Edmonton – Montreal 5:3 (kon.) | Boston – Colorado 5:1 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 2:3 (kon.)
Ottawa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 6:2 (kon.) | Tampa – Toronto 4:3 (po pr.)
Detroit – Vegas 1:4 (kon.) | NY Rangers – Chicago 2:5 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Seattle – Florida 1:5 (kon.) | Calgary – Washington 5:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:4 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 5:6 (2:3 po s.n.)
Calgary Flames
5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Washington Capitals
Neděle 04.12.2022, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu bohatého sobotního programu v NHL. Od 4:00 českého času se proti sobě utkají Calgary Flames a Washington Capitals, tedy dva celky z odlišných konferencí a také dva týmy, kterým se zatím příliš nedaří.

Calgary Flames:
    Calgary doposud získalo ve 23 zápasech 23 bodů, což není příliš dobrá bilance. Flames se trápí hlavně v posledních pěti utkáních, kdy čtyřikrát prohráli a brali jen tři body. Dosavadní bilance týmu z Kanady je 10 vítězství a 13 porážek, z toho tři za bod. Hlavním problémem týmu je ofenzíva, jelikož 68 vstřelených branek není úplně dobrý počet.

Nejproduktivnější hráči: Tyler Toffoli a Elias Lindholm, oba 23 zápasů, 17 bodů (8+9)
    Nejlepší střelci: Tyler Toffoli a Elias Lindholm, oba 8 golů
    Nejlepší nahrávač: Rasmus Anderson, 23 zápasů, 13 bodů.

Washington Capitals:
    Capitals na tom nejsou o moc lépe, ba naopak. Mají sice o bod více, tedy 24 bodů, ale odehráli také o dvě utkání navíc. Bilance Washingtonu je 10 vítězství a 15 porážek, z toho čtyři za bod. Jestli bylo psáno o nedobré ofenzívě Calgary, tak Washington na tom není o moc lépe. Ačkoliv má odehráno o dvě utkání více než dnešní soupeř, dal pouze o branku navíc, tedy 69. Nadějí Washingtonu jsou ale zlepšené výsledky posledních dní, kdy v posledních sedmi zápasech nebodoval jen dvakrát.

Nejproduktivnější hráč: 25 zápasů, 25 bodů (13+12)
    Nejlepší střelec: Alexandr Ovečkin, 25 zápasů, 13 gólů
    Nejlepší nahrávači: Jevgenij Kuzněcov (24 zápasů) a Dylan Strome (25 zápasů), oba 13 asistencí.

Československá stopa v týmech:
    Daniel Vladař (CGY): 7 zápasů, 91,18% úsp., 2,69 průměr gólů
    Adam Růžička (CGY): 13 zápasů, 10 bodů (5+5), -1 účast na ledě
    Martin Feherváry (WAS): 25 zápasů, 4 body (2+2), +2 účast na ledě

Calgary Flames: Vladař (Markström) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Zadorov, Mi. Stone – Huberdeau (A), E. Lindholm, Toffoli – Dubé, Kadri, Mangiapane – Ružička, Backlund (A), Coleman – Lucic, Rooney, Lewis.
    Trenér: Darryl Sutter

Washington Capitals: Kuemper (37. C. Lindgren) – E. Gustafsson, Carlson (A), Fehérváry, Jensen, T. van Riemsdyk, Alexejev – Ovečkin (C), D. Strome, Sheary – Milano, Kuzněcov, Oshie (A) – Johansson, Eller, Mantha – Protas, Dowd, Hathaway.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Chris Schlenker, Wes McCauley – Ryan Gibbons, Jonathan Deschamps.

Arénou zní státní hymny, zápas za malý okamžik začne.

00:01

00:25
    Obránce Hanifin si viděl, že Kuemper není v ideální pozici. Poslal na jeho branku nahození, které skončilo vedle. Poté se na vrcholu levého kruhu opět dostal ke střele, obtočil se kolem své osy, čímž zmátl obránce a opět střílel, ale ani napodruhé si na Kuempera nepřišel.

