Sokolov – Kolín 0:5 (kon.)
konec
HC Baník Sokolov
0:5 (0:0, 0:0, 0:5)
SC Marimex Kolín
Pondělí 12.12.2022, 18:00 • Zimní stadion Sokolov • Chance liga • 12. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
   
  Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný pondělní podvečer. Vítám vás při sledování dohrávky 12. kola Chance ligy, u zápasu mezi Sokolovem a Kolínem.
   
  HC Baník Sokolov

  Cíl Sokolova je jasný, a sice udržet pozice zajišťující účast minimálně v předkole play-off. Na jedenáctý Šumperk mají k dobru jediný bod, za devátým Zlínem jsou pouze z důvodu horšího skóre. Štrbova družina aktuálně prožívá vydařené období, když zvítězila třikrát v předešlých čtyřech utkáních, v doposud posledním střetnutí zdolala výsledkem 2:1 Šumperk. Týmové produktivitě mužstva vévodí devětadvacetibodový Jaromír Kverka, ten je zároveň nejlépe bodujícím hráčem celé soutěže.
   
  SC Marimex Kolín

  Hokejisté Kolína si v dosavadním průběhu sezóny nepočínají vůbec zle. Nachází se na dvanáctém místě tabulky, přičemž na poslední Pardubice B mají komfortní devítibodový náskok a na desátou příčku, jež by znamenala postup do předkola play-off a okupuje ji právě Sokolov, zaostávají rozdílem čtyř bodů. Svěřenci kouče Šťastného momentálně drží nelichotivou sérii čtyř porážek v řadě, naposledy prohráli 1:2 po nájezdech s Litoměřicemi. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Zdeněk Král s 26 kanadskými body.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Baník Sokolov: Michajlov (Horák) – Tomek, Jan Novák, Pohl, Rulík, Weinhold, Klejna, Zeman – Kružík, Kverka (A), Kofroň – Hrabík, Zadražil, Osmík – Berka, Jurčík (A), Švec – Hajný, Rohan (C), Kysela.
  Trenér: Martin Štrba

  SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Niko (A), Aubrecht, T. Jelínek, Zajíc, Křepelka, Cibák, Naar – Zd. Král (C), Morong, Veselý – Polák, Sklenář (A), Dlouhý – Jenčovský, Matějček, Síla – Lang, D. Šedivý.
  Trenér: Jan Šťastný

  Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Horažďovský, Štěpánek.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:10
  Zápas mezi Sokolovem a Kolínem odstartoval! Úvodní buly ovládl domácí útočník, hráči ve žlutých dresech se hned vydali do útoku.
   
  00:41
  Jaromír Kverka zvedl hlavu a od levého mantinelu vyslal parádní pas před bránu na Davida Kofroně, jenž z bezprostřední blízkosti na Jakuba Soukupa nevyzrál!
   
  01:23
  Ještě ze středního pásma nahodil touš na bránu Denis Zeman. Jakub Soukup měl o poznání snazší práci, betonem posunul puk ke spoluhráči Jakubu Cibákovi.
   
  01:49
  V akci znovu Jaromír Kverka, jenž vyzkoušel průnik skrze dvěma protihráči, úspěšným obranným zákrokem jej odzbrojil David Aubrecht.
   
  02:16
  A znovu byli domácí velmi blízko vedoucí trefě! Nahození od modré čáry tečoval Ondřej Jurčík, kus černé gumy skončil na břevně.
   
  02:57
  Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Martin Michajlov. Zastavil touš za vlastní bránou a posunul ho na volného Jana Nováka.
   
  03:25
  Protože neměl komu nahrát, tak Josef Zajíc pouze nahodil za soupeřovu svatyni, kam nejrychleji dojel protihráč Jan Pohl.
   
  03:48
  Martin Osmík kvedlal s kotoučem za bránou konkurenta. Vyzkoušel pas do předbrankového prostoru, kde Danielu Kružíkovi nedovolil zakončit Štěpán Matějček.
   
