Poruba 2011 – Vsetín 2:3 (kon.) | Přerov – Třebíč 0:1 (kon.) | Slavia – Sokolov 3:1 (kon.)
Kolín – Prostějov 2:6 (kon.) | Frýdek-M. – Jihlava 1:4 (kon.) | Pardubice B – Litoměřice 4:1 (kon.)
Šumperk – Zlín 3:1 (kon.)
HC Frýdek-Místek
1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Středa 07.12.2022, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 28. kolo

.

Dobrý den a vítejte u online textového přenosu z haly Polárka ve Frýdku-Místku, kde se ve středeční podvečer utkají domácí rysi s celkem HC Dukla Jihlava.

Oba týmy čeká v této sezóně již třetí vzájemný souboj – v druhém kole ligy Slezané jasně porazili Duklu doma 3:1, naopak v kole patnáctém dostali na "jihlavském" ledě naklepáno 4:1. Po pondělním kole se Frýdek-Místek drží zuby nehty na sedmé příčce s 41 body, o bod lepší Jihlava se usadila na místě šestém. Jak je vidno, čeká nás utkání víceméně rovnocenných soupeřů, ve kterém bude rozhodovat aktuální forma a únava z předchozích duelů.

HC Frýdek-Místek v posledním mači podlehl Jestřábům z Prostějova 4:2, kdy v polovině třetí třetiny prohrával vysoko 4:0. Rysi zatli drápy a pokusili se o obrat – zvýšená aktivita Frýdku a vypuštění koncovky na straně Jestřábů přinesly ovoce v podobě dvou vstřelených branek, čas byl však proti dalším akcím a siréna ukončila utkání za stavu 4:2.

HC Dukla Jihlava prodělala v pondělí infarktový duel s Porubou, kdy nejprve vedla 1:0, na začátku třetí části bylo srovnáno, 10 minut na to prohrávala 2:1 a o minutu a čtvrt srovnala na 2:2. V prodloužení branka nepadla a v samostatných nájezdech padl jediný gól do sítě Dukly, který tak ukončil dlouhý zápas plný zvratů, přesilovek a bohužel i zranění – Otakar Šik byl po faulu převezen do nemocnice a bude tak minimálně ve středečním duelu chybět.

Domácí tým se může stále chlubit nejlepšími brankáři Chance ligy – Vojtou Mokrym na prvním místě s úspěšností 93,84% a Patrikem Švančarou na místě druhém s úspěšností 93,74%. Naproti tomu Dukla může nabídnout velkou úspěšnost venkovních zápasů, je aktuálně třetí nejlepší a proti statistice domácích utkání rysů, kteří se nacházejí v tomto hodnocení hluboko na jedenácté příčce, cítí velkou šanci na úspěch i proti těmto „neprůstřelným“ gólmanům.

Čeká nás nepochybně zajímavý zápas a vzhledem k minimálním bodovým rozdílům uprostřed tabulky nám výsledky pravděpodobně pořádně zamíchají pořadím Chance ligy.

Utkání HC Frýdek-Místek a HC Dukla Jihlava začíná ve středu v 18:00, buďte s námi!

HC Frýdek-Místek: Kacetl (Švančara) – Š. Havránek, Teper (C), Zeleňák, Kowalczyk, Sova, J. Adámek – Homola, Bednář, Vrdlovec (A) – Dostálek, Lyszczarczyk, Haas – Hotěk, A. Zeman, Matěj – Klimša (A), Geidl, Macháček – Ramik.
    Trenér: Martin Janeček

HC Dukla Jihlava: Beran (Wolf) – Bilčík, A. Dvořák, D. Kolář, F. Kočí, Chvátal, Haman – Chlubna, Miškář, V. Brož – Harkabus (A), Menšík, Fronk – Čachotský, Skořepa (C), Pořízek – Cachnín, Handl.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Tomáš Cabák, Ondřej Šudoma, Václav Hanzlík, Jaroslav Peluha.

00:01

00:35
    Dostálek poprvé lehce ohrozil Berana bekhendem, oba týmy poprvé střídají.

02:12
    Na začátku první části vypadají domácí aktivnější a Duklu hodně tlačí.

03:18
    Prudká rána Brože letí vysoko nad Kacetla a ten ani nemusí zasahovat.

03:52
    Jihlavští zakládají nový útok.

04:20
    Fronk si krásně obešel dva hráče, ale k zakončení se nakonec nedostal. Hraje se dlouho bez přerušení.