01:13
    Po střele Shearyho zprava má na svém kontě první zásah i Daniel Vladař.

01:39
    Dillon Dube na vrcholu levého kruhu vůbec neotálel. Opřel se zápěstím do puku a s jeho ránou měl opět práci Kuemper.

02:45
    První velká šance zápasu, ve které byl Anthony Mantha. Najížděl si mezi kruhy, kam také dostal přihrávku od spoluhráče, ale radost ze sedmého gólu v sezoně mu zkazil Dan Vladař.

03:01
    Huberdeau na modré prodloužil puk k Lindholmovi, jenže ten dobré pozice ke střele nevyužil.

03:45
    A bude tak nadále i po průniku Backlunda, který zamíchal s pukem a sjel si osou hřiště do pásma, nicméně jeho střela byla sražena soupeřem do ochranné sítě.

03:50
    Hned po buly neviděl Kuemper na střelu Chrise Taneva od modré, která skončila na jeho pravé tyči!

04:25
    Po dalším buly už domácí branku soupeře neohrozili. Naopak ztratili pásmo, ale rychle se usadili zpět před Kuemperem, jenž se v úvodních minutách zápasu rozhodně nenudí.

05:32
    Prakticky až z vlastního pásma projel Toffoli před brankou Washingtonu, kde si ale nerozuměl se spoluhráči. Následoval tak protiútok Calgary, po kterém drží puk ve své výstroji Dan Vladař.

U všech zápasů, které začínaly po čtvrté hodině ranní českého času, zatím na branku čekáme marně.

06:05
    Domácí vyhráli souboj o puk ve svém vlastním pásmu a také se rychle dostali na druhou stranu. Byl to Nazem Kadri, který střílel z kruhů a Darcy Kuemper zapsal pátý úspěšný zákrok.

07:20
    Kuemper drží po dalším útoku domácích znovu puk ve své moci, poté bude následovat komerční přestávka.

Střely na branku: 6-5.

07:31
    Na buly byli úspěšnější hosté, kdy Eller vyhrál proti Růžičkovi. Washington se rychle vydal dopředu, ale před modrou vystavil Jensenovi konečnou dobrým a hlavně čistým hitem Nikita Zadorov.

08:16
    Calgary zvládlo nepříjemné napadání soupeře před svou brankou a bleskově se dostalo na druhou stranu. Alex Ovečkin měl menší výměnu názorů s Michaelem Stonem, nejednalo se ale o nic, za co by sudí měli hráče trestat.

08:35
    Lucic a Strome si už na druhé straně vysvětlovali něco výrazněji, i v tomto případě ale sudí rychle krotí emoce.

09:46
    Alexej Protas zkusil od levého mantinelu střílené nahození na Vladaře, který byl ale opět na místě. Nyní se hraje hodně zajímavý hokej nahoru – dolu.

10:23
    Ten bude nyní na chvíli přerušen, Darcy Kuemper raději schovává zblokovanou střelu Colemana ve své výstroji. V bránění mu dobře pomohl Martin Feherváry, který v poslední době patří k pilířům obrany Capitals.

Střely na branku: 8-7.

10:45
    Prakticky ve stejný moment se prosadila Arizona na ledě Vancouveru a Florida v Seattlu. Ve Scotiabank Saddledome na první gól stále čekáme.

11:41
    Lucic na modré s pukem na nic nečekal a hned poslal puk ke Kuemperovi, před kterým bylo pořádně rušno. Brankář Washingtonu si nakonec puk našel a zneškodnil jej.

12:41
    Huberdeau sice dobře zapracoval ve středním pásmu, ale nedokázal následně přihrát spoluhráčům a bude muset zapracovat v obraně.

13:11
    Nazem Kadri ve snaze odpálit kotouč zpoza vlastní branky trefil nechtěně Dowda do obličeje a dostává dvě minuty za vysokou hůl.

13:40
    Trefit se mohli naopak hosté. V oslabení ujel do úniku jeden na jednoho Mikael Backlund, kterého však Kuemper vychytal!

