Edmonton – Anaheim 3:4 (kon.) | Carolina – Dallas 5:4 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 3:6 (kon.)
Montreal – Tampa 1:5 (kon.) | Washington – Toronto 5:2 (kon.) | New Jersey – Florida 2:4 (kon.)
Arizona – Buffalo 2:5 (kon.) | Colorado – Nashville 3:1 (kon.) | Vegas – NY Islanders 2:5 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 1:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Ottawa 4:2 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Colorado Avalanche
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Nashville Predators
Neděle 18.12.2022, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji nádhernou čtvrtou adventní neděli a všem Miloslavům vše nejlepší k svátku! (05:42:18)

Tři hvězdy utkání

1. Alex Newhook (COL) – 1+0
    2. Mikko Rantanen (COL) – 1+0
    3. Matt Duchene (NSH) – 1+0

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Kdo se postavil do brankoviště?

Alexandar Georgijev (COL) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 59:28

Juuse Saros (NSH) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 59:02

Statistiky

Střely na bránu: 30 – 26 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Vyrovnané utkání se rozjíždělo opatrně, v první třetině nebyla k vidění téměř žádná větší šance. Postupně se to trochu zlepšilo, i když celkově zápas nepatřil k těm nejvíc strhujícím, jaké NHL nabízí. Rozhodující pro dnešní duel byla druhá třetina, v níž Colorado nejprve využilo přesilovou hru a poté 16 sekund před sirénou využilo velké chyby hostující obrany. Ta nakonec byla klíčová, neboť Nashville ve třetí části jen jedním gólem snížil, v poslední minutě pak inkasoval do prázdné branky.

Utkání v Ball Arena sledovalo 18 131 diváků.

59:28 Cale MAKAR - 3:1

59:28
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí sice ve vlastním pásmu buly nevyhráli, jenže hráči Nashvillu se nedohodli, kdo z nich puk sebere. Ujal se toho proto CALE MAKAR, jenž bez přemýšlení poslal kotouč přes celé kluziště přesně do odkryté klece. Bez asistence.

59:23
    Preds se rozmístili po útočném pásmu, na levý kruh dostal nabito Filip Forsberg. Jeho ránu na protější tyč ukryl Georgijev v pohotové lapačce. Hostující trenér John Hynes si bere oddechový čas.

59:10
    Nyní už Juuse Saros znovu spěchá na střídačku.

58:53
    Zavezení puku do útočného pásma se hostům úplně nepodařilo, bude se vhazovat ve střední třetině, a tak se Saros vrací do branky.

58:35
    Nashville už odvolává brankáře a bude hrát v šesti.

57:10
    Jeden z útočníků Colorada drobným přistrčením obral hostujícího obránce přímo před Sarosem o puk, načež mohl nabít Rantanenovi. Ten mohl rozhodnout, jenže netrefil branku.

56:48
    Napadání domácích dělá Nashvillu problémy, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
    55:46 Šance – Evan RODRIGUES

55:46
    Evan Rodrigues si připravil druhou individuální šanci za tuto třetinu, tentokrát proti Josimu v útočném pásmu zkoušel pohlednou otočku a bekhendové zakončení.

54:50
    V posledních minutách se Coloradu celkem daří dostávat puky od vlastní branky do bezpečí, přičemž se moc nepřerušuje hra.

53:07
    Cody Glass zdánlivě neškodně nahodil od levého mantinelu na branku, kam však dojížděl Nino Niederreiter, jenž málem nadělal Georgijevovi velké problémy.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 29. Rantanen (Makar), 40. Newhook (Rodrigues, Ničuškin), 60. Makar – 44. Duchene (Niederreiter)

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – Makar (A), D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Rantanen (A), Compher, Lehkonen – Ničuškin, Newhook, Rodrigues – L. O'Connor, Meyers, Cogliano (A) – J. Foudy, Hudon, D. Hunt.
    Trenér: Jared Bednar.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Gross, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Lauzon, Gravel – Duchene, Granlund (A), F. Forsberg – Sissons, Glass, Niederreiter – Jankowski, R. Johansen, Co. Smith – Jeannot, Pärssinen, Trenin.
    Trenér: John Hynes.

Rozhodčí: Anderson, Pochmara – Hughes, Toomey.

Diváci: 18 131.