K. Vary – Litvínov 3:0 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 4:2 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Liberec – Plzeň 2:1 (po pr.) | Kladno – Třinec 4:3 (kon.)
Rytíři Kladno
4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Středa 28.12.2022, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 32. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (20:44:04)

Nejlepší hráči utkání: Jakub Babka a Štěpán Havránek.

Poslední třetinu rozhodl gól Dotchina, který poslal puk od modré, ale muselo rozhodnout až video kvůli možnému nedovolenému bránění brankáři. To však ukázalo, že Dotchinova trefa platí a Kladno se mohlo radovat. Po gólu Třinec ještě víc přidal a tlačil se za vyrovnáním a zdramatizováním. Necelou minutu před koncem odvolali hosté gólmana, ale ani tak další gól nepřidali. Kladno si odnáší z dnešního duelu důležité 3 body.

59:55
    Vhazování vyhrálo Kladno.

59:55
    Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

59:55
    Obrovská možnost Třince, ale Bow podržel svůj tým! Hudáček vyslal od pravého kruhu skoro nechytatelnou střelu, ale Bow si do ní lehl a zabránil gólu.

59:05
    Kacetl opustil led a třinecká branka je prázdná.

57:51
    Filip zachytil Plekancův oblouček, ale na Kacetla byl sám a ten tak neměl těžkou práci s chycením střely.

57:07
    Plekanec ve svém pásmu zachytil přihrávku Třince a puk zavezl do třetiny hostů. Tam ale kotouč jen odevzdal.

56:20
    Jeřábkovu střelu chytil Bow do náruče a pevně v ní puk drží.

Dnešní utkání sleduje 3041 diváků.

55:08
    Třinec vyvíjí obrovský tlak a Kladno posílá puk jen na zakázané uvolnění.

53:10
    Filip s Brodeckim mohli jet do přečíslení, ale Filip puk do třetiny soupeře jen nahodil.
    52:00 Jake DOTCHIN - 4:3

52:00
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladnu je gól uznán a vede 4:3. JACOB DOTCHIN od modré prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Třinec měl smůlu, že hráč Ocelářů srazil gólmana k zemi. Bez asistence.

52:00
    Kladno se raduje z gólu, ale bude se ještě zkoumat na videu kvůli bránění brankáři.

51:30
    Kubíkovu střelu Kacetl vyrazil mimo.

50:01
    Jeřábkovu střelu chytá Bow do své náruče.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 15. Klikorka (Jágr, Plekanec), 21. Kubík (Jágr, Dotchin), 38. Babka (Brodecki, Michnáč), 52. Dotchin – 7. Havránek (Chmielewski, Buček), 28. M. Růžička (Daňo, J. Jeřábek), 37. Čukste (Hrehorčák, Chmielewski)

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Kehar, Dotchin (A), Sotnieks, Slováček, Klikorka, Babka – Brodecki, Plekanec (C), Kubík – O. Bláha II, Indrák, Pytlík – M. Procházka, Filip, Jágr – Michnáč, Zikmund (A), Melka – Beran.
    HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Havránek, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, J. Jeřábek, Čukste – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký (A), Kurovský – Hrňa.

Rozhodčí: Pražák, Pilný – Svoboda, Špůr