Motor ČB – Litvínov 2:5 (kon.) | K. Vary – Olomouc 0:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:2 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.)
Sparta – Plzeň 3:0 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 22.12.2022, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC VERVA LITVÍNOV
    Klub ze severu Čech, jenž vychoval mnoho světových hráčů, se po konci hlavního trenéra Vladimíra Růžičky začal zvedat. Trenérské žezlo převzal Karel Mlejnek. A nebyla to jediná změna. Špatné výsledky stály kapitána Petra Straku funkci. Kapitánské céčko dostal na dres Matúš Sukel´.

Litvínov za 29 utkání sezony posbíral 36 bodů. V úterý se mohl radovat z výhry 3:2 po samostatných nájezdech. Z posledních tří duelů vytěžili chemici osm bodů. Zvládli porazit Spartu i Vítkovice.

Nejproduktivnějšími hráči kádru jsou s 24 body Giorgio Estephan (8+16) a Šimon Stránský (7+17). Poslední střetnutí před reprezentační pauzou proti Spartě patřilo Andreji Kudrnovi, bývalému sparťanovi, který svému tehdejšímu zaměstnavateli uštědřil hattrick.

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
    Motoru se nedaří. Svědčí o tom předposlední místo v lize. Aktuálně se Jihočeši trápí. Na kontě mají 33 bodů. Ve vánočním zápase proti Litvínovu se tak pokusí podruhé v sezoně porazit Litvínov. První duel po pauze sehrály České Budějovice na ledě oslabené Mladé Boleslavi a prohrály 1:2.

Motor i Litvínov jsou dva nejhorší týmy v utkáních na hřištích soupeřů. Jihočeši vyhráli pouze třikrát, Severočeši dvakrát.

Budějovičtí se od začátku sezony spoléhají na zkušeného borce Lukáše Pecha, jenž vede týmovou produktivitu (5+20). Následuje ho kapitán Milan Gulaš, který má od čtyři kanadské body méně (11+10).

Trenér: Jaroslav Modrý

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel (A), Šalda, Wesley – Kudrna, Sukeľ (C), Válek – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Jurčík, Zygmunt – L. Stehlík, Gut, Berka.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Pražák, Květoň – Zíka, Svoboda.

00:01

00:17
    První hrozí hosté. Konkrétně z levé strany hrozil Kudrna.

00:59
    Na druhé straně se ukázal Zajíčkovi budějovický Strnad. Litvínovský brankář zasáhl.

01:54
    Oběma týmům se v rychlém sledu povedlo dostat do útočného pásma, avšak bez střely.

02:24
    Valský prokličkoval přes střední pásmo a vyzrál na obranu chemiků. Následná střela, jež mířila nad pravé rameno hostujícího gólmana, trefila Zajíčkovu vyrážečku.

02:59
    Hanzl s pukem ve třetině hostů, svého bývalého klubu, nic nevymyslel, a tak se hra přelévá na druhou stranu.

04:05
    Straka z pravého kruhu nachystal střílený pas na Zygmunta, ale ten se kotouče nedotkl.

04:53
    Stránského nabídka zpoza brány do slotu neprošla. Percy svému soupeři akci zhatil.

05:29
    Bindulis narazil na mantinel Válka, čímž se dostal ke kotouči a nebezpečí pro domácí je zažehnáno.

06:25
    Litvínov právě vstřelil branku! Chemici se ujímají vedení! Domácí defenzíva chybně rozehrála ve svém pásmu. Čehož Litvínovští využili. PAWEL ZYGMUNT zakončením ze slotu prostřelil Hrachovinu. Asistence: Petr Straka a Ondřej Jurčík.
    06:25 Pawel ZYGMUNT - 0:1

06:57
    Vráblík mezi kruhy přiťukl kotouč do pravé strany na Valského, který tentokráte mířil mimo.

08:15
    Budějovičtí předvádějí větší aktivitu. Zajíček se musí v brankovišti činí. Zatím svůj tým drží.

09:13
    Štencel udělal chybu na útočné modré. O kotouč ho obral Zdráhal, který se vydal na Hrachovinu. Při pokusu o zakončení mezi nohy si ale budějovický brankář mezírku pohlídal.

10:28
    Hovorka nahodil puk do útočného pásma, kde domácí puk na chvilku drželi. Následně o něj přišli, a na druhou stranu tak míří hosté.

11:19
    Pobyt Litvínova v pásmu Jihočechů netrval dlouho. Budějovická obrana zapracovala včas a vyváží puk do středního pásma.

12:49
    Litvínov právě vstřelil branku! A je to 2:0 pro chemiky! Těsně za modrou čárou poslal puk na Hrachovinu obránce Kristaps Zile. K vyraženému puku se nejrychleji dostal GIORGIO ESTEPHAN a rozvlnil síť podruhé. Asistence: Kristaps Zile a Denis Zeman.
    12:49 Giorgio ESTEPHAN - 0:2

14:08
    Motor musí dotahovat dvoubrankové manko. Před druhým zásahem Litvínova se domácí snažili o vyrovnání, což jim nevyšlo.

