Minnesota – Chicago 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:5 (kon.) | Arizona – NY Islanders 5:4 (kon.)
Boston – Columbus 4:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:6 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:4 (kon.)
Arizona Coyotes
5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
New York Islanders
Sobota 17.12.2022, 03:30 • Mullet Arena, Tempe • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:21:48)

3. Travis Boyd (ARI) 1+0

Arizona potřetí za sebou zvítězila na vlastním ledě a v Západní konferenci má na čtrnáctém místě už šestibodový náskok na poslední Chicago. Islanders prohráli pošesté z posledních osmi zápasů a zítra mohou na Východě ztratit umístění v nejlepší osmičce.

Coyotes nezachytili začátek. Kvůli gólům Aha a Barzala nabrali dvougólovou ztrátu, kterou Gostisbehere, Keller a Bjugstad ještě do půlky základní hrací doby změnili na vedení 3:2. Dobson v čase 37:45 šťastně vyrovnal, ale třetí třetinu zase rozhodli v domácí prospěch Boyd s Kellerem. Beauvillierova trefa z předposlední minuty na prohře Newyorčanů nic nezměnila.

59:43
    Schmaltz chtěl pomoct Kellerovi k dosažení hattricku. Útočník s devítkou na zádech však střelou z vlastní modré čáry branku netrefil.

59:27
    Nízký blok Arizony zablokoval střelu Wahlstroma i jeho následnou dorážku sražené střely Barzala.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Sorokin zase pustil do hry šestého hráče. U Vejmelky začalo být rušno, nicméně domácím pomohl Boyd, který eliminoval přihrávku Nelsona.
    58:21 Anthony BEAUVILLIER - 5:4

58:21
    Islanders právě vstřelili branku!
    Devětadevadesát sekund před koncem hosté dávají kontaktní gól! Z Barzalovy přihrávky do druhé vlny Wahlstrom tvrdě vypálil do zadního mantinelu. Puk se od něj odrazil doleva a ANTHONY BEAUVILLIER neztrácel čas s dorážkou do poloprázdné branky. Asistence: Anders Lee, Oliver Wahlstrom.

58:01
    Po střele Dobsona zůstal kotouč před nohou Vejmelky. Stecher rychle reagoval a poslal puk k bočnímu mantinelu.

57:30
    Sorokin opustil branku. Islanders jsou v šesti, zatímco Mayfield vystřelil pouze do bránícího Nemetha.

57:16

57:10
    Křížný pas Schmaltze před Chychrunem narušil Nelsona. V rohu dojel puk Pulock a odpálil jej přes celé hřiště.

56:26
    Maccelli nezpracoval těžkou přihrávku kopírující brankovou čáru. Hosté vyhodili, byť za stavu 2:4 je to pro ně malá útěcha.

56:00
    Až po čtyřiceti sekundách Yotes ustálili kombinaci. Střela zase vyšla na Kellera, kterému nyní chyběla přesnost.

55:25
    Clayton Keller nechybí na přesilovce a má reálnou šanci dát hattrick ve druhém domácím utkání v řadě.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 20. Gostisbehere, 29. Keller (Schmaltz, Hayton), 30. Bjugstad (J. Brown, Maccelli), 43. Boyd (Chychrun, Schmaltz), 55. Keller (Schmaltz, Chychrun) – 2. Aho (Nelson, Bailey), 14. Barzal (Salo, Wahlstrom), 38. Dobson, 59. Beauvillier (Lee, Wahlstrom)

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Gostisbehere, Chychrun, J. Brown, Moser, Stecher, Nemeth, Välimäki – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Fischer (A), McBain, O'Brien – Hayton, N. Ritchie.
    Trenér: André Tourigny

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Salo, Mayfield, Romanov, Dobson, Aho – Wahlstrom, Barzal, Lee (C) – Beauvillier, Nelson, Bailey (A) – Palmieri, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Pochmara, Markovic – Mills, Gawryletz

Diváci: 4 600