Ottawa – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Columbus – Buffalo 0:0 (odl.) | Carolina – Chicago 3:0 (kon.)
NY Rangers – Washington 0:4 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:3 (kon.)
St. Louis – Toronto 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 1:4 (kon.) | Arizona – Colorado 6:3 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:2 (kon.) | Vancouver – San Jose 6:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:2 (kon.)
Vancouver Canucks
6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
San Jose Sharks
Středa 28.12.2022, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Hezké středeční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se zaměříme na utkání mezi Vancouverem a San Jose, začínáme ve 4:00.

VANCOUVER CANUCKS

Vancouver momentálně pobývá na dvanácté příčce Západní konference, jeho ztráta na pozice pro play-off činí šest bodů. Kosatky před vánoční přestávkou dvakrát v řadě vyhrály, po zajímavé přestřelce uspěly doma se Seattlem a následně i díky čtyřem kanadským bodům kapitána Horvata přemohly Edmonton 5:2. Kanadský celek se po hrozivém začátku postupně zvedá, ale potřeboval by udělat šňůru vítězných zápasů, aby postupně naplňoval svůj potenciál. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Elias Pettersson, jenž má na kontě 15 branek a 26 asistencí.

SAN JOSE SHARKS

San Jose s Vancouverem v tabulce sousedí, nasbíralo však hned o pět bodů méně, takže dnešním favoritem budou určitě domácí. Žraloci dosud získali 28 bodů ve 35 duelech a rozhodně to nevypadá, že by letos měli hrát vyřazovací část. Sezonu začali dvěma prohrami v Praze a poté na první body čekali až do šestého utkání. Před vánoční přestávkou San Jose vyhrálo po třech nezdarech za sebou, padlo s Los Angeles a dvakrát s Calgary, ale naposledy zdolalo 5:2 na domácím ledě Minnesotu. Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem Sharks je švédský obránce Erik Karlsson, který hraje vynikající sezonu. Sekundují mu Timo Meier a Tomáš Hertl, jenž se do hry vrátí po dvouzápasovém disciplinárním trestu.

Vancouver Canucks: S. Martin (Delia) – T. Myers, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson (A), Bear, Stillman – Boeser, Horvat (C), Michejev – Lazar, J. Miller (A), Garland – Pederson, E. Pettersson, Kuzmenko – Studnicka, Aman, Joshua.
    Trenér: Bruce Boudreau

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Jayc. Megna, Benning, Vlasic, Ferraro (A), Harrington – Barabanov, Couture (C), Meier – Labanc, Hertl, Bonino (A) – Nieto, Sturm, Gregor – J. Svečnikov, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Skilliter, Anderson – Murchison, Fournier.

00:01

00:56
    Začalo se hodně svižně, ale zatím sledujeme pouze hokej, který se hraje ve středním pásmu. Na první střelecký pokus čekáme.

02:12
    Andrej Kuzmenko adresoval přihrávku před branku v útočném pásmu, ale Reimer dokázal černou gumu vykopnout levým betonem.

03:12
    Conor Garland se snažil zpoza brány přihrávat směrem na modrou čáru, ale jeho kolegovi kotouč přeskočil hokejku.

04:05
    Tomáš Hertl udržel kotouč u mantinelu v útočném pásmu, ale pak nedokázal přesně přihrát.

04:26
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Vancouver se dostává do vedení! Michejev se nejprve uvolnil mezi kruhy, avšak jeho projektil byl sražen. Na dorážku u zadní tyče číhal BO HORVAT, jenž doklepl černou gumu za brankovou čáru. 1:0. Asistence: Ilja Michejev a Brock Boeser.
    04:26 Bo HORVAT - 1:0

05:52
    Jack Studnicka tentokrát připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, proti kterému ale Reimer včas utěsnil betony.

06:24
    Couture hledal před brankovištěm Meiera, který se však ke střele nedostal.

07:06
    Quinn Hughes vypálil od modré čáry. Kousek před bránou ale přišel blok hokejistů v bílých dresech.

08:07
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Luke Schenn – 2 min., nedovolené bránění.

08:29
    Meierova přihrávka hledala kolegu u zadní tyče. Poté přišla rána od modré čáry, která ale mezi tři tyče nezapadla.

