Havířov – Kopřivnice 3:2 (kon.) | Benátky n/J – Tábor 2:4 (kon.) | Děčín – Mostečtí Lvi 2:5 (kon.)
Ústí n/L – Cheb 6:1 (kon.) | Jablonec n/N – Chomutov 2:4 (kon.) | Vrchlabí – Příbram 3:1 (kon.)
Řisuty – Písek 5:2 (kon.)
HC Řisuty
5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
IHC Králové Písek
Středa 21.12.2022, 18:30 • Zimní stadion VSH Slaný • 2. liga skupina Západ • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes od 18:30 budeme sledovat odložený zápas 20. kola 2. hokejové ligy – západ mezi Řisuty a Pískem.

HC Řisuty jsou v tabulce aktuálně na posledním 16. místě, když v pětadvaceti zápasech nasbíraly pouhých 10 bodů za tři vítězství v základní hrací době a bod za jednu prohru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem domácích je Vítězslav Bílek, který si připsal 35 bodů (16+19).

IHC Králové Písek také potřebuje v tomto utkání nutně bodovat, zatím mu totiž v tabulce patří 11. pozice s pětatřiceti body se skóre 84:97. V tomto utkání budou hosté plnit roli papírového favorita. Nejproduktivnějším hráčem Písku je Lukáš Prášek, když v dosavadním průběhu soutěže zaznamenal 36 bodů (16+20).

Vzájemný zápas v letošní sezóně:

6. kolo: Písek – Řisuty 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)

HC Řisuty: Pánek, Smetana – Řepka, Pokorný, Janda, Zich, Potechin, Malovický – Pejchal, Křepelka, Sýkora, Bílek (C), Chamrát, Petráš, Rendla, Bláha, Janeček, Okegawa.
    Trenér: Pavel Křepelka

IHC Králové Písek: Kříž, Novák D. – Novák F., Radoš (A), Dudáček, Pavlát, Hanus, Turek – Hollar, Březina (A), Hrakholski, Macháček, Brož, Koupal, Matiášek, Volf (C), Prášek, Bednařík, Cohen, Pouzar.
    Trenér: Tomáš Matušík

Rozhodčí: Glanc – Hlinka, Motl.

Hráči právě nastupují na ledovou plochu.

00:01

02:32
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Domácí se ujímají vedení, když se prosadil JONÁŠ KŘEPELKA. Asistence: Vítězslav Bílek.

05:00
    Omlouvám se za technické potíže, nyní je snad už vše vyřešeno.

06:35
    Nahození od modré ukryl do lapačky Pánek.

06:55
    Janečkova střela byla zblokována.

07:46
    Krakholski vyzkoušel Pánkovu pozornost z úhlu.

08:30
    Hosté jsou teď aktivnější a snaží se vyrovnat skóre.

09:15
    Richard Kříž si po dlouhé době připisuje zákrok.

09:45
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

10:02
    I když byli domácí spíše pasivnější, tak přidávají další branku. Situaci dva na jednoho vyřešil Rendla krásnou přihrávkou na PETRA JANEČKA, který neměl problém uklidit touš do sítě. Asistence: Matyáš Rendla a Matěj Malovický.
    10:02 Petr JANEČEK - 2:0

11:11
    Další icing na straně Řisut.

12:00
    Píseckým hráčům se teď nedaří usadit v útočné třetině.

12:33
    Písek právě vstřelil branku!
    Po střele Pavláta z úhlu se kotouč odrazil na druhou stranu k volnému LUKÁŠI BEDNAŘÍKOVI, který zakončoval do odkryté klece. Asistence: Lukáš Pavlát a Alex Cohen.
    12:33 BEDNAŘÍK - 2:1

13:15
    Kontaktní branka nalila hostům do žil čerstvou krev a pokračují ve svém útočném snažení.

13:37
    V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval JAN BŘEZINA, který uklidil puk za Pánkova záda. Asistence: Martin Koupal a Daniel Dudáček.
    13:37 Jan BŘEZINA - 2:2

14:25
    Tentokrát úspěšný zákrok Pánka proti střele Hanuse.

16:16
    Hosté jsou teď na koni, střelou z mezikruží zahrozil Volf.

17:05
    Na druhé straně neměl problém s Janečkovým pokusem Kříž.

18:10
    Jeden z hráčů hostí objel branku a mezi kruhy nahrál do dobré pozice Václavu Brožovi, který však trefil pouze prostředek branky.

18:55
    Domácí hokejisté jsou uzamčeni v obranném pásmu.

19:40
    Domácím se nakonec povedlo vymanit z tlaku a 20 vteřin před koncem první části se bude vhazovat po pravici Kříže.

20:00

Přes nadějný začátek Řisut, kdy se trefili Křepelka s Janečkem, nedokázali domácí hokejisté svůj náskok udržet a Písek naprosto zaslouženě vyrovnal. Hosté byli v první třetině lepším týmem a Řisuty se po většinu času spíše bránily. Druhá třetina začne přibližně v 19:23.

20:01

20:35
    Volf netrefil branku z levé strany.

21:39
    Po střele Pavláta ukryl domácí gólman kotouč v rukavici.

22:10
    Řepkovo nahození končí pouze za brankou hostů.

23:05
    Bednařík se probíjel do útočné třetiny, ale byl sám na tři hráče.