  04:20
  Od pravého mantinelu vyslal ostrou ránu Jan Novák. Jakub Soukup mohl zůstat klidný, jeden z jeho spoluhráčů puk ztečoval do ochranné sítě.
   
  04:58
  Ondřej Jurčík se rychle ohlédl přes rameno a od levého mantinelu přihrával z otočky za sebe Jakubu Hajnému, Jakub Cibák sokovi šikovně zablokoval hokejku.
   
  05:12
  Individuálně vyzkoušel štěstí Jan Pohl. Všiml si rozestoupených obránců, jenže při zrychlení nechal hrací předmět za sebou.
   
  05:39
  Do levého kruhu dostal nabito Adam Rulík. Neváhal a vypálil z první, Jakub Soukup odpálil kotouč vyrážečkou do ochranné sítě.
   
  06:00
  První přesilovou hru si zahrají domácí hokejisté. Na trestnou lavici usedl Matěj Morong, který zahákoval unikajícího Jaromíra Kverku.
   
  06:23
  Baník právě vstřelil branku!
  Povedená přesilovková kombinace znamená vedoucí gól domácího favorita. Kverka po nahrávce Pohla naznačil střelu, aby nakonec ještě vylepšil palebnou pozici pro DAVIDA KOFRONĚ, na jehož dělovku z první do pravé šibenice byl Soukup krátký. Asistence: Jaromír Kverka a Jan Pohl.
  06:23 David KOFROŇ - 1:0
   
  07:05
  Hokejisté ve žlutých dresech se znovu usadili v útočné třetině. Jan Pohl chtěl k asistenci přidat gól, avšak vypálil příliš vysoko.
   
  07:57
  Už to vypadalo, že by Zdeněk Král mohl z levé strany postupovat sám na bránu, jenže do ofsajdu ho vystavil Jan Veselý.
   
  08:09
  Po levém mantinelu nabral velkou rychlost Adam Rulík. Ve finále vzal zodpovědnost na sebe, forhendový projektil vyslal příliš vysoko.
   
  08:40
  Za vlastní bránou zklidnil hru Denis Zeman. Počkal na vystřídání spoluhráčů, načež přenechal kotouč Janu Pohlovi a sám si odjel odpočinout.
   
  09:12
  Do přehuštěného prostoru nahazoval od modré čáry Martin Weinhold. Jakub Soukup si našel prostor, odkud na puk viděl a bezpečně ho schoval ve výstroji.
   
  09:48
  Jan Novák vyslal křižný oblouček na levou stranu, kam k němu nejrychleji dojel Jaromír Kverka. Volil zadovku na Davida Kofroně, jehož zradilo zpracování.
   
  10:19
  Až ve druhé polovině třetiny se Martin Michajlov dočkal prvního zákroku. Proti ráně od modré čáry bez větších problémů nastavil lapačku.
   
  10:42
  Štěpán Matějček zpoza brány Sokolova zkontroloval postavení spoluhráčů a našel mezi kruhy Jakuba Sklenáře, ten hledal mezeru mezi Michajlovými betony marně.
   
  11:12
  Tvrdou dělovkou se od modré čáry prezentoval David Aubrecht. Martin Michajlov vůbec nic neviděl, naštěstí pro něj touš projel vedle jeho pravé tyčky.
   
  11:49
  Poté, co Denis Zeman přejel červenou čáru, tak nasměroval hrací předmět za kolínskou svatyni, aby si mohl po téměř minutě strávené na ledě odjet odpočinout na střídačku.
   