09:09
    Domácí hokejisté se postarali o vyhození kotouče alespoň do středního pásma.

09:36
    Oliver Ekman-Larsson vyrazil v oslabení do rychlého kontru. Střela zkušeného švédského obránce zapadla na hruď gólmana.

10:29
    Scott Harrington tvrdě vystřelil od modré čáry. O kousek však horní tyč přestřelil.

10:54
    Timo Meier si kotouč stáhl ze vzduchu vysokou holí. Pokračovat budeme po komerční pauze.

11:48
    Scott Harrington si šikovně stáhl kotouč až do střelecké pozice, ale Spencer Martin předvedl jistý zákrok.

12:24
    Ilja Michejev vyrazil dopředu po levém křídle. Jeho rána zápěstím se ale neujala.

12:56
    Spencer Martin před vlastním brankovištěm raději sebral hrací předmět do lapačky. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před ním.

13:48
    San Jose se snaží něco v útočném pásmu vymyslet, ale domácí hokejisté zatím velice dobře brání.

14:49
    Matt Benning se musel s kotoučem na hokejce vrátit až do vlastního pásma. Podaří se mu následná rozehrávka?

15:22
    Kevin Labanc dostal přihrávku bekhendem od Hertla, avšak před útočnou modrou čárou udělal kličku a nakonec se pískalo postavení mimo hru.

16:03
    Náskok domácích je už rázem dvoubrankový! Pederson se před brankou snažil dorážet ránu od modré čáry, ale Reimer si ještě poradil. Poté však do souboje přijel ELIAS PETTERSSON, jenž přehodil touš přes ležícího gólmana Sharks. 2:0. Asistence: Lane Pederson a Luke Schenn.
    16:03 Elias PETTERSSON - 2:0

17:09
    Necelé tři minuty před koncem první části je hra přerušena. Bude se vhazovat před brankářem Martinem.

17:36
    Timo Meier si u vlastní branky poradil celkem slušně. Následně měl k dispozici hromadu času a prostoru pro přesnou rozehrávku.

18:16
    Erik Karlsson se na okamžik objevil volný na útočné modré čáře, avšak střela nepřišla v jeho podání.

18:47
    Andrej Kuzmenko rychle vystřelil z pravé strany. Reimer předvedl pohotový zákrok pravým betonem.

18:59
    Lane Pederson – 2 min., sekání.

19:09
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Necelou minutu před koncem první třetiny hosté snižují v přesilovce! O rychlé využití výhody se postaral TIMO MEIER, který kousek před bránou nastavil brusli na střílenou pobídku Erika Karlssona. 2:1. Asistence: Logan Couture a Erik Karlsson.
    19:09 Timo MEIER - 2:1

20:00

Je za námi první třetina, která nabídla hned tři branky. Domácí si vytvořili dvoubrankové vedení po trefách Horvata a Petterssona, ale těsně před pauzou snižoval Timo Meier z přesilovky. Žraloci zatím nehrají špatný zápas, dokáží ve druhé periodě skóre minimálně vyrovnat?

20:01

22:06
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Nick Bonino – 2 min., držení.

23:08
    Hosté zahrozili v oslabení, teď už však do rychlého kontru vyráží Vancouver.

23:49
    Oliver Ekman-Larsson se na chvíli uvolnil u modré čáry. Jeho rána ale neměla naději na úspěch, kotouč byl zablokován.

24:36
    Domácí se dočkali třetího gólu v tomto utkání! Prostor na levé straně útočného pásma dostal Kuzmenko, jehož křížnou přihrávku si našel ILJA MICHEJEV, který do poloprázdné branky úspěšně zakončil. 3:1. Asistence: Andrej Kuzmenko a Tyler Myers.
    24:36 Ilja MICHEJEV - 3:1

25:38
    Reimer musel svým spoluhráčům vypomoct s rozehrávkou, což se brankáři San Jose podařilo.

26:16
    Teď už to s nadějemi Canucks na bodový zisk vypadá hodně dobře! Obránce QUINN HUGHES se pěkně proháčkoval defenzívou San Jose a poté zametl hrací předmět pod horní tyč. 4:1. Asistence: Ilja Michejev a Bo Horvat.
    26:16 Quinn HUGHES - 4:1

27:13
    Snížit mohl Tomáš Hertl, jehož pohotová rána z prostoru mezi kruhy skončila na betonech gólmana Martina.

