Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 1:1 (1:0 po s.n.) | Košice – Prešov 3:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 0:2 (kon.)
Trenčín – Nové Zámky 2:0 (kon.) | Poprad – Zvolen 2:0 (kon.) | HC Slovan – Nitra 7:3 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Čtvrtek 22.12.2022, 17:30 • Zimný štadión Spišská Nová Ves • Tipos Extraliga (SR) • 46. kolo

Je tu koniec stretnutia, v ktorom síce veľa gólov nepadalo, no napriek tomu musíme konštatovať, že sme boli svedkami zaujímavého zápasu. Plný bodový zisk si odvezú Michalovce, ktoré zdolali Spišskú Novú Ves 2:0. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:48:30)

59:55
    Dukla Michalovce dala gól!
    Matúš Paločko presnou prihrávkou vysunul dopredu ADAMA LAPŠANSKÉHO, pred ktorým už stála len opustená bránka, ktorú nemal problém z bezprostrednej blízkosti trafiť. Stav stretnutia je 0:2! Asistencia: Matúš Paločko.

59:23
    V závere stretnutia funguje defenzíva Michaloviec veľmi dobre. Domáci síce držia puk v útočnom pásme, ale hostia im ponúkajú len minimum voľného priestoru.

58:58
    Glazkov vyhodil puk cez všetky čiary až na zakázané uvoľnenie. Hra sa tak vráti späť pred bránku Škorvánka.

58:00
    Do konca riadnej hracej doby ostávajú posledné dve minúty.

57:30
    Melicherčík opúšťa svoju bránku, a tak domáci hrajú so šiestimi mužmi na ľadovej ploche.

56:40
    Vandas pripravil puk vedľa stojacemu Beaudrymu. Jeho štipľavá strela končí na pred ním stojacom hráčovi.

55:27
    Domáci si medzi sebou vymieňajú puk vo vlastnom obrannom pásme, odkiaľ sa pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

54:55
    Jeden z domácich hráčov zakončil od modrej čiary. Škorvánek puk poľahky vyrazil do bezpečia.

53:21
    Puk sa nachádza za bránkou Spišskej Novej Vsi, ale sú to práve domáci hokejisti, kto ho má pevne pod kontrolou.

52:27
    Verbeek sa vracia späť na ľad z trestnej lavice, a tak začína krátka presilová hra Spišskej Novej Vsi.

51:30
    Domáci sa usadili v útočnom pásme súpera, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

50:57
    Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Anthony Nellis – 5 min. + DKZ, hrubosť.

50:57
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce:
    Patriks Zabusovs – 5 min. + DKZ, hrubosť + 2 min., podrazenie.

50:27
    Hayden James Verbeek – 2 min., hrubosť.

50:18
    Trest pre hráčsku lavicu Spišskej Novej Vsi sa končí. Matej Giľák opúšťa trestnú lavicu.

49:37
    Lapšanský vyslal od modrej čiary tvrdú strelu, ktorá sa od zadného mantinelu odrazila až do stredného pásma.

48:40
    Do dobrej príležitosti sa dostal Rapáč, ktorý nabral rýchlosť a priviezol puk až k bráne súpera. Jeho následné zakončenie však dokázal Škorvánek zachytiť.

48:18
    Matej Giľák – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

47:48
    Myklukha sa pokúsil založiť rýchly útok pre svoj tím, ale v strednom pásme stratil stabilitu a prišiel o puk.

46:59
    Hostia v plnom počte. Patriks Zabusovs sa vracia späť na ľadovú plochu.

46:16
    Domáci sa po šikovnej kombinácií dostali do zakončenia. Bol to Giľák, ktorý zakončoval do hornej časti bránky. Škorvánek aj naďalej drží čisté konto.

45:25
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, kde sa pokúsia ohroziť bránku súpera.

44:59
    Patriks Zabusovs – 2 min., podrazenie.

44:03
    Vladimír Mihalik si odsedel svoj dvojminútový trest, a tak hrajú Michalovce v plnom počte.