  12:11
  Baník právě vstřelil branku!
  Elitní útočná lajna orlů opět udeřila! Kofroň vypíchl puk obránci na Kverku, který vyslal tváři v tvář brankáři DANIELA KRUŽÍKA, šestadvacetiletý forvard uspěl ránou nad Soukupovu vyrážečku. Asistence: Jaromír Kverka a David Kofroň.
  12:11 Daniel KRUŽÍK - 2:0
   
  12:51
  Baník právě vstřelil branku!
  Druhý gól v rozmezí jedné minuty a s Kolínem už to nevypadá vůbec dobře. Sražená nahrávka z pravého kruhu se vrátila na hokejku . přihrávajícího MARKA ŠVECE a ten z ostrého úhlu skóroval s pomocí levého betonu překvapeného gólmana. Asistence: Marek Berka.
  12:51 Marek ŠVEC - 3:0
   
  13:30
  Tlak sokolovských hokejistů pokračuje. Do dobré pozice dostal pobídku Adam Rulík, z první ovšem vypálil příliš vysoko.
   
  14:22
  Přečíslení dva na jednoho domácí překombinovali. Jan Veselý mohl a měl střílet, ale ještě vracel před prázdnou bránu Zdeňku Královi, tento pas zastavil obránce Pohl.
   
  14:57
  Příležitost i na druhé straně. Tomáš Rohan vyslal zajímavou skákavou nahrávku k levé tyči soupeřovy svatyně, odkud Jaromír Kverka zamířil těsně vedle.
   
  15:27
  Akce střídá akci, nudný hokej rozhodně nesledujeme! Vojtěch Síla nahazoval před bránu, Štěpán Matějček tečoval puk o kousek vedle pravé části brankové konstrukce.
   
  15:42
  Baník právě vstřelil branku!
  Dohrávka zavání debaklem. Tomek na sebe v levém kruhu navázal dva protihráče, aby posléze poslal touš mezi kruhy osamocenému MARKOVI ŠVECOVI, jemuž nedělalo žádné potíže napálit puk do odkryté části brány a zaznamenat tak svůj druhý gól v utkání. Asistence: Tomáš Tomek a Ondřej Jurčík.
  15:42 Marek ŠVEC - 4:0
   
  15:42
  Čtyři a dost. Jakub Soukup opouští zápas předčasně už v 16. minutě. Nutno ale podotknout, že ani jeden inkasovaný gól nebyla jeho chyba, spoluhráči mu dnes vůbec nepomohli. Novým mužem v kolínském brankovišti je Tomáš Sajdl.
   
  16:12
  Osobního strážce se zbavil Kryštof Lang, jenže cestu mu zakřižoval jiný protihráč. Hostující forvard dojel za soupeřovu svatyni, kde ho zpacifikoval Jan Novák.
   
  16:58
  Daniel Kružík nahodil puk do rohu kluziště, kde byl jako první Jaromír Kverka. Střílel z ostrého úhlu a rozvlnil pouze boční síťku.
   
  17:16
  Pod velkým tlakem Jakub Cibák nevymýšlel žádné složitosti a vysokým obloučkem dostal Kolín alespoň na chvíli z pod tlaku, unavená hostující pětice navíc mohla vystřídat.
   
  17:43
  Do pozice kousek za kruhy dostal pobídku ke střele Tomáš Tomek. Z jeho hole vzešla rána z první, kotouč vyletěl příliš vysoko.
   
  18:10
  Po zisku puku směřoval do protiútoku Vojtěch Polák. Z pravého kruhu vyzkoušel zakončení na zadní tyč, bránu těsně minul.
   
  18:49
  Přes Denise Zemana se touš dostal k Markovi Berkovi, ten ještě chtěl celou akci vyšperkovat na Ondřeje Jurčíka. Do směru nahrávky ovšem položil hokejku David Aubrecht.
   
  19:18
  Nahození středem kluziště v podání Adama Rulíka dokázal protečovat do útočné třetiny Daniel Kružík, bránící Jakub Naar posléze v rychlostním souboji přebruslil Jana Nováka.
   
