Martin – Levice 4:2 (kon.) | Skalica – Modré Krídla 3:0 (kon.) | Trnava – Topoľčany 2:6 (kon.)
Vlci Žilina – Brezno 8:2 (kon.) | Dubnica – Pov. Bystrica 4:5 (po pr.) | Humenné – Žiar nad Hronom 7:0 (kon.)
HK Skalica
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Modré Krídla Slovan
sk Pátek 09.12.2022, 17:00 • Hant Arena, Skalica • 1. liga (SR) • 22. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Prajem Vám pekný piatkový podvečer. V 22.kole privíta HK ESMERO Skalica na svojom domácom ľade Modré Krídla Slovan

HK ESMERO Skalica – Skaličanov po štyroch vyhraných zápasoch čakalo mikulášske derby na pôde Trnavy. Hostia prehrávali 3:0, 4:2 aj 5.4, ale dokázali minútu pred koncom tretej tretiny vyrovnať na 5:5 vďaka Hujsovi. Nakoniec zápas prehrali 6:5 po predĺžení. Záhoráci sa nachádzajú na 4,mieste o skóre za Žilinou.

Modré Krídla Slovan – Tím z Bratislavy neprežíva dobré obdobie. Posledné dva zápasy schytali debakel. Na domácom ľade prehrali s vlkmi zo Žiliny 1.7 a v minulom kole na pôde Humenného 1:5. Modrým Krídlam patrí 7.priečka keď na šiestu Dubnicu strácajú 1 bod.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/23
    Modré Krídla Slovan 3:2 HK ESMERO Skalica

Úvodné zostavy:

HK ESMERO Skalica: Bernát – Hílek, Jombík – Janík, Kadlečík – Fatul, Vidovič – Sovel, Semandel – Rajčák, Jarolín, Janáč – Šátek, Landrigan, Nemec – Kotvan, Včelka, Kuba – Šišolák, Búlik, Mikula

Modré Krídla Slovan:.Baroš – Žabka, Demo – Hauser, Fereta – Březák, Myšiak – Jendek, Lopuchovský – Ožvald, Mamonov, Preisinger – Dej, Lipianský, Fetkovič – Matoušek, Bezák, Múčka – Trubač, Petráš, Bubica

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:08
    Prvé vhadzovanie vyhrali domáci.

00:33
    Prvá strela na bránu v podaní Skalice úspech neslávila.

01:30
    Zákrok Bernáta po akcii Modrých Krídel.

03:00
    Zatiaľ sme nevideli veľkú gólovú príležitosť.

05:00
    Skaličania nasťahovaní v útočnom pásme, ale žiadnu veľkú šancu si nevypracovali.

06:15
    Pekná prihrávka na Patrika Janáča, puk mu nedosadol ideálne pred bránou Baroša.

07:20
    Nepresná strela Kadlečíka.

07:33
    Zakázané uvoľnenie hostí.

08:09
    Strelu domácich od modrej čiary chytá Baroš bez problémov do lapačky.

14:45
    Záhoráci nasťahovaní v útočnom pásme. Strelu Kristiána Rajčáka chytil Baroš do náručia.

16:27
    Veľká šanca domácich. Kadlečík sám pred bránou hostí, trafil len žrďku.

17:27
    Fetkovič tečoval strelu od modrej čiary, Bernát s ďalším zákrokom.

18:56
    Dobrý návrat Kadlečíka, keď zblokoval strelu Ožvalda.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou prvú tretinu v ktorej mali viacej gólových šancí domáci. Krátko po skončení presilovky bol v dobrej šanci Denis Kadlečík, ale trafil len žrďku Barošovej brány. Modré Krídla mali pár šancí, ale dobrými zákrokmi sa prezentoval domáci brankár. Uvidíme, čo prinesie ďalšia tretina.

Druhá tretina začne približne o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

22:30
    Hostia nasťahovaní v útočnom pásme. Túto tretinu začali oveľa lepšie ako prvú.

23:55
    Jarolín v samostatnom úniku. Vyskúšal bekhendové zakončenie ale Baroš si s jeho strelou poradil.

24:95
    Janáč sa natláčal pred Baroša, ale je s toho len posunutá brána.

25:27

26:35
    Puk vytečovaný na ochrannú sieť.

26:39
    Fereta to skúsil od modrej čiary, Bernát puk chytil do náručia.

28:15
    Zakončenie Rajčáka skončilo na pravom betóne brankára hostí.

29:10
    Kvalitný zákrok Samuela Baroša po strele domácich.

30:27
    Záhoráci uspeli na vhadzovaní, ale je s toho postavenie mimo hry.