05:59
    Na obou stranách dochází k menším náznakům faulu, ale rozhodčí zatím ještě ani jednou nezapískal.

06:48
    Hosté se sami vyhnali z útočného pásma.

07:30
    Dvořák poslal puk Kacetlovi do betonu, ale Fronk se k dorážce nedostal.

08:34
    Po téměř devíti minutách poprvé hra přerušena s pukem v Beranově lapačce.

11:03
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Autorem branky je VLASTIMIL DOSTÁLEK. Asistence: Vojtech Zeleňák a Daniel Kowalczyk. Zeleňák poslal dělovku od modré Beranovi do betonu, ten vyrazil přesně na skvěle stojícího Dostálka, který už v podstatě jen uklidil.
    11:03 Vlastimil DOSTÁLEK - 1:0

12:47
    Oba týmy hrají velice opatrně a moc střel na brankáře soupeře neposílají.

13:22
    Puk v ochranné síti za Kacetlem.

13:47
    Harkabus si nahodil puk před domácího gólmana, ten ale raději přikryl a nechává vhazovat po své pravici.

14:35
    Zakázané uvolnění domácích.

15:11
    Dukla právě vstřelila branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ CHLUBNA. Asistence: Patrik Miškář a Vítězslav Brož. Nikým nerušen si Miškář proplul po pravé straně Kacetla a skvěle načasovanou přihrávkou daroval gól Tomáši Chlubnovi, který stejně jako předtím Dostálek, puk pouze uklidil za Kacetlova záda.
    15:11 Tomáš CHLUBNA - 1:1

15:51
    Obrovská chyba Zemana postavila jihlavského útočícího hráče osamoceného před Kacetla, ten si ale blafák pohlídal a vyráží.

17:27
    Dukla se teď usadila před Kacetlem a domácí se ne a ne uvolnit ze sevření.

18:19
    Špatná rozehrávka červenožlutých skončila zakázaným uvolněním a hra se tak přesouvá před Berana.

18:45
    Teper nabil Ramíkovi, jemu však střela sklouzla.

19:18
    Beran teď chvíli nevěděl, kde je puk a domácí tak mohli skórovat téměř do prázdné.

19:36
    Tyč Menšíka.

20:00

První část zápasu nám přinesla opatrnou, nicméně velice rychlou hru. Oba týmy se jakoby snažily najít slabou stránku soupeře. Po téměř devíti minutách hry bez přerušení diváci přemýšleli, jestli si rozhodčí nezapomněl píšťalku doma. Nutno však dodat, že se hraje čistě a bez větších chyb na obou stranách. Skóre otevřel v 11. minutě Vlastimil Dostálek po skvělé kombinaci s Vojtou Zeleňákem a Danem Kowalczykem. V 16. minutě pak odpověděl Tomáš Chlubna a srovnal na 1:1. Hra je vyrovnaná, docela tvrdá, ale zatím bez faulu. Uvidíme, co nám přinese druhá část.

20:01

20:35
    Dostálek šel sám na Berana, ale bekhend mu nevyšel a gólman hostí v klidu vyráží.

20:41
    Zeleňák chtěl poslat bombu hned po buly, ale opřel se do toho až příliš a zlomil pod sebou hůl.

21:18
    Pořízek od modré prověřil Kacetla, ten byl připraven a puk je v lapačce.

21:27
    Autorem branky je TOMÁŠ ČACHOTSKÝ. Asistence: Radek Pořízek. Domácí obrana se vžila do role diváků a nechala projet Pořízka před Kacetla tak, jako kdyby za to byla placená. Ten sice chvilku úřadoval svou širokou holí, ale nejlépe se zorientoval Čachotský Tomáš, který neomylně zakončil.
    21:27 Tomáš ČACHOTSKÝ - 1:2

22:27
    Dukla zařadila vyšší rychlostní stupeň a domácí teď trošku tápou.

24:15
    Klimša zavezl puk za Berana a dochází k první bitce.

24:24
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek:
    David Klimša – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Matouš Menšík – 2 min., hrubost.

24:50
    Po tvrdé bitce dvou vyloučených hráčů se hraje ve čtyřech na obou stranách.

25:54
    Kowalczyk poslal střílenou přihrávku na Zeleňáka, tomu se však teč nepovedla.