  19:46
  Zaútočil i Kolín. Útočné pásmo navštívil Ján Niko a od levého mantinelu vyslal střílený pas před bránu, kde Martin Weinhold v souboji hokejek přetlačil tu Vojtěcha Poláka.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  Chtělo by se říct, že je hotovo, ačkoliv je minulostí teprve první třetina. Sokolov jasně dominuje a Kolínu nadělil během úvodních dvaceti minut čtyři góly. Dvakrát se prosadil Marek Švec, jehož na střelecké listině doplnili David Kofroň a Daniel Kružík. Čtvrtý inkasovaný gól znamenal konečnou pro dnešní kolínskou jedničku Jakuba Soukupa, Tomáš Sajdl pak do konce úvodního dějství udržel čisté konto.
   
  Další třetina začne přibližně v 18:54.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:10
  Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Bude zajímavé sledovat, jestli se Kolín vzepře a bude domácím alespoň vyrovnaným soupeřem, nebo zda bude pokračovat nadvláda Sokolova.
   
  20:53
  Pravou stranou se rozjel Martin Osmík. Nedostalo se mu ovšem potřebné podpory, sám proti dvěma konkurentům se ke střele neprotlačil.
   
  21:18
  Kolínský protiútok nebyl sehraný vůbec zle! Vojtěch Polák se z levé strany natlačil až před bránu a forhendem střílel na zadní tyč, Michajlova zachránila branková konstrukce.
   
  21:52
  Ondřej Jurčík tělem odmítl osobního strážce, načež si věřil i na Jakuba Cibáka, snaha o prohození kotouče mezi jeho bruslemi nevyšla.
   
  22:22
  Skrytou střelou se od modré čáry prezentoval Martin Weinhold. Tomáš Sajdl odvedl dobrou práci, kus černé gumy z výstroje nepustil.
   
  22:48
  Útok dvou proti dvěma nevyřešil Jakub Naar vůbec zle. Bekhendovým pasem vybídl ke střele Mikuláše Jenčovského, ten z první usměrnil touš nad břevno.
   
  23:21
  Nepřesná žabička se odrazila až na modrou čáru k Janu Pohlovi. Ostrá forhendová rána zamířila vysoko nad horní tyč.
   
  23:47
  David Aubrecht si rozmyslel útočný výlet. Viděl před sebou trojici protihráčů, proto udělal ještě jeden oblouk za vlastní bránu.
   
  24:17
  Průnik Karla Křepelky nebyl vůbec marný. Talentovaný zadák se po pravém mantinelu dostal do útočné třetiny, odkud vypálil křižný projektil a Martin Michajlov se štěstím zakročil držadlem hole.
   
  24:45
  Lze konstatovat, že hra Kolína se ve druhé části výrazně zlepšila. Je ale pravděpodobné, že hostující mužstvo zkrátka přepnulo na vyšší rychlostní stupeň příliš pozdě.
   
  25:03
  Ihned po přejetí útočné modré čáry vyslal ostrou forhendovou dělovku Štěpán Matějček. Martin Michajlov na ni dobře viděl a sáhl pro kotouč lapačkou.
   
  25:38
  Ve spleti hokejek se v mezikruží dostal k forhendovému zakončení po ledě Martin Berka. Tomáš Sajdl zakročil pravým betonem, černou pryž posléze přikryl lapačkou.
   
  26:12
  Když Martin Michajlov zjistil, že se zakázané uvolnění pískat nebude, tak se vydal za bránu a před dotírajícím Jenčovským nahrával po levém mantinelu Kyselovi.
   
  26:55
  Ondřej Jurčík už neměl dostatek sil na podniknutí rychlého protiútoku. Proto pouze od modré čáry nahodil po mantinelu k protihráči, každopádně stihl vystřídat.
   
  27:21
  Střílená přihrávka Jana Nováka mířila do dobrého prostoru. Jenže adresát Marek Berka přiložil hokejku k ledu příliš pozdě.
   
  27:47
  Pod tlakem David Aubrecht vyhodil touš mimo hrací plochu. Vylučovat se nebude, protože cestou lehce zavadil o tvrzené sklo.
   
  28:13
  Adam Rulík si rozmyslel střelu z prakticky nulového úhlu, raději dojel za bránu soupeře. Odtud nepřesně hledal na modré číhajícího Denise Zemana.
   