16:35
    Českobudějovická Budvar aréna i přes nepříznivý výsledek i nadále velice hlučně podporuje svůj tým.

16:51
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Radim Šalda – 2 min., nedovolené bránění.

18:04
    České Budějovice právě vstřelily branku! Motor odpovídá brankou na 1:2! Na osu si povyjel kanadský obránce STUART PERCY. Byl si vědom Čachotského clony a toho, že Zajíček tak nic nevidí. Asistence: Martin Hanzl a Lukáš Pech.
    18:04 Stuart PERCY - 1:2

19:10
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
    Lukáš Pech – 2+2, vysoká hůl.

20:00

Úvodní třetina divákům v Českých Budějovicích nabídla celkem tři přesné zásahy. Gólový účet zápasu otevřeli hráči Litvínova, a to Pawel Zygmunt. Po šesti minutách navýšil skóre na rozdíl dvou branek Giorgio Estephan. Necelé dvě minuty před koncem první části snížil Kanaďan Stuart Percy. Druhá třetina začne přibližně v 18:25.

20:01

20:14
    Vráblík nezachytil přihrávku Štencelovu dlouhou přihrávku a musí rychle spěchat zpět do obrany.

21:06
    Rána z levé strany, kterou vypálil Zeman, otiskla Hrachovinovu vyrážečku. Puk i nadále mají hosté.

21:53
    Litvínov právě vstřelil branku! Litvínov znovu odskakuje! Na bránu vystřelil kapitán Matúš Sukel´. K dorážce se jako první dostal LUKÁŠ VÁLEK a přidává třetí gól hostů v tomto utkání. Asistence: Matúš Sukel´ a Kristaps Zile.
    21:53 Lukáš VÁLEK - 1:3

22:02
    Milan Gulaš – 2 min., podrážení.

23:12
    Freibergs dělovkou od modré čáry prověřil budějovického strážce branky, který měl co dělat, aby zabránil čtvrtému inkasovanému gólu.

24:03
    V oslabení ujel litvínovské defenzívě Čachotský, který z pravé strany udělal blafák do forhendu, ale Zajíček byl v této situaci úspěšnější.

25:11
    Vopelka se šikovně prodral až před litvínovského brankáře, ale ten se znovu vyznamenal.

25:43
    Stránský se proti Vráblíkovi rychle s pukem otočil, ale nezakončil.

26:02
    Po Pechově pasu se před Zajíčka natlačil Gulaš, leč kotouč za čáru neprotlačil.

27:17
    Hanzl hledal před bránou najíždějícího Hovorku. Ten si ke smůle Jihočechů na poslední odbruslil dál a kotouč se k němu nedostal.

28:57
    Denis Zeman – 2 min., sekání.

30:19
    Motor dlouho operoval v útočné třetině. Dlouho se domácí nemohli odhodlat ke střele, nakonec to na sebe vzal Gulaš. Zajíček puk lapil.

30:43
    Domácí byli opět blízko ke snížení. Tentokráte zkusil štěstí Vráblík. Dorážet se poté snažil dorážet Přikryl, ale znovu narazil na rychleji reagujícího litvínovského gólmana.

31:43
    Gulaš musel spěchat za pukem, který směřoval k bráně domácích. Nakonec rybičkou posunul puk na druhou stranu pásma. Budějovičtí tak mohou vyrazit kupředu.

33:04
    V prostoru na ledě mezi střídačkami se střetla menší mela. Můžeme tak očekávat udělování trestů.

33:04
    Petr Šenkeřík – 2 min., hrubost.

Radim Šalda – 2 min., hrubost,
    Šimon Stránský – 2 min., hrubost.

34:05
    Budějovickým hokejistům se v této přesilovce nedaří nějak ohrozit bránu soupeře.

35:02
    Po střele Dzierkalse spadala Zajíčkovi maska, a tak je rozhodčí nucen přerušit hru. Vhazovat se bude po pravic litvínovského brankáře.

35:34
    Vopelka to zkoušel po pravé straně. Poslal kotouč před bránu. Domácím se nepodařilo vystřelit.

36:41
    Rychlý Strnad měl v plánu pláchnout po pravé straně, ale čárový rozhodčí odpískal postavení mimo hru.

36:58
    Josh Wesley – 2 min., hákování.

37:29
    Percyho obávané nahození skončilo na Zajíčkovi. Litvínovští puk odpálili.

38:26
    České Budějovice právě vstřelily branku! Přesilovka Motoru je využita! Českobudějovičtí uzamkli soupeře v jeho pásmu. Trvalo dlouho, než se fanoušci dočkali střely v této početní výhodě. Na ose si našel místo MILAN GULAŠ, který se štěstím prostřelil Zajíčka. Asistence: Martin Hanzl a Lukáš Pech.
    38:26 Milan GULAŠ - 2:3

39:52
    2 min. – nesportovní chování, odpyká Patrik Zdráhal.