31:30
    Zakázané uvoľnenie domácich presúva hru pred bránu Bernáta.

33:50
    Skalica dala gól!
    Gól strelil JOMBÍK.
    Nenápadné nahodenie ADAMA JOMBÍKA od modrej čiary končí za chrbátom prekvapeného Samuela Baroša.
    Asistencie. Michal Búlik, Maximilián Mikula

37:00
    Ďalší dobrý zákrok Branislava Bernáta.

38:04
    Postavenie mimo hru domácich hráčov.

38:28
    Landriganova strela, ale Baroš zakročil lapačkou.

38:42
    Žabka – 2 min., nedovolené bránenie.

39:35
    Fereta – 2+2, vrazenie na mantinel.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia. Mali niekoľko dobrých šancí, ale Bernáta v bráne prekonať nedokázali. Nakoniec udrela Skalica, keď v čase 13.50 nenápadnou strelou Baroša ADAM JOMBÍK. Skaličania budú hrať na začiatku tretej tretiny presilovku 5 proti 3.

41:37
    Hostia v plnom počte. Skalici sa nepodarilo využiť dlhú presilovú hru o dvoch hráčov.

42:35
    Fetkovič sa snažil dorážať strelu jedného so spoluhráčov, ale domáci ho stihli zablokovať.

44:00
    Súboj pri mantineli vyhrali hostia a môžu ísť dopredu.

44:24
    Kadlečíkovú strelu má Baroš v lapačke.

45:00
    Zakončenie na Bernáta. Skalický gólman puk udržal v náručí.

46:04
    Trubač zakončoval, ale už z veľkého uhla.

46:30
    Nebezpečný teč Fatulovej strely končí na žrdke Barošovej brány.

47:46
    V páde zakončoval Landrigan, ale Baroš bol pozorný.

49:21
    Zakončenie domácich zblokoval jeden z hosťujúcich hráčov na ochrannú sietť.

50:27
    Zakázané uvoľnenie Skaličanov.

50:55
    Bernát si musel dať pozor na dorážajúceho Lipianského.

51:48
    Bezákov pokus minul bránku.

52:14
    Hauserova strela bola zblokovaná.

53:28
    Jarolín dostal puk do dobrej príležitosti, ale Baroš je naďalej pozorný.

54:05
    Šátekov pokus znovu kryje brankár hostí.

56:24
    Preisinger hľadal hokejku Lipianského, ale Bernát je naďalej neprekonaným mužom.

56:34
    Šiesti hostia proti štyrom domácim.

57:26
    Skalica v plnom počte.

58:18
    Skaličania vybojovali puk v útočnom pásme. PATRIK JANÁČ strelou do prázdnej brány rozhoduje tento zápas.
    Asistencie: René Jarolín

59:15
    FILIP VIDOVIČ dostal prihrávku od Nemca, napálil puk od modrej čiary, a prekonal bezmocného Samuela Baroša. Skalica dvoma gólmi v posledných minútach tohto zápasu rozhodla o svojej výhre.
    Asistencie: Richard Nemec, Michal Šátek

Skalica dokázala nakoniec doviezť tento zápas do víťazného konca. Slovan sa snažil zo všetkých síl vyrovnať, ale skvele chytajúceho Branislava Bernáta prekonať nedokázali. Víťazný gól strelil v druhej tretine v čase 33:50 obranca Adam Jombík. Záhoráci si víťazstvo poistili dvomi gólmi v samom závere. Najprv do prázdnej brány Janáč, a 45 sekúnd pred koncom prekonal strelou od modrej čiary hosťujúceho brankára VIdovič. Skaličania si teda pripisujú do tabuľky ďalšie tri body.
    Prajem Vám ešte pekný zbytok večera. (19:27:51)

Natália Poláčková

Branky a nahrávky: 34. Jombík (Búlik, Mikula), 59. Janáč (Jarolín), 60. Vidovič (Nemec, Šátek)

HK Skalica: Bernát – Hílek, Jombík – Janík, Kadlečík – Fatul, Vidovič – Sovel, Semandel – Rajčák, Jarolín, Janáč – Šátek, Landrigan, Nemec – Kotvan, Včelka, Kuba – Šišolák, Búlik, Mikula
    Trenér: Michal Ružička

Modré Krídla Slovan: Baroš – Žabka, Demo – Hauser, Fereta – Březák, Myšiak – Jendek, Lopuchovský – Ožvald, Mamonov, Preisinger – Dej, Lipianský, Fetkovič – Matoušek, Bezák, Mučka – Trubač, Petráš, Bubica
    Trenér: Ján Lipiansky

Rozhodčí: Lesay, Rehák, Vido, Hanko