  28:54
  Na druhou stranu vystartoval Matěj Morong. Při zdvojení vyzkoušel přenesení hry na Daniela Šedivého, jemuž vyšlo zpracování, ale ne klička proti Janu Pohlovi.
   
  29:20
  Za domácí obranou číhal Štěpán Matějček. Jakub Cibák se jej pokusil najít vysokým obloučkem, puk zachytil do rukavice couvající Tomáš Tomek.
   
  29:46
  Ihned po buly vypálil Karel Křepelka. Jakub Naar se neúspěšně pokusil o teč, Martin Michajlov tak zakročil poměrně v klidu.
   
  30:12
  Protože byl Kolínu signalizovaný ofsajd, tak měl Jan Novák dostatek prostoru na rozehrávku, přesto způsobil zakázané uvolnění příliš prudkým pasem mimo dosah Tomáše Rohana.
   
  30:50
  Ze zápěstí střílel od modré čáry David Aubrecht. Domácí gólman zasahovat nemusel, situaci za něj vyřešil obětavě blokující Adam Rulík.
   
  31:01
  Ofenzivní složku celku podpořil Martin Weinhold. Průnikového pasu za obranu se nedočkal, v poslední chvíli ho levou bruslí srazil mimo nebezpečí Ján Niko.
   
  31:13
  Premiérová početní převaha čeká na Kolín. Menší dvouminutový trest vyfasoval Matěj Zadražil, ten se v útočné třetině provinil hákováním.
   
  31:30
  V oslabení vystartoval do úniku Martin Osmík. Nevymýšlel složitosti a střílel forhendem, Tomáš Sajdl sebral pod břevno letící puk do lapačky!
   
  32:11
  Z levého kruhu vyslal ostrý forhendový projektil Vojtěch Síla. Martin Michajlov měl štěstí, že kotouč zamířil těsně nad horní tyčku.
   
  32:49
  Ani další kolínské zakončení nezrušilo domácímu gólmanovi čisté konto. Vojtěch Polák tečoval nahození od modré o kus vedle levé tyčky.
   
  33:14
  Baník právě vstřelil branku!
  Máme tu hattrick! Nepřesnou Veselého nahrávku vystihl u obranné modré čáry Rohan a bleskově vyslal do úniku MARTINA ŠVECE, který si Sajdla vychutnal forhendovým blafákem, po němž s klidem zakončoval do volné pravé poloviny brány. Na led přiletěla alespoň jedna kšiltovka. Asistence: Tomáš Rohan.
  33:14 Marek ŠVEC - 5:0
   
  34:21
  Vojtěch Síla si věřil jeden na jednoho proti Janu Novákovi. Domácí zadák protihráče skvěle vystál a čistým způsobem mu vypíchl puk z pod hokejky.
   
  34:52
  Souboj v rohu mantinelu v útočném pásmu Kolína ovládli domácí hokejisté. Jmenovitě František Klejna, který vyvezl touš do prostoru daleko od brány.
   
  35:17
  Denis Zeman zkusil dlouhým pasem vyslat do úniku Ondřeje Hrabíka. Rychlostní schopnosti spoluhráče ovšem přecenil, výsledkem je zakázané uvolnění.
   
  35:40
  Úmyslný ofsajd odpískán Vojtěch Kyselovi. Forvard určitě věděl, že kotouč přebírá v momentě, kdy už byl dobré dva metry v útočné třetině.
   
  36:15
  Marek Berka si hravě poradil s dotírajícím Vojtěchem Polákem. Nevymýšlel složitosti a pasem o mantinel uvolnil Jana Pohla.
   
  36:42
  Po nepovedené ráně Adama Rulíka se kotouč odrazil od zadního mantinelu zpátky před bránu, kde číhal Jakub Hajný, i on však mířil mimo tři tyče.
   
  37:24
  Adam Rulík vyhodil takovým způsobem, že málem vyslal do úniku Davida Kofroně, před nějž v poslední chvíli natlačil tělo Jakub Cibák.
   