43:17
    Bránka Spišskej Novej Vsi je vyhodená zo svojho ukotvenia, a tak sa hra prerušila. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

42:27
    Kerbashian poslal prudkú prihrávku pred bránku, na ktorú si nakorčuľoval Salituro. Tomu však puk preskočil čepeľ hokejky, a tak napokon z toho strela nebola.

42:03
    Vladimír Mihalik – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

41:30
    Melicherčík zachytil nevýrazný pokus súpera. Snažil sa puk vrátiť do hry, ale už bolo neskoro. Hlavný arbiter prerušil hru a nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Michaloviec.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Máme tu koniec druhej časti, v ktorej sme gól nevideli. Spišiaci boli v nej rozhodne lepším tímom, vytvárali si tlak, čo však nedokázali využiť k vyrovnávajúcemu gólu. Platí tak výsledok z prvej tretiny, v ktorej Michalovčania strelili jediný gól dnešného stretnutia. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:03
    Škorvánek teraz zachytil strelu Vandasa z pravej strany klziska. Hostia si môžu vydýchnuť a v kľude prestriedať formácie.

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva jedna minúta.

38:25
    Hokejisti Michaloviec stále nedokázali prestriedať a bránia obranné pásmo ako pri hre v oslabení. Toto smrdí gólom.

38:02
    Hostia boli napokon nútení zahrať puk na zakázané uvoľnenie. Michalovčania si tak môžu na pár sekúnd oddýchnuť.

37:27
    Spišiaci si vytvárajú veľký tlak. Na hosťoch je už vidieť znateľná únava a viac-menej len staticky bránia.

36:37
    Domáci obliehajú obranné pásmo súpera, avšak sa im nedarí dostať sa do výraznejšej príležitosti.

35:28
    Chalupa zakončil spoza brániaceho hráča. Melicherčík nemal s týmto pokusom žiadny problém. Puk vyrážačkou vyrazil mimo bránky.

34:09
    Bjalončík len nahodil puk do útočnej tretiny, pri ktorom bol ako prvý Melicherčík. Ten ho za vlastnou bránkou pristavil svojmu spoluhráčovi.

33:24
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Michaloviec, kde ho však majú pevne pod kontrolou hokejisti hosťujúceho celku.

32:40
    Puk sa ocitol až pred bránkou Michaloviec, kde Škorvánek hral na istotu a ukryl ho pod svoju lapačku. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Spišskej Novej Vsi.

31:28
    Zatiaľ o najväčšiu príležitosť domáceho celku sa teraz postaral Salituro, ktorý si nakorčuľoval pred bránku súpera na odrazený puk, ktorý však z prvej poslal tesne mimo. To bola šanca!

30:45
    Osburn zakončil od modrej čiary. Melicherčík mal dobrý výhľad a puk s prehľadom vytesnil do rohu klziska.

30:03
    Ulander sa pokúsil prekvapiť gólmana strelou od modrej čiary. Jeho pokus však zblokoval pred ním stojaci brániaci hráč.

29:28
    Ivan Glazkov sa vracia späť na ľadovú plochu. Presilová hra Spišskej Novej Vsi je tak u konca.

29:00
    Spišiaci sa až teraz dokázali usadiť v útočnej tretine, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

28:10
    Hostia sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. Pri puku bol Bjalončík, ktorý sa napokon rozhodol pre zakončenie. Melicherčík opäť podržal svoj tím úspešným zákrokom.

27:49
    Suja teraz ohrozil bránku súpera vo vlastnom oslabení. Jeho backhandová strela z bezprostrednej blízkosti napokon v bránke neskončila. Melicherčík stihol včas zasiahnúť.

27:28
    Ivan Glazkov – 2 min., krosček.

27:21
    Giľak nastrelil puk na bránu, ktorý však pred bránkou nikto z jeho spoluhráčov netečoval. Škorvánek s jednoduchým zákrokom.