40:00

Čtyřicet minut dnešního duelu je minulostí. Týmy odchází do kabin za stavu 2:3, když ve druhé části skórovaly po jednom gólu. Na Válkovo navýšení skóre ve dvacáté druhé minutě úspěšně odpověděl až minutu před druhou sirénou Gulaš. Třetí třetina začne přibližně v 19:21.

40:01

40:33
    Čachotského zakončení, před kterým si vyjel přímo před Zajíčka, byl zblokovaný Zilem. Kotouč zamířil do ochranné sítě.

41:09
    Gulaš zakončoval téměř ze stejného místa jako Čachotský a nebyl úspěšný.

41:48
    Motor po nahození puku do pásma byl znovu nucen pásmo opustit. Za pár sekund se ke střele prodral Strnad. Bekhendové zakončení nebylo takové, jaké by si představoval.

42:48
    Vopelka s Tomečkem dlouho kroužili kolem brány Litvínovských. Už to vypadalo, že se odhodlají k ohrožení branky. Nakonec to hostující defenzíva nepřipustila.

43:47
    Chemici nyní nepřesně rozehráli, a tak se píská zakázané uvolnění.

44:23
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Patrik Zdráhal.

44:56
    Hanzl vymýšlel, co s pukem udělá. Přihrál před bránu, kde domácí o něj přišli.

46:11
    Dzierkals měl dlouhou dobu čas na pořádné zakončení, které také předvedl. Jeho prudká střela zasáhla Zajíčkovo rameno.

46:45
    Litvínovští se vydali do obrovské šance a je možné, že po zakončení jednoho z hostujících hráčů se dostal kotouč za bránu. Hlavní rozhodčí rozpažil, poté se jel podívat na video.

46:45
    Litvínov právě vstřelil branku! Branka nakonec platí! Šťastným střelcem je útočník PATRIK DEMEL, který se po pasu od Patrika Zdráhala vydal přímo před Hrachovinu. Asistence: Patrik Zdráhal a Šimon Stránský.
    46:45 Patrik DEMEL - 2:4

47:31
    Litvínov chtěl znovu založit akci, ale tu jim právě překazil hvizd čárového rozhodčího, který ukazuje, že to byl úmyslný ofsajd.

48:22
    Lukáš Pech – 2 min., napadení,
    2 min. – nesportovní chování, odpyká Filip Přikryl.

49:16
    Litvínov právě vstřelil branku! Dvojnásobná přesilovka je proměněna. Motor se nedokázal ubránit. Nahození Šimona Stránského tečoval kapitán MATÚŠ SUKEL´. Asistence: Šimon Stránský a Ralfs Freibergs.
    49:16 Matúš SUKEĽ - 2:5

Dnešnímu vánočnímu utkání přiblíží 6 008 diváků.

51:34
    Střela Kudrny z levého kruhu mířila těsně vedle. Puk mají domácí.

52:27
    Válek ujel obraně domácích a chtěl přidat už šestý zásah, ale proti byl levý Hrachovinův beton.

53:23
    Utkání je nejspíše rozhodnuto. Motor sice projevuje snahy o zdramatizování zápasů, ale nedaří se mu to.

54:41
    Přikryl ujel do přečíslení dva na jednoho. Svému kolegovi nepřihrál, chtěl to vzít na sebe, ale Zeman mu do toho včas vložil hůl.

56:08
    Percy rozehrál na Pecha, který na hranici modré čáry adresoval kotouč na Dzierkalse. Následný pokus lotyšského útočníka měl oči, ale gólem neskončil.

56:59
    Milan Gulaš – 2 min., krosček.

57:57
    Kudrna pálil z první, ale nesedlo mu to. Puk byl zblokován a Motor se osvobozuje.

58:53
    Budvar aréna vyjadřuje svůj nesouhlas. Utkání se už dohrává.

59:26
    Bindulis po přihrávce Pecha zkusil čestně snížit. Lapačka Zajíčka ale skvěle zapracovala.

Vánoční utkání skončilo. Motor v rámci 30. kola podlehl Litvínovu v poměru 2:5. Za stavu 2:3 se odcházelo do kabin po druhé třetině a vypadalo to, že utkání bude ještě hodně dramatické. Všechny tyto naděje zhatily dvě branky chemiků ve třetím dějství. Toto je ode mě pro dnešek vše a u dalšího online přenosu se na vás budu opět těšit. Šťastné a veselé Vánoce. Na shledanou. (20:02:14)

Pavel Mádl

Branky a nahrávky: 19. Percy (Hanzl, Pech), 39. Gulaš (Hanzl, Pech) – 7. Zygmunt (Straka, Jurčík), 13. Estephan (Zile, D. Zeman), 22. Válek (Sukeľ, Zile), 47. Demel (Zdráhal, Š. Stránský), 50. Sukeľ (Š. Stránský, Freibergs)

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Bindulis, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Gazda – Strnad, Hanzl, Gulaš (C) – Dzierkals, Pech (A), Valský – Čachotský, M. Toman, Přikryl – Drančák, Vopelka, Tomeček.

Rozhodčí: Pražák, Květoň – Zíka, Svoboda

Diváci: 6 008