Zvolen – Spišská N. Ves 4:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 5:2 (kon.) | Michalovce – Poprad 2:1 (kon.)
Košice – Banská Bystrica 6:1 (kon.) | Prešov – Trenčín 3:2 (1:0 po s.n.) | HC Slovan – Nové Zámky 1:0 (kon.)
HKM Zvolen
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Pátek 02.12.2022, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

Zvolen po výbornom kolektívnom výkone najmä v obrane dnes zdoláva Spišskú Novú Ves a potvrdil, že má výborné tretie tretiny. Víťazstvo sa síce rodilo ťažko, ale ako sa hovorí trpezlivosť ruže prináša. A tak domáci trpezlivo držali a bránili jednogólové vedenie z tretiny. V tretej tretine ale pridali ďalšie tri góly a zápas nakoniec vyhrávajú 4:0. Pekný zbytok večera a Ďakujem za pozornosť. (19:32:46)

Dnešné stretnutie sleduje 1280 divákov.

59:49
    Zvolen dal gól! RADOVAN BONDRA dnes otvoril skóre a aj ho uzatvára. Získal puk a od vlastného pravého kruhu na vhadzovanie cez celé ihrisko triafa prázdnu bránu – 4:0.
    Asistovali Alec Rauhauser a Chris Langkow.

59:42
    Csányi mohol strieľať spoza obrancov na prázdnu bránu, váhal však a tak mu hostia puk vzali a na druhej strane strieľal Kerbashian spoza obrancu. Rovno však do Trenčana.

59:10
    Majdanovi ušiel ľahký puk do stredného pásma.

58:48
    Spišiaci nechávajú Melicherčíka na striedačke, hostia v šestici.

58:48
    Oddychový čas pre tím HK GROTTO Spišská Nová Ves.

58:48
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Sládok – 2 min., držanie.

58:20
    Melicherčík odchádza z brány. Je totiž avizované vylúčenie.

57:50
    Zvolen dal gól! Zvolen hral prvú presilovku v zápase a práve ju premenil. Marek Viedenský sa pozrel úplne iným smerom a úplne inde prihral. Totálny tým zmiatol súpera a PATRIK MARCINEK sám pred bránou nemal problém prekonať Melicherčíka – 3:0.
    Asistencie Marek Viedenský, Maroš Jedlička.

56:48
    Ani jedna z dvoch domácich striel na Melicherčíka neprešla.

56:06
    Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Rapáč – 2 min., sekanie.

55:40
    Viedenský naskočil z trestnej lavice a takmer šiel do samostatného nájazdu. Zle ale spracoval puk.

55:04
    Spišiaci si príliš veľa prihrávajú a podľa mňa príliš malo zakončujú. Teraz Beaudryho strela, ale Trenčan ju kryje.

54:19
    Kerbashianova strela úplne mimo brány.

53:39
    Viedenský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

53:09
    Spišiaci držali pol minúty puk v útočnej tretine, ale opäť sa nepresadili. Zvolen dnes totiž ukážkovo bráni a to, čo na bránu prejde spoľqhlivo zatiaľ kryje Trenčan.

51:46
    Messnerove nahodenie a pred bránou jemný teč Bondru, výborný Melicherčík ale puk vyráža.

49:18
    Hraško získal puk a odpaľuje ho do bezpečia.

48:37
    Marcinek – 2 min., podrazenie,
    Viedenský – 2 min., hrubosť.

Salituro – 2 min., nešportové správanie.

47:46
    Dnes vo Zvolene sledujeme zápas gólmanov, obaja dnes vo veľkom držia svoje mužstvá nad vodou.

47:25
    Rapáč povozil domácich hráčov, aby následne z pravého kruhu krásne vystrelil na vyrážačku. Puk však mieril tesne nad bránu.

46:59
    Domáci hokejisti končia svoj útok pred útočnou tretinou. Zvolenský útočník bol v pásme skôr ako puk a odpískaný bol ofsajd. Následne menšia strkanica medzi Hannom a Vandasom.