26:10
    V zadných radoch teraz výborne zapracoval Ordzovenský, ktorý zachytil prihrávku, ktorá už smerovala na úplne voľného protihráča postaveného pred bránkou Spišskej Novej Vsi.

25:26
    Michalčin posielal smerom k bráne tvrdú strelu, ktorú zblokoval jeden z brániacich hráčov.

24:16
    Verbeek priviezol puk do útočnej tretiny, kde sa rozhodol zakončiť spoza brániaceho hráča. Jeho strela smerovala do stredu bránky, kde Škorvánek pohotovo zasiahol.

23:33
    Glazkov sa prezentoval dobrým obranným zákrokom, vďaka ktorému získal puk na svoju stranu. Michalovčania rozbiehajú rýchly protiútok.

22:41
    Domáce publikum si po zákroku na Nováka pýtalo presilovú hru. Hlavný arbitri mlčia a nechávajú hru pokračovať bez prerušenia.

22:14
    Po strele hosťujúceho hráča puk smeruje na ochrannú sieť. Hra v druhej tretine je poriadne rozkúskovaná.

21:55
    Spišiaci si teraz nerozumeli pri rozohrávke, po ktorej puk smeruje cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Hra sa tak vráti späť do obranného pásma domácich.

21:07
    Verbeek zakončil z nie príliš výhodnej pozície. Jeho strela z otočky smeruje úplne mimo bránky.

20:35
    Romaňák zakončil od modrej čiary. Do dráhy strely sa obetavo vrhol Pereskokov, od ktorého puk smeruje na ochrannú sieť. Nasleduje vhadzovanie v obrannom pásme Michaloviec.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Je tu koniec prvej tretiny, ktorú možno označiť ako divácky atraktívnu. Mali sme možnosť vidieť množstvo zaujímavých príležitostí a aj jeden presný zásah. O ten sa postaral Jakub Suja, ktorý využil presilovú hru o dvoch hráčov. Michalovce vedú po prvej časti nad Spišskou Novou Vsou 1:0. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:35
    Bjalončík nastrelil puk do útočnej tretiny, pri ktorom bol však ako prvý brániaci hráč.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

18:52
    Žiak v pozícií posledného brániaceho hráča neudržal rovnováhu a už to vyzeralo tak, že sa hosťujúci hráč dostane do obrovskej príležitosti. Žiak napokon v poslednej chvíli dobre zareagoval a puk v páde poslal do bezpečia.

17:38
    Nerijus Ališauskas si odpykal svoj menší trest, a tak Spišská Nová Ves už hrá s plným počtom.

16:53
    Vadim Pereskokov prihrávkou spoza bránky našiel dobre postaveného JAKUBA SUJU, ktorý strelou z prvej poslal puk presne pod brvno. Gólman bol v tomto prípade bezmocný. Stav stretnutia je 0:1 a hostia budú pokračovať presilovkou o jedného hráča. Asistencia: Vadim Pereskokov.

16:21
    Hostia si vytvárajú výrazný tlak, avšak zatiaľ bez vážnejšieho ohrozenia.

15:38
    Nerijus Ališauskas – 2 min., podrazenie.

15:23
    Ivan Novák – 2 min., faul lakťom.

14:43
    Po zaváhaní hostí sa k puku v útočnom pásme dostal Myklukha. Ten ani sekundu neváhal a okamžite zakončil. Škorvánek si na svoje konto pripíše ďalší úspešný zákrok.

13:52
    Puk majú pevne pod kontrolou hostia, ktorí sa pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu od vlastnej bránky.

12:19
    Do obrovskej príležitosti sa dostal Hamráček. Ten sa po prihrávke svojho spoluhráča ocitol zoči-voči gólmanovi, ktorého však nedokázal prekonať. Puk poslal tesne vedľa pravej žrde.

11:12
    Novák s ďalším streleckým pokusom. S pukom prešiel do medzikružia, odkiaľ vyslal svižnú strelu. Tento pokus však smeroval len do stredu bránky.

