Motor ČB – Litvínov 2:5 (kon.) | K. Vary – Olomouc 0:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:2 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.)
Sparta – Plzeň 3:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 22.12.2022, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 30. kolo

49:46
    Teď už se Tomáš Kundrátek vydává na trestnou lavici, dostává dvě minuty za hákování.

32:01
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Lukáš Derner – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Jan Ščotka – 2 min., hrubost.

30:00
    Vlach se na první pohled nezaviněně srazil s brankářem Furchem. Rozhodčí jsou ale nekompromisní a libereckého bouřliváka přesně v polovině řádné hrací doby k velké nevoli domácích fanoušků odesílají na trestnou lavici.

24:07
    Za zbytečný zákrok úplně mimo hru inkasuje dvě minuty Jan Dufek. Verdikt rozhodčích zní krosček.

15:27
    Bílí Tygři snad minutu tlačili na soupeře, ve výhodě se nakonec k pořádné střele nedostali. Začíná tedy jejich přesilovka. Za faul kolenem je vyloučený Tomáš Kundrátek.

Ondřej Belák

Branky a nahrávky: 5. Derner (A. Najman, Flynn), 29. Flynn (Frolík, Derner) – 20. Ščotka (Holík)

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Ivan, Nedomlel, Kolmann, Melancon, Derner, Štibingr, Šedivý – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Dlouhý, Hrníčko.
    HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Kučeřík, Kundrátek, Hrbas, Holland, Ďaloga, Ščotka, Gulaši (A) – Flek, Holík (A), Horký – Zaťovič (C), Kollár, Dufek – Malý, Strömberg, Koblížek – I. Sedláček, Süss, Kratochvíl.

Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Kajínek, Hynek.

Diváci: 4 770