14:28
    Strome zakombinoval před brankou s Johanssonem, zatím sice bez brankového úspěchu, ale hosté utahují smyčku před Vladařem.

14:47
    Netrefil se ani Alex Ovečkin z oblíbeného prostoru na levém kruhu.

15:11
    Další tvrdá rána Alexe Ovečkina z levého kruhu, Vladař se nyní rozhodně nenudí, ale i ve spolupráci se čtyřmi parťáky odolává a Flames nakonec těžkou defenzívu přestálo bez úhony. Domácí jsou v plném počtu a následuje komerční přestávka.

Střely na branku: 10-12.

16:48
    Kuemper tentokrát nemusel zasahovat, Toffoliho pokus z vrcholu pravého kruhu končí mimo branku. Nejproduktivnější hráč Calgary se dnes zatím neprosadil.

17:03
    Stejně je tomu i v případě Trevora Lewise, který otestoval Kuempera pokusem z osy hřiště.

17:20
    Zahřál se také Dan Vladař, jenž dosáhl na ránu Nica Dowda.

18:03
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Adam Růžička odvedl za brankou dobrou práci s Mikaelem Backlundem, proti dvěma protihráčům dokázal získat puk a posunout ho před sebe na BLAKE COLEMANA, který neváhal a parádní ránou z první vymetl růžek nad Kuemperovým pravým ramenem. Asistence: Adam Růžička, Mikael Backlund.
    18:03 Blake COLEMAN - 1:0

18:27
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Dillon Dubé – 2 min., hrubost.

19:26
    Washington právě vstřelil branku!
    32,4 sekundy před koncem první třetiny využívají hosté nabídnutou přesilovou hru. Kuzněcov z pravého rohu našel před brankou CONORA SHEARYHO, který napodobil Colemana a z první zamířil nechytatelně do horního růžku branky. Lapačka Vladaře neměla nárok. Asistence: Sonny Milano, Jevgenij Kuzněcov.
    19:26 Conor SHEARY - 1:1

20:00

První třetina je minulostí. Výbornému hokeji chyběly jen branky, které v závěru třetiny přece jen přišly. Necelé dvě minuty před koncem po dobré práci Růžičky a Backlunda trefil z pravého kruhu vzdálenější šibenici Blake Coleman, ale vedení domácím do přestávky nevydrželo. Půl minuty před odchodem do kabin se po pasu Kuzněcova z pravého rohu za brankou trefil z první neméně pohledně nad lapačku Vladaře Conor Sheary – 1:1.

21:35
    Domácí celek se na začátku druhé třetiny opět dostává do vedení. Backlund se dostal na ose hřiště k puku, nicméně neukvapil se a na pravém kruhu našel ke střele připraveného ANDREWA MANGIAPANEHO. A i tento gól byl ukázkový. Rána šestadvacetiletého borce skončila nad levým ramenem Kuempera v šibenici bližší tyčky. I zde byl brankář Washingtonu svou lapačkou bezmocný. Asistence: Mikael Backlund, Adam Růžička.
    21:35 Andrew MANGIAPANE - 2:1

22:07
    Dube si počkal na Manthu u pravého mantinelu a ukázal mu jeho tvrdost.

23:38
    Washington se snaží přijít s odpovědí, zatím však marně.

24:19
    A opět útočí domácí, přičemž na ledě opět operuje Backlund s Růžičkou, kterým se v dnešním utkání hodně daří. Tentokrát ale Kuempera a celou obranu Caps nepřelstili.

25:12
    Také Washington do toho šlape, Zadorov musel za brankou dát puk rychle od hokejky po dobrém napadání soupeře.

26:23
    Alexej Protas projel nikým nehlídán do pásma, střela z pravé strany ale Dana Vladaře nepřekvapila.

Následuje komerční přestávka.

Střely na branku: 18-18.

26:53
    Jonathan Huberdeau zkusil nahození od modré, ale netrefil branku. I tak je ale Calgary ve druhé třetině aktivnějším týmem.

27:40
    Vidět je to i nyní, kdy Kuemper musel zasáhnout při průniku aktivního Hanifina z pravé strany.