46:44
    Verbeekova strela švihom z ľavého mantinelu, ale takéto strely sú pre Trenčana tak na rozchytanie.

45:57
    Kolenič v ideálnej šanci na ďalší domáci gól zlyhal, Z ľavej strany zakončil, ale ešte mohol aj prihrať napravo Rauhauserovi. Každopádne Koleničovi Melicherčík puk vyráža.

45:10
    Hostia aktívnejší Kerbashianovi Mudrák nestačil. Hosťujúci center prvého útoku dokázal aj zakončiť, ale nie poriadne.

43:30
    Spišiaci ubrali zo svojej iniciatívy zo záveru druhej tretiny, alebo naopak domáci pridali. Ťažko povedať, ale momentálne je hra oveľa pokojnejšia a vyrovnanejšia.

42:11
    Fekiačova strela po Šiškovej zadovke, skrytú strelu spoza hráčov ale Melicherčík vyráža.

41:54
    Po nepresnej rozohrávke Haina sa bude vhadzovať v domácom obrannom pásme. Nasleduje buly po pravici Adama Trenčana.

40:44
    Zvolen dal gól! Domáci po rýchlom protiútoku zvyšujú skóre. Prečíslenie dvoch na jedného, Šiška prihral puk VÁCLAVOVI STUPKOVI, ktorý aj so šťastím precedil puk Melicherčíkovi popod lapačku popri pazuche – 2:0.
    Asistovali Juraj Šiška, Shane Hanna.

40:34
    Kerbashian v zakončení v útočnom pásme, strelou z medzikružia, ale triafa iba stred brány.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny vyhral Kerbashian.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:50.

Napriek tlaku hostí v závere druhej tretiny táto časť hry nakoniec končí bez gólov. Hostia v nej zahodili niekoľko presiloviek, vrátane ten takmer minútovej o dvoch hráčov. Zvolen podobne ako hostia výborne bráni a Trenčan už predviedol niekoľko kľúčových zákrokov. Zvolen si teda drží jednogólový náskok z prvej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Hostia výborne korčuľujú a týmto rýchlym pohybom aktuálne robia Zvolenu veľké problémy. Premieňanie šancí je však ale o niečom inom, to dnes hosťom zatiaľ vôbec nevychádza.

38:48
    Záver tretiny patrí hosťom. Vandas sa po závare pred Trenčanom ocitol v obrovskej šanci. Strieľal do odkrytej časti brány, ale domáci obranca v páde spolu s Trenčanom nakoniec akciu zázračne ustáli.

37:50
    Rýchle prečíslenie domácich dvoch na jedného. Huntebrinker našiel Stupku, ktorý puk ešte vrátil Šiškovi na stred pásma. Následnú Šiškovu strelu, ale Melicherčík krásne chytá do lapačky.

37:40
    Veľký tlak hostí a vyrovnanie viselo vo vzduchu.

36:54
    Ďalšia šanca hostí. Verbeek dostal krásnu prihrávku do jazdy, pred bránou prihral Giľákovi, jeho strelu ale Trenčan vyrazil. Puk však zostal ležať na ľade pred ním. Nik z hráčov hostí ho ale nevidel, inak by už bolo vyrovnané. Nakoniec ho domáci rýchlo upratali.

35:45
    Čistý faul Rauhausera teraz hlavní rozhodcovia asi zrejme prehliadli.

34:49
    Strely na bránu 20:23, buly 22:12.

34:49
    Malinove nahodenie na bránu a pred Trenčanom výborný teč Nováka. Ale ani toto ku gólu Spišskej Novej Vsi neviedlo.

33:50
    Rapáč vyhral buly a Groch okamžite nahadzoval puk na bránu, Trenčan rieši jeho strelu v rozkľaku.

33:38
    Hostia v ďalšej šanci. Vandas ale z ľavého kruhu pálil do stredu brány.

33:12
    Neprehľadná situácia v domácom bránkovisku, ani rozhodca nevidel, či je puk za čiarou alebo nie. Nakoniec je ale pod Trenčanom.

