Havířov – SHKM Hodonín 2:1 (kon.) | Chomutov – Kobra 5:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.)
Nový Jičín – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Kopřivnice – Vel. Meziříčí 7:4 (kon.) | Opava – Vyškov 4:3 (po pr.)
Písek – Klatovy 4:3 (kon.) | Hronov – Jablonec n/N 8:5 (kon.) | Benátky n/J – Děčín 4:3 (po pr.)
Mostečtí Lvi – Tábor 7:4 (kon.) | Příbram – Cheb 3:4 (kon.) | Řisuty – Letňany 1:4 (kon.)
HC WIKOV Hronov
8:5 (2:2, 3:1, 3:2)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Středa 07.12.2022, 18:002. liga skupina Západ • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji pěkný den při sledování druholigového utkání mezi HC WIKOV Hronov a HC Vlci Jablonec nad Nisou. Půjde o souboj dvou celků ze spodku tabulky a bude zajímavé tedy sledovat, jak se týmům povede. Obě mužstva mají pořád o co hrát, takže doufejme, že pro oko diváka půjde o dramatický duel.

Domácí Hronov má po 22 zápasech na kontě 10 bodů a stejně jako Řisuty je na samém dnu tabulky. V bilanci skóre má zápornou bilanci 60:136. Nejproduktivnější hráč týmu je obránce Norair Hovsepjan, který má 16 bodů (8+8).

Hosté z Jablonce mají o šest bodů více (při skóre 62:113) a drží 13. místo. Na aktuálně dvanáctý Písek ztrácí osm bodů, takže Jablonečtí se budou chtít pokusit toto manko snížit. Jablonec nejvíce bodově táhne s 23 body útočník Antonín Dušek (9+14).

HC WIKOV Hronov: Ryšavý (Ševců) – Veselý, Amirov, Hovsepjan, Pavelka, Křivohlávek, Exner – Eremiáš, Subbotin, Horký, Lejdar, Salnikov, Putz, Poppel, Akhmetianov, Štrombach

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Horák) – Pilek, Koutecký, Pavlů, Starý, Abraham, Kollert, Had – Foerster, Kapička, Brokeš, Špaček, Jursa, Kačírek, Maďar, Bouřil

Rozhodčí: Bernat – Řezníček, Hofman.

Domácí nastupují na led v bílých dresech, hosté v modrém.

00:01

00:45
    Hosté zahrozili hned v úvodu zápasu. Střílel pravděpodobně Špaček, kterého vychytal domácí brankář.

01:30
    Další střelecký pokus Jablonce byl od modré čáry. I tentokráte brankář puk raději drží. Následuje buly.

02:19
    Na druhé straně se do zakončení dral Horký. U puku byl ale dříve Jelínek a hru přerušuje.

04:33
    Sledujeme vyrovnanou hru, zatím na změnu skóre čekáme.

06:21
    Na ledě zůstal po souboji ležet jeden z domácích hráčů. Vylučovat se ale nebude.

08:15
    Protiútok hostujícího celku končí střelou, kterou v pohodě chytá domácí brankář.

09:50
    Bude se poprvé vylučovat, a to na domácí straně.

09:55
    Vyloučení v týmu HC WIKOV Hronov:
    Eremiáš – 2 min., podrážení.

10:32
    Starý byl v zajímavé pozici, puk ale po diagonální přihrávce netrefil.

11:02
    Poppel vyhazuje a domácí spěchají vystřídat.

11:55
    Domácí tým je kompletní, Eremiáš je na ledě.

12:09
    Hronov právě vstřelil branku!
    Domácí jdou krátce po oslabení do vedení! JAKUB HORKÝ vybojoval u mantinelu ve středním pásmu puk, posléze si ho vyměnil s Putzem a zamířil z mezikruží přesně k tyči! Asistence: Putz.
    12:09 HORKÝ - 1:0

13:16
    Lejdar – 2 min., podrážení.

13:38
    Domácí tým jde do dvoubrankového vedení ve vlastním oslabení! A opět v tom mají prsty oba hráči, co zařídili i první gól. Do úniku ujel po Horkého přihrávce DAVID PUTZ a bekhendovým blafákem a zakončením mezi betony nedal brankáři šanci! Asistence: Horký.
    13:38 PUTZ - 2:0

14:00
    Vlci právě vstřelili branku!
    Autorem branky je PETR FOERSTER, který si našel místo před brankou a tečí po přihrávce zprava snižuje. Asistence: Jursa a Maďar.
    14:00 FOERSTER - 2:1

15:48
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou:
    Koutecký – 2 min., podrážení.

18:09
    Gólové hody pokračují! TOMÁŠ BROKEŠ se natlačil zleva před branku a někudy dokázal puk dostat přes Ryšavého, který nechal pravděpodobně u tyčky mezírku! Asistence: Pilek, Foerster.
    18:09 BROKEŠ - 2:2

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny. Hosté měli mezitím další střelecký pokus, který brankář vyrazil.

