Slavia – Č. Budějovice 1:5 (kon.) | HK MD Šumperk – Chrudim 4:1 (kon.) | Písek – Salzburg 4:3 (kon.)
HC Slavia Praha
1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
HC Motor České Budějovice
Pátek 09.12.2022, 17:45 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Hokejová Liga juniorů pokračuje 21. kolem. Domácí Slavia na svém ledě vyzve českobudějovický Motor. Oba týmy v minulém kole vyhráli na ledě soupeře. Motor vyhrál na ledě Techniky Brno 6:3. Nejbohatší na góly byla druhá třetina, která skončila 2:2. Také Slavia dala šest branek a ze Šumperka přivezla výhru 6:1. O výhře rozhodli hosté ve druhé třetině, ve které třikrát skórovali. České Budějovice drží v tabulce Skupiny Západ 1. místo a na kontě mají 41 bodů. Pražané mají rovněž 41 bodů, ale vinou horšího skóre jsou na 2. pozici. V Edenu tak uvidíme přímý souboj o první místo. Úvodní buly bude vhozeno v 17:45.

HC Slavia Praha: Pittr (Hodic) – Hrdlička, Stejskal, Kříženecký, Kluch (C), Hron, Dráb – Holaník, Curran, Hasman, Bareš, Fibigr, Tichý, Václavík, Jokl, Skoupý, Kvasnička, Štípek, Vosmík
    Trenér: Vladimír Machulda

HC Motor České Budějovice: Cinka (Brož) – Hail, Gajdolín, Willmann, Placek – Hála, Putz, Sochor, Kříž, Kotous, Petrásek, Turek, Pitel, Eremiáš, Schuppler
    Trenér: Karel Herr

Rozhodčí: Valenta – Charvát, Pěkný.

Oba týmy už jsou na ledě. Slavia nastoupí v bílých dresech, hosté v modrých.

Ještě se čeká na trojici rozhodčích.

00:01

00:36
    Hrdlička vyslal puk do jízdy Curranovi, ale jeho rána nebyla příliš rychlá a skončila vedle brány Cinky.

01:18
    Václavík hned nadvakrát prověřil hostujícího brankáře, ovšem ten v obou případech dokázal zasáhnout.

01:22
    Po zákroku Cinky se vhazuje před jeho bránou.

01:56
    Po střele Hrona od modré se kotouči před bránou natahoval Bareš, ale těsně na něj nedosáhl a puk získali hosté.

03:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Úvod utkání sice patřil domácím, ale hosté se nakonec dostávají do vedení. Eremiáš vybojoval kotouč a předal ho ADAMU TURKOVI, který posléze vypálil. Střela nakonec propadla Pittrovi výstrojí a skončila za jeho zády. Asistence: Adam Eremiáš.

03:44
    Pittr teď raději přikryl puk pod svou lapačku a buly bude před jeho bránou.

04:13
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Tichý – 2 min., sekání.

04:28
    Ránu Sochora přizvedl Pittr vyrážečkou nad bránu.

04:59
    Stejskalovi se povedlo vyhodit puk až za bránu Motoru.

06:13

06:37
    Holaník ujížděli s Vosmíkem v přečíslení 2 na 2. První jmenovaný nakonec celou akci zakončil střelou, kterou Cinka vyrazil do rohu.

06:45
    Závar před Cinkovou bránou. Puk zůstal volný na brankovišti, ale domácí ho za záda Cinky dokázat nedostali, protože ten nakonec schoval puk pod lapačku.

07:15
    Další zásah hostujícího brankáře znamená další vhazování před jeho bránou.

08:09
    Na ledě zůstává ležet Eremiáš, který se ale nakonec zvedá a po svých odjíždí na střídačku.

08:09
    Stejskal – 2 min., nedovolené bránění.

08:31
    Po zákroku Pittra se vhazuje před jeho bránou.

08:40
    Domácí vyhazují až k brankáři Cinkovi.

09:06
    Curran při vlastním oslabení ujížděl sám na Cinku, ale ten jeho pokus o kličku přečetl a zasáhl betonem!

10:09

11:00
    Kříženecký našel od mantinelu přesně hůl Skoupého, který vypálil z mezikruží. Cinka ale předvedl ukázkový semafor a sebral puk do lapačky!

11:38
    Kvasnička z pozice před bránou nastřelil břevno! Puk se následně od něj odrazil a skončil v ochranné síti!

12:32
    Hra přerušena, protože puk skončil mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

13:42
    Od modré vystřelil Hrdlička. Cinka nechal puk spadnout na led, a pak ho přikryl lapačkou.

14:08
    Motor vyhodil kotouč na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před jeho brankou.

14:45
    Bareš zahrál vysokou holí a hra je přerušena.

Oddechový čas pro tým HC Motor České Budějovice.

14:51
    Jokl dostal puk do předbrankového prostoru, ale narazil na připravený Cinkův beton.

15:04
    Branka Motoru je posunutá a hra je znovu přerušena.

15:40
    Puk na střídačce domácích, hra přerušena.

16:33
    Stejskal se pěkně protáhl až k bráně, a pak naservíroval puk na druhou stranu brankoviště Fibigrovi. Toho ale při střele vychytal betonem Cinka.

16:40
    Za Cinkou zvoní tyčka!

17:51
    Přečíslení domácích se rozhodl vzít na sebe Bareš. Jeho střelu ale lapil Cinka do své lapačky.

18:01
    Současné vyloučení:
    Štípek – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Placek – 2 min., hrubost.

19:20
    Motoru odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

19:30
    Pittr má kotouč v lapačce a bude se vhazovat před jeho bránou.

