Benátky n/J – Chomutov 3:5 (kon.) | SHKM Hodonín – Opava 2:3 (kon.) | Příbram – Letňany 5:4 (po pr.)
Písek – Ústí n/L 2:1 (po pr.) | Žďár n/S – Val. Meziříčí 4:5 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Nový Jičín 1:4 (kon.)
Znojmo – Havířov 8:3 (kon.) | Mostečtí Lvi – Řisuty 9:3 (kon.) | Tábor – Hronov 10:1 (kon.)
Cheb – Jablonec n/N 1:0 (2:1 po s.n.) | Kobra – Děčín 3:2 (kon.)
IHC Králové Písek
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 03.12.2022, 17:00 • Písek, Zimní stadion • 2. liga skupina Západ • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Domácí, kteří jsou až dvanáctí přivítají v 22. kole čtvrté Ústí. Hosté jdou do tohoto střetu v roli jasného favorita. Zaskočí je Králové a ukončí tak jejich sérii výher? Nebo si soupeř připíše šesté vítězství v řadě? To vše se dozvíme již tuto sobotu. Úvodní vhazování je naplánované na 17 hod.

Jihočeši ve druhé polovině listopadu odehráli tři kola, z nich porazili těsně 2:1 Benátky, pak přišly dvě prohry, po souboji s Chebem 3:5 a tuto středu v derby s domácím Táborem, ten přejel naše áčko vysoko 8:1. V tabulce mají písečtí celkem 22 bodů.

Nejvíce kanadských bodů nasbíral v útoku Prášek (12+17), v závěsu za ním je Volf (10+12) a Matiášek (9+13). Z obrany se do výsledků zapsala dvojice Filip Novák (3+8) a Hanus (1+10).

Hokejisté mají povedenou bilanci pět výher v řadě, vše odstartoval Děčín 2:3. Na ledě Klatov to skončilo 0:2. Další dvě utkání se přemístilo Ústí na svůj stadion, na něm přestříleli Hronov 7:2 a v bitvě dvou vyrovnaných soupeřů, kdy přijel Tábor tak Slovan vyhrál 4:2. Páté vítězství se konalo na ledě Vlků, ti dostali 2:9. Po těchto výsledcích se tým vypracoval do přední části tabulky, kde má na svém kontě 45 bodů.

Do statistik se nejvíce zapsal z útočníků Rudovský (15+14), za ním o dva body méně mají Kordule (14+13) a Roubík (11+16). Z obranných řad se nejvíce daří Trefnému (4+15).

Vzájemné zápasy:

8.kolo – Ústí nad Labem x Písek 6:1.

IHC Králové Písek: D. Novák (Kříž) – F. Novák, Dudáček, Radoš, Dvořák "C", Pavlát, Hanus, Turek – Hollar, Březina "A", Hrakholski, Macháček, Brož, Koupal, Matiášek, Volf "A", Novotný, Bednařík, Prášek, Pouzar.
    Trenér: Tomáš Matušík

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Volke) – Drtina "A", Vacík, Trefný "C", Funk, Záruba, Šefl, Polata – Tůma "A", Rudovský, Kordule, Roubík, Kučera, Daniel, Damašek, Costa, Smola, Prošek.

00:19
    Matiášek se dostal do pásma z pravé strany, ale obrana Slovanu ho zastavila.

00:57
    Na druhé straně pálili hosté, ale první pokus šel mimo klec.

01:25
    Icing, hra se vrací do obrany hostí.

01:55
    Hrakholski dostal nabídku na pravý kruh, ale zamířil mimo.

03:53
    Hostující tým vybojoval útočnou třetinu, následuje vhazování.

05:22
    Oba týmy střídají, vhazování v útočném pásmu Slovanu.

05:40
    Hollar z levé strany nahrál před klec, ale žádný ze spoluhráčů tam nebyl.

07:00
    Prášek dostal dobrou přihrávku, ale zblízka zamířil mimo klec.