32:54
    Hra sa teraz celkom zrýchlila a útoky sa teraz pravidelne striedajú zo strany na stranu. Výborné tempo.

31:24
    Šanca hostí na vyrovnanie, ale Groch z ľavého kruhu síce prestrelil Rauhausera, no nie Trenčana. Výborný zákrok domáceho gólmana.

30:27
    Teraz Spišiaci zavreli domácich v pásme a takmer celú minútu sa držali na puku, ale nejakú šancu z toho tlaku nezískali.

29:48
    Zdanlivo neškodný súboj končí pádom hráča Romaňáka po kontakte so Stupkom. Následne šarvátka možno aj piatich hráčov. Následne Romaňák vstáva a odchádza po vlastných, za čo ho domáci zimák odmenil potleskom. Vylučovať sa nebude. Pokračujeme v hre päť na päť.

29:14
    Hostia v tlaku, Beaudry nahodil puk na bránu, kde číhal na dorážku Bortňák. Trenčan však puk chytá a žiadnu dorážku nepripustil.

27:56
    Domáce prečíslenie dvoch na jedného. Viedenský prihral Marcinekovi, ten váhal so strelou a nakoniec mu pokus Melicherčík vyráža.

26:40
    Giľák sa bzrdou zbavil Rauhausera, Giľák to ihneď využil na strelu, s ktorou ale Trenčan nemal žiadne problémy.

26:08
    Šiška na pravom krídle uvoľnil Langkowa, ten zakončoval sám na Melicherčíka, ale strelu nakoniec gólman hostí vyráža nad bránu.

25:06
    Po dlhom čase domáce zakončenie, ale po Csányiho pokuse z uhla Melicherčík nemal problémy.

24:06

23:42
    Giľák poslal puk Vandasovi pred brány, ale ten ho v dobrej pozícii proste minul.

23:15
    Langkow vyhral buly a domáci opäť puk vyhadzujú.

23:04
    Zvolen už v štvorici.

22:54
    Tretí úspešný zákrok Trečnana v presilovke päť na troch.

22:45
    Kerbashian sa teraz sám nepozornosťou vyhodil z útočného pásma.

22:20
    Krásny semafor Trenčana po strele Beaudryho.

22:06
    Nasleduje 58 sekundová presilovka hostí 5:3!

22:06
    Stupka – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

22:00
    Domáci štyria a hostia v plnom počte.

21:56
    Veľký tlak hostí a domáci až teraz puk vyhadzujú.

21:25
    Beaudryho strela z prvej, ale Hain ju práve schytal do nohy.

21:04
    Nasleduje 56 sekundová presilovka hostí 4:3.

21:04
    Jedlička – 2 min., podrazenie.

20:32
    Vandasova strela z uhla končí zblokovaná mimo brány.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny vyhral Huntebrinker.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:55.

Štatistiky po prvej tretine:
    Strely na bránu: 15-12
    Vhadzovania: 14-6
    Vylúčenia: 1-0
    Presilovky: 0-0
    Oslabenia: 0-0

Prvá tretina bola nesmierne vyrovnaná a svedčala by jej snáď viac remíza, ale Zvolen z množstva šancí predsalen jednu využil a tak po prvej tretine vedie o jeden gól. Je to ale inak úplne vyrovnaný duel a myslím, že dnes veľa gólov vo Zvolene padať nebude.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:59
    Šiška – 2 min., hrubosť.

Verbeek – 2 min., vrazenie na mantinel.

19:59
    Najprv faul na domáceho hráča, po avizovanom vylúčení hráča hostí sa strhla šarvátka Verbbeka so Šiškom.

19:51
    Hosťujúce mužstvo HK Spišská Nová Ves v obrovskej šanci. Dante Salituro šiel sám na Trenčana, tiež to tlačil na vyrážačku, ale strieľa mimo brány.