20:00

První třetina je za námi. Viděli jsme v ní jeden gól na straně hostů, který vstřelil ve 4. minutě Turek. V této třetině jsme viděli také pár drobných konfliktů mezi hráči. Utkání je ale jinak vcelku vyrovnané. Oba týmy měli několik šancí, brankáři ale zatím svoje týmy drží. Motoru jednou pomohlo břevno a jednou tyčka. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba v 18:33.

Hosté už jsou zpět na ledě, stejně jako trojice rozhodčích.

Na led se nyní vrací už také domácí.

20:01

20:01
    Oba týmy hrají v plném počtu.

20:22
    Curran pálil z mezikruží, ale trefil jenom Cinkův beton.

21:13
    Slavii odpískán icing. Vhazování před Pittrem.

21:50
    Střelu Fibigra z otočky vyrazil Cinka betonem.

22:13
    Na začátku druhé třetiny odskakuje Motor do dvoubrankového vedení! Gajdolín našel před bránou DANIELA HÁLU, který se štěstím procpal puk za záda Pittra. Asistence: Matěj Gajdolín a Filip Petrásek.

23:26
    Pittr má puk v lapačce a vhazovat se bude před jeho bránou.

24:52
    Curran pálil ze strany, ale trefil jenom Cinkovu výstroj.

25:42
    Střelu Placka od mantinelu Pittr sebral do rukavice a vhazuje se před jeho bránou.

27:07
    Placek znovu pálil od mantinelu, ale tentokrát střílel vysoko nad bránu.

27:18
    Pittr má kotouč opět ve své lapačce a buly bude před jeho bránou.

27:52
    Jeden z hráčů Motoru při zakončení skončil v domácí brance, která vypadla ze svého postavení a hra je přerušena.

27:52
    Tomáš Kluch – 2 min., hákování.

28:37
    České Budějovice právě vstřelily branku! Využitá přesilovka znamená vedení Motoru už 3:0. Jokl chtěl vyhodit puk, jenže to se mu nepovedlo a puk se dostal na modrou čáru k Willmannovi, který vystřelil a trefil tyčku. Od ní se puk odrazil na hůl DANIELA HÁLY, který dorazil puk do odkryté brány. Asistence: Martin Willmann a David Putz.

29:15
    Marcel Kříž – 2 min., vysoká hůl.

29:56
    Při vlastním oslabení ujel na Pittra Eremiáš, ale svou kličku nedotáhl do úspěšného konce, protože ji Pittr vyrazil betonem!

31:15

31:37
    Hasmanovu ránu srazil Cinka vyrážečkou do rohu.

32:12
    Matěj Gajdolín – 2 min., krosček.

32:29
    Hrdlička tvrdě vystřelil a Cinka jeho pokus vyrazil. Na brankovišti se k dorážce ale nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

33:03
    Cinka má puk v rukavici. Buly před jeho bránou.

33:34
    Motor posílá puk až za Pittra.

34:04
    Střelu Kříženeckého přizvedl Cinka vyrážečkou nad bránu.

34:12

34:39
    Zakázané uvolnění Motoru vrací hru před bránu Cinky.

35:20
    Fibigr vyslal do jízdy Tichého, ale toho zastavil jeden z hostujících obránců.

35:53
    Tomáš Václavík – 2 min., hákování.

36:14
    Jakub Dráb – 2 min., podrážení.

36:25
    Hála útočil na hattrick, ale trefil tyčku!

37:01
    Dvojnásobnou přesilovku Budějovice využívají. DANIEL HÁLA se nakonec hattricku dočkal, když obdržel nahrávku na modrou čáru a tvrdou střelou propálil Pittra. Asistence: David Putz a Martin Willmann.

38:14

40:00

Ve druhé třetině se znovu trefovali jen hosté, kteří skórovali celkem třikrát. Poslední branku navíc dali v přesilovce 5 na 3. Slavia zatím naráží na dobře chytajícího Cinku, který drží nulu. Ve třetí třetině se ještě domácí budou snažit utkání zdramatizovat. Třetí třetina začne zhruba v 19:18.

40:01

40:27
    Ránu jednoho z hráčů Motoru srazil Pittr vyrážečkou do rohu.

42:50
    České Budějovice právě vstřelily branku! Hosté na začátku třetiny přidávají další gól! Putz se v útočném pásmu dostal k puku, a pak do mezikruží přihrál ADAMU TURKOVI, který poslal kotouč za Pittra. Asistence: David Putz a Adam Eremiáš.

43:22
    Jakub Dráb – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká Dominik Hasman.

45:24
    Stejskal si obětavě lehl do rány Motoru a zabránil puku, aby prošel na bránu.

46:50
    Slavia vyhazuje puk až k budějovické brance.

47:15
    Rána Petráska končí v ochranné síti. Buly před Pittrem.

48:22

Domácí se při oslabení dobře ubránili a pětiminutové oslabení zvládli bez úhony.

49:25
    Adam Sochor – 2 min., napadení.

49:52
    Puk skončil na tribuně mezi diváky. Buly před Cinkou.

50:01
    Daniel Hála – 2 min., držení.

51:25
    Hosté ve čtyřech.

52:01

52:12
    Puk znovu mimo hrací plochu. Buly ve středním pásmu.

53:21
    Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru před Pittra, kde se bude vhazovat.

55:05
    Kříž zadovkou našel Pitla, jehož ránu si i ve skrumáži dokázal Pittr najít. Vhazování před jeho bránou.

55:38
    Slavia právě vstřelila branku! Domácí se přeci jen čestného úspěchu dočkali! Holaník našel na pravé straně MAXMILIANA CURRANA, který střelou tahem zamířil přesně nad Cinkův beton a překazil mu čisté konto. Asistence: Filip Holaník.