08:30
    Stahl rozehrává do rohu k mantinelu.

09:21
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem:
    Funk – 2 min., vražení na hrazení.

10:20
    Hosté vyhazují Písek začíná od své klece.

11:00
    Domácí v pásmu.

11:05
    Pouzar pálil, ale střelu zablokoval Roubík.

11:21

12:00
    Vhazování ve středním pásmu.

12:20
    Záruba z pravé strany projel sám až k zakončení, ale D. Novák zasáhl. Potom to zkoušel z mezi kruhy ještě Costa, ale Králové se ubránili.

13:00
    Bednařík vyslal dobrou ránu, Stahl v rozkleku vyráží pohotově pravým betonem.

14:22
    Hra přerušena, někdo z hostů omylem zavadil o D. Nováka a ten padá na led. Naštěstí je v pořádku a hra bude pokračovat ve středním pásmu vhazováním.

15:54
    Další pokus z hokejek Králů, Stahl vyráží do bezpečné zóny.

16:15
    Na druhé straně si připisuje zákrok písecký gólman.

17:00
    Hráči Ústí při další možnosti vystřelili těsně mimo.

17:18
    V útočné třetině Písku musel dávat pozor znovu brankář hostí, který předvedl další zákrok.

18:55
    Písek nahodil do útočné třetiny.

19:14
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku! Hosté otevírají dnešní skóre. JAROSLAV ROUBÍK dostal přihrávku mezi kruhy a přesnou střelou na levou stranu do horní části klece překonal brankáře Písku. Asistence: Martin Tůma, Jiří Drtina.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17 45 hod.

První třetina skončila, od začátku sledujeme velmi rychlý hokej z obou stran, domácí zatím čekají na svou první trefu naopak Slovan se dočkal ve 20. minutě, kdy přesně zakončil Roubík.

23:17
    Drtina vyslal tvrdou ránu od modré, brankář Králů chytil.

24:00
    Další tlak hostí, D. Novák vyrazil puk před sebe.

24:35
    Domácí vyhazují pryč.

25:12

26:10
    Icing Písku.

26:30
    Dobrá nahrávka na Volfa, ten šel z pravé strany, ale hostující hráč mu hru nakonec sebral.

29:00
    Bednařík ujel sám na Stahla, ten ho dokázal vychytat a svůj tým podržel.

29:26
    Oba týmy jsou kompletní.

30:35
    Domácí se drží v útočném pásmu.

30:47
    Střelu z dálky šla nakonec mimo klec Slovanu.

32:00
    Záruba se dostal s pukem do nebezpečné pozice, ale písecká obrana jeho pokus nakonec blokuje.

32:16
    Po dalším pokusu je tu vhazování v obranném pásmu Ústí.

32:39
    Další možnost pro hostující celek, přihrávka šla na Kučeru, ten jí naštěstí pro Písek nezpracoval.

33:13
    Funk – 2 min., podrážení.

33:47
    Prášek – 2 min., nedovolené bránění.

34:00
    Šance pro Ústí, Záruba přihrál před branku na Costu, ale ten na dvakrát nedokázal překonat Davida Nováka, který svůj tým znovu podržel.

34:10
    F. Novák – 2 min., hrubost.

Funk – 2 min., hrubost.

36:10
    Více prostoru na ledě nikdo nevyužil a oba týmy jsou v plném počtu.

38:38
    Tůma po přihrávce svého spoluhráče šel v doprovodu píseckého hráče, ale dokázal i tak zakončit, písecký brankář znovu musel vytáhnout další pohotový zákrok.

39:48
    Rudovský – 5 min. + OK, sekání, odpyká Daniel.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18 30 hod.

Druhá třetina je minulostí, domácí stále prohrávají o jediný gól z 20. minuty první části. V této třetině jsme viděli několik šancí, ale díky dobrým zákrokům obou brankářů je stav stále 0:1, navíc Písek bude hrát skoro 5 min přesilovku pět na čtyři.