18:41
    Zvolen dal gól! Beaudry sa za vlastnou bránou pošmykol, spadol na ľad. Jedlička mu puk vzal poslal ho pred bránu, kde stál RADOVAN BONDRA a prekonáva Melicherčíka strelou na vyrážačku – 1:0.
    Asistoval Maroš Jedlička.

18:28
    Domáci teraz dva krát dobre forčekovali a ťažil z toho Bondra, ale mieril mimo brány.

18:05
    Zvolen nevyviezol puk. Ališauskas ho na modrej získal, nahodil ho na bránu, Trenčan ho iba vyrazil pred seba a odrazený puk mu vrátil pod telo jeho spoluhráč.

16:52
    Huntebrinker vyhral buly za seba a Marcinek okamžite pálil príklepom, ale opäť nad bránu.

16:36
    Langkow sám medzi kruhmi po Bondrovej prihrávke. Švihom ale mieril na bránu hostí.

15:56
    Menšie nedorozumenie domácich za vlastnou bránou a vznikla z toho nakoniec skrumáž, z ktorej vyťažil strelu Salituro. Z blízka ale mieril iba do Trenčana.

14:57
    Aktuálne na strely 12:8 a na buly 10:5..

14:33
    Už veľmi dlho sme nevideli žiadne zakončenie, takže možno iba konštatovať, že sledujeme úplne vyrovnaný duel.

13:37

13:10
    Giľákova strela z ľavého kruhu, ale Trenčan ju kryje a čo bolo ešte dôležitejšie nedovolil hosťom žiadnu dorážku.

12:40
    Tlak hostí končí až teraz, domáci puk vyhodili.

12:08
    Majdan našiel Nellisa, ktorý sa natlačil do tyčku na stred a takmer skóroval.

11:37
    Sládok – 2 min., hrubosť.

10:43
    Aktuálne na strely 7:4 a na buly 8:2.

10:12
    Nellis sa pekne uvoľnil na pravom kruhu a švihom vystrelil, Trenčan vyráža.

09:22
    Rauhauserovi ušiel po krídle Ivan Novák, ale jeho bekhendová prihrávka spoluhráčov nenašla.

08:30
    Ďalšia dobrá príležitosť Zvolena, ale obranca Hanna z blízka strieľa iba do brnakára.

08:01
    Ulander vysunul po krídle Giľáka, ale jeho príklep šiel mimo bránu.

07:50
    Aktuálne na strely 5:3.

07:35
    Pokus o rýchly prechod domácim teraz nevyšiel, Stupka v offsajde.

06:52
    Rýchly domáci protiútok, zakončenie Mudráka spoza obrancu. Melicherčík puk chytá a následne šarvátka Mudráka s Ališauskasom.

05:44
    Langkow vyhral buly na Hannu a jeho okamžitá delovka končí u Melicherčíka v lapačke.

Závar pred Melicherčíkom, gólman hostí nemal puk pod kontrolou a domáci sa to snažili využiť. Náznak šarvátky, ale rýchlo skončila.

05:22
    Aj domáci práve mohli otvoriť skóre. Hrásna Hraškova strieľaná prihrávka na Bondru stojaceho vedľa brány. Teč Bondrau ale mieri tesne mimo brány.

04:25
    Domáci sa trochu krkolomne ale predsalen dostali do pásma a Huntebrinker bekhendom chcel prekvapiť Melicherčíka popri bližšej tyčke. Nepodarilo sa mu to ale.

03:39
    Rýchle domáce prečíslenie troch na dvoch domáci nakoniec nezakončili, gólman hostí ale bol natlačený spoluhráčom do brány, ktorá sa posunula. Prerušená hra.

03:12
    Domáci vyhrali súboj pri mantineli a Rauhauser puk nastrelil na bránu. V nej však opäť spoľahlivý Melicherčík.

02:58
    Hostia zo Spišskej Novej Vsi si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

02:30
    Verbeek v ďalšej šanci, obišiel bránu a keďže domáci mu nechali aj čas aj priestor natlačil sa vedľa brány a zakončil. Veru nechýbalo veľa a Spišiaci mohli vyhrávať. Výborný Trenčanov zákrok.

