Vítkovice – Kometa Brno 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 0:2 (kon.) | Kladno – Motor ČB 1:6 (kon.)
Olomouc – Třinec 4:2 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Piráti Chomutov
4:5 (2:2, 1:3, 1:0)
Rytíři Kladno
Pátek 02.12.2022, 18:00 • ROCKNET ARÉNA, Chomutov • Extraliga dorostu - o účast v play-off • 3. kolo

Konec zápasu. (20:22:30)

57:59

56:18

55:59
    Chomutov si sám komplikuje situaci, Jaroslav Pospíšil (CHM) dostává menší trest za nedovolené bránění.

52:18
    Domácí mají šanci srovnat, Josef Trojna (KLA) stráví hned čtyři minuty na trestné za vysokou hůl.

52:13

50:13
    Další vyloučení na straně Chomutova, tentokrát rozhodčí trestají krosček Matyáše Patočky (CHM).

45:06

44:34

43:06
    Poměr sil se vyrovnává, domácí přesilovku nedovoleným bráněním ukončil Matěj Kalvoda (CHM).

42:34
    Rytíři půjdou znovu do čtyř a opět za podrážení, už podruhé je dnes večer vyloučen Jan Svoboda (KLA).

41:55
    Piráti právě vstřelili branku!
    Drama dostává další zápletku, kontaktní gól je na světě! Piráty k vyrovnání v přesilovce přibližuje PETR HOLEJŠOVSKÝ – 4:5! Asistence: Jaroslav Pospíšil.

40:21
    Chomutov dostává šanci se vrátit do zápasu, Marek Daníček (KLA) jede na trestnou za podrážení.

40:01

40:00

38:39
    Piráti nájezd neproměnili, a nadále tak na domácím ledě prohrávají o dva góly!

38:39
    Závěr druhé části okoření trestné střílení, které je nařízeno za hákování Ondřeje Šátka (KLA)!

36:45
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Přestřelka pokračuje, Rytíři přidávají další přesilovkový gól a jdou do dvoubrankového trháku! Malého prohřešek potrestal PETR ŠÍMA – 3:5! Asistence: Jiří Kupčo.

35:58
    Dvířka trestné lavice se znovu otevírají, za hákování je tentokrát vyloučen Matyáš Malý (CHM).

32:57
    Kůrka se po pár sekundách vrací na led, za nedisciplinovanost pykají také Chomutovští! Kladnu v polovině periody vrací vedení JOSEF TROJNA – 3:4! Asistence: Petr Šíma.

32:10
    Početní výhoda pro Rytíře, tentokrát je za hákování z kluziště vykázán Pavel Kůrka (CHM).

30:53
    Domácí na rozdíl od svých soupeřů přesilovkou nepohrdli, pod třetí gól Pirátu se podepisuje DAVID ŠILHAN – 3:3! Asistence: Petr Holejšovský.

29:36
    Kladno přesilovku nevyužilo a nyní půjde samo do čtyř, za sekání je trestán Jan Svoboda (KLA).

28:18

26:18
    Situace Pirátů se komplikuje, David Šilhan (CHM) míří na dvě minuty ven ze hry za faul loktem.

20:53
    Rytíři jdou poprvé v dnešním utkání do vedení! Necelou minutu po startu prostřední části si na hattrick zadělal VLASTIMIL BLAŽEK – 2:3! Asistence: Marek Daníček.

20:01

20:00

17:47
    V Chomutově to dnes bude drama, Kladno ještě před koncem periody znovu srovnává! Tentokrát se o to postaral JOSEF TROJNA – 2:2! Bez asistence.

12:54
    Severočeši sice přesilovku nevyužili, mrzet je to ale nemusí! Jen pár minut po jejím vypršení je vrací do vedení ZBYNĚK ŠVARC – 2:1! Asistence: Jaroslav Pospíšil.

10:40

09:40
    Chomutovská hala uvidí první domácí přesilovku, Ondřej Hlaváček (KLA) inkasuje menší trest za podrážení.

05:09
    Hosté bleskově odpovídají, domácí si náskok užili jen minutu! Hájka o čisté konto připravil VLASTIMIL BLAŽEK – 1:1! Asistence: Jan Valuš, Dominik Petřík.

04:08
    Chomutovští zkraje čtvrté minuty hry odskakují do vedení, střeleckou listinu dnešního utkání s Piráty otevírá PAVEL KŮRKA – 1:0! Asistence: Filip Novák.

00:01

Piráti Chomutov: Hájek (Civiš) – Malcovský, Švarc, Malý, Holejšovšký, Pokorný, Snopek, Kůrka – Bečvář, F. Novák, Šilhan, Sochor, Patočka, Kalvoda (A), Grosskopf (A), Pospíšil (C), B. Novák, Halfar.
    Trenér: Radek Šíp.

Rytíři Kladno: Voráček (Šefčík) – Krása, Háž, Dörfl, Trojna (A), Šátek, Pražák (C), Svoboda – Přibyl, Šíma (A), Blažek, Kupčo, Daníček, Pytlík, Beran, Hlaváček, Petřík, Valuš.
    Trenér: Jiří Kopecký.

Rozhodčí: Šmika – Kučera, Bublová.

DOSAVADNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

29. 9.: CHM – KLA 2:8 (0:1, 2:5, 0:2)
    Branky a nahrávky: 29. Nastoupil, 39. Chládek – 16. Blažek (Sém, Šíma), 30. Šíma (Šátek, Kupčo), 30. Kupčo (Hlaváček, Šátek), 38. Hlaváček (Šátek, Sém), 40. Přibyl (Daníček, Kučpo), 40. Šíma (Blažek), 55. Hlaváček (Šíma, Valuš), 56. Daníček (Trojna).
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:8.

29. 10.: KLA – CHM 4:3sn. (0:0, 0:3, 3:0 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 44. Daníček (Šátek, Hlaváček), 48. Šátek (Kupčo, Šíma), 58. Daníček, rozh. náj. Blažek – 28. Pospíšil, 31. F. Novák (Pospíšil, Kalvoda), 34. Nastoupil (Grosskopf, B. Novák).
    Průběh utkání: 0:3, 4:3.

RYTÍŘI KLADNO (7. místo)
    2 Z, 1–0–0–1, 6:6 (0), 3 body

Kladno má též vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné porážky, kvůli horšímu celkovému skóre ho ale v tabulce najdeme o dvě místa níže než Chomutov. Rytíři druhou část ročníku minulý týden otevřeli těsnou porážkou s Olomoucí, které doma podlehli 4:5, přičemž o den později přetlačili Šumperk 2:1. Odvezou si z prvního venkovního utkání body?

Nejproduktivnější hráči (ZČ + nadstavba)

2 Z, 1–0–0–1, 12:7 (+5), 3 body

Chomutov byl v základní části s přehledem nejhorším celkem v západní skupině, od předposlední Hvězdy ho dělilo propastných osm bodů. Nadstavbu nicméně Piráti zahájili slušně: v prvním kole zasadili tvrdý direkt Táboru, který na jeho ledě porazili 9:1, a následně v Budějovicích po tuhé bitvě padli 3:6. Uvidíme, jak se jim bude dařit dnes proti Kladnu.