Zvolen – Spišská N. Ves 4:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 5:2 (kon.) | Michalovce – Poprad 2:1 (kon.)
Košice – Banská Bystrica 6:1 (kon.) | Prešov – Trenčín 3:2 (1:0 po s.n.) | HC Slovan – Nové Zámky 1:0 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
HK Nitra
sk Pátek 02.12.2022, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Prajem pekný deň pri sledovaní dnešného online prenosu.

Dnes budeme sledovať zápas medzi MHK 32 Liptovský Mikuláš a HK Nitra

V tomto zápase ide naozaj o veľa. Stretávajú sa dva tímy, ktoré sa nachádzajú na spodných priečkach ťabuľky. Nitrania sa nachádzajú na 11. priečke a Liptáci na 10 priečke. Obidve mužstvá získali zhodne po 21 bodov. Ten ročník sa nehrá baráž o udržanie extraligy, ale posledný tím priamo zostupuje do SHL. Očakáva sa neľútostný boj o body. V tejto sezóne odohrali súperi medzi sebou jeden zápas v ktorom zvíťazila Nitra

Vzájomny zápas v tejto sezóne

Liptovský Mikuláš : Nitra 1:5

Úvodné zostavy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Durný (Valent) – Ventelä, Sorokin – Diakov, Bakala – Mezovský, Pavúk – Kapičák, Braun – Karsums, Kuru. Štrauch – Handlovský, Saari, Kriška – Uhrík, Walega, Michalík – Galbavý, Šmída, Haluška
    Tréner: Ján Šimko

HK Nitra: Honzík (O Connor) – Mezei, Bodák – Vitaloš, Parkkonen – Švárny, Erkamps – Gajdoš, Donaghey – Knies, Baláž, Guman – Tvrdoňm Duke, Čederle – Drábek, Myklukha, Sýkora – Lacka, Solenský, Molnár
    Tréner: Tomáš Chrenko

Rozhodca: Korba, Orolín – Gegáň, Durmis.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:15
    Nitrania prvý krát v útoku. Knies zaviezol puk do pásma, ale prišiel o neho. Hostia sú však pri puku.

01:23
    Liptáci sú aktívnejší a sú často v pásme Nitry.

02:01
    Ventelä nahadzoval puk na Honzíka, ten refelxívne vyrazil puk.

02:34
    Sýkora zaviezol puk do útočnej tretiny a šiel striedať. Pri puku opäť Liptáci.

03:41
    Nitra v útoku. Tvrdň prihrával pred bránu Čederleho, ale ten si puk neprebral a tak domáci brankár nemusel zasahovať.

04:41
    Nedorozumenie v rozohrávke Nitry a píska sa icing.

04:55
    Liptovský Mikuláš dal gól! Liptáci sa dostávajú do vedenia v tomto zápase. KAMIL WALEGA obkorčuloval bránu, dostal prihrávku a so šťastím prekonáva Honzíka v bráne Nitry. Asistencie: Uhrík, Michalík

05:38
    Nitra dala gól! Hostia bleskovo vyrovnávajú stav tohto zápasu. Závar pred bránou Liptávkov dokázal využiť JAKU LACKA. Dostal sa k puku a strelou prekonáva domáceho brankára. Vedenie Liptákov trvalo len 43
    sekúnd. Bez asistencie

06:11
    Sledujeme zatiaľ vyrovnaný zápas.

07:22
    Hostia sú v tlaku. Strieľal Duke a následne aj Tvrdoň, ale ani jeden pokus nebol úspešný.

09:04
    Nitrania opäť v šanci. Drábek sa tlačil pred bránu domácich, ale puk sa mu sklzol z hokejky.

09:56
    Hráč Nitry Marek Tvrdoň dostáva 2 minúty za zdržovanie hry.

10:47
    Domáci hrajú presilovku veľmi dobre. Vo veľkej šanci sa ocitol Kuru, ale Honzíka neprepálil. následne strieľal Kriška, ale ani ten nebol úspešný.

11:56
    Nitra sa ubránila a je v plnom počte.

12:08
    Liptovský Mikuláš dal gól! Domáci síce nevyužili presilovú hru, ale tesne po návrate Mareka Tvrdoňa z trestnej lavice prekonáva Honzíka v bráne Nitry LUKÁŠ HANDLOVSKÝ! Asistencie: Kriška, Šmída

13:44
    Liptáci sú aktívni a naďalej tlačia súpera v pásme.

14:06
    Duke sa ocitol v dobre šanci, strieľal z kruhov, ale jeho pokus nebol presný.

15:22
    Duke opäť v dobrej šanci. Natlačil sa pred domácu bránu, ale jeho zakončenie chytá domáci brankár.

16:08
    Nitrania vyhrali buly v útočnej tretine. Od modrej čiary pálil Bodák, ale jeho pokus nebol presný.

16:43
    Liptáci si nerozumeli v rozohrávke a tak sú pri puku hostia z Nitry.

17:31
    Sledujeme viacero nepresností na oboch stranách.

18:26
    Domáci hokejista Andreas Štrauch dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru zdvihnutou hokejkou.

19:33
    Vylúčenie v tíme domácich. Mikael Kuru dostáva 2 minúty za podrazenie.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vedú domáci hokejisti. Sledujeme zaujímavý a veľmi bojovný zápas. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:33
    Domáci sa výborne bránili počas celého oslabenia a sú v plnom počte.