10:45
    Giľak šikovnou zadovkou našiel hokejku Salitura. Jeho strela smerovala medzi betóny gólmana. Škorvánek ich stihol zavrieť a nenechal sa prekonať.

09:43
    Macejko si nakorčuľoval do voľného priestoru, kde mu jeden z jeho spoluhráčov poslal presnú prihrávku. Jeho tvrdá rana smeruje len mimo bránky.

09:00
    Kerbashian si našiel voľný priestor a zakončil. Jeho strela smerovala presne do miest, kde stál pripravený Škorvánek, ktorý puk zachytil do svojej lapačky.

08:20
    Bjalončík zakončil od modrej čiary. Tejto strele chýbala potrebná razancia. Melicherčík vytesnil puk do rohu klziska.

07:29
    Romaňák nastreľoval puk od modrej čiary, ale smeroval len mimo bránky. Pri puku aj naďalej ostávajú domáci.

06:54
    Škorvánek musel zasahovať po nebezpečnom pokuse domáceho hráča. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Spišskej Novej Vsi.

06:05
    Po zakázanom uvoľnení sa hra presunie do útočného pásma Spišskej Novej Vsi.

05:47
    Pri puku je Macejko, ktorý sa pokúsi vymyslieť niečo smerom dopredu.

05:02
    Mihalik poslal od modrej čiary nevýraznú strelu, ktorá smerovala len na zadný mantinel.

04:13
    Salituro svojou prihrávkou hľadal Žiaka, ale nebolo to presné a puk si poľahky prevzal brániaci hráč.

03:22
    Domáci sú v úvode stretnutia útočne aktívnejším celkom. Prevažnú väčšinu času strávili v útočnom pásme.

03:03
    Jeden z domácich hráčov nastrelil puk od modrej čiary. K teču sa napokon nedostal nikto, a tak puk končí v lapačke Škorvánka.

02:09
    Vandas si vylepšil pozíciu, ale svojou prihrávkou ešte hľadal lepšie postaveného spoluhráča. K tomu sa však po včasnom obrannom zákroku puk nedostal.

01:15
    Salituro dokázal zakončiť, ale jeho strelu dokázal Škorvánek bez väčších problémov zneškodniť.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Ulander, Malina, Tomala, Ordzovenský – Rapáč, Nellis, Šuty – Giľák, Salituro, Verbeek – KErbashian, Myklukha, Vandas – Novák, Vartovník, Hamráček
    Tréner: Vlastimil Wojnar

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Stripai, Macejko – Pereskokov, Suja, Paločko – Žitný, Bjalončík, Lapšanský – Zabusovs, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa
    Tréner: Roman Stantien

Rozhodca: Kalina, Rojík – Drblík, Stanzel.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe predohrávku 46. kola Tipos Extraligy, v ktorom sa stretne Spišská Nová Ves s Michalovcami. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HK GROTTO SPIŠSKÁ NOVÁ VES:

Spišiaci sa po 26. kole nachádzajú na peknej 6. priečke so ziskom 41 bodov. To sa im podarilo po jedenástich víťazstvách, dvoch výhrach po predĺžení, štyroch prehrách po predĺžení a deviatich porážkach v riadnej hracej dobe. Svojím súperom dovedna nastrieľali 72 gólov, ale až 75 inkasovali. Naposledy hostili pred zrakmi vlastných fanúšikov Košice, ktoré zdolali výsledkom 4:2.

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE:

Hokejisti Michaloviec v aktuálnej sezóne figurujú na 5. mieste so ziskom 46 bodov. Na svojom konte majú 10 víťazstiev, 6 výhier po predĺžení, 4 prehry po predĺžení a 6 prehier v riadnej hracej dobe. Michalovčania hrajú v skvelej forme. Z posledných trinástich zápasov prehrali len v dvoch prípadoch a dnes sa pokúsia túto formu využiť vo svoj prospech.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.