Litoměřice – Jihlava 5:0 (kon.) | Třebíč – Zlín 3:2 (kon.) | Prostějov – Šumperk 4:1 (kon.)
Slavia – Poruba 2011 0:4 (kon.) | Kolín – Frýdek-M. 2:1 (4:3 po s.n.)
po s.n. (4:3)
SC Marimex Kolín
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Frýdek-Místek
Čtvrtek 29.12.2022, 18:00 • Zimní stadion města Kolín. • Chance liga • 33. kolo
    Kryštof OUŘADA - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým SC Marimex Kolín.
    Autorem vítězné branky je KRYŠTOF OUŘADA.

61:10
    Divoké chvíle! Tři brejky dvou na jednoho neskončily úspěchem! Skvělý zásah předvedl hlavně Soukup.

58:14
    Po střele Svačiny stáli při domácích všichni svatí. Kotouč skončil na horní síťce. Málem se dostal do brány!

54:17
    Síly se na tři vteřiny vyrovnají, pak si Frýdek zahraje přesilovku. Koukal sice mohutně protestuje, ale dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

52:20
    Dostálek dostává dvě minuty za hákování, Kolín tak čeká další přesilovka. Podaří se mu vsítit druhý gól? Tlak před tímto vyloučením vypadal hodně zajímavě.

49:24
    Obrovská možnost Frýdku-Místku! Ramik obral domácí bránící hráče, pak se hned v ideální pozici rozhodl vypálit. Trefil horní tyč!

41:39
    Velké chvíle Jakuba Soukupa, ten nyní pokryl rychlý brejk hostů, následně si poradil i s velkou šancí Doktora, kterého vychytal po ráně ze slotu!

39:39
    Po přihrávce Svačiny měl před sebou poloprázdnou branku Haas, ale minul!

38:35
    Na závěr druhé třetiny si zahrají přesilovku i hosté. Koukal dostává dvě minuty za sekání.

38:25
    Mokry předvedl parádní zákrok, protože tuhle střelu Čápa od modré nemohl ale absolutně vidět.

36:30
    Z voleje pálil Lang, ale jen těsně mimo!

35:51
    Král hledal střílenou přihrávkou Sklenáře, který málem protečoval puk až do brány!

34:45
    Po střele Naara chtěl odražený puk od mantinelu dorážet Síla, ale Zeleňák jej stáhl k zemi. Kolín čeká přesilovka.

33:50
    Po rychlém otočení hry a kombinaci s Korkiakoskim pálil Sklenář, kotouč se po zákroku Mokryho odrazil před Ouřadu, který ale netrefil skákající puk. Jinak by možná zvedal ruce, protože měl před sebou poloodkrytrou bránu.

32:31
    Po chybě Nováka se hnali hosté do brejku tří proti jednomu, ale Svačina pálil po přihrávce spoluhráče vedle!

27:13
    Na druhé straně odpověděl stejnou mincí Koukal, jenž v tutovce přestřelil bránu. Velká škoda pro Kolín. Domácí kapitán dnes neuspěl už ve své druhé velké šanci.

27:00
    A hned ve velká šanci! Haasovu ránu ale vytáhl Soukup!

24:58
    Hned si to po buly do střely připravil Král, Mokry po pokusu domácího forvarda puk neudržel. Ale následně si pro něj sáhl. I s pomocí beků.

24:52
    Přesilovka pro Kolín, při zakončení totiž Bednář byl sražen k zemi, jenže pak v pádu nešťastně máchl holí a zasáhl do obličeje Ouřadu. Takhle mu to myslím popsali i sudí.

21:17
    Do velká šance se po pravém křídle hnal Klimša, jeho střelu však vychytal Soukup!

20:07
    Hned po buly se hnal do šance Král, jenže jednoruč na Mokryho nevyzrál!

16:44
    Divoké chvíle na kolínském ledě, po chybě v rozehrávce Frýdku se hnal na bránu Koukal, ale svým blafákem na Mokryho nevyzrál. Na druhé straně pak z brejku hrozil Geidl, který byl v tutovce před bránou. Ale Soukup si se štěstím poradil.
    14:51 Vladimír SVAČINA - 1:1

14:51
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Jak vytěžit z minima maximum! Hosté se prosazují z rychlého brejku, z levé strany zamířil před branku kotouč z hole Adama Zemana, před Soukupem byl pak volný VLADIMÍR SVAČINA, jenž zkušeně zakončil do horní části pod tyč. Asistence: Adam Zeman.
    12:18 Jakub CIBÁK - 1:0

12:18
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Kolín jde zaslouženě do vedení, protiútok Frýdku zakončil Bednář nepřesnou střelou. Domácí následně otočili hru, Král klasicky za modrou zabrzdil a předal puk do druhé vlny na JAKUBA CIBÁKA, jenž měl hodně času a prostoru na to, aby přesně zamířil. Mokry bez šance. Asistence: Zdeněk Král.

08:59
    Po dobrém forčeku obránce Cibáka se ke střele dostal Lang, Mokry vyrazil!

05:41
    Přitom, když se Matějček prodíral před bránu, tak byl faulován Karešem. Dvě minuty za sekání.

05:41
    První větší možnost Kolína! Matějček se vtočil před branku, následně si Mokry musel připsat zákrok po střele od modré. A navíc se bude vylučovat!

Daniel Krátký

Branky a nahrávky: 13. Cibák (Z. Král, Čáp), rozh. náj. Ouřada – 15. Svačina (A. Zeman)

4:3   Oskar Haas (FRM)

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Piegl (A), Čáp, Zajíc, T. Jelínek, Cibák, Naar – Mar. Novák, Koukal (C), Z. Král (A) – J. Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Síla, Matějček, Lang – D. Šedivý, Polák.
    Trenér: Jan Šťastný.

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Žůrek, Teper (C), Zeleňák, Kareš, Sova, Ročák – Dostálek, A. Zeman, Svačina (A) – Klimša, Vrdlovec (A), Ramik – Hotěk, Haas, Doktor – Geidl, Matěj, Macháček – Bednář.
    Trenér: Martin Janeček.

Rozhodčí: Kostourek, Bejček – Maštalíř, Bohuněk.