24:14
    Domácí získávají své vedení zpět! V situaci dva na jednoho přihrával Petr Janeček před branku ALEŠI CHAMRÁDOVI, který měl sice trochu problémy se zkrocením poskakujícího puku, přesto nakonec Kříže překonal. Asistence: Petr Janeček a Matyáš Rendla.
    24:14 CHAMRÁD - 3:2

25:30
    Hosté se opět aktivně snaží o vyrovnání.

27:14
    V další šanci se ocitl domácí Sýkora, tentokrát byl Kříž pozorný.

27:55
    Další Sýkorův pokus vyrazil Kříž betonem.

29:21
    Nyní sledujeme ve hře spoustu nepřesností a o kotouč se spíše bojuje ve středu hřiště.

30:41
    V dobré pozici se ocitl Bednařík, jeho střelu zastavil pozorný Pánek.

32:22
    Bednaříkovu nahrávku nikdo nezachytil a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

32:48
    Nyní se úspěšným zákrokem prezentoval Richard Kříž.

33:34
    Další pokus domácích končí také v Křížově rukavici.

33:55
    Jonáš Křepelka tečoval kotouč před brankou a trefuje tyč!

35:57
    Po střele Malovického zasáhl kotouč Kříže do masky a ten zůstává otřesen, vypadá to však, že bude pokračovat ve hře.

36:27
    Vyloučení v týmu HC Řisuty:
    Pokorný – 2 min., držení.

37:00
    Písku se zatím přesilovka vůbec nedaří a nemohou se dostat do útočného pásma.

37:45
    Nakonec se to povedlo, ale poté Macháčkovi přeskočil kotouč hůl a následně i modrou čáru a je z toho ofsajd.

38:03
    Řisuty se opět osvobozují.

38:27

39:33
    Střelu Hollara si Pánek pohlídal a druhá třetina se pravděpodobně dohraje v poklidu za domácí brankou.

40:00

Druhou třetinu začali lépe opět hosté, avšak branka Aleše Chamráda Řisuty povzbudila a ve zbytku třetiny byli domácí aktivnější. Další velkou šanci Řisut spálil Křepelka, když orazítkoval tyč. Třetí třetina začne přibližně ve 20:09.

40:01

40:17
    Písek začal třetí třetinu aktivněji, jeho snažení však zastavilo postavení mimo hru.

40:45
    Sebastian Janda nahrával před branku najíždějícímu Jonáši Křepelkovi, který ještě nedokázal usměrnit kotouč do sítě. To se povedlo až MICHAILU POTĚCHINOVI, který si dojel pro puk z druhé vlny a neměl problém trefit odkrytou branku. Asistence: Jonáš Křepelka a Sebastian Janda.
    40:45 POTĚCHIN - 4:2

41:14
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Bednařík – 2 min., nedovolené bránění.

42:00
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale žádná větší šance nepřichází.

42:38
    Petr Janeček vyhrál buly po levici brankáře hostí. Kotouč se dostal přímo na hokejku SEBASTIANA JANDY, který si najížděl mezi kruhy a krásnou střelou do levého horního rohu Křížovi branky zvyšuje vedení Řisut. Asistence: Petr Janeček.
    42:38 JANDA - 5:2

43:41
    Hanus to zkoušel z pravé strany, Pánek si poradil vyrážečkou.

44:21
    Pokus Pavláta kryje Pánek lapačkou.

45:20
    Pouzarova střela míří pouze nad branku.

46:00
    Hráči Písku jsou teď mnohem aktivnější, ale žádnou větší šanci si zatím nevytvořili.

47:23
    Pouzar a Krakholski teď svými pokusy ohrozili branku Pánka. Ten je zatím pozorný.

49:46
    Janda – 2 min., sekání.

50:14
    Pánek si po střele Pavláta připisuje další úspěšný zákrok.

50:41
    Krakholskiho střela končí v lapačce domácího gólmana.

51:20
    Do velké šance se dostával při vlastním oslabení Petráš. Obrana hostů si s ním nakonec poradila.

51:46

53:00
    Velká část třetí třetiny se odehrává před brankou domácích, stále však žádná vyložená šance nepřichází a s Pískem to vypadá bledě.

54:35
    Turek – 2 min., sekání.

55:15
    Domácí již nikam nespěchají a v pohodě drží kotouč na svých hokejkách v útočném pásmu.

56:00
    Stále stejný obrázek a o osudu dnešního utkání je již zřejmě rozhodnuto.

56:35

57:45
    Pánek kryje Volfovo nahození do lapačky.

58:15
    Další branku domácích mohl zaznamenat Petráš, s jeho pokusem si však Kříž poradil.

58:27
    Střela Filipa Nováka končí sražená v ochranné síti.

58:49
    Před brankou se sám ocitl Březina, jeho pokus Pánek vyrazil.

59:34
    Bílek – 2 min., podrážení.

Řisuty nakonec vítězí v tomto duelu 5:2. V druhé polovině tohoto utkání byli domácí lepším týmem a po zásluze si připisují v dnešní dohrávce tři body do tabulky a díky lepšímu skóre v ní přeskočili Hronov. Pro Písek musí být dnešní výkon zklamáním, jelikož nepotvrdil roli favorita a zůstávají nadále na 11. místě. (20:53:34)

Jan Zatočil

Branky a nahrávky: 3. Křepelka (Bílek), 11. Janeček (Rendla, Malovický), 25. Chamrád (Janeček, Rendla), 41. Potěchin (Křepelka, Janda), 43. Janda (Janeček) – 13. Bednařík (Pavlát, Cohen), 14. Březina (Koupal, Dudáček)

Rozhodčí: Glanc – Hlinka, Motl