01:55
    Verbeek ušiel po krídle a cez brániaceho Sládoka preveril Trenčana strelou po ľade.

00:39
    Prvú strelu na bránu vyslali domáci, konkrétne Mudrák od modrej, ale Melicherčík puk vyráža hokejkou.

00:01
    Úvodné buly stretnutia vyhrali hostia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Rauhauser, Messner, Hanna, Mudrák, Sládok (A), Hain – R. Bondra, Langkow, Jedlička – Šiška, Huntebrinker, Stupka (A) – Csányi, Viedenský (C), Marcinek – Hraško, V. Fekiač, Kolenič
    Tréner: P. Oremus

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Varša) – Ališauskas, Žiak, Romaňák, Beaudry, Malina, Ulander, Groch – Majdan, Kerbashian, Vandas (A) – Nellis, Bortňák, Rapáč (C) – Verbeek, Salituro, Giľák – Hamráček, Vartovník (A), I. Novák – Šuty
    Tréner: V. Wojnar

Rozhodca: Snášel, Goga – Knižka, Synek (video – Mihálik).

Príjemný podvečer zo Zvolena...

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní 22.kola Tipos extraligy sezóny 2022/2023 HKM Zvolen – HK GROTTO Spišská Nová Ves. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen po domácej prehre so Slovanom je opäť na víťaznej vlne. Rytieri vyhrali najprv v piatok v Nitre 0:3 a v nedeľu doma zdolali Prešov 4:3. HKM aktuálne dosť bojuje so zraneniami svojich hráčov. Už proti Prešovu nastúpili bez Hecla, Sideroffa, Kubku, Hraška, Patersona, ako aj bez dlhodobo zraneného Kašlíka. Všetko sú to citeľné straty, ale Zvolen mal napriek tomu proti Prešovu podstatnú časť zápasu veľkú prevahu. Koňare ale bol posledný tím tabuľky. Či to ale bude stačiť proti Spišiakom uvidíme. Zvolenu by sa tri body určite hodili, veď na druhé Nové Zámky strácajú už len bod a na vedúci Slovan iba dva bodíky.

Spišská Nová Ves je v aktuálnej tabuľke šiesta, má o šesť bodov menej ako jej dnešný súper, ale má aj jeden zápas k dobru. Spišiaci v nedeľu prehrali v Košiciach 4:1, ale predtým v piatich zápasoch bodovali, z toho štyri krát naplno. V prvom vzájomnom zápase hranom 21.10. v Spišskej Novej Vsi zahrali Rysy výborne, nedovolili hráčom Zvolen streliť ani jeden gól a vyhrali 3:0. Či sa im bude dariť podobne aj dnes vo Zvolene, uvidíme po 17h.

Najproduktívnejší hráči HKM Zvolen:
    Mike Huntebrinker 23b (6+17) 21z, +/- (+12)
    Marek Hecl 19b (6+13) 20z, +/- (+11)
    Deven Sideroff 18b (8+10) 19z, +/- (+5)

Najproduktívnejší hráči HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Juraj Majdan 23b (10+13) 20z, +/- (+7)
    Kale Kerbashian 17b (7+10) 16z, +/- (-6)
    Matej Giľák 14b (8+6) 20z, +/- (+3)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 19. R. Bondra (Jedlička), 41. Stupka (Šiška, Hanna), 58. Marcinek (Viedenský, Jedlička), 60. Bondra (Rauhauser, Langkow)

Trenér: P. Oremus

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Varša) – Ališauskas, Žiak, Romaňák, Beaudry, Malina, Ulander, Groch – Majdan, Kerbashian, Vandas (A) – Nellis, Bortňák, Rapáč (C) – Verbeek, Salituro, Giľák – Hamráček, Vartovník (A), I. Novák – Šuty
    Trenér: V. Wojnar

Rozhodčí: Snášel, Goga – Knižka, Synek (video – Mihálik)