26:34
    Oba týmy v plném počtu, hra 4 na 4 žádnou větší akci nepřinesla.

27:07
    Harkabus posílá puk na vlastní střídačku.

27:21
    Pořízek se jako zjevení objevil sám před Kacetlem, střela mu ale nesedla.

27:53
    Domácí brankář má puk v lapačce a opět dochází k menší výměně názorů. Rozhodčí nabádá k čisté hře.

28:25
    Štěpán Havránek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

28:25
    Hosté si zahrají přesilovku.

29:16
    Po téměř půlce trestu přichází první střela na Kacetla, ten bezpečně kryje.

29:58
    Postavení útočícího hráče v brankovišti posílá hosty do středního pásma.

30:25
    Vteřinu před návratem Havránka z trestné lavice kryje domácí gólman puk pod betony.

31:13
    Zalehnutí Kacetla Fabienem Kočí v brankovišti přerušuje hru. Oba hráči se snaží postavit na nohy.

31:32
    Štěpán Havránek – 2 min., sekání.

31:40
    Havránkovi se na odpočinku zalíbilo a vrátil se tam po chvíli zpět. Hosté to zkusí opět proti čtyřem.

32:26
    Autorem branky je TOMÁŠ HARKABUS. Ten po krásné kombinaci Hamana a Chlubny posílá puk nechytatelnou dělovkou do brány domácích a využívá tak přesilovou hru.
    32:26 Tomáš HARKABUS - 1:3

32:26
    Oslabení domácích skončilo dříve než si přáli..

33:26
    Přestože jsou domácí v plném počtu, situace na ledě vypovídá spíše o další přesilovce. Rysi raději vyhazují na zakázané uvolnění.

34:29
    Adam Zeman – 2 min., vysoká hůl.

34:47
    Další přesilovka hostí staví rysy do těžké situace.

36:22
    Autorem branky je VLASTIMIL BILČÍK. Asistence: Tobiáš Handl a Filip Haman. Chaos v obraně domácích způsobil, že si nikým nehlídaný Vlastimil Bilčík mohl pozorně vybrat místo, kam pošle nepozornému Ondřeji Kacetlovi další dáreček.
    36:22 Vlastimil BILČÍK - 1:4

36:48
    Daniel Kolář – 2 min., podrážení.

37:20
    Pokračuje přesilovka domácích 5:4.

38:03
    Prudkou střelu od modré Beran kryje a hra se přerušuje.

38:11
    Menšík vyhazuje.

38:48

39:16
    Tempo hry uvadá a oba týmy se už asi těší na relax před třetím dějstvím.

39:54
    Ještě jedno vhazování před domácím gólmanem.

40:00

Druhá třetina nám ukázala o něco méně hladký způsob hry se spoustou vyloučení a nepěkných momentů na ledě i v hledišti. Hosté jasně přestříleli domácí 18:7 a nervozita způsobila 10 trestných minut na straně rysů a 8 soupeře. Padly tři góly, všechny do brány Kacetla. Stav je po druhé části 1:4 a v kabině rysů bude o přestávce určitě o čem hovořit. Těch témat hovoru mají hráči s trenérem několik. Jihlava si hraje svoje a v posledním dějství bude těžit z klidu, který jí stav utkání přináší.

40:01

40:47
    Domácí zakládají útok.

41:11
    Haas protečoval až k Beranovi, ten kryje do lapačky.

42:09
    Prudká střela zápěstím od Křehlíka končí na Kacetlově hrudi.

42:45
    Po vlažném začátku se hráči opět pouští do náznaku agresivity a rozhodčí domlouvá mír.

43:06
    Útok 3 na 2 končí pod Beranem.

44:06
    Hosté se posílají do zakázaného uvolnění nepřesnou rozehrávkou.

44:39
    Puk končí v ochranné síti a hráči tak mají opět čas na nějaké ty šťouchance a popichování.

44:56
    Nepříliš prudkou střelu Ramika od modré Beran v klidu chytá.

45:03
    Beran právě přišel o helmu a místo rohů nám ukázal svou bujnou kštici.

45:13
    Další vhazování před jihlavskou bránou – hra se více a více kouskuje.

45:46
    Fronk a jeho zakázané uvolnění, vhazuje se tedy opět před Beranem.

46:01
    Další oslabení domácích a Dukla začíná být na koni.

46:28
    Kacetl raději přikrývá puk a nechává spoluhráče se nadechnout před dalším náporem Dukly