Třinec – Motor ČB 2:3 (1:3 po s.n.) | Litvínov – Vítkovice 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 1:2 (kon.)
Plzeň – Olomouc 5:4 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
5:3 (1:3, 2:0, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 09.12.2022, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám tu všechny hokejové milovníky! V pátek se odehraje 27. kolo české Extraligy. Na led dvanáctého Litvínova zavítají druhé Vítkovice. Domácí potřebují body, aby se vzdálili záchranářským starostem a zároveň drželi ve hře alespoň o postup do předkola play-off. V cestě však bude stát v tomto ročníku výborně hrající soupeř.

HC Vítkovice Ridera:
    Vítkovice nasbíraly z 26 zápasů 56 bodů a v tabulce se nacházejí na druhém místě. Navíc mají vynikající formu. Z posledních deseti utkání prohrál ostravský celek jediné, až v prodloužení s Pardubicemi. Od té doby pětkrát v řadě zvítězil. Naposledy 3:2 po nájezdech na ledě Liberce. Výborné výkony předvádí Dominik Lakatoš a také američtí útočníci Peterové Mueller s Kriegerem. Mezi tyčemi podává spolehlivé výkony Aleš Stezka.

HC VERVA Litvínov:
    Litvínov získal z 26 utkání 28 bodů. V tabulce je dvanáctý, ale má stejně bodů jako třinácté České Budějovice i poslední Kladno. Verva tedy zároveň bojuje o vyhnutí se baráži i předkolo play-off. Litvínovští se pohybují na chvostu tabulky od začátku ročníku. Na špatný start doplatil odvoláním trenér Vladimír Růžička. Pod novým trenérským štábem vedeným Karlem Mlejnkem se výkony i výsledky zlepšily, v posledních duelech už však chemici zase nepřidali tolik bodů, kolik by potřebovali. Z posledních pěti případů tak vyhráli jediné utkání, na domácím ledě dokázali otočit duel s Olomoucí z 1:3 na 5:3. Naposledy pak padli v Pardubicích těsně 0:1. Vervu bodově táhne především duo Giorgio Estephan – Šimon Stránský. V brance se přetahují o pozici jedničky Denis Godla s mladým Šimonem Zajíčkem.

Giorgio Estephan – 22b (7+15)
    Šimon Stránský – 21b (7+14)
    Andrej Kudrna – 16b (13+3)

Brankáři:
    Denis Godla – 14 zápasů, průměr 3,49, úspěšnost 89,68 %, 0 nul
    Šimon Zajíček – 12 zápasů, průměr 2,76, úspěšnost 91,22 %, 0 nul

Půjde o třetí vzájemné utkání těchto soupeřů v sezóně. V obou předchozích případech se radovaly Vítkovice. Ty zvítězily 3:2 na severu Čech a poté také 5:3 na domácím ledě.

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel (A), Jaks, Šalda – Hlava, Sukeľ (C), Kudrna – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Gut, Fronk – Havelka, Jurčík, Zygmunt.
    Trenér: Karel Mlejnek

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Bláha) – Koch, Raskob, Mikuš, Grman, J. Stehlík, Gewiese, L. Kovář – L. Krenželok (C), Marosz, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Dej, Kalus – R. Půček, Bernovský, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Hribik, Květoň – Svoboda, Gerát.

Ještě jednou zde vítám všechny hokejové milovníky. Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše a chystají se k úvodnímu buly. Vítkovice se budou snažit potvrdit výbornou aktuální formu, domácí Verva však potřebuje bodovat.

00:01

00:01
    Rozhodčím se nelíbilo úvodní buly, které vyhrál hostující Marosz. Situaci tak nechali opakovat, i napodruhé ovšem získal puk vítkovický centr.

00:30
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté se rychle ujímají vedení! Dominik Lakatoš táhl akci Vítkovic na levé straně. Na kruhu pro vhazování si položil obránce a tlačil se do koncovky. Jeho zakončení bylo zablokováno, odraženého kotouče se však ujal Rostislav Marosz. Ten se neunáhlil a místo střely jej posunul mezi kruhy na JAMESE WILLIEHO RASKOBA, který přesně umístěnou ranou švihem překonal Šimona Zajíčka. Asistence: Rostislav Marosz a Dominik Lakatoš.
    00:30 James Willie Raskob - 0:1

02:05
    Domácí zatím neohrozili branku soupeře. Musejí se naopak vypořádávat z úvodního šoku v podobě rychlé branky Vítkovic.

