Třinec – Motor ČB 2:3 (1:3 po s.n.) | Litvínov – Vítkovice 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 1:2 (kon.)
Plzeň – Olomouc 5:4 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
5:3 (1:3, 2:0, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 09.12.2022, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 27. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše. Užijte si páteční večer! (20:14:59)

Střely na branku – 38:27

Hokejisté Litvínova dnes předvedli velmi podobný obrat jako minulou neděli proti Olomouci. I s tou prohrávali 1:3 a nakonec zvítězili 5:3.

Hosté si vytvořili zmíněný dvoubrankový náskok už v první třetině, v níž dali soupeři lekci z produktivity. Ve druhé části však Verva zásahy Jiřího Fronka a Denise Zemana srovnala stav. V závěrečné části se čekalo na nakonec rozhodující moment do 53. minuty, kdy Muellerovo vyloučení potrestal přesnou střenou Janis Jaks. Hosté se v závěru pokusili o vyrovnání při hře bez brankáře, ovšem za to je potrestal trefou do opuštěné klece Pawel Zygmunt.

59:48
    Klimeš už zůstává v brance, je rozhodnuto!
    59:20 Pawel ZYGMUNT - 5:3

59:20
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí dnes s největší pravděpodobností vyhrají! Po vhazování v obranném pásmu se dostal k puku PAWEL ZYGMUNT, který s ním dojel do středního pásma a bekhendem trefil opuštěnou hostující klec.

59:11
    Teď už se zakázané uvolnění píská. Ještě 49 sekund.

58:55
    Domácím se podařilo vyhodit poté. Navíc tak, že to není icing.

58:38
    Hosté opět v šesti!

58:22
    Mueller krotil puk těsně za útočnou modrou. Hostům pískán ofsajd. Klimeš musí zpátky do branky, alespoň na chvíli.

58:13
    Zakázané uvolnění Vervy. Oddechový čas Vítkovic.

58:08
    Klimeš zamířil na střídačku a hosté tak hrají v šesti!

57:41
    Klimeš zachytil puk po střele od červené čáry a rozehrává na spoluhráče, kteří musejí pospíchat dopředu.

57:30
    Zakázané uvolnění Vítkovic. Tohle teď Litvínovu vyhovuje.

57:07
    Nepříjemnou střelu Marosze z levé strany dokázal vyrazit Zajíček.

56:26
    Kristaps Zile střílel od modré. Poté přišla další rána z pravé strany, po níž nemusel Klimeš zasahovat.

55:47
    Zajímavá přihrávka Fronka měla oslovit Jurčíka. Ten před brankou promáchl.

55:11
    Vítkovice v plném počtu. Necelých pět minut před koncem mají nejvyšší čas, aby už začaly myslet hlavně na ofenzivu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Jurčík (Zygmunt, Havelka), 32. Fronk (Freibergs, Jaks), 34. D. Zeman (Estephan, Zdráhal), 53. Jaks (Š. Stránský), 60. Zygmunt – 1. Raskob (Marosz, Lakatoš), 10. L. Krenželok (Raskob), 13. Koch (Marosz)

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel (A), Jaks, Šalda – Hlava, Sukeľ (C), Kudrna – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Gut, Fronk – Havelka, Jurčík, Zygmunt.
    Trenér: Karel Mlejnek

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Bláha) – Koch, Raskob, Mikuš, Grman, J. Stehlík, Gewiese, L. Kovář – L. Krenželok (C), Marosz, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Dej, Kalus – R. Půček, Bernovský, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Hribik, Květoň – Svoboda, Gerát