New Jersey – Chicago 3:0 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.) | Tampa – Detroit 2:4 (kon.)
Ottawa – Los Angeles 2:5 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 4:7 (kon.) | Winnipeg – Florida 5:2 (kon.)
Dallas – Toronto 0:4 (kon.) | Anaheim – Carolina 4:3 (po pr.) | Seattle – Montreal 2:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 07.12.2022, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

59:12
    Ještě jedno vyloučení na straně Columbusu, dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal Gustav Nyquist.

56:45
    Bayreuther je už z trestné lavice zpět na ledě a hosté navíc odvolali Merzlikinse. Je tu tak přesilovka šest na čtyři.
    56:33 Teddy BLUEGER - 4:1

56:33
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak tohle se hostům nepovedlo. Merzlikins už skutečně vyrazil na střídačku, když v tom přišla ztráta puku a Rustova střela z dálky. Za šla sice mimo, ale dojíždějící TEDDY BLUEGER už vracejícího se a skákajícího Merzlikinse překonal a upravil na 4:1. Asistence: Bryan Rust.

56:20
    Je po přesilovce, neboť unikajícího Robinsona, fauloval Jeff Petry a dostal dvě minuty za podrážení.

54:45
    Přesilovka pro Pittsburgh, neboť v bruslařském souboji se vysoké hole na Zuckerovi dopustil Gavin Bayreuther.

44:39
    Hra je přerušená a na trestnou lavici míří Josh Archibald s dvouminutovým trestem za podrážení.

40:41
    Už se pískalo a dvě minuty za hákování dostal Tim Berni.
    34:13 Neúspěšné Bluegerovo trestné střílení

34:13
    Teddy Blueger při svém trestném střílení zkusil střelu mezi betony, Merzlikins jeho ránu zvládl vyrazit!
    34:13 Zákrok na Bluegera, který znamenal trestné střílení pro Pittsburgh

34:13
    Trestné střílení pro domácí tým! Blueger byl ve svém úniku faulován Bernim a dostane tak možnost si akci zopakovat!

30:14
    Hostující trenér ještě zkusil výzvu a kontrolu u videa, pro nedovolené bránění brankáři, sudí ale provinění neodhalili a tak bude následovat další přesilovka pro Pittsburgh. Dvě minuty za neúspěšnou trenérskou výzvu odsedí Kirill Marčenko.
    30:14 Sidney CROSBY - 3:1

30:14
    Přesilovka je využitá, domácí jdou do dvoubrankového trháku. Po kombinaci vystřelil z levé strany Guentzel, mířil na vzdálenější tyčku, kde číhal SIDNEY CROSBY, ten se natlačil ke gólmanovi a puk se od něj odrazil za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Jake Guentzel, Jevgenij Malkin.

29:29
    Přesilovou hru si nyní zahrají i hosté, dvě minuty za držení totiž dostal Marcus Bjork.

24:50
    Navíc se domácím pískal další faul a na trestnou lavici zamířil Jeff Carter s dvouminutovým trestem za sekání.
    22:02 Sidney CROSBY - 2:1

22:02
    No a domáći už vedou. Po vyhraném buly v útočném pásmu přišla blesková kombinace, odražený puk se pak dostal k SIDNEY CROSBYMU, který číhal před brankou a ten pohotovou dorážkou překonal Merzlikinse – 2:1. Asistence: Jake Guentzel, Rickard Rackell.
    21:15 Bryan RUST - 1:1

21:15
    A už je srovnáno! Domácí se natlačili před Merzlikinse, prvotní střela šla vedle, k dorážce zleva se ale dostal BRYAN RUST a střelu zblízka poslal po ledě za brankovou čáru. Zakončení to bylo tak rychlé, že puk okamžitě vylétl ven a jelikož byla branka ve stejný okamžik lehce nadzvednutá, stalo se tak bokem konstrukce. Chvíli se čekalo, ale rozhodčí si byl jistý regulérností gólu – 1:1. Asistence: Brian Dumoulin.

13:01
    O pár okamžiků později se Jake Guentzel trefil do obličeje Robinsona a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Druhá přesilovka pro hostující tým.

09:04
    Vzápětí byl Nyquist faulován a dvě minuty za krosček dostal Brock McGinn. Přesilovka pro Columbus.
    01:00 Johnny GAUDREAU - 0:1

01:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    No tak to je úvod jako hrom! Hosté vybojovali u modré čáry puk, Laine přenesl hru z pravé strany na levou, u kruhu vytáhl střelu zápěstím JOHNNY GAUDREAU a vymetl protější horní růžek Jarryho branky – 0:1. Asistence: Patrik Laine.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 22. Rust (Dumoulin), 23. Crosby (Guentzel, Rakell), 31. Crosby (Guentzel, Malkin), 57. Blueger (Rust) – 1. J. Gaudreau (Laine)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Petry, M. Pettersson, Rutta, Dumoulin (A), Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Heinen.
    Trenér: Mike Sullivan

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – M. Bjork, Gavrikov, Berni, Gudbranson, Peeke, Bayreuther – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau – Nyquist (A), Roslovic, K. Johnson – Marčenko, Sillinger, Činachov – Olivier, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – McNamara, Tobias

Diváci: 15 867