02:34
    Střelu Jana Strejčka vykopl Lukáš Klimeš, který si tak připsal první úspěšný zákrok.

02:36
    Marosz s Bukartsem dotáhli puk do hostující útočné třetiny. Tam už ale toto duo nic dalšího nevymyslelo.

03:49
    Matúš Sukeľ nahazoval puk do ohně od pravého mantinelu. Před Klimešem se pak snažil dorážet Andrej Kudrna, kotouč ale končí pod vítkovickým gólmanem.

04:22
    Od modré čáry střílel Radim Šalda. Klimeš zůstává nepřekonán.

05:04
    Nahození Kristapse Zileho od modré čáry tečoval Petr Straka. Klimeš zvládl zareagovat a v rozkleku puk vyrazil. Litvínov zvyšuje aktivitu.

05:21
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Pavel Zygmunt se v útočném pásmu dostal ke kotouči, který propadl mezi bruslemi bránícího Bernovského. Tím vznikla situace 2 na 1, kterou polský útočník vyřešil nahrávkou doprava na ONDŘEJE JURČÍKA, který švihem vystřelil ke vzdálenější tyčce. Pro Jurčíka se jedná o první extraligovou trefu v sezóně. Asistence: Pawel Zygmunt a Martin Havelka.
    05:21 Ondřej JURČÍK - 1:1

06:22
    Zajíček nejprve vyrážel střelu Jamese Raskoba z pravé strany. Poté to zkoušel Rostislav Dej, který si najel na útočnou modrou přímo ze střídačky. Jeho volej zůstal v lapačce gólmana Litvínova. Reklamní přestávka.

06:39
    Estephan vyhrál buly na Kristapse Zileho, který okamžitě vypálil. Puk skončil ve výstroji Klimeše.

06:55
    Domácím nevyšla rozehrávka. Dopustili se zakázaného uvolnění.

07:11
    Grmanův nástřel se snažil před brankou tečovat Peter Krieger. Naštěstí pro domácí minul prostor mezi tyčemi!

08:15
    Hosté si zahrají přesilovku! Dvě minuty za sražení Petra Fridricha dostává Jan Strejček.

08:19
    Hned po buly tvrdě pálil Dominik Lakatoš. Zajíček vyráží do ochranné sítě za brankou.

09:13
    Z levé strany střílel Peter Mueller. Trefil ale jen před brankou clonícího Kaluse.

09:31
    Další rána Muellera zleva. Zajíček jistým zákrokem přerušuje hru.

09:43
    Hosté využívají přesilovku a podruhé dnes vedou! Nahození Willieho Raskoba před Zajíčkem pohotově tečoval LUKÁŠ KRENŽELOK a domácí brankář neměl šanci na změnu směru letu puku reagovat – 1:2. Asistence: James Willie Raskob.
    09:43 Lukáš KRENŽELOK - 1:2

09:47
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Lukáš Krenželok – 2 min., podrážení.

10:24
    Náznak brejku Vítkovic. Marek Kalus se dostal na úroveň domácích obránců, kterým však nedokázal ujet. Zajíček tak nakonec ani nemusel zasahovat.

11:19
    Od modré pálil Kristaps Zile. Puk byl sražen vedle branky.

11:33
    Zile tentokrát nabíjel doleva Andrejovi Kudrnovi. Ten střílel velmi nebezpečně. Po zákroku Klimeše puk vylétl do vzduchu a obloučkem se snesl na horní stranu brankové sítě!

11:48

12:57
    Hosté jsou zatím velmi produktivní a zvyšují už na rozdíl dvou gólů! Rostislav Marosz zachytil puk v útočném pásmu u pravého mantinelu. Odsud ho posunul k obránci PATRIKOVI KOCHOVI. Ten na nic nečekal, z první vystřelil a kotouč zapadl k pravé tyčce z pohledu brankáře Zajíčka, který toho mnoho neviděl. V momentě, kdy Koch napřahoval, mu totiž přejel před očima jeden ze spoluhráčů – 1:3. Asistence: Rostislav Marosz.
    12:57 Patrik KOCH - 1:3

13:28
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

14:24
    Z pravého kruhu střílel Roman Půček a Šimon Zajíček byl tentokrát připraven. Kotouč je v jeho výstroji.