28:11
    Washington při vybojování puku ve středním pásmu v útoku neuspěl. Na druhé straně pak tvrdou ránu Michaela Stonea z pravého kruhu zastavil Kuemper, jenž se ve druhé třetině rozhodně nenudí.

28:14
    Lucic za brankou trefil čistě Feherváryho, který vzápětí odjíždí na střídačku. Slovenský bek ale bude určitě v pořádku.

29:47
    Washington musí po svém útoku začít znovu od vlastní branky, kam domácí vyhodili kotouč. Mezitím okusil led zkušený čárový Ryan Gibbons, jenž si nerozuměl s mantinelem, který ho poslal na led.

30:31
    Toffoli za brankou vybojoval kotouč a poslal ho pro spoluhráče. Ačkoliv domácí udrželi pásmo, další zásah zatím Kuemper nemusel vytáhnout.

31:15
    A po tlačenici před střídačkou Calgary sudím sešel puk ze zraku a přerušují hru.

32:25
    Domácí budou mít možnost navýšit vedení po nedovoleném bránění Nicka Jensena proti Andrewu Mangiapanemu.

33:39
    Kuemper je v jednom ohni! Přesto dokázal zneškodnit pokusy Huberdeaua a v krátkém sledu po sobě i střely Kadriho a Anderssona od modré!

34:01
    Washington se osvobozuje posláním puku na druhou stranu.

34:25
    Dobrá přesilová hra domácích končí, jedinou chybou pro Calgary byla absence branky.

35:17
    Hned tři hráči si vyjeli proti Alexi Ovečkinovi, který tak na útočné modré neměl šanci na úspěch.

35:34
    A ačkoliv se vzápětí snažil dojet puk, měl k němu o něco déle a je pískáno zakázané uvolnění Capitals.

36:08
    Po Dubého pasu se do zakončení dostával Kadri, jeho ránu ale Darcy Kuemper dobře viděl a zneškodnil jí. Následuje komerční přestávka.

Střely na branku: 25-19.

36:09
    Po komerční přestávce zůstává Darcy Kuemper na střídačce, do branky Washingtonu jde překvapivě Charlie Lindgren.

36:43
    Bruslařský souboj za brankou novice Lindgrena dopadl lépe pro hosty, kteří tak postupují na druhou stranu.

37:01
    Mantha na modré nedokázal nahodit puk na Vladaře. Druhá třetina se pomalu blíží ke konci a domácí v ní byli lepší.

37:24
    Blake Coleman byl sice pohlídán hráčem Washingtonu, i tak ale získali domácí buly před Lindgrenem.

38:13
    Po buly se ale Caps hned dostali na druhou stranu. Johanssonova snaha v levém rohu za brankou ale přišla vniveč. Týž hráč poté ve spolupráci s Oshiem opět projel do útočného pásma, nicméně Daniel Vladař je ve druhé třetině prozatím bezchybný.

38:38
    Ovečkin musí vypomoct v obraně, Calgary se znovu rychle dostalo do pásma a Coleman navíc u mantinelu ještě naložil protihráči.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny je zde.

39:23
    Na ledě je stále Alex Ovečkin, který nyní za brankou Calgary trefil soupeře. Stone také pocítil, že hlavní útočná hvězda Washingtonu umí ukázat i tvrdost.

39:50
    V závěru třetiny ještě byli hosté v tlaku, ale Dan Vladař si prostor u své levé tyčky pohlídal a třetina končí tlačenicí o puk za jeho brankou.

40:00

Ve druhé třetině byl domácí tým lepší, čemuž hodně pomohla vstřelená branka v čase 21:35. Backlund na ose hřiště vylepšil pozici na pravém kruhu pro Andrewa Mangiapaneho, jenž poslal kotouč do šibenice a dnes již potřetí byl vymeten růžek branky – 2:1. Inkasovaná branka Washington na chvíli otupila a hosté nebyli schopní vrátit se do zápasu. Naopak hráči Flames mohli přidat další branky, ale neúspěšně. O převaze Calgary svědčí i to, že poměr střel ve druhé třetině byl jasně v jeho prospěch, 15-5. V brance Washingtonu na začátku 37. minuty proběhla změna, když Kuempera vystřídal Lindgren.

