Columbus – Los Angeles 6:5 (po pr.) | Florida – Seattle 2:5 (kon.) | Arizona – Philadelphia 5:4 (po pr.)
Winnipeg – Washington 2:5 (kon.) | Vegas – Boston 1:3 (kon.)
Florida Panthers
2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Seattle Kraken
Pondělí 12.12.2022, 00:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

S konstatováním, že Seattle Kraken dobrým výkonem porazilo Floridu na jejím ledě naprosto zaslouženě 5:2, se s Vámi loučí a úspěšný vstup do nového týdne přeje Tomáš Lysý. (02:56:44)

Využití: 0-1.

Již v první minutě zápasu mohla jít Florida do vedení, jenže její radost zastavilo břevno a z protiútoku se trefil Matthew Beniers. Poté byly šance na obou stranách, ale stav se měnil až ve 28. minutě, kdy Marc Staal dostal puk do předbrankového prostoru a vstřelil svůj první gól v dresu Panthers. jenže za minutu a půl opět Krakeni vedli díky André Burakowskymu a jeho krásné ráně do šibenice. V druhé polovině druhé třetiny navíc Sergej Bobrovskij chytil snad tři jasné góly a držel odstup Floridy na jednobrankovém rozdílu.

Ve třetí části ale už kapituloval. Nejprve Jordan Eberle tečoval střelu Borgena zády k brance do sítě. Poté v dlouhém pětiminutovém oslabení již Florida riskovala a Seattle přesilovku využil, když Wennberg sebral puk na modré, na levé straně našel volného Daniela Spronga a ten se z pokleku nemýlil. Za stavu 1:4 ještě domácí odvolali brankáře, avšak Yanni Gourde vyhrál bruslařský souboj nad Ekbladem a došťouchl puk do prázdné klece. V samotném závěru už jen Chris Tierney tečoval střelu Kiersteda od modré do sítě a zmírnil tak prohru Floridy na 2:5.

59:57
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Marc Staal – 2 min., sekání.
    58:43 Chris TIERNEY - 2:5

58:43
    Florida právě vstřelila branku!
    Druhá rozezvučená tyčka za brankou Jonese. V úvodu zápasu za stavu 0:0 se domácí neprosadili a z protiútoku šli hosté do vedení. Zápas se tedy mohl vyvíjet jinak. Krátce po tyči se k puku na modré dostal Kiersted, jenž vystřelil a CHRIS TIERNEY tečoval kotouč za záda Martina Jonese, který neměl šanci. Asistence: Matt Kiersted, Zac Dalpe.
    57:22 Yanni GOURDE - 1:5

57:22
    Seattle právě vstřelil branku!
    Nyní už je opravdu vymalováno. Rychlostní souboj mezi YANNI GOURDEM a Aaronem Ekbladem vyhrál první jmenovaný, který se ve finále lépe natáhl po puku a doklepl jej do volné sítě. Brandon Tanev, Adam Larsson.

57:15
    Panteři ještě zkouší risk při hře bez brankáře.

56:42
    Florida hraje v plném počtu.
    55:09 Daniel SPRONG - 1:4

55:09
    Florida už musela jít do risku. Možná by to vyšlo, kdyby Wennberg neudržel puk na modré. Ale to se mu povedlo na jedničku. Někdejší spoluhráč Bobrovského vystihl puk na modré, udělal dva rychlé kroky a přihrávkou na levou stranu našel před brankou zcela volného DANIELA SPRONGA, který se v pokleku opřel do puku a nedal gólmanovi Panterů šanci. Asistence: Alexander Wennberg, André Burakowsky.

54:11
    Dunnovu střelu od modré lapí Bobrovskij, ale Florida se bude ještě 2:31 minuty bránit oslabení.

54:01
    Oliver Bjorkstrand si pokusem z osy hřiště na ruského fantoma nepřišel. Již 24 úspěšný zákrok pro Bobrovského.

53:52
    Po Bjorkstrandově dobré práci se hosté usazují před Bobrovským.

53:31
    Seattle se v přesilové hře vůbec nikam nežene, hlavní věcí pro Kraken je neudělat chybu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 28. M. Staal (White, Cousins), 59. Tierney (Kiersted, Dalpe) – 2. Beniers (McCann), 30. Burakovsky (Gourde, Bjorkstrand), 48. Eberle (Borgen, Beniers), 56. Sprong (Wennberg, Burakovsky), 58. Gourde (B. Tanev, A. Larsson)

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Kiersted – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Barkov (C), Reinhart – Cousins, E. Staal, White – Lomberg, Dalpe, Tierney.
    Trenér: Paul Maurice

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, C. Fleury, Schultz, Soucy, Borgen – Burakovsky, Wennberg, Bjorkstrand – Donato, Gourde (A), B. Tanev – McCann, Beniers, Eberle – Sprong, Geekie, Schwartz (A).
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Peter MacDougall, Jon McIsaac – Kyle Flemington, Andrew Smith

Diváci: 15625