Edmonton – Montreal 5:3 (kon.) | Boston – Colorado 5:1 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 2:3 (kon.)
Ottawa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 6:2 (kon.) | Tampa – Toronto 4:3 (po pr.)
Detroit – Vegas 1:4 (kon.) | NY Rangers – Chicago 2:5 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Seattle – Florida 1:5 (kon.) | Calgary – Washington 5:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:4 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 5:6 (2:3 po s.n.)
Winnipeg Jets
5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Anaheim Ducks
Neděle 04.12.2022, 21:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek neděle a dobrou noc. (23:50:03)

Střely na bránu: 40 – 30 | Přesilová hra: 1/4 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 8

Winnipeg nakonec otočil na domácím ledě zápas s Anaheimem a zvítězil 5:2.

Anaheim vstupoval do zápasu jako poměrně velký outsider, první dvacetiminutovka se mu ale velmi povedla. Nejenže Winnipeg poměrně jasně přestřílel, dokonce se i dostal do vedení. Jedinou branku první třetiny vstřelil krátce po skončení přesilové hry zkušený Jakob Silfverberg.

Anaheim vstoupil do druhé třetiny výborně a brzy se po zásluze dočkal branky na 2:0, ze samostatného úniku se prosadil Brett Leason. Druhá obdržená branka ale jako by domácí tým konečně probudila a Winnipeg začal předvádět lepší hokej a ještě do druhé přestávky stihl srovnat na 2:2. Nejprve snížil Saku Mäenalanen a vyrovnání pak svým premiérovým gólem v NHL zařídil střelou od modré Dylan Samberg.

Třetí třetina už patřila jednoznačně hráčům Winnipegu, kteří dokončili otočku ve skóre. Nakonec vítěznou branku zařídil po rychlé a přímočaré akci skórující Morgan Barron, na 4:2 zvýšil přesnou střelou z levého křídla Mark Scheifele a v závěru utkání se ještě v přesilovce prosadil Nate Schmidt.

59:16 Nate SCHMIDT - 5:2

59:16
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí se ještě více přiblížili k vítězství, už vedou 5:2, poté co proměnili přesilovou hru. Po vyhraném vhazování se dostal puk k obránci NATEU SCHMIDTOVI, který od modré čáry rychlou střelou překonal Stolarze, který měl zakrytý výhled. Asistence: Josh Morrissey, Kyle Connor.

59:10
    Pionkovu střelu se ještě pokusil tečovat Wheeler, to se mu však nepovedlo a kotouč tak skončil v rukavici Stolarze.

58:42
    Hosté dostali puk do útočného pásma a hned poté byla hra přerušena, protože kotouč skončil v ochranné síti.

58:27
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Kevin Shattenkirk – 2 min., držení.

58:01
    Hosté to už zkouší bez brankáře s šesti bruslaři na ledové ploše!

57:14
    Mark Scheifele opět dostal přihrávku na levý kruh, tentokrát ale nestřílel z tak dobré pozice a Stolarz dokázal puk vyrazit.

56:51
    Po zakázaném uvolnění Anaheimu se bude znovu hrát před Stolarzem.

56:21
    Z levé strany střílel Michael Eyssimont, tentokrát však dokázal Stolarz úspěšně zasáhnout.
    55:12 Mark SCHEIFELE - 4:2

55:12
    Od posledního gólu neuběhla ani minuta a už je tu další gól a Winnipeg už vede 4:2! Puk dostal do jízdy na levé křídle MARK SCHEIFELE a svou milimetrově přesnou střelou se trefil do horního růžku Stolarzovy branky. Asistence: Blake Wheeler, Cole Perfetti.
    54:23 Morgan BARRON - 3:2

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 31. Mäenalanen (Schmidt, Lowry), 34. Samberg (Connor, Dubois), 55. Barron (Lowry, Mäenalanen), 56. Scheifele (Wheeler, Perfetti), 60. Schmidt (Morrissey, Connor) – 16. Silfverberg (Vatrano, Shattenkirk), 26. Leason

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Gagner, Dubois, Connor – Barron, Lowry (A), Mäenalanen – Eyssimont, D. Gustafsson, Harkins.
    Trenér: Rick Bownees

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Shattenkirk, Beaulieu, Benoit, Vaakanainen – Terry, Zegras, Henrique (A) – Vatrano, R. Strome, Regenda – Leason, McTavish, Max Jones – Silfverberg (A), Carrick, Grant.
    Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Charron, Markovic – Marquis, Cherrey

Diváci: 13 444