14:42
    Kriegerovu přihrávku nezachytil Raskob a hosté pro tuto chvíli přišli o útočné pásmo.

15:01
    Neuvěřitelná smůla Vervy! Estephan nahrával za branku, kde byl Šimon Stránský. Ten si vyjel před brankoviště a ještě hledal právě Giorgia Estephana, od jehož brusle nebo čepele se kotouč odrazil centimetry nad horní tyčku a poté skákal po brankové síťce, kde se nakonec také zastavil!

15:20
    Po buly přišla nebezpečná střela, kterou Klimeš přizvedl za svou branku. Následně se zmateně rozhlížel, kotouč nemohl najít. Pro hosty to ale dopadlo dobře.

16:54
    Domácí se snaží korigovat stav. Vítkovice jsou v těchto chvílích pod tlakem.

18:12
    Domácí zakládají další útok ze svého obranného pásma.

18:31
    Vervě byl signalizován ofsajd. Do pásma tak Severočeši nemohou.

19:00
    Dobrá rána Janise Jakse od modré čáry. Klimeš si povyjela vyrazil puk.

19:11
    Nicolas Hlava dostal přihrávku na osu kluziště. Vypálil z první a Klimeš puk ztlumil na své hrudi.

19:24
    Zakázané uvolnění hostí. Ti už chtějí třetinu především dohrát bez inkasovaného gólu.

19:35
    Zile nahrál doprava Patrikovi Zdráhalovi. Ten naznačil střelu z první, puk ale podržel a vystřelil až o chvíli později zápěstím. Zamířil nad.

Domácí skórovali, rozhodčí si ale ještě zkontrolují, zda puk překročil brankovou čáru ve stanoveném časovém limitu...

20:00
    Gól nakonec neplatí! Giorgio Estephan zblízka dorazil puk za již ležícího Klimeše, ovšem došlo k tomu až těsně po siréně. Rozhodčí si to nechali zkontrolovat u videa a poté branku neuznali.

20:00

Po první třetině prohrává Litvínov s Vítkovicemi 1:3. Hosté jsou především produktivnější, své šance totiž dokázali proměňovat s vysokou úspěšností. Hned po půlminutě hry se skóre měnilo poprvé, když se z mezikruží trefil hostující zadák James Willie Raskob. Verva srovnala v 6. minutě zásluhou Ondřeje Jurčíka, ovšem ještě do poloviny úvodní části si vzali Vítkovičtí vedení zpět, když v přesilovce tečoval Raskobovu střelu Lukáš Krenželok. Na rozdíl dvou zásahů pak zvýšil Patrik Koch, na jehož střelu neměl brankář Zajíček ideální výhled. Před přestávkou ještě přišel velký nápor Litvínova, který přinesl několik velkých příležitostí. Kotouč nakonec dostal za Klimešova záda dorážející Zdráhal, ovšem stihl to až těsně po siréně. Jeho zásah se tak do skóre započítat nemohl.

Střely na branku – 16:12

Další třetina začne přibližně v 18:29.

20:01

20:30
    Lakatoš z otočky nastřeloval puk směrem na litvínovskou branku. Tečovaný pokus nedonutil Zajíčka k zásahu.

21:19
    Po zajímavé zadovce Patrika Zdráhala se puk odrážel mezi kruhy ke Giorgiovi Estephanovi. Toho však hostující obrana ke střele nepustila.

22:00
    Hodně tvrdě byl u mantinelu atakován Petr Straka, který se dlouho nezvedal z ledu. Rozhodčí hru nechali pokračovat a Michal Gut nastřelil z pravého kruhu horní tyčku nad lapačkou Klimeše!

22:11
    Až nyní byla hra přerušena a otřesený Straka mohl odejít na střídačku. Vylučovat se nebude.

22:38
    Lednický podržel v útočném pásmu puk a nakonec našel spoluhráče na modré. Následná střela minula domácí branku.

22:56
    Po zákroku Klimeše se strhla menší mela ve vítkovickém brankovišti. Hostující obránci umravňovali Pawla Zygmunta, vylučovat se nebude.

23:19
    Šaldovo nahození od pravého mantinelu vyrážel Klimeš. Pro domácí škoda, že puk výrazněji netečoval clonící Kudrna.

23:54
    Na křížnou přihrávku Robertse Bukartse nedosáhl Peter Mueller. Hosté ale ještě drží pásmo.