41:15
    Také na začátku třetí třetiny jsou aktivnější hosté. Kadri poslal puk na levý kruh pro Mangiapaneho, jenž se poté do zakončení nedostal.

41:49
    Už se hraje před Vladařem, nicméně ten si akorát kontroloval prostor u své levé tyče.

42:18
    Toffoli přebral kotouč na útočné modré a po kombinaci s Huberdauem vystřelil z levého kruhu agilní Noah Hanifin, nicméně Lindgren byl také pozorný.

43:12
    Washington zatím nejde do žádného velkého tlaku. Nyní po Johanssonově nahození zastavil Vladař puk za brankou, ale jeho spoluhráči mu moc nepomohli. I tak ale Caps po chvíli ztrácí útočné pásmo.

43:45
    Vinou zakázaného uvolnění Flames se ale dostávají zpět před Vladaře.

43:54
    Coleman vyhrál buly na Backlunda, který již veze puk alespoň do středního pásma.

44:13
    Další útok Calgary veze Andrew Mangiapane, ale také se v pásmu před Lindgrenem ohřál jen chvíli.

44:40
    Nahození Zadorova od modré nadělalo gólmanovi Washingtonu poměrně velké problémy, i tak se ale Caps od další pohromy ubránili.

45:12
    A hned z protiútoku zahrozil Anthony Mantha, který ale mohl nad svým zakončením z pravého kruhu jen kroutit hlavou.

45:27
    Domácí jdou potřetí do oslabení, tentokrát po tom, co Jonathan Huberdeau podrazil soupeře. Tento zákrok se mi zdál hodně přísně potrestaný.

45:48
    Elias Lindholm dokázal po buly vyvézt puk ven ze svého obranného pásma, Capitals tak budou muset začít znovu.

46:24
    Také další kombinace hostí končí u toho, že domácí vyhodili úspěšně puk.

46:45
    V situaci dva na dva se dostal za útočnou modrou Andrew Mangiapane, proti jehož ráně z pravého kruhu na vzdálenější tyč zasáhl Lindgren betonem.

47:18
    Slovy Milana Antoše, tato přesilová hra Washingtonu je hnus, je fakt ošklivá. Plameny se bez problémů dvěma minutám v oslabení ubránili.

48:15
    Huberdeau potáhl kotouč po levé straně a následně našel mezi kruhy zcela volného Blake Colemana, jehož ránu bezpečně kryje Charlie Lindgren.

49:45
    Domácí mohou nyní jen žehrat na vychýlenou mušku, Backlund ani Dube branku Lindgrena netrefili, ačkoliv pokus Dubeho byl z hodně velké vzdálenosti.

50:15
    Jevgenij Kuzněcov si rovnal puk na nahození od modré, ale minul prostor tří tyčí.

Následuje další komerční přestávka.

51:38
    Po hitech, kdy na každé straně přišel jeden, se zahřáli také brankáři. Na Vladaře si nepřišel z pravého kruhu Johansson, na druhé straně z podobné pozice prověřil Lindgrenovu pozornost Backlund.

52:46
    Domácí navíc hrají velmi obětavě, Kadri zblokoval střelu Jensena na levém kruhu.

53:39
    Jak je to jednoduché. Andersson poslal z vlastního pásma puk o mantinel na Backlunda, který na hranici ofsajdu našel rozjetého ADAMA RŮŽIČKU. Slovenský forvard si ale přechod přes modrou těsně pohlídal, takže hosté neberou ani Challenge, a následně zamířil nechytatelně nad lapačku Lindgrena do šibenice. Další krásná trefa a Růžička má nyní již bilanci 1+2. Asistence: Mikael Backlund, Rasmus Andersson.
    53:39 Adam RUŽIČKA - 3:1

54:34
    Pětapadesát sekund dělilo dvě branky Calgary a je vymalováno. Na 4:1 zvyšuje ANDREW MANGIAPANE, který dostal mezi kruhy přesný pas od Dubého a trefuje se ke vzdálenější tyči nad vyrážečku Charlieho Lindgrena. Asistence: Dillon Dubé, Nazem Kadri.
    54:34 Andrew MANGIAPANE - 4:1

56:41
    Vedení domácích může být ještě vyšší, po komerční pauze půjde Calgary do přesilovky za podrážení Dylana Stroma.

