Montreal – Anaheim 2:5 (kon.) | Tampa – Columbus 4:1 (kon.) | Washington – Dallas 1:2 (kon.)
Boston – Los Angeles 2:3 (2:3 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 1:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 2:4 (kon.)
NY Rangers – Toronto 3:1 (kon.) | Carolina – Seattle 3:2 (kon.) | Winnipeg – Nashville 2:1 (po pr.)
Chicago – Vegas 1:4 (kon.) | Colorado – Buffalo 2:4 (kon.) | Edmonton – St. Louis 3:4 (0:1 po s.n.)
Chicago Blackhawks
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Vegas Golden Knights
Pátek 16.12.2022, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Hokejisté z města neonů vyhrávají tento zápas díky trpělivé a takticky velmi dobře vedené hře. Dvakrát se prosadili při hře pět na pět, jednou v přesilovce a jednou při vlastním oslabení. Vegas sice vyhrálo i druhý zápas v rámci road tripu, ale dnešní výhra je vykoupená zraněním Marodka Vegas se rozšířila o Paula Cottera. (05:15:21)

Statistiky
    Střely na bránu: 25 – 25 | Přesilová hra: 0/2 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
    Arvid Söderblom (CHI) – 21 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 58:36
    Logan Thompson (VGK) – 24 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,0 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Vegas právě vstřelilo branku!
    Vegas do prázdné branky dává gól, střelou přes obránce dává svou druhou branku v zápase REILLY SMITH. Asistence: Jonathan Marchessault a Brayden Pachal.

58:42
    Puk je ve středním pásmu. Oba kluby střídají.

58:08
    Domácí hrají v šesti, zkouší to bez brankáře. Vegas vyhodilo.

58:00
    Poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:15
    Vegas drží hru daleko od vlastní branky, nechce si zkomplikovat tento zápas. William Karlsson měl velkou šanci, trefil tyč.
    56:06 Taylor RADDYSH - 1:3

56:06
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Nyní se prosazuje domácí celek, který byl prakticky celou třetí třetinu aktivnější, brankář Vegas Logan Thompson mít čisté konto nebude. Střelou mezi betony jej překonal TAYLOR RADDYSH. Asistence: Jonathan Toews a Seth Jones.

55:46
    Philipp Kurashev měl na hokejce snížení, ale jeho tvrdá rána se odrazila od tyče.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Vegas má náskok 3:0.

54:37
    Vegas jen nahodilo kotouč do útočného pásma, aby z toho nebyl icing, a pak šli hosté střídat.

54:08
    Michael Amadio dostal kotouč do středního pásma, necelých šest minut hry nás dělí od konce třetí třetiny.

53:49
    Andreas Athanasiou autorem další střely a znovu brankář Vegas spolehlivým zákrokem přiblížil svůj tým k výhře.

53:27
    Jake McCabe rozehrává od své branky, Connor Murphy pokračoval v akci, ale hostující celek velmi dobře napadal.

52:01
    Andreas Athanasiou měl obrovskou šanci, Chandler Stephenson se dobře vrátil a jeho akci zastavil.

51:48
    Caleb Jones pálil z ostré pozice, jeho rána končí vedle.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 57. Raddysh (J. Toews, Set. Jones) – 15. Stephenson (Ma. Stone, Marchessault), 24. Re. Smith (W. Karlsson), 49. Kessel (Miromanov, W. Karlsson), 60. Re. Smith (Marchessault, Pachal)

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – McCabe, Set. Jones (A), Tinordi, Murphy, J. Johnson, Cal. Jones – Lafferty, Domi, P. Kane (A) – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Athanasiou, Dickinson, T. Johnson – Blackwell, Khaira, Entwistle.
    Trenér: Luke Richardson

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez (A), Hague, McNabb, Miromanov, Hutton, Pachal – Cotter, Stephenson, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Amadio, Leschyshyn, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Chmielewski, MacDougall – Fournier, Cormier

Diváci: 15 911