27:32
    Po komerční pauze se pokračovalo ve hře. Kanadský celek se opětovně snažil dostat do zakončení, ale kvůli ofsajdu se hra musela přerušit.

27:56
    Riley Stillman zkusil štěstí z voleje od modré čáry, ale o pár centimetrů minul bližší tyč branky Sharks.

28:39
    Steven Lorentz vypálil z velkého úhlu pouze do bránícího hráče, který zrovna stál před ním.

29:26
    Ilja Michejev se pohotově vrátil do vlastního pásma a následně si pomohl se spoluhráčem. Vancouver působí jistým dojmem nejen v útočné třetině.

30:00
    Hertl byl v útočné třetině až příliš rychle. Poté do ní vjel Nieto, a proto musel být pískán ofsajd.

30:26
    Kevin Labanc připravil střeleckou pozici pro Hertla, jehož rána ale nenadělala Martinovi větší potíže.

31:13
    Jevgenij Svečnikov bojuje o kotouč na zadním mantinelu, od hráčů soupeře moc prostoru nedostává.

32:12
    Mario Ferraro si chtěl u modré čáry přehodit kotouč na bekhend, ale dostal se z výhodné pozice. Krátce poté zahrozil Marc-Édouard Vlasic, ale snížení z jeho akce nebylo.

33:13
    Ethan Bear rychle vypálil, načež k dorážce se dostal Dakota Joshua, jehož ránu ale brankář vyrazil.

34:19
    Dá se říct, že Vancouver s přehledem drží tříbrankové vedení. Utkání v této chvíli naprosto kontroluje.

34:36
    Timo Meier se proháčkoval do střelecké pozice. Jeho bekhendová rána brankou neskončila.

34:56
    U brankoviště domácích pořádně zahrozil Alexandr Barabanov, jemuž ale v rozhodující chvíli kotouč utekl z čepele, takže kvalitnější zakončení přijít nemohlo.

36:14
    Steven Lorentz si naváděl puk do střelecké pozice, ale hráči v tmavých dresech mu vystřelit nedovolili.

36:45
    Logan Couture čekal na puk na útočné modré čáře. Hrací předmět ale nezpracoval.

37:14
    Vlasic dostal na chvíli více prostoru u modré čáry, ale zařízení o pár čísel nakonec minul.

37:53
    San Jose zkouší najít protihru. Touš do útočného pásma nyní zavezl Kevin Labanc.

38:44
    Alexandr Barabanov se sympaticky prodral až do útočného pásma, ale ke střele se nedostal. O chvíli později však přišlo zakončení od modré čáry, touš Martinovi dokonce vypadl, ale k úspěšné dorážce se Žraloci nedostali.

39:32
    Curtis Lazar zabojoval u mantinelu a pak touš do útočného pásma nahodil. Už za chvíli nám skončí druhá část.

40:00

Ve druhé třetině Vancouver navýšil své vedení a momentálně vede už 4:1. Nejprve se po rychlé kombinaci prosadil Ilja Michejev a zhruba o dvě minuty později se trefil i obránce Quinn Hughes. San Jose příliš nebezpečné není, a proto bude mít co dělat, jestli chce dnes v Kanadě minimálně bodovat.

40:01

40:45
    Brock Boeser si nabruslil do příhodné pozice na pravém kruhu, avšak těsně minul bránu.

42:15
    Nico Sturm se snažil založit rychlou útočnou akci Sharks, jenže se spoluhráčem si nerozuměl úplně dobře.

42:55
    Dakota Joshua hned po přejetí útočné modré čáry vystřelil zápěstím. James Reimer předvedl pohotový zákrok, se zbytkem mu pomohli spoluhráči.

43:57
    Mario Ferraro nedokázal udržet u modré čáry zpětnou přihrávku. San Jose se velice těžce dostává do souvislejšího tlaku.

44:47
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Ilja Michejev vzal nakonec zakončení na sebe, ale mezírku mezi betony Reimera nenašel.

45:35
    Lane Pederson pokračoval v útočném snažení. Z celkem znatelného úhlu minul, ale Vancouver je lepší také ve třetím dějství. Nevypadá to, že by San Jose dnes mělo bodovat.

