Nizozemsko – USA 3:1 (kon.) | Argentina – Austrálie 2:1 (kon.)
Argentina
2:1 (1:0)
Austrálie
Sobota 03.12.2022, 20:00 • Ahmad bin Ali Stadium, Al Rayyan • Mistrovství světa • Osmifinále

Pro dnešek je to ode mě vše. Hezký večer! (22:16:57)

Austrálie tak v Kataru končí. Tento tým ale předvedl v Kataru pěkný fotbal a určitě se nemá za co stydět. Pro Austrálii už byl úspěch postup ze skupiny.

Fauly: 8:15.

Argentina ve čtvrtfinále vyzve Nizozemsko, které zvládlo svůj duel se Spojenými státy americkými.

Argentina postupuje po vítězství 2:1 do čtvrtfinále Mistrovství světa. Argentina otevřela skóre ve 35. minutě, kdy se přesnou trefou prosadil Lionel Messi. Ve druhém poločase Argentina zvýšila na rozdíl dvou branek, když chyby Ryana využil v 57. minutě Julian Álvarez. Austrálie ale ještě zkomplikovala a zdramatizovala utkání. V 77. minutě se do míče opřel Craig Goodwin, jehož střelu nešťastně tečoval mimo dosah brankáře Enzo Fernández. V závěru jsme viděli šance na obou stranách. Argentinu mohl uklidnit Lautaro Martínez, který nevyužil ani jednu ze svých šancí, a tak mohl přijít trest. V 97. minutě se do velké šance dostal Kuol, jehož vychytal Emiliano Marínez, který skvělým zákrokem zachránil Argentinu od inkasované branky.

90+7
    90+7. Velká šance Kuola, skvělý zákrok Martíneze

90+7
    Austrálie měla obrovskou šanci. Kuol si zpracoval centrovaný míč, otočil se a vystřelil na branku. Emiliano Martínez však fantastickým zákrokem podržel Argentinu.
    90+4. Lautaro Martínez byl v další šanci, Ryan opět podržel tým

90+4
    Teď měla Argentina několik příležitostí. Střelu Lautara Martíneze, která byl tečována, vyrazil Ryan nohou, Messi z dorážky minul branku.

90+4
    Messiho technická střela na zadní tyč letí vedle branky.
    90+3. Lautara Maríneze vychtal Mathew Ryan

90+3
    Lautaro Martínez byl v další velké šanci. Messi mu adresoval přesnou přihrávku. Martínezovu tvrdou střelu Ryan vyrazil.

90+1
    Mooy zastavil Messiho, Argentina bude vhazovat.

90
    Marciniak přidá navrch 7 minut.

90
    Souttar poslal k zemi nedovoleně Emiliana Martíneze.
    89. Lautaro Martínez ve skvělé příležitosti minul branku

89
    Lautaro Martínez byl ve skvělé šanci, po přihrávce Messiho byl sám před Ryanem, jeho střela na zadní tyč letěla vysoko nad branku.

88
    Lautaro Martínez se dostal ke střele v pokutovém území, která mu ale vůbec nesedla.