24:32
    Dobré střídání Vítkovic. Od levého mantinelu nakonec vystřelil Petr Gewiese a puk vykopl pravým betonem daleko od branky Zajíček.

24:40
    Zajíčkem vyražený puk dojel Nicolas Hlava, který se tlačil do koncovky z levé strany. Střílel z již ostrého úhlu a Klimeš puk vyrazil do ochranné sítě.

25:26
    Rozhodčí ještě kontrolují Kalusův zákrok na videu. Nakonec mu udělili dokonce trest na 2+2 minuty za způsobení krvavého zranění!

25:26
    Marek Kalus dostal trest za vysokou hůl. Domácí si tak zahrají přesilovku. Nakonec je z toho vyloučení na 2+2 minuty!

25:52
    Hosté vyhazují.

26:03
    Puk byl nyní sražen do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.

26:30
    Síly na ledě se vyrovnají! Dvě minuty za odstavení Patrika Kocha v souboji v rohu hřiště dostal Nicolas Hlava.

27:14
    O puk se dlouho bojovalo v rohu za litvínovskou brankou. Nakonec ho vydolovali domácí.

27:25
    Do velké příležitosti se dostal domácí Ondřej Jurčík, který zblízka nedokázal nasměrovat puk do vítkovické branky! V hledišti to jen zahučelo.

28:31
    Domácí v plném počtu, ještě mají k dispozici necelou minutku z přesilové hry.

28:59
    Hosté vyhodili.

29:24
    V závěru vlastního oslabení ujel litvínovské obraně Vojtěch Lednický. Ten mohl zkoušet posouvat na Fridricha, zvolil však ránu, která těsně minula pravou tyčku!

29:27

30:10
    Domácí pořádně zmáčkli soupeře paradoxně až po skončení přesilovky. Ani tato snaha ale nevedla ke snížení.

31:47
    Domácí přeci jen dávají kontaktní gól! Na pravé straně sebral puk JIŘÍ FRONK. Ten ho zavezl do pásma, šikovně vystřelil přes obránce Kocha a lapačka překvapeného Klimeše máchla do prázdna – 2:3. Asistence: Ralfs Freibergs a Janis Jaks.
    31:47 Jiří FRONK - 2:3

32:28
    Šance Vítkovic! Bukarts nejprve nabíjel Rostislavovi Maroszovi, jenž v dobré pozici netrefil. Poté střílel od modré čáry Mário Grmana za Zajíčkem se dokonce zavlnila síťka! Bylo to však poté, co se kotouč odrazil od zadního mantinelu do venkovní strany branky.

33:48
    Je vyrovnáno! Na vrcholu levého kruhu si našel odražený puk DENIS ZEMAN, který se do něho z první opřel a jeho dělovku zastavila až síťka za Klimešem. Asistence: Giorgio Estephan a Patrik Zdráhal.
    33:48 Denis ZEMAN - 3:3

34:32
    Z otočky to nyní zkoušel Martin Havelka. Klimeš vyráží.

35:12
    Nicolas Hlava napálil z poloviny hřiště puk na vítkovickou branku. Ten po zásahu Klimeše opustil hrací plochu. Reklamní přestávka.

35:38
    Pro domácí je to už mnohem veselejší než před několika minutami. Dokázali vymazat dvougólové manko a klidně mohou sahat po podobném obratu, jaký předvedli před týdnem v duelu s Olomoucí.

36:17
    Jan Strejček si vyřizuje účty s Markem Kalusem, který zřejmě klepl přes lapačku brankáře Zajíčka, jenž přikrýval puk. Tohle si obránci samozřejmě nenechávají líbit.

36:17
    Vyloučení na obou stranách. Hrát se bude ve čtyřech.

Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Jan Strejček – 2 min., hrubost.

Marek Kalus – 2 min., hrubost.

37:04
    Tečované nahození od modré přepadlo přes vítkovickou klec. Klimeš se otáčel za pukem a situaci asi kontroloval.

37:42
    Domácí při hře 4 na 4 o něco aktivnější. Nějaká větší šance tam ale zatím nebyla.