  37:50
  Další akce elitní útočné lajny Sokolova byla o poznání povedenější. David Kofroň vyslal žabičku před bránu na Jaromíra Kverku, ale ten promáchl.
   
  38:12
  Ondřej Hrabík nebezpečně narazil do mantinelu v momentě, kdy byla navíc otevřená dvířka na hostující střídačku. Naštěstí to vypadá, že k vážnějšímu zranění domácího forvarda nedošlo.
   
  38:46
  S nahozením od pravého mantinelu neměl Martin Michajlov žádné starosti. Navíc to vypadalo, že ještě stihne rozehrát, ale úmysl si nakonec rozmyslel a hru přerušil.
   
  39:06
  Se zpracováním prudkého pasu si na útočné modré čáře Ján Niko neporadil. Musel zacouvat až do obranné třetiny a před forčekujícím Kružíkem přenesl puk doleva na Jakuba Cibáka.
   
  39:30
  V závěru prostřední dvacetiminutovky přichází vyloučení v domácích řadách. Na lavici hanby již usedl kapitán Tomáš Rohan z důvodu držení.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Sokolov ve druhé třetině ještě navýšil náskok na pět gólů, o tři body z dohrávky jej může připravit už jen totální kolaps. Ve 34. minutě završil hattrick Martin Švec, jenž přetavil únik v gól forhendovým blafákem. Kolínští hokejisté v prostřední dvacetiminutovce herní projev zlepšili, a dokonce si vytvořili i příležitosti, v té největší Vojtěch Polák trefil levou tyč.
   
  Další třetina začne přibližně v 19:47.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:10
  Kolín zahajuje třetí třetinu v přesilovce. Na trestné lavici sedí domácí kapitán Tomáš Rohan a doufá, že na ní stráví i zbylých 80 vteřin trestu.
   
  40:45
  Hokejisté ve žlutých dresech brání na jedničku. Nájezd některého ze soupeřů zastavili dvakrát v krátkém časovém sledu ještě před obrannou modrou.
   
  41:30
  Domácí útočník Tomáš Rohan je zpátky na ledě. Kolínu se zbytek početní převahy vůbec nepovedl, Martin Michajlov zasahovat nemusel.
   
  41:46
  Při hře pět na opět Sokolov okamžitě zaútočil. Jmenovitě Daniel Kružík, jenž se od mantinelu natlačil před bránu, aby ve finále forhendem minul bránu.
   
  42:14
  Baník právě vstřelil branku!
  Navyšování už tak výrazného náskoku pokračuje. Do střílené přihrávky Pohla vložil hokejku Jurčík. Gólman Sajdl vyrazil kotouč pouze k připravenému DENISI ZEMANOVI, ofenzivu podpořivší zadák měl se střelou do prázdné brány snadnou práci. Asistence: Ondřej Jurčík a Jan Pohl.
  42:14 Denis ZEMAN - 6:0
   
  43:15
  Za vlastní bránu se vydal pro rychle letící kotouč Tomáš Sajdl. Ještě stihl zvednou hlavu a bekhendovou stranou vyrážečky přihrál Cibákovi.
   
  43:49
  Denis Zeman umí zahrát i směrem do defenzivy. Do poslední chvíle vystál Vojtěcha Poláka, jehož kličku z pravého kruhu na střed úspěšně vypíchl.
   
  44:19
  Žabička Jana Pohla na Matěje Zadražila měla oči. K bekhendovému blafáku už nedošlo, čárový rozhodčí domácímu útočníkovi odpískal ofsajd.
   
  44:48
  Znovu se musel mít na pozoru Tomáš Sajdl. Poradil si bez větších komplikací, ránu od modré čáry vyrazil lapačkou nad břevno.
   
  45:04
  Rychle dopředu spěchal Štěpán Matějček. Sám proti třem ovšem neměl moc šancí na úspěch, úspěšně ho odzbrojil Jan Novák.
   