40:01

40:25
    Písek najel do útočné třetiny, ale hosté dokázali vyhodit.

40:53
    Od modré pálil hráč ve žlutém, Stahl vyrazil vyrážečkou.

41:46
    Tlak Králů trvá, nejprve to zkusil z blízka napálit Volf, ale mířil vedle, další pokus už šel na branku, ale brankář Ústí vše pohlídal.

42:25
    Domácí začínají znovu od své klece.

42:48
    Kordule vystřelil, David Novák vyráží mimo.

43:09
    Costa – 2 min., podrážení.

43:09
    Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

43:33
    Jihočeši hrají pět na tři, a zkouší něco vymyslet, Stahl se svým týmem odolal další střele.

44:14
    Písek právě vstřelil branku! Králové využívají přesilovku pět na tři, kdy Prášek našel v těsné blízkosti levého kruhu JANA MATIÁŠKA a ten dokázal puk dostat za Stahla. Asistence: Lukáš Prášek, Vladimír Hanus.

45:09

47:00
    Na druhé straně si připisuje další zákrok David Novák.

47:17
    Vacík – 2 min., držení.

47:24
    Hosté se dostali ke kotouči, ale písecký brankář chytil.

48:38
    Smola ujel sám na brankáře, ale toho ve velké šanci nedokázal překonat.

49:15
    Ústí znovu vyhazuje do středního pásma.

49:17

49:25
    Hosté vybojovali pásmo a následuje vhazování v útočné třetině.

49:36
    F. Novák – 2 min., podrážení.

49:55
    David Novák drží naděje svého celku, kdy chytá další ránu od Ústí.

51:00
    Žluto-modří vyhazují až k brance soupeře.

51:30
    Další vyhození, teď musel vyjet Stahl a rozehrát.

51:36

52:59
    Ústí se rychle dostalo do útočného pásma, kde přišla další střela, ale díky bloku píseckého obránce jde kotouč do bezpečí.

53:47
    Další tlak píseckého áčka přinesl obrovskou šanci, kdy puk byl na chvíli kousek od brankové čáry, ale Stahl rychlým zákrokem lapačkou přikryl hru a podržel tak nerozhodný stav.

54:38
    Na druhé straně ledové plochy musel předvést zákrok i písecký gólman, ten chytá kotouč u své levé tyče.

55:00
    Nahrávku zkoušel hráč ve žlutém, z poza mantinelu, Stahl vytáhl hokejku a puk zabrzdil, pak ho jeho spoluhráči vyvážejí pryč.

56:33

56:52
    Záruba nahodil hru na píseckou branku, domácí se ubránili.

57:31
    Další průnik Záruby zastavil David Novák.

57:39
    Další vhazování v útočném pásmu Ústí.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí části.

58:13
    Roubík vystihl rozehrávku a vypálil z dobré pozice, ale nedal.

58:49
    Na druhé straně si připisuje další zákrok Stahl po útočném pokusu domácích.

59:50
    Písek se dostal do útočného pásma, kde Pouzar těsně před brankářem nedal.

60:00

Po 3. třetině je stav nerozhodný a po krátké 5.min pauze následuje prodloužení ve třech na obou stranách.

60:01

60:15
    Hráči v tmavě modrých dresech na puku.

60:47
    Drtina zaváží hru za svou branku a čeká na střídání spoluhráčů.

60:56
    Další pokus ze stran hostí končí u Davida Nováka.

61:15
    Hrakholski projel do útoku, kde vypálil, Stahl znovu zasahuje.

62:09
    Písek právě vstřelil branku! Králové dávají vítězný gól, kdy do útočné třetiny projel LUKÁŠ VOLF a přesnou střelou do horního rohu zavěsil. Asistence: Lukáš Prášek.

Radost Písku vypukla ve velkém, kdy Králové dokázali porazit silné Ústí 2:1 po prodloužení. (19:17:00)

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 45. Matiášek (Prášek, Hanus), 63. Volf (Prášek) – 20. Roubík (Tůma, Drtina)