38:19
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

39:04
    Obrovská šance Vervy! Martin Havelka dostal puk do jízdy na levou stranu, odkud se řítil proti Klimešovi. Toho si položil naznačením střely golfem a zřejmě chtěl po rychlém obkroužení zasouvat do odkryté klece. Puk mu však sjel v rozhodující chvíli z hole. Přesto ještě Havelka stihl alespoň nahrát Ralfsovi Freibergsovi, který mířil vedle pravé tyčky a Klimeš pak svou klec raději vyhodil z jejího ukotvení. Za to se bude vylučovat!

39:04
    Lukáš Klimeš – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.

39:47
    Ránu Nicolase Hlavy z levé strany vyrazil Klimeš do ochranné sítě za brankou.

39:59
    Domácí v přesilovce zcela propadli a mohou být hodně rádi, že neinkasovali těsně před koncem třetiny! Fridrich poslal do samostatného úniku Dominika Lakatoše, který volil bekhendovou kličku, ovšem Zajíček mu puk dokázal vypíchnout! Snahu vítkovického forvarda o dorážku už pak překazila závěrečná siréna.

40:00

Ve druhé třetině dokázal Litvínov dorovnat dvoubrankové manko. Ve 32. minutě překvapil brankáře Klimeše ranou přes obránce Kocha Jiří Fronk. O chvíli později pak srovnal na 3:3 Denis Zeman, který z první napálil do sítě odražený kotouč. Krátce před přestávkou pak měly velké příležitosti oba týmy. Na jedné straně nedokonal obrat Martin Havelka, který si položil Klimeše, ale po objetí branky mu puk sjel z hole. Na druhé straně jel v posledních sekundách periody ve vlastním oslabení sám na branku Lakatoš, Vervu však podržel Zajíček.

Střely na branku – 26:20

Třetí třetina začne přibližně v 19:27.

40:01

40:02
    Domácí ještě dohrávají přesilovou hru.

41:04
    Hosté vyhodili a teď už jsou v plném počtu.

41:35
    Peter Mueller v rychlosti obkroužil litvínovskou branku a u levé tyčky se pokusil zasunout puk za brankovou čáru. Zajíček tam v poslední chvíli natlačil svůj beton!

42:28
    Od pravého mantinelu vystřelil Kristaps Zile. Klimeš vyráží do rohu.

42:56
    Bukartsův křížný pas zachytil Peter Mueller. Už byl ale v záporném úhlu a šel tak do další kombinace se spoluhráči.

44:03
    Gewieseho nahození tečoval Rostislav Marosz. Puk usměrnil mimo domácí branku.

44:45
    Průnik Ondřeje Jurčíka byl zakončen nepřesnou střelou z levé strany.

45:05
    Od modré střílel Mário Grman. Puk propadl výstrojí Zajíčka, odkutálel se ale vedle branky!

45:36
    Zakázané uvolnění Vítkovic. Hra se stěhuje před branku Lukáše Klimeše.

46:07
    Zajíček přerušil hru po střele Petra Fridricha. Následovat bude reklamní přestávka.

46:17
    James Raskob vypustil od modré čáry projektil, který minul litvínovskou branku.

46:59
    Matúš Sukeľ to zkusil ranou přes obránce. Puk prolétl vedle levé tyčky Klimešovy svatyně.

47:21
    Rána Patrika Zdráhala směřovala do dobře postaveného Klimeše, který přerušil hru.

47:52
    Střela Petra Gewieseho byla sražena a volný puk v poklidu přikryl Zajíček. Za jeho brankou se to ovšem začalo pořádně pošťuchovat. Hostující Petr Fridrich poslal k ledu Havelku, kterého se přispěchal zastat Zile. Do situace se vložil také vítkovický Marek Kalus, vylučovat se ale nebude.

49:00
    Z osy kluziště to zkusil Petr Straka. Klimeš měl dobrý výhled a puk skončil v jeho lapačce.

49:47
    Hostům odpískáno postavení mimo hru. Stále platí nerozhodný stav.

50:28
    Janis Jaks střílel od modré čáry. Klimeš viděl a sáhl si pro puk lapačkou.

50:36
    Peter Mueller byl vykázán na trestnou lavici za držení. Americký útočník se nechápavě dívá, co se děje. Myslím, že pyká za zákrok Juraje Mikuše a sudí se prostě spletli v identifikaci.

51:21
    Krenželok se ocitl bez hole a to mohla být pro hosty velmi nepříjemná situace. Litvínovští se však nedokázali udržet v pásmu. Hra byla navíc přerušena pro zásah hostující střídačky, takže Krenželok může vystřídat, případně si náčiní vyměnit.