  45:47
  Do dobré pozice dostal nabito Vojtěch Kysela. Střílel forhendem z levého kruhu, tvrdá dělovka skončila jenom v boční síťce.
   
  46:17
  David Kofroň vyslal pěknou bekhendovou žabičku na Tomáše Tomka, jenž měl v plánu pálit nad padajícího Tomáše Sajdla, jenže bránu přestřelil.
   
  46:40
  Autor hattricku Marek Švec měl před sebou jediného protihráče. Jakub Cibák soka výborně vystál a vytlačil ho z ideální palebné pozice.
   
  47:03
  Na únik si dělal zálusk Vojtěch Kysela. Vůbec mu ale nevyšlo zpracování, menší zaváhání okamžitě potrestal navrátilec David Aubrecht.
   
  47:55
  Velkou rychlost nabral středem kluziště Martin Osmík. Jeho jízda skončila u útočné modré čáry, kde ho zpacifikoval Jakub Naar.
   
  48:07
  První přesilovku Sokolov využil, jak si povede ve druhém případě? Kolín míří do čtyř poté, co si Jakub Sklenář pomohl proti konkurentovi drobným háčkem.
   
  48:57
  Od modré čáry vyprodukoval tvrdou dělovku Martin Weinhold. Ostrá rána narazila jen do mantinelu za svatyní Tomáše Sajdla.
   
  49:20
  Výsledkem nepřesné rozehrávky Denise Zemana je zakázané uvolnění, marně se Vojtěch Kysela pokoušel přebruslit Davida Aubrechta.
   
  49:41
  V přesilovce se do kombinace zapojil i domácí gólman Martin Michajlov. Zastavil prudké nahození a nechal hrát blížícího se Jana Pohla.
   
  50:10
  V momentě, kdy se utkání přehouplo do závěrečné desetiminutovky, je Kolín kompletní. Sokolov nevyužil přesilovku, každopádně o jeho vítězství už není pochyb.
   
  50:46
  Z ostrého úhlu střílel forhendem Jakub Hajný. Tomáš Sajdl s podobným řešením počítal a tělo nechal přilepené u levé tyčky.
   
  51:22
  Na modré čáře si klepl o přihrávku Josef Zajíc. Vojtěch Polák se ho pokusil najít, ale do pasu vložil hokejku Marek Berka.
   
  51:55
  Hodně nepovedený přechod Kolína do útočné třetiny. V momentě, kdy Karel Křepelka přejel modrou čáru, tak už byli v útočném pásmu další dva spoluhráči.
   
  52:24
  Před bránu si najel nikým neatakovaný Martin Berka. Dostal dobrou nahrávku, jenže střela z první mu nevyšla, bránu minul.
   
  52:56
  Trojice bránících sokolovských hokejistů si poradila s dvojicí hostujících hráčů. Kus černé gumy vyvezl do střední třetiny Jan Novák.
   
  53:11
  O pozornost si hlasitě řekl Zdeněk Král. Nabral velkou rychlost po levém mantinelu a dojel až do útočného pásma, jenže ve finále mu nevyšla klička na posledního bránícího Klejnu.
   
  53:51
  Po rychlém zpracování pálil od modré čáry Martin Weinhold. Tomáš Sajdl reagoval včas, sedmému gólu zabránil vyrážečkou.
   
  54:22
  Z první střílel z vrcholku levého kruhu Daniel Kružík. Tomáš Sajdl šel do pokleku a levým betonem vykopl puk ke spoluhráči Polákovi.
   
  54:48
  Za vlastní bránou zklidnil hru Jan Novák. Do tohoto prostoru ujel před forčekujícím Langem, načež rozehrál na Adama Rulíka.
   
  55:24
  Jakub Sklenář se dlouho s pukem nezdržoval a předal ho k levému mantinelu Janu Veselému, ten vypálil forhendem ze zápěstí do boční sítě.
   