19:48
    Akhmetianov vedl v závěru ještě jeden útok domácího týmu. Do zakončení se Hronov ale nedostal.

20:00

Máme za sebou divokou první třetinu, která nabídla čtyři góly v krátkém sledu. Domácí tým sice vedl 2:0, ale Jablonec dokázal rychle srovnat. Sledujeme dle očekávání vyrovnaný duel. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:16
    Poppel – 2 min., nedovolené bránění.

21:42
    Hosté zatím v početní výhodě vyloženou šanci neměli. Domácí dobře brání.

22:16
    Domácí tým je kompletní.

23:50
    Koutecký – 2 min., krosček.

24:10
    Domácí ukázkově využili přesilovou hru! Po pěkné souhře se u levé tyčky objevil volný ANDREI SUBBOTIN, který neměl problém trefit odkrytou část branky! Asistence: Amirov, Putz
    24:10 SUBBOTIN - 3:2

26:42
    Domácí měli další šanci. Po kombinaci zakončoval jeden z hráčů v bílém z mezikruží. Brankář tentokráte puk vyrazil.

27:11
    Domácí jsou v posledních minutách lepší a tlačí se do dalšího zakončení.

28:03
    Teď se domácí tým zlobí, že nebyl odpískán faul. Sudí ale zůstal v poklidu a hraje se tak dále.

28:24
    Jursa dostal zpoza branky přihrávku do mezikruží, odkud pálil k tyči. Skvělý Ryšavý ale stihl zasáhnout a podržel svůj tým.

28:34
    Kapička – 2 min., sekání.

29:08
    Domácí tým pokračuje v tlaku, který je umocněn přesilovkou. Jablonec se ale zatím dobře brání a už dvakrát vyhodil.

29:40
    Autorem branky je DANIEL ŠPAČEK, který se prosazuje ve vlastním oslabení! Z vrcholu levého kruhu vystřelil švihem a možná trochu překvapil domácího brankáře. Asistence: Kačírek.
    29:40 ŠPAČEK - 3:3

30:34
    Hosté jsou kompletní. Tohle oslabení se jim povedlo, gól nedostali, naopak dokázali z protiútoku srovnat.

31:23
    Už jsou to ale opět domácí, kdo se snaží o gól. Hrají v obranném pásmu Jablonce.

31:47
    Pavelka nahodil přes klubko hráčů puk od modré čáry. Touš se odrazil k DAVIDU PUTZOVI, který trefil odkrytou část! Asistence: Pavelka, Veselý.
    31:47 PUTZ - 4:3

32:38
    Křivohlávek – 2 min., krosček.

33:02
    Domácí hrají sice ve čtyřech, ale dostali se do zakončení. Další gól z oslabení (zatím) nevidíme.

33:37
    Maďar – 2 min., krosček.

34:38
    Minuta hry 4 na 4 nic nepřinesla, Křivohlávek už je ale na ledě a začíná zkrácená přesilovka domácích.

35:02
    Jablonec se zatím brání dobře a nepouští domácí do šancí.

35:37
    Hosté jsou kompletní. Pokračujeme 5 na 5.

35:51
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Buly bude po pravici Jelínka.

36:01
    Hovsepjan – 2 min., vysoká hůl.

36:19
    Viděli jsme šestý trest ve druhé třetině. Jablonec zatím kombinuje kolem domácí branky.

37:01
    Krásná souhra Jablonce brankou nekončí! Abraham našel od modré před brankou volného špačka, který střelou z otočky nedal.

37:45
    Přesilovka hostům rychle utíká, domácí vyhazují.

38:01
    Hovsepjan je zpátky na ledě a domácí jsou kompletní.

38:46
    Jablonec se opět dostal do zakončení. Střela od modré končí na připraveném brankáři.

39:01
    Začala poslední minuta první třetiny. Puk teď drží domácí.

39:06
    Autorem branky je ADAM EREMIÁŠ, který dostal přihrávku před branku a dokázal puk dostat za Jelínka. Asistence: Horký, Štrombach.
    39:06 EREMIÁŠ - 5:3

39:31
    Hronov je při chuti a pokračuje v útoku. Uvidíme ještě další branku do sirény?

39:43
    Do konce třetiny zbývá sedmnáct sekund a buly je před domácí brankou.

40:00

I ve druhé třetině jsme viděli čtyři branky. Tři ale dali domácí a hosté tentokráte jen jednu. Stav je tak 5:3 a do třetí třetiny půjdou s náskokem domácí hráči. Další perioda začne přibližně v 19:41.

