Vítkovice – Kometa Brno 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 0:2 (kon.) | Kladno – Motor ČB 1:6 (kon.)
Olomouc – Třinec 4:2 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Mountfield HK
4:5 (2:2, 2:1, 0:2)
HC Slavia Praha
Pátek 02.12.2022, 15:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u onlajn přenosu třetího kole vyšší nadstavy dorostenecké soutěže. Dnes náš čeká zajímavý duel, ve kterém vyzve hradecký Mountfield lídra ligy, a tím je pražská Slavia.

Soupeřem hradeckým Lvům bude zatím suverénní celek vyšší nadstavby, a to pražská Slavia. Sešívaní dokázali naplno bodovat v obou případech, nejprve přestříleli vítkovickou Rideru 8:3, o den později navázali na povedený start domácí výhrou 8:2 nad Zlínem. Po dvou zápasech se tak pyšní skórem 16:5 a vedou dorosteneckou tabulku.

Parádně nadstavbu odstartoval také jejich útočník Maxmilian Curran (4+4), který vede celkové bodování vyšší nadstavby. A hned v závěsu za ním je útočník Danny Chludil (3+3), který za dvě utkání zaznamenal 6 kanadských bodů. A útočně se zapojuje i obrana, Alex Kubánek (0+5) je nejproduktivnějším bekem nové části soutěže.

Hradečtí dorostenci za sebou mají první dva duely vyšší nadstavby, ze kterých vytěžili dva cenné body. V úvodním duelu nové části soutěže sice nestačili na Karlovy Vary a padli 2:5, napodruhé to už ale bylo doma na vítěznou. Lvíčata se nezalekla současných mistrů z Plzně, i přes ztrátu vedení se udržela v zápase a nakonec slavila 2 body po výhře 4:3 v prodloužení. To je prozatím posunulo na sedmé místo dvanáctičlenné tabulky, ta je ale po pouhých dvou odehraných utkáních poměrně nevypovídající.

Hlavní útočnou zbraní domácích by měl být Dominik Pavlík (13+12), který je pátým nejproduktivnějším hráčem od startu dorostenecké soutěže. A velkou pochvalu za úvodní duely nadstavby si zaslouží také gólman Vojtěch Petřík, jehož úspěšnost zákroků 92,59 % paří k pěti nejlepším počinům v celé lize.

Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Janeček, Černý, Samek, Mráz, Burda, Forejtek – Pavlík, Klíma, Novotný, Hendrych, V. Aschenbrenner, Vítek, Voděracký, Král, Jón, Hájek.
    Trenér: Luboš Dvořák

HC Slavia Praha: Bašta (Poletín) – Hubinka, Lorenz, Pšenička, Kubánek, Ciolek, Marek – Chludil, Němeček, Poletín, Matějovský, Tichý, Tittl, Filip, Kucharčík, Curran, Grebenčík.
    Trenér: Ladislav Slížek

Rozhodčí: Borecký – Roischel, Hofman.

Zápas stále nezačal, úvodní pětky si bruslí po ledě, aby šli do zápasu s čerstvými nohami.

00:01

00:05
    Úvodní buly pro hosty, ti mají puk pod kontrolou na hokejkách.

00:55
    Domácí se vymotali z úvodního tlaku, nakonec však vyhazují jen na zakázané uvolnění.

01:17
    Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, stále čekají na první střelecký pokus utkání.

01:54
    Klíma teď po levém mantinelu unikl bránícím hráčům a obtočil se kolem branky, tam byl připravený Bašta.

02:34
    Nepřesností na prostředku kluziště využívá Slavia a sbírá puk.

03:29
    Dobrá práce Pavlíka při forčekinku držela na uzdě rozehrávku hostů.

04:10
    Chudil našel povedenou přihrávkou Hubinku a ten pálil od levého mantinelu, střela byla už v zárodku zblokována, a tak Petřík v poklidu chytá do lapačky.

05:02
    Aschenbrenner při přečíslení 3 na 1 našel volného Jóna, na kterého zívala poloprázdná brána, brankář Bašta však v čas zakročil a velkou šanci likviduje.

06:14
    Janeček vypálil od modré nepřesně, rána se nevešla mezi tři tyče.

07:04
    Ryšavého nechali spoluhráči samotného v pásmu a ten s pukem neměl, co dělat. Pražská obrana ho nakonec úspěšně odzbrojila.

07:34
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané jdou po necelých osmi minutách poprvé do vedení! Rychlou akci vyřešili dobrou kombinační akcí a ze středu se perfektně trefil DANNY CHUDIL. Asistence: František Poletín, Maxmillian Curran.

08:45
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec se rychlým odvetným gólem vrací zpátky do zápasu. Akce za bránou byla zahraná natolik přesně, že se po přihrávce Hendrycha zjevil před brankou JIŘÍ KLÍMA a pálil přesně – 1:1. Asistence: Tobiáš Vítek, Lukáš Král.

10:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Hájek – 2 min., podrážení.