Střely na branku: 35-27.

57:16
    Domácím je pískán ofsajd, což jim ale v přesilovce za stavu 4:1 nemusí vůbec vadit.

57:40
    Mangiapane se snažil o hattrick, ale zasáhla ho vysoká hůl Alexandra Alexejeva a Calgary bude hrát 62 sekund dlouhou přesilovku pět na tři.

57:56
    Síly na ledě se o jednoho hráče na straně Calgary zmenší. Jonathan Huberdeau krátce po buly nesmyslně hákoval soupeře a bere domácím přesilovku pět na tři.

58:38
    Hanifin si najížděl mezi kruhy, kde čekal přihrávku, kterou ale nedostal.

58:41
    Oba celky hrají ve čtyřech.

58:54
    Lars Eller na levém kruhu zabojoval o kotouč, který nakonec získal. Žabičkou poslal kotouč mezi kruhy na JOHNA CARLSSONA, který si do pásma najel z druhé vlny a střelou pod betony Vladaře k levé tyči snižuje porážku Washingtonu. Asistence: Lars Eller, Dylan Strome.
    58:54 John CARLSON - 4:2

59:01
    Capitals ještě zkusí hru bez brankáře.

59:40
    Washington hraje v plném počtu, stále bez gólmana a tedy se šesti hráči v poli.

59:56
    3,9 sekundy před koncem je definitivně rozhodnuto a ELIAS LINDHOLM si dává opožděný dárek ke svým včerejším narozeninám. I přes veškerou snahu T.J. Oshieho, který se mu snažil na modré vypíchnout puk a patrně jej podrazil, dovezl švédský forvard puk do volné klece a dává tak pátou branku svého týmu současně s vypršením trestu Huberdeaua. Asistence: Tyler Toffoli, Christopher Tanev.

Zblokované střely: 10-20.

Calgary si nakonec jasně dokráčelo k vítězství, ke kterému mělo našlápnuto od začátku zápasu. V 19. minutě totiž poslal domácí do vedení Blake Coleman, ale na jeho pokus do šibenice ihned odpověděl neméně podařenou trefou Conor Sheary. Jenže hned na začátku druhé části se po souhře Růžičky a Backlunda trefil znovu do horního rohu Andrew Mangiapane a tento gól byl dlouho vítězným.

Další trefy začaly padat až ve třetí třetině. V čase 53:39 stačili domácím dvě přihrávky, aby Adam Růžička ujel sám na branku a trefil se nad lapačku Lindgrena, který ve 37. minutě střídal Kuempera. Za 55 sekund vedli domácí o tři branky, když se z osy hřiště z první trefil Andrew Mangiapane, v utkání již podruhé. 66 sekund před koncem sice ještě hosté snížili ránou Johna Carlssona mezi betony Vladaře, ale čtyři sekundy před koncem stvrdil výhru domácích trefou do prázdné klece Elias Lindholm – 5:2.

3. Andrew Mangiapane (CGY) – 2+0

S konstatováním, že Calgary Flames se výsledkově z posledních zápasů trošku zvedlo, když i s českým brankářem Danielem Vladařem doma jednoznačně porazilo Washington 5:2 se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (07:00:42)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 19. Coleman (Ružička, Backlund), 22. Mangiapane (Backlund, Ružička), 54. Ružička (Backlund, R. Andersson), 55. Mangiapane (Dubé, Kadri), 60. E. Lindholm (Toffoli, C. Tanev) – 20. Sheary (Milano, Kuzněcov), 59. Carlson (Eller, D. Strome)

Rozhodčí: Schlenker, McCauley – Gibbons, Deschamps

Diváci: 18 698