Montreal – Anaheim 2:5 (kon.) | Tampa – Columbus 4:1 (kon.) | Washington – Dallas 1:2 (kon.)
Boston – Los Angeles 2:3 (2:3 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 1:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 2:4 (kon.)
NY Rangers – Toronto 3:1 (kon.) | Carolina – Seattle 3:2 (kon.) | Winnipeg – Nashville 2:1 (po pr.)
Chicago – Vegas 1:4 (kon.) | Colorado – Buffalo 2:4 (kon.) | Edmonton – St. Louis 3:4 (0:1 po s.n.)
Florida Panthers
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Pittsburgh Penguins
Pátek 16.12.2022, 01:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

Utkání je u konce Pittsburgh se může radovat z prodloužení vítězné série na sedm zápasů. V poslední třetině hosté skvěle drželi náskok a když se ve 49. minutě do střelecké listiny zapsal Jevgenij Malkin, od kterého se odrazil puk po Crosbyho střele, vypadalo to, že to má Pittsburgh pod kontrolou. Florida ještě sice snížila v 51. minutě po pohotové ráně Sama Reinharta, na víc se už ale domácí nezmohli a v závěrečné power-play pečetil ranou do prázdné branky výsledek 2:4 Jake Guentzel. Florida je po této porážce na pátém místě Atlantické divize s 32 body, Pittsburgh je v Metropolitní divizi třetí se 40 body.

Florida se v dalším utkání představí v neděli od 1:30 na ledě New Jersey, Pittsburgh bude hrát ve stejný den od 23:00, taktéž venku, a to v Carolině.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:01:46)

59:55
    Ještě jeden výpad hostů, z bekhendu to zkoušel Poehling. Našel Bobrovského lapačku.

59:31
    Domácí se samozřejmě ještě snaží o rychlou odpověď, je to už ale hodně na náhodu.
    58:42 Jake GUENTZEL - 2:4

58:42
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Ten přišel prakticky vzápětí, jenže power-play měla krátké trvání. Domácí ztratili ve vlastním pásmu puk, hra se bleskově posunula k červené čáře, kde si zpracoval JAKE GUENTZEL a neměl problém trefit prázdnou branku Floridy – 2:4. Asistence: Sidney Crosby, Brock McGinn.

58:15
    Bobrovskij se už dívá po lavičce, jestli přijde pokyn opustit branku.

57:14
    Domácí ztratili puk a rázem se do šance dostal Crosby. Musel zakončovat a tak volil příklep. Mířil přesně do postoje gólmana Bobrovského.

56:57
    Další vyhození hostů, nyní ještě vyšperkováno střelou z pravé strany a Bobrovskij musel zasahovat.

55:51
    Reinhart nahodil po mantinelu, puk se snažil zastavit Barkov, hosté ale tuto situaci uhlídali a dostali puk do středního pásma.

55:18
    Teď se to ovšem moc nevyvedlo a výsledkem bylo zakázané uvolnění.

54:10
    Hosté nikam nepospíchají, pouze teď drží puk co nejdále od Jarryho.

53:57
    Už je po přesilovce, ta se domácím moc nevyvedla a z hlediště se dokonce ozvaly nespokojené projevy.

53:11
    Pittsburgh měl šanci v oslabení, před Bobrovským se objevil Rust, jenže byl trochu z úhlu a nechal tak vyniknout brankáře Floridy.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Lomberg (E. Staal, Montour), 51. Reinhart (Verhaeghe) – 25. Letang (Rust, Poehling), 33. Guentzel (Malkin, Letang), 49. Malkin (Crosby, Rakell), 59. Guentzel (Crosby, McGinn)

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Kiersted – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – Dalpe, Bennett, Luostarinen – Cousins, E. Staal, Lomberg – Děnisenko, Heponiemi.
    Trenér: Paul Maurice

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), M. Pettersson, Rutta, Dumoulin, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Heinen – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: O'Donnell, Hebert – Cherrey, Alphonso

Diváci: 14 538