40:01

41:14
    JAKUB HORKÝ se dostal za obranu a proti brankáři se prosadil kličkou do forhendu! Asistence: Pavelka.
    41:14 HORKÝ - 6:3

42:02
    Skvělý vstup domácího celku do třetí třetiny korunuje sedmou brankou Hronova NORAIR HOVSEPJAN! Asistence: Amirov.
    42:02 HOVSEPJAN - 7:3

42:48
    Akhmetianov – 2 min., podrážení.

43:17
    Pokračujeme ve vysoké produktivitě! V přesilovce napřáhl na modré Abraham a přesnou tečí usměrňuje puk MICHAL KAPIČKA! Asistence: Abraham, Brokeš.
    43:17 KAPIČKA - 7:4

44:27
    Pavelka – 2 min., sekání.

45:01
    Hosté mají další šanci na snížení. Zatím kombinují v přesilovce kolem domácí branky.

45:19
    Hronov posílá puk do středního pásma.

45:40
    Dnešní norma čtyř branek za třetinu je splněna již za necelých šest minut třetí třetiny! Pátý gól Jablonce vstřelil LUKÁŠ ABRAHAM, který prostřelil brankáře střelou od modré. Asistence: Brokeš, Kapička.
    45:40 ABRAHAM - 7:5

47:03
    Po divokém úvodu třetí třetiny sledujeme trochu klidnější část.

48:10
    Pavlů – 2 min., podrážení.

48:34
    Domácí si mohou vzít zpět tříbrankové vedení. V přesilovce se jim zatím ale nedaří.

49:23
    Viděli jsme boxerskou vložku. Nejprve hostující Kačírek sáhl na domácího brankáře, což nemohl Exner nechat jen tak. Oba rozdali pár pěkných ran a už míří na trestné lavice.

49:23
    Současné vyloučení:
    Exner – 5 min. + OK, bitka.

Kačírek – 2 min., nedovolené bránění + 5 min. + OK, bitka.

49:23
    Domácí tým má výhodu přesilovky 5 na 3!

50:10
    Abraham – 2 min., sekání.

50:22
    Hosté jsou teď nedisciplinovaní a hrají dlouho ve třech. Domácí kombinují kolem branky, ale trestuhodně bez střeleckých pokusů.

50:49
    Hronov musí začít nový útok až ze středního pásma.

51:23
    Hosté jsou z nejhoršího venku a hrají ve čtyřech.

52:37
    Eremiáš jel zleva na brankáře a byl obráncem, který v pádu zkoušel zablokovat střelu, podražen. Sudí vylučovat nebude a za Eremiášem spěchá zdravotník.

53:23
    Jablonec již hraje v pěti hráčích a může se tak pokusit ještě o korekci skóre.

55:21
    Špaček vyvezl puk z vlastní třetiny a Jablonec tak jde do útoku.

56:02
    Akhmetianov pomohl obraně a Hronov posouvá puk do středního pásma.

57:14
    Buly před domácí brankou. Jablonec to zkusí v šesti!

57:18
    Buly vyhráli hosté, kteří to hned zkusili od modré. Tam byl souboj, po kterém zůstal ležet jeden z hostujících hráčů. Domácí půjdou do čtyř!

57:19
    Ryšavý – 2 min., hrubost.

57:34
    Jablonec zakombinoval a zkusil to. Ryšavý byl pozorný a drží domácí tým.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Jablonec je stále na puku a hraje kolem domácí branky.

58:31
    Kapičkovi nesedla střela a domácí tak vyhazují.

58:45
    Hosté se radovali z gólu. Rozhodčí ale rozpažil, jelikož zapískal dříve, než jeden z hráčů v modrém pod brankářem puk dorazil.

58:55
    Je rozhodnuto! DAVID PUTZ od vlastní modré čáry trefuje prázdnou branku a dává osmý gól Hronova! Bez asistence.
    58:55 PUTZ - 8:5

59:30
    Probíhá poslední půlminuta zápasu. Jablonec je již bez šance.

Dramatické utkání II. ligy mezi Hronovem a Jabloncem končí divokou přestřelkou 8:5! V první i ve druhé třetině jsme viděli čtyři góly, ve třetí části dokonce pět. Diváky musel zápas bavit, viděli v něm plno vyloučení a navíc i boxerskou vložku. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek středečního večera. (20:25:43)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 13. Horký (Putz), 14. Putz (Horký), 25. Subbotin (Amirov, Putz), 32. Putz (Pavelka, Veselý), 40. Eremiáš (Horký, Štrombach), 42. Horký (Pavelka), 43. Hovsepjan (Amirov), 59. Putz – 14. Foerster (Jursa, Maďar), 19. Brokeš (Pilek, Foerster), 30. Špaček (Kačírek), 44. Kapička (Abraham, Brokeš), 46. Abraham (Brokeš, Kapička)

Rozhodčí: Bernat – Řezníček, Hofman