš

Branky a nahrávky: 9. Forman (Hunkes, Michalčuk), 30. Psota (Vodný) – 7. Kuťák (Slavíček, Procházka), 50. Ton (Koláček, Kracík), 51. Holý (Válek, P. Svoboda), 56. Kracík (Ton, Koláček)

Rozhodčí: Jechoutek, Cabák – Maňák, Veselý