22:31
    Liptáci sa tlačia do útoku a idú za tretím gólom.

24:56
    Liptovský Mikuláš dal gól! Domáci hokejisti dávajú tretí gól v zápase! Ventelä peknou prihrávkou našiel MICKEYHO SAARIHO, ktorý pridáva tretí gól Liptákov v tomto zápase! Asistencie: Ventelä, Kriška

26:07
    Adam Sýkora strieľal z kruhov, jeho pokus vyrazil dobráci golman.

27:58
    Vylúčenie v domácom tíme. Branislav Pavúk dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

28:26
    Mezei napriahol od modrej čiary, jeho pokus takmer roztrhol lapačku domáceho brankára.

29:34
    Vylúčenie v tíme Nitry. David Honzík dostáva 2 minúty za podrazenie. Trest si odsedí

29:58
    Domáci sú v plnom počte a začína ich presilová hra.

30:52
    Karsums prihrával na modrú čiaru Ventelämu, ktorý pálil, ale Honzík chytá lapačkou.

31:34
    Hostia sú už v plnom počte.

32:55
    Viacero nepreností na oboch stranách.

34:22
    Hostia mali menší tlak v útočnej tretine, ale do zakončenia sa nedostali.

34:41
    Nitra dala gól! Hostia znižujú stav zápasu! Kombinácia Molnár, Lacka PATRIK PARKKONEN slávila úspech! Nitra je späť v zápase. Asistencie: Lacka, Molnár

35:57
    Nitrania po góle ožili a do šance sa dostal Duke a následne aj Tvrdoň.

39:00
    Začala posledná minúta druhej tretiny.

39:25
    Vylúčenie v tíme Nitry. Reid Duke dostáva 2 minúty za krošček.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Máme za sebou druhú tretinu. Liptáci po nej vedú 3:2. Sledujeme stále dobrý vyrovnaný zápas. Liptáci odskočili súperovi na dva góly, ale dvojgólové vedenie neudržali a Parkkonen znížil. Uvidíme čo prinesie tretia tretina.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:55
    Baláž sa tlačil do zakončenia. Jeho pokus chytá domáci brankár.

42:16
    Začiatok tretej tretiny je naozaj opatrný. K strele sa teraz dostal Adam Sýkora.

44:38
    Švárny napriahol od modrej čiary. Strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

45:58
    Domáci si dobre bránia modrú čiaru sa Nitru do šancí moc nepúšťajú.

48:04
    Vylúčenie v domácom tíme. Martin Kriška dostáva 2 minúty za hákovanie.

49:07
    Duke vo dobrej šanci, ale puk do brány nepretlačil.

50:04
    Liptáci sa ubránili a sú v plnom počte.

51:22
    Hostia sa tlačia do útoku, ale je to také bez myšlienky.

53:00
    Vylúčenie v tíme Nitry. Samuel Solenský dostáva 2 minúty za držanie.

53:32
    Liptovský Mikuláš dal gól! Liptáci využívajú presilovú hru a možno aj rozhodujú definitívne tento zápas. MARTINS KARSKUS zúžitkoval prihrávku od Štraucha. Asistencie: Štrauch, Ventelä

54:04
    Vylúčenie v domácom tíme. Lukáš Handlovský dostáva 2 minúty za vrazenie na mantinel.

55:06
    Nitra je usadená v pásme. Strieľal od modrej čiary Bodák, ale jeho pokus bol zblokovaný.

56:04
    Liptáci.sú v plnom počte. Handlovský je už na ľade.

57:46
    Liptovský Mikuláš dal gól! Domáci hokejisti definitívne rozhodujú tento zápas. Dnes veľmi aktívny Štracuh prihral do dobrej šance MIKAELOVI KURUOVI, ktorý pridáva piaty gól Liptákov. Asistencie: Štrauch.

59:00
    Začala posledná minúta tretej tretiny a aj zápasu.

Liptáci víťazia v tomto zápase a musíme uznať, že zaslúžene. Boli aktívnejší v tomto zápase a hlavne efektívnejší. Ja sa s vami lúčim a prajem vám pekný piatok. (19:32:34)

Lissko

Branky a nahrávky: 5. Walega (Uhrík, Michalík), 13. Handlovský (Kriška, Šmída), 25. Saari (Ventelä, Kriška), 54. Karsums (Štrauch, Ventelä), 58. Kuru (Štrauch) – 6. Lacka, 35. Parkkonen (Lacka, Molnár)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Durný (Valent) – Ventelä, Sorokin – Diakov, Bakala – Mezovský, Pavúk – Kapičák, Braun – Karsums, Kuru. Štrauch – Handlovský, Saari, Kriška – Uhrík, Walega, Michalík – Galbavý, Šmída, Haluška
    Trenér: Ján Šimko

HK Nitra: Honzík (O Connor) – Mezei, Bodák – Vitaloš, Parkkonen – Švárny, Erkamps – Gajdoš, Donaghey – Knies, Baláž, Guman – Tvrdoň, Duke, Čederle – Drábek, Myklukha, Sýkora – Lacka, Solenský, Molnár
    Trenér: Tomáš Chrenko

Rozhodčí: Korba, Orolín – Gegáň, Durmis