51:55
    Lakatoš vyhodil.

52:01
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Přesilovka se jim zatím vůbec nedaří.

52:22
    Nakonec ale využitá přesilovka a Verva dovršuje obrat! Hrdinou JANIS JAKS, který vystřelil švihem z osy hřiště a kotouč zapadl k pravé tyčce Klimešovy branky. Hostující brankář nic neviděl, skvěle mu zaclonil Petr Straka – 4:3. Asistence: Šimon Stránský.
    52:22 Janis JAKS - 4:3

52:42
    Další vyloučení na straně hostí! Dvě minuty za vysokou hůl si vykoledoval Peter Krieger.

53:01
    Střelu Denise Zemana hosté zablokovali, domácí ale zůstali na kotouči.

53:10
    Hosté to v těchto chvílích moc nezvládají! Mário Grman je vyloučen za podrážení a Verva bude hrát přesilovku 5 na 3!

53:10
    Oddechový čas Litvínova. Domácí cítí velkou šanci na vstřelení dalšího gólu, který by je už hodně přiblížil k vítězství.

54:04
    Domácí se snaží unavit bránící trojici a trpělivě kombinují.

54:19
    Až nyní přišla rána Zdráhala. Ta však byla zablokována a hosté vyhodili.

54:44
    Hosté jsou již ve čtyřech.

55:11
    Vítkovice v plném počtu. Necelých pět minut před koncem mají nejvyšší čas, aby už začaly myslet hlavně na ofenzivu.

55:47
    Zajímavá přihrávka Fronka měla oslovit Jurčíka. Ten před brankou promáchl.

56:26
    Kristaps Zile střílel od modré. Poté přišla další rána z pravé strany, po níž nemusel Klimeš zasahovat.

57:07
    Nepříjemnou střelu Marosze z levé strany dokázal vyrazit Zajíček.

57:30
    Zakázané uvolnění Vítkovic. Tohle teď Litvínovu vyhovuje.

57:41
    Klimeš zachytil puk po střele od červené čáry a rozehrává na spoluhráče, kteří musejí pospíchat dopředu.

58:08
    Klimeš zamířil na střídačku a hosté tak hrají v šesti!

58:13
    Zakázané uvolnění Vervy. Oddechový čas Vítkovic.

58:22
    Mueller krotil puk těsně za útočnou modrou. Hostům pískán ofsajd. Klimeš musí zpátky do branky, alespoň na chvíli.

58:38
    Hosté opět v šesti!

58:55
    Domácím se podařilo vyhodit poté. Navíc tak, že to není icing.

59:11
    Teď už se zakázané uvolnění píská. Ještě 49 sekund.

59:20
    Domácí dnes s největší pravděpodobností vyhrají! Po vhazování v obranném pásmu se dostal k puku PAWEL ZYGMUNT, který s ním dojel do středního pásma a bekhendem trefil opuštěnou hostující klec.
    59:20 Pawel ZYGMUNT - 5:3

59:48
    Klimeš už zůstává v brance, je rozhodnuto!

Hokejisté Litvínova dnes předvedli velmi podobný obrat jako minulou neděli proti Olomouci. I s tou prohrávali 1:3 a nakonec zvítězili 5:3.

Hosté si vytvořili zmíněný dvoubrankový náskok už v první třetině, v níž dali soupeři lekci z produktivity. Ve druhé části však Verva zásahy Jiřího Fronka a Denise Zemana srovnala stav. V závěrečné části se čekalo na nakonec rozhodující moment do 53. minuty, kdy Muellerovo vyloučení potrestal přesnou střenou Janis Jaks. Hosté se v závěru pokusili o vyrovnání při hře bez brankáře, ovšem za to je potrestal trefou do opuštěné klece Pawel Zygmunt.

Střely na branku – 38:27

Z mé strany je to pro dnešek vše. Užijte si páteční večer! (20:14:59)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Jurčík (Zygmunt, Havelka), 32. Fronk (Freibergs, Jaks), 34. D. Zeman (Estephan, Zdráhal), 53. Jaks (Š. Stránský), 60. Zygmunt – 1. Raskob (Marosz, Lakatoš), 10. L. Krenželok (Raskob), 13. Koch (Marosz)

Rozhodčí: Hribik, Květoň – Svoboda, Gerát