12:00
    Hosté přesilovou hru nevyužili. Šance si vypracovali, na druhou branku si ale musí ještě počkat.

13:08
    Milimetrově přesná ráda a sešívaní si berou vedení zpět! Němeček přehrál hru z pravé strany na levou, kde dostal dostatek prostoru na střelu TOMÁŠ LORENZ, který se z vrcholu levého kruhu trefil přesně do vzdálenější šibenice.
    Asistence: Patrik Němeček, David Marek.

14:33
    Pražští mají puk v pásu a zkoušejí pozornost hradeckého brankáře, ten však drží své spoluhráče nad vodou.

15:48
    Podobná situace jako při druhém gólu hostů, tentokrát ale Kubánek z levého kruhu tak přesně nezamířil.

16:36
    Král vyslal projektil od levého mantinelu na vzdálenější tyč, o kousek však minul.

17:11
    Jón tečoval nepovedenou střelu od modré, ta ale neměla dostatečnou razanci.

17:46
    Hradec podruhé v zápase vyrovnává a je to 2:2. Dva nejbodovanější hráči hradeckého celku si vyměnili puk a VOJTĚCH ASCHENBRENNER vystřelil z bezprostřední blízkosti přesně nad beton Bašty. Asistence: Dominik Pavlík.

20:00

Máme za sebou první třetinu 3. kola dorostenecké nadstavby, ta nám přinesla čtyři branky a nerozhodné skóre 2:2. Po necelých osmi minutách šli do vedení hosté zásluhou Chudila, o minutu později však trefil bleskovou odpověď Jón. Hosté sice nevyužili přesilovku uprostřed třetiny, pak už ale ostré ráně Lorenze nikdo nic vytknout nemohl. Lvi dokázali před koncem první části ale ještě zareagovat, když se zblízka trefil nad nohu Aschenbrenner. Oba týmy tak vyjedou podruhé na led s tím, že je stále o co hrát, jelikož je skóre nerozhodné – 2:2.

20:01

20:05
    Tentokrát jde puk po buly na domácí hokejky.

20:39
    Petřík teď vykopnul puk z brankoviště dříve, než došlo k následné dorážce.

21:26
    Klíma vyhodil kotouč z vlastního rohu jen na slávistickou střídačku.

21:52
    Petříkovi teď nebezpečně vypadnul kotouč z výstroje, obránci však puk odklidili dříve, než se k němu dostali útočníci Slavie.

22:48
    Jón pálil z pravého kruhu na bližší tyč, tam čekal připravený Bašta s lapačkou.

23:23
    Chudil z blízka zvednul kotouč bekhendem, ten jen těsně minul horní tyčku.

24:20
    Hradečtí už dlouho nevyslali pokus na Baštovu svatyni, tady trenér spokojený nebude.

25:09
    Útočník Slavie ujel bránícím hráčům a bez většího tlaku zakončoval na bližší tyč, Petřík ale skvěle zasáhnul lapačkou. Puk následně vypadl na hranici brankoviště, tam se o něj postarali dojíždějící Hradečtí.

26:44
    Lvi se dostali s pukem z útočného pásma až do pásma obranného, stále ho však mají na svých hokejkách.

27:57
    Přečíslení 3 na 2 nevyužili Slávisté, následně v situaci 2 na 2 nebyli úspěšní ani Východočeši. Na první branku druhé třetiny stále čekáme.

28:44
    Černý – 2 min., nedovolené bránění.

28:52
    Slavia dobře kombinuje, Petřík ale dalšího góla dostat nechce.

29:42
    Hradec ujíždí ve vlastním oslabení a poprvé v zápase jde do vedení. DOMINIK PAVLÍK ujel nepozorným obráncům a Baštu si položil kličkou do bekhendu, poté už zasunul puk do odkryté klece. Asistence: Jakub Jón.

29:57
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Ciolek – 2 min., hákování.

31:46
    Marek – 2 min., hákování.

31:46
    Hradečtí odsakují rovnou do dvoubrankového vedení a zápas pro ně vypadá velmi slibně. ADAM NOVOTNÝ stál na konci povedené akce a na pravé tyči poslal puk za zády Bašty – 4:2. Asistence: Lukáš Král, Dominik Pavlík.

32:24
    Novotný – 2 min., sekání.

33:45
    Hájek – 2 min., hákování.

34:35
    Slavia využívá přesilovku a je to pouze o jednu branku. MAXMILIAN CURRAN si na pravém kruhu vymíchal obránce, naznačil střelu a následně z mezikruží trefil přesně pravou šibenici. Opravdu nádherný gól, povedená individuální akce – 3:4. Asistence: Alex Kubánek.

34:41
    Chudil – 2 min., podrážení.

36:29
    Klíma pálil z modré, střela byla sražena na plexisklo.

36:56
    Slávisté nahazují kotouč do pásma, tam ho sebrala pozorná hradecká obrana.

37:47
    Hradec dostal hráče s pukem až před branku, tam ale zpraconání Hradecké zradilo.

