Česko U19
2:4 (1:3)
Ukrajina U19
Pátek 09.12.2022, 12:00 • SH Krásné Pole • Turnaj tří zemí • Přátelské utkání

Čeští futsalisté vstoupili do domácího Turnaje tří zemí porážkou 2:4 s Ukrajinou. Hosté potvrdili, že patří k evropské futsalové špičce. Do zápasu výborně vstoupili, když už ve 2. minutě vedli o dvě branky. Svěřenci kouče Brůny pak dvakrát korigovali na rozdíl jediného zásahu, na zvrat však jejich snaha nestačila. Druhé utkání čeká české reprezentanty v sobotu, jejich soupeřem bude Maďarsko. (13:37:47)

40
    Ukrajina U19 právě vstřelila branku!
    Hostující celek přidává 20 sekund před koncem čtvrtý gól a opět tak odskakuje na dvoubrankový rozdíl. Je rozhodnuto.

25
    Česko U19 právě vstřelilo branku!
    Domácí snižují na rozdíl jediného gólu! Prosadil se RADEK ŠILER.

21

Po prvním poločase Turnaje tří zemí prohrávají mladí čeští futsalisté s Ukrajinou 1:3. Hosté začali duel dvěma rychlými zásahy, na které v 7. minutě zareagoval snížením Jaroslav Zápotocký. Krátce před přestávkou však hráči z Ukrajiny přidali třetí branku.

20

19
    Ukrajinci zvyšují krátce před koncem poločasu na dvougólový rozdíl – 1:3.

7
    Lvíčata střílejí kontaktní branku. Postaral se o ni JAROSLAV ZÁPOTOCKÝ.

2
    Hosté rychle přidávají také druhý gól a ukazují, že budou pro svěřence trenéra Brůny tvrdým oříškem – 0:2

1
    Ukrajinci se ujímají vedení hned v úvodu zápasu.

Z utkání Vám budeme z technických důvodu přinášet pouze změny stavu.

00:01

Sestava Česka:

Česko U19: Trhlín (Špánik) – Kuča, Šiler, Jiří Zápotocký, Jaroslav Zápotocký – Gajdoš, Tilinger, Jakeš, Krotil, Palatka, Tomek, Třeštík, Zlatníček.

„Ukrajina je považována za jednu z futsalových velmocí a Maďarsko je náš tradiční soupeř, který s mládeží pracuje velmi dobře,“ okomentoval český trenér Martin Brůna kvalitu soupeřů pro svazový web futsal.fotbal.cz. „Po dvou soustředěních je zde i zápasové utkání, kde chceme sledovat hráče v kritických situacích, otestovat jejich mentalitu a psychickou připravenost. V utkáních dostanou hráči dostatek volnosti a prostoru. Každý dobrý výsledek bude pro naše hráče motivací do další práce,“ dodal Brůna.

Vítám tu všechny příznivce futsalu! V Ostravě se uskuteční tradiční Turnaj tří zemí v kategorii hráčů do 19 let. Zahajovací duel se odehraje v pátek v poledne a obstarají ho výběry Česka a Ukrajiny. Třetím účastníkem je reprezentace Maďarska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Martin Augustin

Branky: 7. Zápotocký, 25. Šiler – 1. Ukrajina, 2. Ukrajina, 19. Ukrajina, 40. Ukrajina