Edmonton – Montreal 5:3 (kon.) | Boston – Colorado 5:1 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 2:3 (kon.)
Ottawa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 6:2 (kon.) | Tampa – Toronto 4:3 (po pr.)
Detroit – Vegas 1:4 (kon.) | NY Rangers – Chicago 2:5 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Seattle – Florida 1:5 (kon.) | Calgary – Washington 5:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:4 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 5:6 (2:3 po s.n.)

Střely na bránu: 39 – 37 | Přesilová hra: 1/4 – 3/5 | Trestné minuty: 15 – 17

Hokejisté Ottawy vítězí nad San Jose 5:2 a potěšili tak své fanoušky. Sledovali jsme pěkný zápas. Po první třetině ho měli díky dvěma trefám Tomáše Hertla lépe rozehraný hosté, kteří vedli 2:1. Od prostřední části se už ale trefovali jen Senátoři. Těm se velmi dobře dařily přesilové hry, využili hned tři z pěti.

V početní výhodě padl gól na 3:2, když ve 37. minutě zakončil krásnou souhru Tim Stützle, a již v závěrečné dvacetiminutovce také zřejmě zlomový zásah na 4:2. O ten se postaral přesnou ranou z první Thomas Chabot. Žraloci pak mohli ještě zdramatizovat závěr v přesilové hře 4 na 3. Z velkého tlaku však nedokázali skórovat a krátce po skončení přesilovky navíc udeřil Claude Giroux, který nekompromisním zakončením samostatného úniku utkání definitivně rozhodl.

59:51
    Zápas se už dohrává. Puk mají hosté, ale nahrávají si v obranném pásmu.

59:28
    Matt Nieto to zkoušel na Forsberga od levého mantinelu. Domácí brankář přerušil hru.

59:00
    Minuta do konce. O výhře Ottawy je už s největší pravděpodobností rozhodnuto.

58:08
    Další zákrok Kähkönena po střele Tylera Motteho. Hra je přerušena.

57:49
    Mark Kastelic se zleva natlačil do bekhendové koncovky. Kähkönen vyrážel puk maskou.

57:04
    Pískána přihrávka rukou. Poslední reklamní přestávka.
    55:45 Claude GIROUX - 5:2

55:45
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí přestáli těžké chvíle v oslabení a krátce po jeho skončení udeřili! Tyler Motte získal na obranné modré kotouč a poslal do samostatného úniku CLAUDEA GIROUXE, který nic nevymýšlel a zakončil nájezd ruským blafákem – tedy dojel mezi kruhy a vypálil golfákem. Puk umístil přesně k levé tyčce a Kähkönen neměl nejmenší šanci zasáhnout – 5:2. Asistence: Tyler Motte.

54:55
    Už je z toho přesilovka 5 na 4. Domácí přežili to nejhorší. Hamonic už vystřídal, takže mají na ledě plně ozbrojené hokejisty.

54:16
    Timo Meier orazítkoval tyčku poloodkryté branky!

54:07
    Obránce Hamonic zlomil hokejku a hosté tak brání prakticky ve dvou! Puk se po střele Logana Coutura už objevil za Forsbergem, ovšem zastavil se někde na čáře, odkud ho vystřelil zpátky do hry jeden z hráčů Ottawy!

53:33
    Giroux dokázal z buly vyhodit až k brance soupeře!

53:28
    Oddechový čas hostí.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. B. Tkachuk (Stützle, DeBrincat), 26. Giroux, 37. Stützle (Batherson, DeBrincat), 46. Chabot (M. Joseph, Giroux), 56. Giroux (Motte) – 8. Hertl (Barabanov, Meier), 12. Hertl (E. Karlsson, Labanc)

Ottawa Senators: A. Forsberg (Talbot) – Zajcev, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – M. Joseph, Gambrell, Motte – Watson, Kastelic, Kelly.
    Trenér: D.J. Smith

San Jose Sharks: Kähkönen (Dell) – E. Karlsson, Megna, Benning, Vlasic, Cicek, Šimek – Labanc, Hertl (A), Meier – Barabanov, Couture (C), Nieto – Kunin, Bonino (A), Gregor – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: MacDougall, Nicholson – Nansen, Mills

Diváci: 17 101