  55:55
  Jako další vypálil z kolínských řad Ján Niko. Ránu od modré Martin Michajlov schoval ve výstroji a postaral se o přerušení hry.
   
  56:12
  Od mantinelu střílel Jakub Cibák. Domácí gólman ukázal dobré reflexy, vyrážečkou touš odpálil do ochranné sítě.
   
  56:39
  Zničehonic se sám před gólmanem ocitl Jakub Naar. Zakončení ovšem kolínskému hráči vyšlo na bekhend, mezeru mezi betony Michajlova hledal neúspěšně.
   
  57:01
  Jaromír Kverka se uvolnil kolem osobního strážce, aby následně nahrál do předbrankového prostoru Davidu Kofroňovi, jenž si roztáhl Sajdla, leč nedokázal přehodit jeho beton.
   
  57:40
  Sám na gólmana upaloval na druhé straně Matěj Morong. Bekhendem mířil k pravé tyči, Martin Michajlov proti střele úřadoval levým betonem.
   
  58:07
  Bekhendová zadovka Zdeňku Královi vůbec nevyšla a do protiútoku vystartoval Matěj Zadražil. V přečíslení udělal kličku mezi kruhy a zkusil svižnou střelu zápěstím do levého víka, Tomáš Sajdl parádně zareagoval a koncem lapačky vytáhl fantastický zákrok.
   
  58:46
  Znovu si o pozornost řekl Matěj Zadražil. Projel skrze třemi protihráči do útočné třetiny, ale přihrávku na Matina Švece úspěšně zblokoval Ján Niko.
   
  59:21
  Od levého mantinelu se do kruhu prokličkoval Ondřej Hrabík. Mířil na bližší tyčku do horního rohu, Tomáš Sajdl zaúřadoval vyrážečkou.
   
  59:51
  Daniel Kružík poslal kus černé gumy po mantinelu za bránu soupeře. Jaromír Kverka souboj s Jakubem Cibákem vypustil, aby v závěru neriskoval zbytečné zranění.
   
  Konec zápasu.
   
  Hokejisté Sokolova ovládli dohrávku 12. kola Chance ligy, na domácím ledě deklasovali Kolín výsledkem 6:0.

  O třech bodech rozhodli domácí prakticky hned v první třetině, v níž si vybudovali čtyřbrankový náskok, ve druhém a třetím dějstvím přidali po jednom gólu. Nejvíce na sebe upozornil Martin Švec, jenž se blýskl hattrickem a také Martin Michajlov, který vychytal nejen pro sebe, ale pro celý tým první čisté konto v sezóně.

  Svěřenci kouče Štrby se díky vítězství posunuli v tabulce na deváté místo před Zlín. Kolín zůstává dvanáctý s pohodlným náskokem devíti bodů na poslední Pardubice B.
   
  Sokolov nasadil do utkání více hráčů na střídavé starty, než je povolen limit. Proto nakonec utkání prohrál kontumačně 5:0! (19:56:04)

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 7. Kofroň (Kverka, Pohl), 13. Kružík (Kverka, Kofroň), 13. Švec (Berka), 16. Švec (Tomek, Jurčík), 34. Švec (Rohan), 43. D. Zeman (Jurčík, Pohl)


  HC Baník Sokolov: Michajlov (Horák) – Tomek, Jan Novák, Pohl, Rulík, Weinhold, Klejna, Zeman – Kružík, Kverka (A), Kofroň – Hrabík, Zadražil, Osmík – Berka, Jurčík (A), Švec – Hajný, Rohan (C), Kysela.
  Trenér: Martin Štrba

  SC Marimex Kolín: Soukup (16. Sajdl) – Niko (A), Aubrecht, T. Jelínek, Zajíc, Křepelka, Cibák, Naar – Zd. Král (C), Morong, Veselý – Polák, Sklenář (A), Dlouhý – Jenčovský, Matějček, Síla – Lang, D. Šedivý.
  Trenér: Jan Šťastný

  Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Horažďovský, Štěpánek

  Diváci: 401
  www.ibrshop.com