Kometa Brno – Zlín 5:4 (po pr.) | HC Litvínov – Sparta 3:5 (kon.) | Liberec – Třinec 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 1:5 (kon.) | Jihlava – Olomouc 5:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
HC Olomouc
Pátek 02.12.2022, 18:00 • Zimní stadion Moravské Budějovice • DHL Extraliga juniorů • 27. kolo

57:52
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hra bez brankáře se Hanákům nevyplatila, přes celou šířku hřiště se trefuje ADAM RAUŠ i kvůli tomu, že jeden z hráčů hostí letící puk na modré zastavit nedokázal. Asistence: Matěj Vovsík.

56:41
    Daniel Pavelec odpyká dvě minuty trestu za jihlavského gólmana Filipa Maláče, který se provinil sekáním.

50:16
    Zdá se, že o osudu zápasu je jasno. Kotouč totiž přišel před branku na hokejku MATĚJE KRAVCE, který jej nabral na bekhend a poslal puk mezi betony Nowaka. Asistence: Tomáš Vandas.

49:24
    Maláč výborně zachránil svůj tým při střele Kočího z velkého úhlu a hned poté, když stejný hráč zakončoval zblízka!

47:50
    Šance pro Olomouc, Dukla totiž hrála v šesti. Dvě minuty za hráčskou lavici odsedí Andrej Klapica.

43:36
    Jihlava dělá důležitý krok ke třem bodům. Báťa našel na modré MATĚJE VOVSÍKA, který si počkal, zamířil a přes clonu několik hráčů skončil puk nad pravým ramenem Nowaka v šibenici. Asistence: Šimon Báťa, Jonáš Jungwirth.

43:17
    Po dobré kombinaci Dukly, do které se zapojili všichni hráči, si s pukem vyjel před branku Jungwirth, ale kotouč nad beton Nowaka nezvedl.

41:07
    Nepříjemnost pro hosty hned ze začátku třetiny. Jan Kučera dostal 2+2 minuty za vysokou hůl.

39:14
    Luka Vodlan mohl vyrovnat. Před brankou se k němu dostal puk a útočník Olomouce jej dobře zvedl, avšak Maláč ani nehnul brvou a předvedl dobrý zákrok.

36:34
    Domácí se nakonec dostávají do vedení. Před brankou Nowaka zůstal zcela opomenut ADAM SOJKA, který získal puk a zblízka nedal brankáři šanci. Asistence: Martin Matějíček.

35:21
    Slušná akce Dukly. Po dobré kombinaci pálil Jungwirth, ale i jeho pokus vystihl Nowak. K odraženému puku se mezi kruhy dostal Rauš, jenž se vyhnul bloku protihráče, ale i jeho střelu měl Nowak pod kontrolou.

30:46
    Matějíčkovo nahození od modré rozezvučelo tyčku Nowakovy braniky.

30:02
    Matějíčkova střela od modré nenadělala Nowakovi problémy. Naopak po ní ujel do úniku Jan Kučera, který tváří v tvář Maláče nepřekonal.

29:57
    A do přesilové hry půjdou také domácí hokejisté. Adam Drábek totiž mezi kruhy před svou brankou držel soupeře.

28:40
    Matašovský narýsoval z pravé strany přihrávku před branku na Matyáše Fasnera, kterému v rozhodující chvíli kotouč přeskočil hokejku.

27:05
    Po vyloučení Jonáše Jungwirtha se bude Dukla bránit. Jihlavský hokejista je trestán za nedovolené bránění.

26:20
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoucká odpověď přišla o dvě a půl minuty později. PATRYK KUSAK měl po přihrávce Izáka v brankovišti k puku nejblíže a zblízka ho doklepl za Maláče Asistence: Martin Izák, Adam Tomiga.

24:00
    Václav Kudrna zavezl puk před branku a už to vypadalo, že jí i obkrouží. Ale v předbrankovém prostoru přenechal kotouč pro ANDREJE KLAPICU, který se zblízka nemýlil. Asistence: Václav Kudrna.

19:45
    Modlova střela z kruhů prošla vedle pravé tyče Nowaka.

17:39
    Luka Vodlan nabral na levé straně rychlost, projel přes obránce a namířil si to k brance. Z úhlu ale Maláče nepřekonal, jihlavský brankář si bližší tyč dobře pokryl.

13:23
    Michal Tomeček v obranném pásmu přidržel spoluhráče a jde na dvě minuty ven.

13:10
    Broš dával výbornou přihrávku na Sojku v předbrankovém prostoru, nicméně jeho teč i dorážku vychytal Nowak.

12:16
    Jungwirth se i s trošku štěstí dostal na levém kruhu do zakončení a jeho padáček skončil na břevnu Nowaka.

07:46
    Broš po dobrém napadání získal pro své spoluhráče puk. A rázem se vyvinula situace tak, že mezi kruhy byl volný Pavelec. Mohl si vybrat, co kdy kde a jak, nakonec vzal odpovědnost sám na sebe jenže těsně minul branku.

03:49
    Maláč dvakrát dobře! Nejprve zastavil střelu Kučery z bezprostřední blízkosti branky. Poté získal Jan Kučera, kapitán Olomouce, puk po dobrém napadání znovu. Najel si před Maláče a zakončil bekhendem. Jihlavský gólman puk vytěsnil a kus černé gumy pak vypadl před něj.

01:33
    Adam Sojka jde ven na dvě minuty za háček na obranné modré.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 24. Klapica (Kudrna), 37. Sojka (Matějíček), 44. Vovsík (Báťa, Jungwirth), 51. Kravec (Vandas), 58. Rauš (Vovsík) – 27. Kusak (Izák, Tomiga)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Černý) – Vovsík (C), Chvátal, Šabatka, Číhal, Matějíček, Tomšík, Vandas – Peš, Kudrna, Sojka, Jungwirth, Rauš (A), Pavelec, Coufal, Kravec (A), Báťa, Broš, Modl, Klapica
    Trenér: Michal Broš

HC Olomouc: Nowak (Hořejší) – Dvořák, Compel, Sedláček, Tomiga, Kočí, Drábek – Izák, Tomeček (A), Pigl, Vodlan, Havel, Kučera (C), Matašovský, Hradil, Fasner (A), Janech Kusak, Belan, Ruda
    Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Kotlík, Dědek