38:40
    Hradečtí drží puk v pásmu, ke střele se ale nemohou odhodlat.

39:37
    Klíma si vybruslil do střelecké pozice, rána však směřovala mimo.

40:00

Z druhé části si odnášejí lepší výsledek domácí, na světelné kostce svítí skóre 4:3. Dominik Pavlík před polovinou zápasu překvapil celou obranu Slavie, když při oslabení ujel a únik vyřešil chytrou kličkou do bekhendu. Mountfield následně odskočil o dvě branky zásluhou Adam Novotného, na kontaktní branku ale přiblížil hosty výstavní ranou při přesilovce Maximilian Curran. Druhá třetina plná přesilových tak skončila lépe pro domácí, ti budou bránit těsný výsledek.

Třetí třetina začne v 16:29.

40:01

40:05
    Úspěšnější na vhazování byli Pražané.

40:33
    Nikolas dostal střeleckou příležitost na bližší tyči, odkaď se prezentoval střelou zápěstím. Petřík drží Hradec ve vedení.

41:03
    Hájek při kličce nebyl úspěšný, slávistická obrana ho bez větších problémů odzbrojila.

42:02
    Petřík znovu musel reagovat na dorážku zblízka, puk schoval do rukavice.

42:14
    Domácím se nepovedla rozehrávka, kotouč doputoval na zakázané uvolnění.

42:37
    Hubinka střílel od modré tahem, do rány skočili oba hradečtí obránci.

43:35
    Hájek si přehodil puk na forhend a vyslal jedovatou ránu na přední tyč, Bašta se musel blýsknout lapačkou.

44:14
    Tentokrát se rozehra nepovedla ani hostům, je tu další zakázané uvolnění.

44:39
    Jón nahodil z levého kruhu do betonu Bašty a kotouč se odrazil do nebezpečné situace, žádný z hradeckých forvardů ho ale dorazit nedokázal.

45:35
    Klíma byl při pokusu o kličku sražen k zemi, faul se nepíská a hraje se dál.

46:41
    Přízemní nahození Slavie odpálil hokejkou Petřik.

47:24
    Petřík chytá další nához do lapačky a přerušuje hru.

48:02
    Burda teď skvělým hitem zastavil slávistický protiútok. Ukázková defenzivní práce.

49:31
    Kucharčík pálil z úhlu do ramene Petříka, ten odrazil puk za svou svatyni.

50:30
    Osmigólová přestřelka a je znovu vyrovnáno. Němeček vyvezl puk od pravého mantinelu a žabičkou vyslal do úniku TOBIÁŠE TICHÉHO. Ten zpracoval skákavý kotouč a přesnou ranou k pravé tyči nedal Petříkovi šanci – 4:4. Asistence: Patrik Němeček.

51:58
    Mráz – 2 min., krosček.

52:22
    Slavia využívá přesilovou hru a bere si vedení zpět. ARTUR MATĚJOVSKÝ obdržel křižnou nahrávku od Poletína a ranou z první na bližší tyčku vystřelil sešívaným vedení – 5:4. Asistence: Tomáš Poletín, Maxmilian Curran.

55:24
    Pavlík ujel obraně a z úhlu zkoušel zakončit bekhendem. Proti byl beton Bašty, dorážka nesměřovala mimo tři tyče.

56:28
    Forejtek – 2 min., podrážení.

56:49
    Brankáři Slavie vypadl kotouč a směřoval k brankové čáře, na poslední chvíli ho ale zakryl svou rukavicí.

57:54
    Hradci se přesilovka nepovedla, tohle ho může stát zápas.

58:44
    Kucharčík dostal kotouč naservírován před odkrytou branku, prudkou ránu mezi tři tyče nezamířil.

59:39
    Hradec se snaží zachránit zápas oddechovým časem.

59:39
    Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

59:54
    Poslední útočný výboj Hradci nevyšel, výhru tak bude slavit Slavia.

Slavia potvrzuje pozici lídra, Hradec si dvougólové vedení neubránil. Třetí třetina přinesla velký obrat Pražanů, nejprve se v úniku zaskvěl Tobiáš Tichý, nedisciplinovanost domácích o dvě minuty ztrestal Matějovský a vystřelil sešívaným tři body. Ti tak nadále opanují tabulku vyšší dorostenecké nadstavby. Pražané zítra odehrají druhé utkání víkendu v Pardubicích, Hradečtí na domácím ledě zítra přivítají Spartu.

To je pro dnešek od mne vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera a na počtenou. (17:19:06)

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 9. Klíma (Vítek, Král), 18. Aschenbrenner (Pavlík), 30. Pavlík (Jón), 32. Novotný (Král, Pavlík) – 8. Chudil (Poletín, Curran), 14. Lorenz (Němeček, Marek), 35. Curran (Kubánek), 51. Tichý (Němeček), 53. Matějovský (Poletín, Curran)

Trenér: Ldislav Slížek

Rozhodčí: Borecký – Roischel, Hofman