46:12
    Meier se ve velké rychlosti vydal mezi obránce Canucks, kteří mu ale touš vypíchli.

47:02
    Marc-Édouard Vlasic zůstal na chvíli úplně sám mezi kruhy. Zápěstím hledal místo u bližší tyče, ale Spencer Martin zakročil vyrážečkou.

47:36
    Spencer Martin předvedl zákrok zápasu! Kotouč se dostal na pravý kruh k Tomáši Hertlovi, který měl před sebou prázdnou branku. Gólman Vancouveru se ale ještě dokázal natáhnout a lapačkou zakročil.

48:25
    Domácí se už dokázali dostat z tlaku. Nahodili do útočného pásma a pak mohli vystřídat.

49:14
    Elias Pettersson našel na pravé straně útočného pásma Lanea Pedersona, jehož střela zaduněla o pravý beton Reimera.

50:18
    Noah Gregor si hledal místo na útočné modré čáře, ale nevšiml si, že stojí v ofsajdu. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

50:52
    Křížná přihrávka našla na levém kruhu Meiera, který zvolil rychlé zakončení, avšak Martin se přesunul pohotově.

51:44
    Domácí hokejisté měli za sebou už poměrně dlouhé střídání, a tak kotouč jen nahodili dopředu a jeli střídat.

52:11
    Kanadský celek přidává pátou branku a dnes je definitivně rozhodnuto! BO HORVAT se uvolnil na pravé straně útočného pásma, před sebou měl hodně prostoru a nakonec parádně vymetl horní růžek. 5:1. Asistence: Brock Boeser.
    52:11 Bo HORVAT - 5:1

52:52
    Nico Sturm se v pádu snažil přihrát před bránu, ale domácí obránci jej nakonec zastavili.

53:22
    Ethan Bear nabil spoluhráči na vrchol pravého kruhu, odkud přišla střela. Reimer ale zasahovat nemusel, poněvadž pokus byl zablokován.

54:33
    Erik Karlsson potvrdil svou letošní výtečnou formu parádním průnikem. Dostal se mezi obránce a poté na levé straně uvolnil TIMA MEIERA, jenž předvedl velice pohotové zakončení. 5:2. Asistence: Erik Karlsson.
    54:33 Timo MEIER - 5:2

55:36
    Elias Pettersson se dostal do potíží ve vlastním pásmu, nakonec ale vše zvládl.

56:02
    Do konce utkání už zbývají necelé čtyři minuty. Dá se říct, že střetnutí se z obou stran už jen dohrává.

56:43
    Spencer Martin si připsal poměrně snadný zákrok, kotouč dokázal vyrazit do rohu kluziště.

57:32
    Domácí se dočkali ještě jedné trefy! Bo Horvat zpoza brány nabídl touš na kruh BROCKU BOESEROVI, který to vymetl precizně. Reimer byl v tomto případě bez šance. 6:2. Asistence: Bo Horvat a Ilja Michejev.
    57:32 Brock BOESER - 6:2

58:13
    Do rozehrávky domácího celku se zapojil brankář Spencer Martin, zvládl ji velice dobře.

59:11
    Rozběhla se nám poslední minuta utkání. Vancouver drží hrací předmět ve vlastním pásmu.

3. Spencer Martin (VAN) 24 zákroků

Je za námi utkání mezi Vancouverem a San Jose, které dopadlo jednoznačně ve prospěch domácího celku. Kosatky si vytvořily náskok už v první třetině a v dalším průběhu hry jej postupně navyšovaly. Po dvou třetinách vedly o tři góly a v závěrečné periodě ještě další dvě trefy přidaly. Hostům nepomohly ani dvě branky Meiera, Žraloci tak na ledě Vancouveru padli 2:6.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:33:24)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 5. Horvat (Michejev, Boeser), 17. E. Pettersson (Pederson, L. Schenn), 25. Michejev (Kuzmenko, T. Myers), 27. Q. Hughes (Michejev, Horvat), 53. Horvat (Boeser), 58. Boeser (Horvat, Michejev) – 20. Meier (Couture, E. Karlsson), 55. Meier (E. Karlsson)

Rozhodčí: Skilliter, Anderson – Murchison, Fournier

Diváci: 18 875